رضا هدایتی تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام خیری،عدالت فضاهای آموزشی، تجهیز هنرستانها به تجهیزات مدرن و به روز و سایر اقدامات ارزشمند دیگر را نگاه ویژه دولت مردمی سیزدهم به آموزش و پرورش خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: رضا هدایتی مدیرکل ؛ ضمن عرض تسلیت شهادت شهداء خدمت ،حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی در حادثه سانحه سقوط بالگرد در عین خدمت به مردم، به اقدامات صورت گرفته توسط شهید جمهور دکتر رئیسی به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان کرمان خبر داد.

وی در ادامه ضمن اشاره به نگاه ویژه دکتر رئیسی به نظام آموزش و پرورش و ساخت و تکمیل مدارس نیمه تمام به ویژه مدارس خیری، گفت:مدارس نیمه تمام خیری زیادی در استان وجود داشت که به دلیل نبود اعتبارات دولتی چندین سال و بعضا ۱۳ سال به صورت نیمه تمام باقی مانده بود و اعتماد خیرین را نسبت به تعهد دولت کمرنگ کرده بود که با اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار، در سفر استانی که شهید بزرگوار به استان کرمان داشتند، این مدارس تکمیل گردید و بار دیگر اعتماد مردم به ویژه خیرین مدرسه ساز به دولت پر رنگ گردید.

هدایتی در ادامه به سیاست و توجه ویژه شهید جمهور به توسعه عدالت فضاهای آموزشی ، پرورشی و ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم ، اشاره کرد و افزود:دولت مردمی و خدمتگذار دکتر رئیسی، عدالت ساخت فضای آموزشی در مناطق محروم را در دستور کار دولت قرار داد و اقدام و دستور به ساخت مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم با همان کیفیت مدرن ؛ به روز و استانداردی که در مرکز استان به کار گرفته می شود در این مناطق نیز انجام پذیرد.

عضو شورای فنی از دیگر اقدامات ارزشمند شهید دکتر رئیسی، استاندارد سازی سیستمهای سرمایشی و گرمایشی در مدارس خواند و افزود؛ در سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس به این سیستم تجهیز گردیده و تمام کلاسهای مناطق دور افتاده ،محروم و گرمسیر جنوب استان به سیستم اسپیلت و مناطق سردسیر به سیستم شوفاژ مجهز گردید که این امر در بعد از انقلاب بی نظیر بوده است .

هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان از دیگر اقدامات دولت مردمی سیزدهم و شهید خدمت،مجهز نمودن هنرستانها به تجهیزات فنی و کمک آموزشی مدرن و استاندارد خواند و افزود؛ در دو سال گذشته اعتباری بیش از یکصد میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات کمک آموزشی از قبیل دستگاههای cnc تراش،ادوات کشاورزی؛تراکتور؛دستگاههای چوب بری، تجهیزات مکانیکی،موتور کامل ماشین،جک دو ستون ، تجهیزات کمک آموزشی برق ، دوربین مداربسته و دیگر دستگاههای مدرن و استاندارد به روز، به آموزش و پرورش اختصاص یافت.

وی با اشاره به توجه ویژه رئیس جمهور شهید دکتر سید ابراهیم رئیسی به آموزش و پرورش در سفرهای استانی ، ادامه داد، در سفرهایی که به استانها داشتند از برنامه های مهم ایشان دیدار با فرهنگیان،خیرین مدرسه ساز و افتتاح مدرسه در برنامه های وی بود.

هدایتی در آخر با اشاره به دیگر اقدامات ارزشمند دولت مردمی سیزدهم در خصوص ایزوگام،آسفالت مدارس،محوطه سازی و حصارکشی و…،گفت؛ضمن علو درجات برای شهید خستگی ناپذیر خدمت به مردم و همراهن وی ، ادامه راه ایشان توسط دولتمردان و مسئولین دولت سیزدهم را آرزو میکنم و توفیق ادامه راه این شهیدان والامقام را از خداوند متعال خواستارم.