به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، ظهر روز دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ با حضور مهرالله رخشانی‌مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، محمدمهدی زاهدی نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس و رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، کلنگ هنرستان جنب‌کارخانه‌ای شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان راور به زمین زده شد.
مهراله رخشانی‌مهر پس از این مراسم و در ادامه‌ی سفر یک روزه‌ی خود به استان کرمان، در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان راور گفت: امروز از تعدادی از پروژه‌ها بازدید کردیم و سفر خوبی بود و پروژه‌ها فعال بودند.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: جریان مدرسه‌سازی در کشور هرگز قطع نشده و در سخت‌ترین شرایط هم تامین اعتبارات مدرسه‌سازی مورد توجه دولت‌ها بوده است و به نظر می‌رسد این موضوع شاید خیلی هم ربطی به دولت‌ها نداشته باشد و نگاه حاکمیت و نظام است که به آموزش و پرورش توجه ویژه دارد.
وی افزود: نتیجه‌ی این توجه ساخت بناهای خوب و ایمن حتی در دورترین نقاط کشور است.
رخشانی‌مهر ادامه داد: سال گذشته و از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ حدود ۵۷۰ میلیارد تومان در بحث مدرسه‌سازی برای استان کرمان تخصیص اعتبار دادیم که این عدد، عدد قابل توجهی است.
وی افزود: امسال در استان کرمان بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی تخصیص پیدا کرده است که این تجهیزات خریداری و وارد مدارس شده‌اند و ما هیچ‌وقت چنین روندی نداشته‌ایم و این اتفاقی بود که در دولت مردمی دکتر رئیسی اتفاق افتاد.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مهر امسال حدود ۹۰۰۰ کلاس درس در کشور تحویل داده خواهد شد که از این تعداد حدود ۶۰۰ کلاس درس مربوط به استان کرمان است.
وی ادامه داد: ما در استان کرمان پروژه‌های فاخری در حال احداث داریم. پروژه‌هایی با زیربنای بالا در قالب مجتمع‌های آموزشی در چهارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در هیچ جای کشور مشابه این پروژه‌ها را نداریم و از نظر معماری هم فضاهای بی‌نظیری هستند.
رخشانی‌مهر بیان داشت: حدود ۲۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفرهای رئیس جمهور محترم به همه‌ی استان‌های کشور در حوزه‌ی مدرسه‌سازی بوده که ۱۴۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات به کرمان مربوط است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: ما و همکارانمان مصمم هستیم که کمبود فضاهای آموزشی را جبران و فضاهای نیازمند تخریب و بازسازی را با فضاهای خوب جایگزین کنیم.
رخشانی‌مهر در پایان گفت: امیدوارم ان‌شاالله سال آینده برای افتتاح این هنرستان در خدمت شما باشیم.

گفتنی است معاون وزبر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر یک روزه‌ی خود به استان کرمان ظهر امروز از دو مدرسه‌ی در حال احداث شهید رجایی و حضرت فاطمه (س) شهرستان راور نیز بازدید کرد.