صبح روز یک‌شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ کلنگ احداث مدرسه‌ی الزهرا طی مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، جمعی از مسئولان، مردم و فرهنگیان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: ساختمان قدیمی این مدرسه قدیمی و خطرآفرین شده بود و ما به محض بازدید از این مدرسه، سریعا از مبادی مختلف این موضوع را پی‌گیری کردیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: تا این‌که بالاخره راهی باز شد و از محل اعتبارات ملی توانستیم برای این پروژه اعتبار تخصیص دهیم.

وی با اشاره به این‌که این پروژه هم‌اکنون در مرحله‌ی مناقصه قرار دارد، ادامه داد: پیمان‌کار این پروژه همین هفته مشخص و عملیات اجرایی آن هم از هفته‌ی آینده آغاز می‌شود.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان ابراز امیدواری کرد: ان‌شاالله پیمان‌کار خوبی برای این پروژه انتخاب شود و کار ساخت این مدرسه به سرعت پیش برود و ما سعی می‌کنیم که این مدرسه را با یک تاخیر کوچک پس از شروع سال تحصیلی به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر کهنوج، اظهار داشت: این مدرسه با ۶ کلاس درس و ۶۱۰ متر مربع فضای آموزشی و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان احداث خواهد شد.