به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی کرمان درباره ساخت این مجتمع آموزشی گفت: این مجتمع آموزشی خیرساز که به همت خانواده مرحوم حسین بانگ توکلی در شهرکرمان در حال ساخت است که دانش آموزان ایتام، بدسرپرست و بی سرپرست در این مجتمع آموزشی تحصیل خواهند کرد.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه ابن مجتمع آموزشی تمام خیری می باشد، تصریح کرد:این مجتمع با تحت نظر دفتر فنی و حوزه نظارت اداره کل نوسازی مدارس با طراحی معماری و رویکرد مدیریت سبزساخته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن قدردانی از اقدام خیرخواهانه خانواده مرحوم حسین بانگ توکلی افزود: زمین این مجتمع آموزشی توسط خیر نیکوکار حسین بانگ‌توکلی در زمان حیاتش وقف شده و تا کنون از ۷ هزار متر مربع فضای طراحی شده ، ۳ هزار متر مربع آن تکمیل و آماده افتتاح و بهره برداری می باشد.

مهندس واعظی نژاد با اعلام اینکه خانواده محترم خیر نیکوکار حسین بانگ توکلی به امر تعیلم و تربیت اهمیت زیادی قائل هستند، خاطر نشان ساخت: این خیرین نیکوکار حتی به مسائل محیط زیستی هم اهمیت می دهند و نسبت به اجرای طراحی معماری مدیریت سبز در این مجتمع آموزشی تاکید فراوان دارند و نوسازی مدارس با توجه به اولویت های کاری خود که ساخت مدارس سبز یکی از اولویت های مهم نوسازی مدارس می باشد این مجتمع آموزشی را در لیست مدارس سبز خود قرار داده است.

مهندس بهرامی مسئول ستاد مدیریت سبز ادارع کل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص طراحی معماری و تاسیسات این مجتمع آموزشی گفت: رویکردهای مدیریت سبز مدارس به خوبی در ساخت این مجتمع آموزشی رعایت شده بطوریکه سیستم فاضلاب این مجتمع آموزشی، بصورت سیستم خاکستری اجرا شده تا بتوان از آب حاصل از روشویی، استحمام، ظرفشویی ، آب باران و …جهت آبیاری فضای سبز با توجه به گستردگی عرصه این مجتمع به مساحت ۱۴ هزار متر مربع استفاده کرد.

مسئول ستاد مدیریت سبز نوسازی مدارس کرمان استفاده از کلکتورهای خورشیدی جهت تامین آبگرم مصرفی، استفاده حداکثری از نور طبیعی، عایق بندی ساختمان، حفظ و احیای شرایط طبیعی و گیاهان سایت، دسترسی آسان به شبکه حمل و نقل عمومی و تعیین محل پارک دوچرخه در سایت، پیش‌بینی تسهیلات با امکان استفاده مشترک برای برخی فعالیت ها، تبیین محلی در سایت برای جمع آوری و ذخیره سازی مواد قابل بازیافت از جمله رویکردهای مدیریت سبز این مجتمع‌ آموزشی می باشد که در ساخت این مجتمع به صورت حرفه ای و تخصصی رعایت شده است.

دکتر بهرامی با اشاره به اینکه اجرای تاسیسات مدارس بصورت اصولی با طراحی سبز کمک زیادی به اصلاح الگوی مصرف می کند، تصریح کرد: فضای مناسبی جهت نصب وسایل سرمایشی در این مجتمع تعبیه شده است، که اهداف کاهش مصرف انرژی، سهولت تهیه و نگهداری وسایل سرمایشی را دنبال می کند