034-32451151-3 it-nosazikerman@gmail.com

وجود ۳۰ مدرسه خشت و گلی در استان کرمان/۷۰درصد این مدارس در مهرماه۹۸ به بهره برداری می رسند

0 Comments

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۳۰مدرسه خشت و گلی در استان کرمان وجود دارد که در ۱۲ منطقه آموزشی استان قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با تعداد مدارس خشت و گلی در استان کرمان اظهار داشت: ۳۰مدرسه خشت و گلی در استان کرمان وجود دارد .

وی گفت : این مدارس در ۱۲ منطقه آموزشی استان کرمان با ۸۰ کلاس درس و با زیربنای ۶هزار ۴۸۴متر مربع برای یک هزار و ۲۷۳ دانش آموز است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان خاطر نشان کرد: این ۳۰مدرسه از محل اعتبارات تخریب و بازسازی در قالب برچیدن مدارس خشت و گلی استان کرمان معرفی شده اند .

واعظی نژاد عنوان داشت: کار بازسازی این پروژه ها از نیمه دوم سال ۹۷ آغاز شده است و پیش بینی می شود تا مهرماه سال ۹۸ حدود ۷۰ درصد این مدارس جهت بهره برداری تحویل آموزش و پرورش استان شود.

وی افزود: مدارس خشت و گلی در شهرستان های ریگان، ارزوئیه، اسفندقه، بافت، بردسیر، بم، رابر، راین، فهرج، کوهبنان، منوجان و نرماشیر قرار دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به شهرستان هایی که باید بازسازی در آن ها صورت گیرد ، ابراز داشت: در شهرستان ریگان ۳ پروژه و ۹ کلاس درس، ارزوئیه ۱پروژه و ۱ کلاس درس، اسفندقه ۲ پروژه و ۳ کلاس درس، بافت ۵پروژه و ۱۳ کلاس درس،بردسیر ۲ پروژه و ۱۲ کلاس درس، بم ۲ پروژه و ۲ کلاس درس، رابر ۴پروزه و ۹ کلاس درس،راین ۲پروژه و ۲ کلاس درس، فهرج ۳ پروزه و ۴ کلاس درس، کوهبنان ۳ پروژه و ۱۸ کلاس درس، منوجان۱ پروژه و ۱ کلاس درس،نرماشیر ۲ پروژه و ۶ کلاس درس باید مورد بازسازی قرار گیرند.

طراحی سایت