به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان طی دیدار با محمد شیرازی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب بیان داشت: با ابلاغ اعتبارات سال ۹۹ بالغ بر ۴ هزار بخاری نفتی جمع آوری خواهد شد که بیش از ۱۸۰۰ کلاس با بخاری نفتی در جنوب استان کرمان می باشد.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه به زودی مدرسه خیری ۶ کلاسه دیگری در شهرستان رودبار جنوب آغاز خواهد شد، گفت: به همت خیر نیکوکار آقای سید امیر بارانی بهبهانی در روستای نازدشت شهرستان رودبار جنوب مدرسه ۶ کلاسه با زیر بنای آموزشی ۴۹۵ متر مربع برای دانش آموزان این روستا ساخته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از انجام تعمیرات مناطق سیل زده خبر داد و تصریح کرد: بیشترین تعداد مدارس سیل زده در شهرستان رودبار جنوب وجود دارد که با تعمیر مدارس سیل زده این مدارس مقاوم سازی، بازسازی و بهسازی می شوند و مثل روز اول به صورت یک مدرسه استاندارد و ایمن تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

مهندس واعظی نژاد در ادامه به تامین و توزیع تجهیزات در شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و گفت: تجهیزات سرمایشی و گرمایشی که در شهرستان رودبار جنوب توزیع می شود با توجه به مصرف انرژی که دارند نیاز است آموزش و پرورش بحث تامین برق مدارس را پیگیری نماید تا از تجهیزات به نحو احسن استفاده شود و از هدر رفت پول بیت‌المال جلوگیری به عمل آید.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اذعان به اینکه شهرستان رودبار جنوب پس از سیرجان بیشترین مدارس خیری را در استان دارد، خاطرنشان ساخت: به زودی با برگزاری مناقصه تجهیزات مدارس خیری این شهرستان نیز خریداری و توزیع خواهد شد.