صفحه اصلی
در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان مطرح شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان مطرح شد:                                                                 

آموزش ابتدایی و پیش دبستانی از دوره های حساس در آموزش و پرورش هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اهمیت آموزش در این دوره ی تحصیلی افزود: اگر آموزش ها در این دوره پایه ای و اساسی باشد قطعا بسیاری از مشکلات دوره های بعد را تجربه نخواهیم کرد ؛لذا اگر در دوره های بالاتر آموزشی دچار مشکل هستیم باید ریشه و علت مشکل را در کم کاری های دوره ابتدایی جستجو نمود؛ البته نباید معلمین را مقصر بدانیم زیرا سیاست گذاری ها و سرمایه گذاری ها در این مقطع تحصیلی بسیار حائز اهمیت که در پاره ای اوقات نادیده گرفته شده است. جهانگیری تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت ها برای آموزش فرزندان این خطه از کشور اسلامی مان استفاده کرد و یکی از پتانسیل های بالقوه در حوزه ی ما خیرین محترمی هستند که صادقانه داشته های مادی و معنوی خود را در این راه هزینه کرده اند پس برماست که با اکرام این قشر تاثیر گذار و دعوت از این بزرگان گامی موثر در تجهیز مدارس مان برداریم.

ادامه مطلب...
 
تجلیل از مقام جانباز در روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

تجلیل از مقام جانباز در روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

همزمان با ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، از کارکنان جانبازان دفاع مقدس توسط مدیرکل تجلیل به عمل آمد. مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت، جانبازان، نماد کار جهادی در جامعه هستند و بایستی با تأسی گرفتن از انها در راستای تحقق شعار امسال یعنی اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی تلاش کنیم. 

ادامه مطلب...
 
علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان کرمان: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان کرمان:

تبدیل به احسن کردن املاک آموزش وپرورش و ساماندهی نیروهای انسانی در اولویت دیگر برنامه‌های وزارت آموزش وپرورش است

علی‌اصغر فانی عصر امروز در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان کرمان، اظهار داشت: دنبال این هستیم با قوه قضائیه اجباری بودن آموزش عمومی را پیگیری کنیم.

وی بیان‌داشت: دولت مدافع این مسئله است و تلاش می‌شود، لایحه‌ای تقدیم مجلس کنیم که بحث اجباری کردن آموزش عمومی در آن مطرح شود. وزیر آموزش و پرورش افزود: در هماهنگی انجام شده با وزیر صنعت و معدن کشور، مقرر شد هنرستان‌ها در جوار کارخانه‌ای ایجاد شده و یا هریک از صنایع  به کمک تجهیز هنرستان‌های محدوده خود بروند. فانی گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح است که بخشی از آن تصویب شده و بخشی نیز به زودی به نتیجه می‌رسد. وی عنوان کرد: با معاون اول رئیس جمهور صحبت شده و امید می‌رود مراحل دولتی کار زودتر انجام شود و در مجلس نیز با کمک  کمیسیون آموزش به تصویب برسد. وزیر آموزش و پرورش از جمله نتایج طرح رتبه‌بندی معلمان را ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای آنان دانست و افزود: ممکن است در یک منطقه یک هزار معلم لیسانس داشته باشیم، اما تلاش همه یکی نیست و بر اساس پژوهش‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای آنان به این افراد باید رتبه‌بندی داده شود. فانی خاطرنشان کرد: معتقدیم باید اولویت استخدام در آموزش وپرورش با فرزندان فرهنگیان باشد و اگر این طرح در مجلس تصویب شود، با ارائه کدهای ویژه به فرزندان فرهنگیان امکان تحصیل آنان در دانشگاه فرهنگیان فراهم می‌شود. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه معلم ابتدایی پنج روز در مدرسه تدریس می‌کند، افزایش حقوق این معلمان قابل دفاع است و شاید نیاز باشد احیا حقوق 25 درصدی معلمان ابتدایی که چند سال قبل مطرح بود، دوباره مطرح شود.

ادامه مطلب...
 
وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان:

خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان ،با بیان این مطلب که در حال حاضر شش هزار مدرسه نیمه ساخت با 30 هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که نیازمند حضور خیران برای تکمیل آنها هستیم گفت:خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند.

علی اصغر فانی در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان که با حضور استاندار، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نمایندگان استان در مجلس، مسئولان استان و خیران مدرسه‌ساز در تالار پالیز کرمان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش تنها نهادی است که خروجی آن در اداره آینده کشور سهم بسزایی دارد. وی با تقدیر از خیران مدرسه‌ساز در سراسر کشور به ویژه خیران استان کرمان، افزود: در حال حاضر 12.5 میلیون دانش آموز در حال تحصیل هستند که آِینده ساز کشور بوده و تعلیم و تربیت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: به همین سبب آموزش و پرورش در تمامی ارکان، به ویژه فرهنگ مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.

ادامه مطلب...
 
معاون وزیر ورییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

معاون وزیر ورییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

از مجموع 485 هزار کلاس درس ساخته شده در کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 97 هزار کلاس مربوط به خیران مدرسه ساز، بوده است.

دکتر رئیسی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان، افزود: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، به طور متوسط هر روز در کشور 38 کلاس درس ساخته شده که سهم خیران و مشارکت مردم در 20 درصد این تعداد تجلی یافته است.

وی شمار جمعیت دانش آموزی کشور را 12 میلیون نفر ذکر کرد و گفت: براساس جمعیت دانش آموزی کشور، به ازای هر 120 دانش آموز، یکی از کلاس های درس ساخته شده مربوط به خیران است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حدود شش هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش وجود دارد که یکهزار و 200 پروژه معادل 20 درصد آنها مربوط به خیران و نیکوکاران است.

رییسی تاکید کرد: برای جلب حضور خیران مدرسه ساز در هر زمینه و هر شکلی که علاقه به مشارکت داشته باشند، آماده هستیم.

وی وجود مدارس دو نوبت و مدارس تخریبی در کشور را یک واقعیت خواند و گفت: برای رفع این مشکلات، دست نیاز به سوی خیران و نیکوکاران دراز می کنیم.

ادامه مطلب...
 
استاندار کرمان، درآیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان : مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

ااستاندار کرمان،درآیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان گفت:

جهاد اقتصادی و مبارزه با فقر و محرومیت یکی از درسهای بزرگی است که باید از مکتب شهدا آموخت.

ˈعلیرضا رزم حسینیˈ روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: همدلی یکی دیگر از درس های سیره شهداست که با اتکای به آن می توان در زمینه پیشرفت جامعه گام برداشت.

وی یادآور شد: بیش از 30 سال قبل در چنین روزهایی رزمندگان غیور و با ایمان کشور فداکاری و برای آزادی خرمشهر اقدام کردند که یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.

ادامه مطلب...
 
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در شانزدهمین همایش خیرین مدرسه ساز کرمان گفت: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

دکتر زاهدی در شانزدهمین همایش خیرین مدرسه ساز کرمان گفت:                                     

نیمی از ساختمان های مدارس استان کرمان نیاز به بازسازی یا نوسازی دارند.

محمدجواد زاهدی" صبح امروز در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار کرد: در کشور مدرسه کپری و کانکسی هنوز هم وجود دارد ضمن اینکه مشکلات زیادی نیز در ساختمان‌های قدیمی و مدارس کهنسال وجود دارد. وی خطاب به خیرین تصریح کرد: وجود شما غنیمت است از این رو بایستی همگی کمک کنیم تا در مدت کوتاهی شاهد هیچ مدرسه کانکسی در استان وکشور نباشیم. رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است به لحاظ ساختار عشایری و کوچ، مدرسه کپری اجتناب ناپذیر باشد اما در جایی که لزومی ندارد با اندیشیدن تمهیداتی باید دانش‌آموزان در جای مناسبی تحصیل کنند. زاهدی بیان کرد: در قانون بودجه سال 93 بند ب، تبصره 13 قانون اجازه می‌دهد جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از مشارکت خیرین استفاده شود.

ادامه مطلب...
 
شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان برگزار گردید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان برگزار گردید

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش، دکتر رئیسی معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس استان و جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز، صنوف و ... برگزار گردید. در این مراسم با شکوه که با استقبال جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز، شرکت ها، صنوف و ... مواجه شد از خیرین محترم که تا کنون اقدامات ارزشمندی در راستای اهداف آموزش و پرورش به انجام رسانیده اند تجلیل گردید و تعهداتی جهت ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام ثبت شد. 

ادامه مطلب...
 
بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستانهای منوجان، قلعه گنج و کهنوج استان کرمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

بازدید دکتر رئیسی از پروژه های شهرستانهای منوجان، قلعه گنج و کهنوج استان کرمان

دکتر رئیسی، معاون محترم وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به همراه مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و حجه الاسلام امیری، نماینده مردم شریف منوجان، قلعه گنج و کهنوج در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مدیران منطقه ای آموزش و پرورش طی بازدیدی به مناسبت سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان کرمان، از 21 پروژه در حال اجرای شهرستان های منوجان، قلعه گنج و کهنوج بازدید کردند. دکتر رئیسی ضمن بازدید از پروژه های یاد شده و بیان نکات فنی، به بررسی موانع و مشکلات پیش رو در اتمام پروژه ها پرداخت.

ادامه مطلب...
 
برگزاری جلسه مناقصه عمومی کانون فرهنگی جیرفت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

برگزاری جلسه مناقصه عمومی کانون فرهنگی جیرفت

پیرو فراخوان شماره 93/2 مورخ 93/2/6 مناقصه عمومی ساخت کانون فرهنگی جیرفت در دفتر مدیرکل محترم با حضور مهندس رجائی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، معاونت فنی، معاونت اجرائی و نظارت، ذیحساب محترم، مدیر و ناظر پروژه منطقه جیرفت و جمعی از کارشناسان برگزار گردید. این مناقصه جهت ساخت کانون فرهنگی به متراژ 612 مترمربع و سالن چند منظوره به متراژ 187 مترمربع برگزار گردید که شرکت فولاد سازان جیرفت مأمور ساخت آن شد.

 

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 15