صفحه اصلی
مهندس رجایی درجلسه شواری معاونان آموزش و پرورش: بیش از 1479 پروژه با 6763 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش شده است. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 12 آبان 1394 ساعت 10:22

مهندس رجایی درجلسه شواری معاونان آموزش و پرورش: بیش از 1479 پروژه با 6763 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش شده است.

شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان به منظور بررسی ساخت فضا های آموزشی و پیگیری پروژه های نیمه تمام در استان برای اولین بار در اداره کل نوسازی و تجهیزات مدارس برگزار شد.

این جلسه با حضور دکتر محسن بیگی مدیرکل آموزش و پروش، مهندس رجائی مدیرکل نوسازی مدارس استان، مدیران مناطق آموزش و پرورش و معاونان دو اداره کل برگزار گردید و به بحث وبررسی پیرامون ساخت فضای آموزشی و پیگری پروژه های نیمه تمام اختصاص گرفت.

مهندس رجائی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه شورای معاونان در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اظهار داشت: تاکنون بیش از 1479 پروژ با 6763 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی با بیان این که در بحث تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تا کنون 429 پروژه با 2661 کلاس درس در سالهای 92 و 93 استاندارد سازی شده اند، خاطر نشان کرد: در طرح استاندارد سازی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی تمام مدارس به تجهیزات استاندارد تاسیسات گرمایشی و سرمایشی مجهز خواهند شد.

مدیرکل نوسازی مدارس با یادآور شدن کمبود اعتبارات ابلاغی در سال های گذشته و عدم تزریق اعتبار جهت پایان یافتن پروژه های نیمه تمام عنوان کرد: انشاءالله در دولت تدبیر امید شاهد فعال شدن پروژه ها و تحویل آن به آموزش و پرورش باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز بر تشکیل کمیته مشترک آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس به منظور نیازه سنجی پروژه های آموزشی و پیگیری تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان تاکید کرد.

محمد محسن بیگی بیان داشت: هرنوع ساخت و ساز در مدارس باید با هماهنگی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان باشد.

وی گفت: هزینه کردن در نگهداری فضا های آموزشی استان نیز ضروری است و باید آیین نامه فضای فیزیکی مدارس در اختیار مدیران قرار گیرد.

محسن بیگی با اشاره به وجود بیش از 4 هزار و 700 فضای آموزشی در استان، خاطر نشان کرد: اختصاص 2 درصد از بودجه عمرانی استان به آموزش و پرورش با توجه به آمار زیاد فضاهای آموزشی و هزینه نگهداری این فضا ها مبلغ ناچیزی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خواستار افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه های عمرانی استان شد.