هم‌زمان با فرارسیدن ایام شهادت اندوهبار دختر گرامی نبی اکرم (ص)، حضرت فاطمه‌ی زهرا (س)، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان پیام تسلیتی به همین مناسبت صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان متن این پیام به شرح زیر است:

«تاریخ اسلام، حوادث تلخ و شیرین فراوانی داشته که هرکدام کتاب قطوری از حکمت و معرفت انسانی و الهی را در خود دارد، اما بدون تردید یکی از حزن انگیزترین وقایع تاریخی را باید واقعه‌ی تلخ شهادت دختر گرامی رسول خدا (صلی الله و علیه و آله و سلم) دانست.
ایام فاطمیه روز‌های غم‌بار سوگواری بر شهادت بزرگ بانویی است که معیار فضایل بود و همگان را به پارسایی و پایداری فرا می‌خواند. حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) ام‌ابیها بود و تکیه گاه پیامبر عظیم الشان اسلام، و بزرگ‌ترین آموزگار بانوان جهان. او که در دوران حیات خویش نمونه‌ی عصمت و صبر و ایثار بود، با شهادت مظلومانه و سیره‌ی زندگی خود به جهانیان آموخت که هر کس به ریسمان الهی و خاندان نبوت تمسک جوید، بی‌تردید راه حق و حقیقت را برگزیده است.
فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، مقام زن را در جامعه شکوه و منزلت بخشید و عفت و پاکدامنی را با تمام استواری گسترانید تا امروز زنان مسلمان میهنمان با الگوبرداری از این بانوی بزرگوار، عزتمندانه در تمامی عرصه‌ها دوشادوش مردان در راستای سربلندی ایران اسلامی گام بردارند.
اینجانب فرا رسیدن ایام حزن‌انگیز فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را به تمامی محبان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تسلیت عرض می‌نمایم.
امید است در این ایام با سوگواری بر غم شهادت دخت گرامی آخرین پیام‌آور نور و رحمت بکوشیم تا پیروان شایسته‌ای برای مکتب اسلام ناب محمدی باشیم.

رضا هدایتی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»