صفحه اصلی
همایش نکوداشت عطا احمدی در کرمان برگزار گردید همایش نکوداشت عطا احمدی در کرمان برگزار گردید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 10:38

همایش نکوداشت عطا احمدی در کرمان برگزار گردید

همایش نکوداشت عطا احمدی سردار مدرسه سازی استان کرمان و کشور با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی، نمایندگان مجلس، فرهنگیان و شاگردان وی در تالار دانشگاه فرهنگیان کرمان، پردیس خواجه نصیر کرمان برگزار گردید.
مهندس مسلمی، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این همایش با پر اهمیت شمردن علم آموزی، احادیثی از نبی اکرم در مدح علم آموزی و دانش پژوهی ذکر کردند و اظهار داشتند آنچه که امروز بر ما واجب است استواری در علم آموزی است.
وی با اهداء لوحی از عطاء احمدی و همراه وی به پاس سالها کوشش و تلاش در راه مدرسه سازی تقدیر و تشکر کرد.

پهلوان عطا احمدی اول آذر سال 1315 در روستای هینمان کوهپایه از توابع کرمان به دنیا آمد، پدرش مرحوم محمد احمدی مردی مومن و علاقمند به قرآن و کتاب حافظ بود.
وی پیرمردی ساده پوش با دوچرخه ای قدیمی که پس از بازنشسته شدن از آموزش و پرورش اقدام به ساخت حدود 250 مدرسه در سراسر استان کرد.
او که زمان بیکاری اش را به مطالعه و شعر گفتن می پردازد در یک بیت شعر آورده است: خدا بر بنده ای منت گذارد که در ذاتش جوانمردی بکارد.
عطا احمدی در مرداد ماه 1375 در مراسمی با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری وقت کشورمان، مفتخر به دریافت نشان تعلیم و تربیت و خدمت شد.‏

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 11:01