به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش در خصوص اهمیت عدالت آموزشی بیان داشت: یکی دیگر از مواردی که ما به آن توجه ویژه داریم، بحث عدالت تربیتی و تامین نصیب برابر آموزشی با تاکید بر زیست‌بوم جدید است. حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند که «عدالت محکم‌ترین بنیاد است». ما برای این‌که بتوانیم به طور کامل و شایسته به اهداف انقلاب اسلامی برسیم باید در بحث عدالت آموزشی و تربیتی به طور ویژه و جهادی اقدام کنیم.

هدایتی افزود: برچیدن مدارس کانکسی مستقل با آمار دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر و مدارس سنگی خشکه‌چین به عنوان یکی از وظایف اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان در راستای تامین عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در دستور کار سال جدید قرار دارد.

وی با اشاره به اقدام جهادی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در ازسرگیری پروژه‌ی متوقف‌شده‌ی مجتمع آموزشی دخترانه‌ی پشت‌رود بروات، گفت: وزیر محترم آموزش و پرورش نیز در سفر اخیرشان به استان کرمان شخصا از برخی مدارس کانکسی شهرستان بم بازدید نمودند و تصمیمات مهم و خوبی در این زمینه اتخاذ شد و با دستور و مساعدت وزیر محترم، تنها ساعتی پس از بازدید ایشان، عملیات ساخت مجتمع آموزشی دخترانه‌ی پشت‎رود در بخش بروات شهرستان بم از سر گرفته شد.

هدایتی ادامه داد: مجتمع دخترانه‌ی پشت‌رود به عنوان بخش کوچکی از اقدامات دولت مردمی سیزدهم در بحث جایگزینی مدارس کانکسی و برقراری عدالت آموزشی، نشان‌دهنده‌ی صادق‌الوعده بودن دولت و توجه ویژه‌ی وزارت آموزش و پرورش به این موضوع است.

وی افزود: هم‌چنین از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی که فقط در ۱۶ استان کشور تخصیص یافته تعداد ۳۶ مدرسه با ۳۰۹ کلاس درس در دست اجراست که با تحویل این مدارس بخش مهمی از مشکلات آموزشی در مناطق کم‌برخوردار مرتفع خواهد شد و ان‌شاالله مردم نتیجه‌ی این اقدامات را به‌زودی به چشم خواهند دید.