مدیرکل نوسازی مدارس از پیگیری نماینده کرمان و راور و مساعدت رئیس بنیاد مستضعفان برای مشارکت در ساخت ۳ باب مجتمع آموزشی در حاشیه شهر کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ صبح امروز جلسه مشترک بین حجت الاسلام محمد حسین پاک نژاد نماینده دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان’ محبان رئیس دفتر ارتباطات مردمی دکتر زاهدی نماینده مردم‌کرمان و راور با مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و اتاق بازرگانی در محل سالن‌کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار شد.

حجت الاسلام پاک نژاد نماینده رئیس بنیاد مستضعفان از نامه دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد و گفت : با دستور دکتر فتاح پیرو نامه دکتر زاهدی قصد داریم که ۳ باب مجتمع آموزشی در مناطق حاشیه ای شهر کرمان بسازیم در صورتیکه مجتمع نیمه تمام نیز باشد می توان مجتمع نیمه تمام را تکمیل کرد.

حجت الاسلام پاک نژاد افزود: سیاست بنیاد مستضعفان تکمیل پروژه های نیمه تمام می باشد در صورتی پروژه نیمه تمام‌نبود، پروژه جدید احداث می شود.

نماینده بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: طبق دستور دکتر فتاح دستگاههای متولی بایستی اطلاعات دقیق و مستند ارسال نموده و در خصوص ساخت مدارس همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس در این جلسه بیان داشت: نوسازی مدارس در راستای اهداف خود دنبال فراهم‌نمودن فضای مناسب و استاندارد برای بچه های مستعد استان‌کرمان است.

واعظی نژاد تصریح کرد: در مناطق جنوبی یکی از شرکت‌های معدنی در خصوص بسته های آموزشی کنکور کمک کرد و نتایج خوبی گرفته شد و نزدیک به ۵۷ نفردانش آموز رتبه زیر هزار داشتیم که نشان‌می دهد دانش آموزان‌ کرمانی استعدادهای بسیار خوبی دارند و اگر بتوانیم فضای خوب و تجهیزات به روز فراهم‌کنیم مطمینا این استعداد ها شکوفا خواهد شد و در آینده کشور نیز تاثیر خواهد داشت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان افزود: درست است در استان به میانگین سرانه فضای آموزشی دست پیدا کرده ایم ‘ ولیکن در شهر کرمان میانگین سرانه دانش آموزی پایین تر از سرانه کشوری و استان می باشد.

مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان در این جلسه اظهار داشت: سال های پیش تصور این بود سرانه آموزشی استان خوب است ولی استان کرمان از متوسط کشور فضای آموزشی کمتر بود که اتاق بازرگانی متشکل از فعالان بخش خصوصی به تاسی از مسئولیت های اجتماعی برای مدرسه سازی مشارکت کردند و با کمک خیرین و فعالان اقتصادی به میانگین کشوری در استان رسیده ایم.

طبیب زاده افزود: همراهی و همکاری نوسازی مدارس و آموزش و پرورش تحسین برانگیز است و حرکت جهادی شروع شد و از مرز سرانه میانگین متوسط کشور عبور کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان بیان داشت: دکتر زاهدی به دلیل سبقه در حوزه آموزش و حضور در کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس با دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان مکاتبه و مذاکره کردند که بنیاد در ادامه مشارکت خود در امر مدرسه سازی در حاشیه شهر کرمان نیز مجتمع آموزشی بسازد.

مهندس طبیب زاده بیان داشت: امیدواریم‌ در ادامه فعالیت‌های ارزنده بنیاد مستضعفان به نهضت پویش کرمان دانا بپیوندد و با تعریف جدید از سواد که علم‌همراه با مهارت است به آموزش و پرورش برای اصلاح ساختارهای اموزشی کمک کنیم.

اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: استان پهناور و گسترده کرمان در برخی مناطق نیاز به توجه ویژه دارد مخصوصا حاشیه شهر کرمان که در ادوار گذشته مغفول مانده است.

وی همچنین از پیگیری های جناب پروفسور زاهدی برای مشارکت بنیاد مستضعفان در امر مدرسه سازی در شهر کرمان تشکر کرد و گفت: به کمک بنیاد مستضعفان مدارس زیادی ساخته شده و در حال ساخت است در حوزه تجهیزات و کمک به دانش آموزان بی بضاعت هم‌ کمکهای زیادی توسط بنیاد مستضعفان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد‌.