صبح روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه دبستان ۶ کلاسه‌ی عصمتیه‌ (کرمان دانا ۲۵) در بخش نظام‌شهر شهرستان نرماشیر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: دبستان عصمتیه با دارا بودن ۶ کلاس با زیربنای ۵۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح ۴ مدرسه در شرق استان کرمان، افزود: امروز شاهد بهره‌برداری از ۲۴ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه در شرق استان هستیم که ۳ مدرسه‌ی آن با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.

مهندس هدایتی افزود: این مدرسه با ۳۲۰ متر حصار و ۳۰۰۰ مترمربع محوطه، از محل اعتبارات دولتی طرح تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیری تامین اعتبار شده است.

وی ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۱۲۰ مدرسه با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به امضا رسیده است که تعدادی از این مدارس تاکنون به بهره‌برداری رسیده‌اند و تعدادی نیز هم‌چنان در حال ساخت هستند.

مهندس رضا هدایتی ضمن اشاره به محوطه و بنای زیبا و مستحکم این مدرسه، گفت: خواهشی که از دانش‌آموزان عزیز داریم این است که قدر این فضا و تجهیزات را بدانند چون هزینه‌ی زیادی برای خرید این تجهیزات شده است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از پیمانکار پروژه و کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در خصوص کیفیت ساخت این پروژه اظهار داشت: در این پروژه از بهترین مصالحی که برای ساخت ساختمان‌های آموزشی قابل استفاده است، استفاده شده.

گفتنی است که دبستان ۶ کلاسه‌ی عصمتیه (کرمان دانا ۲۵) با زیربنای ۵۵۰ مترمربع در محوطه‌ای به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.