مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۴ مدرسه نیمه تمام در گلباف وجود داشت که خوشبختانه با تامین اعتبار، تکمیل و به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در جلسه شورای اداری بخش گلباف با بیان اینکه، خوشبختانه در مرکز شهر گلباف مشکل فضای آموزشی نخواهیم داشت، گفت: مدرسه سردار پورجعفری به همت دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی در دست ساخت است و اعتبارات زیادی با پیگیری ایشان به استان تزریق شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: مدرسه سردار شهید پور جعفری گلباف با ۴۹۰ متر مربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۲۸میلیارد ریال در این شهر ساخته شده است.

واعظی نژاد با بیان اینکه مشکل عایق‌های رطوبتی را تا آنجایی که توان داشتیم در شهر گلباف برطرف کرده ایم، افزود: بحث آسفالت مدارس را با توجه به اولویت‌های آموزش و پرورش در دستور کار داریم و محوطه مدارس گلباف هم با توجه به سهمیه آسفالت خواهند شد.

او تصریح کرد: ۱۸ سرویس بهداشتی در بخش گلباف تعمیر خواهند شد و اگر نیاز به ساخت سرویس بهداشتی جدید نیز باشد ما آمادگی داریم تا با توجه به نیاز مشکل را حل کنیم.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه گازکشی مدارس، عنوان کرد: عمده مدارس استان به سیستم گرمایش مرکزی شوفاژ مجهز شده است، ولی مشکل جدیدی که داریم آن هم، انشعاب گاز به مدارس روستا‌های شمالی استان است که با پیگیری‌های انجام شده با سازمان نوسازی مدارس، به زودی کار لوله کشی گاز مدارس اجرا خواهد شد.

او افزود: مدرسه شهید بهشتی گلباف با ۷۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد ریال در حال ساخت است.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه در خصوص شهدای خدمت اداره برق گفت: این موضوع در حدود اختیارات استان نیست و باید خارج از کشور پیگیری شود لذا باید یکسری مجوز‌ها دریافت شود تا طی سلسله مراتبی ببینیم می‌توانیم مجوز بگیریم که نیرو‌های اداره برق سیل حرمک جزو شهدای خدمت محسوب شوند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: بخش خصوصی بایستی مشارکت کنند تا در ایجاد اشتغال، تولید و گردشگری سرمایه گذاری کنند که موجب توسعه و پیشرفت خواهد بود.

او با اشاره به مشکلات مردم در روستاها، تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی باید دست به دست هم دهند و با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را به حداقل برسانند.

موسی پور بخشدار گلباف با تقدیر از زحمات مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: در دوره دو ساله مسئولیت وی نوسازی مدارس ۷ پروژه در گلباف اجرایی که امیدواریم به زودی باقیمانده پروژه‌ها هم به بهره برداری برسند.