رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر توجه ویژه به تامین امکانات آموزشی مناطق محروم گفت: از ۲۱۶ پروژه فعال در استان کرمان ۱۰۷ پروژه در مناطق روستایی در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان که صبح امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، استاندار، زاهدی و پور‌ابراهیمی نمایندگان مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد، طی گزارشی در خصوص ساخت و ساز فضاهای آموزشی،پرورشی و ورزشی در استان کرمان بیان داشت: درسطح استان کرمان ۲۱۶ پروژه فعال و در دست اجرا داریم که ۱۰۲۰ کلاس درس را شامل می شود و به زودی تحویل آموزش و پرورش استان کرمان می شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه افزود: سازمان‌نوسازی مدارس بر ایجاد عدالت آموزشی به عنوان یکی از اولویت های اصلی این سازمان تاکید دارد به همین منظور توجه ویژه ای به مناطق محروم داریم و از این تعداد پروژه فعال در سطح کرمان ۱۰۷ پروژه با ۴۳۷ کلاس درس در روستاها در حال ساخت است.

وی همچنین ساخت مدارس در روستاها برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان‌روستایی را حائز اهمیت عنوان‌کرد و گفت: این تعداد مدرسه و کلاس درس روستایی به زودی تحویل آموزش و پرورش استان کرمان می شود.

رخشانی مهر پروژه های تاسیساتی فعال و قابل بهره برداری استان‌کرمان را ۲۱۸ پروژه با ۱۱۲۷ کلاس درس عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود: تا پایان سال جاری بخاری نفتی باقیمانده در سطح استان‌کرمان جمع آوری شده و جشن حذف بخاری های نفتی را در استان کرمان خواهیم گرفت.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از جذب مشارکت های مردمی و خیرین در قالب طرح “آجر به آجر” و کمک خیرین در استان کرمان ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: ۱۰۴ پروژه خیری با ۶۴۲ کلاس درس در استان‌ کرمان توسط خیرین و نوسازی مدارس در حال ساخت است و تعهد خیرین در استان کرمان  ۱۳۹۵ میلیارد ریال می باشد.

پیش از جلسه شورای آموزش وپرورش ،مقام عالی وزارت دکتر حاجی میرزایی ودکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس کشور با حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان دیدار کردند.