نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور که باحضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و بعضی مدیران کل دستگاه اجرایی استان و در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: خیری بالاتر از شهید و شهادت وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت: نقش شهدای ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ در پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر است، خداوند انسان را در جایگاهی قرار داده که اگر قدر خود را بداند، نه تنها خودش بلکه انسان های دیگر در زمان های دیگر را می تواند تحت تاثیر خودش قرار دهد.

وی ضمن بیان روایتی از امام حسن (ع) افزود: جایگاه انسانیت می تواند ترسیم کننده صراط مستقیم شود، انسان بصیر و آگاه که در مسیر مورد رضایت خدا قرار بگیرد، پلی است که بین بهشت و جهنم کشیده می شود.

امام جمعه کرمان گفت: طبق متون دینی، ما هر خیری بخواهیم تصور کنیم خیری مافوق آن وجود دارد، یعنی مافوق هر خیری وجود دارد اما خیری بالاتر از شهادت وجود ندارد چرا که انسانی که تمام هستی خود را در راه خدا فدا می کند، مسیر را درست تشخیص می دهد و همه هستی خود را در طبق اخلاص قرار می دهد شهید است.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: بالاتر از شهادت دیگر خیری نیست که این موضوع حجت را بر انسان تمام می کند و این انسان است که مانند پلی مردم را به بهشت هدایت می کند و بالاتر از شهید و شهادت هم خیری وجود ندارد، به این دلیل نقشی برای جامعه اسلامی ایفا می کند که در هیچ کار خیر و حرکت مثبتی این خیر مورد تصور نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر تحلیلی بر انقلاب اسلامی و حرکت تاریخ ساز انقلاب اسلامی داشته باشیم متوجه می شویم، هر روز انقلاب قدرتمندتر می شود، تاریخ نشان داده هر خونی جریان انقلاب را قوی تر کرده و ضعیف تر نشده است.