رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در چهارمین جلسه هماهنگی بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان،گفت؛دولت مردمی سیزدهم و شخص آیت الله رئیسی توجه ویژه ای به تجلیل،تکریم و خدمات ارزشمند خیرین مدرسه ساز داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،این جلسه با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش،رئیس مجمع خیرین استان،مسئول بسیج فرهنگیان،دبیر و اعضاء کمیته جشنواره و اعضا شوراء معاونین، در سالن کنفرانس شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

در ابتدا این جلسه رضا هدایتی مدیرکل ؛ ضمن عرض تسلیت شهادت شهداء خدمت،حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی در حادثه سانحه سقوط بالگرد در عین خدمت به مردم،از اهمیت تجلیل و تکریم خیرین مدرسه ساز از دیدگاه دولت مردمی سیزدهم و شخص دکتر رئیسی به این امر مهم پرداخ،.
و از اقدامات صورت گرفته توسط شهید جمهور دکتر رئیسی به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان کرمان خبر داد.

در این جلسه رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به اهمیت برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، اظهار داشت: خیرین بازوی توانمند دولت در ساخت و تجهیز مدارس هستند و لذا جشنواره باید در شأن این عزیزان برگزار شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به نگاه ویژه دکتر رئیسی به نظام آموزش و پرورش و ساخت و تکمیل مدارس نیمه تمام به ویژه مدارس خیری، گفت:مدارس نیمه تمام خیری زیادی در استان وجود داشت که به دلیل نبود اعتبارات دولتی چندین سال و بعضا ۱۳ سال به صورت نیمه تمام باقی مانده بود و اعتماد خیرین را نسبت به تعهد دولت کمرنگ کرده بود که با اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار، در سفر استانی که شهید بزرگوار به استان کرمان داشتند، این مدارس تکمیل گردید و بار دیگر اعتماد مردم به ویژه خیرین مدرسه ساز به دولت پر رنگ گردید.

وی با اشاره به توجه ویژه رئیس جمهور شهید دکتر سید ابراهیم رئیسی به آموزش و پرورش در سفرهای استانی ، ادامه داد، در سفرهایی که به استانها داشتند از برنامه های مهم ایشان دیدار با فرهنگیان،خیرین مدرسه ساز و افتتاح مدرسه در برنامه های وی بود.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این جلسه با ابراز تاسف از این حادثه تلخ شهادت شهداء خدمت و عرض تسلیت به همین مناسبت، به برگزاری هر چه با شکوه و در شان خیرین مدرسه ساز در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز اشاره کرد.

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس و دبیر جشنواره ضمن اشاره به دستورالعمل سازمان نوسازی مدارس کشور در راستای برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز ،گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ،ارائه کرد