روز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، امام جمعه و فرماندار شهرستان فهرج، جمعی از مسئولان و مردم کلنگ احداث دبیرستان بنت‌الرسول شهرستان فهرج به عنوان نخستین مدرسه‌ی طرح شهید پناهی در استان کرمان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدرسه‌ی کانکسی بنت‌الرسول واقع در منطقه‌ی نگین کویر شهرستان فهرج در مرز استان کرمان و سیستان و بلوچستان قرار است با یک مدرسه‌ی ۶ کلاسه به مساحت ۵۳۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع جایگزین شود.

گفتنی است سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برنامه دارد تا مدارس کانکسی مستقل با بیش از ۱۰ دانش‌آموز را در سراسر کشور تا مهر آینده با ساختمان‌های استاندارد جایگزین نماید تا بدین ترتیب بساط مدارس کانکسی مستقل با بیش از ۱۰ دانش‌آموز در سراسر کشور برچیده شود.

روز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، سرکار خانم مرضیه مطهری و سرکار خانم گیتی‌نژاد مدیر عامل موسسه‌ی مهر گیتی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی مدرسه‌ی خیری ریگان در شهرستان ریگان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طی سفر یک روزه‌ی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به شهرستان ریگان مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی خیری ریگان با زیربنای آموزشی ۵۵۰ مترمربع و ۳۰۰۰ متر محوطه‌سازی و ۱۵۰متر حصار با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال با مشارکت دولت و خیر نیک‌اندیش خانم مرضیه مطهری و موسسه خیریه‌ی مهر گیتی به بهره‌برداری رسید.
در این سفر هم‌چنین مهندس هدایتی با حضور در گلزار شهدای ریگان و منزل شهید والامقام طهماسب روهینا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
حضور در جلسه‌ی مدیران مدارس شهرستان ریگان از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل نوسازی مدارس استان به ریگان بود.
وی همچنین از پروژه‌های شهرستان ریگان بازدید و از نزدیک از روند پیشرفت این پروژه‌ها بازدید نمود.

روز یک‌شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ با حضور محمدرضا فرح‌بخش معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، آقای دیناری مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، آقای متوسلیان برادر شهید احمد متوسلیان، سرکارخانم گیتی‌نژاد مدیر عامل موسسه‌ی مهر گیتی و جمعی از مسئولان، مدرسه‌ی خیری علی‌اصغر متوسلیان در شهرستان کهنوج به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طی سفر یک روزه‌ی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به شهرستان کهنوج، مدرسه ۱۲ کلاسه‌ی خیرساز کلاسه‌ی علی‌اصغر متوسلیان با زیربنای آموزشی ۱۳۰۷ مترمربع و ۴۰۰ متر حصار در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و خیر محترم در شهرک مسکن مهر شهرستان کهنوج به بهره‌برداری رسید.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیر مدارس استان کرمان، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با همراهی حمیدرضا خان‌محمدی سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور صبح امروز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱، در سفر به استان کرمان، مجتمع آموزشی خیرساز ۲۴ کلاسه‌ حضرت راضیه (سلام‌الله‌علیها) را در شهر کرمان افتتاح کرد.

این مجتمع بزرگ آموزشی با زیربنای آموزشی بالغ بر ۲۸۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع و صرف اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان با مشارکت خیر نیک‌اندیش «محمد تفرشی» توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان احداث شده است.

مجتمع آموزشی حضرت راضیه (س) مشتمل بر دو مدرسه در مقاطع آموزشی ابتدایی و متوسطه اول است که دارای امکاناتی نظیر کارگاه، آزمایشگاه، کتابخانه و نمازخانه می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، صبح روز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با همراهی دکتر حمیدرضا خان‌محمدی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وارد استان کرمان شدند.

بر پایه‌ی این گزارش، سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن شرکت در جلسه‌ی شورای اداری نوسازی مدارس استان کرمان با کارکنان این اداره کل دیدار و گفت‌وگو نمود.

دکتر خان‌محمدی در دیدار با کارکنان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات کارکنان نوسازی مدارس، اظهار داشت: امیدوارم هرچندوقت یک‌بار بتوانیم دور هم بنشینیم و برنامه‌هایی باشد تا بتوانیم وقت بیشتری را در کنار شما سپری کنیم و از نقطه‌نظرات و راهبردهای شما بهتر و بیشتر بهره ببریم.

وی افزود: همکارانی داریم با سابقه‌ی بالا که ما در برابر این عزیزان به عنوان پیشکسوت خاضع و فروتنیم به دلیل این‌که این‌ها استخوان سازمان هستند و جوان‌هایی هم که در این پیکره آمده‌اند، نیاز هست که از تجربه‌ی پیشکسوتان استفاده کنند تا ترکیب خوبی از تجربه‌ی پیشکسوتان و انرژی جوانان داشته باشیم‌.

دکتر خان‌محمدی با اشاره به جوان‌گرایی در نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: این ترکیب نوید این نوید را می‌دهد که ما می‌توانیم کارهای بزرگتری را به انجام برسانیم. ان‌شاالله این حس خوب و همبستگی که در این جمع وجود دارد

وی با اشاره به این‌که مردم در اوایل انقلاب طعم شیرین خدمت را در نهادهایی چون جهاد سازندگی چشیده‌اند، افزود: یکی از دستگاه‌هایی که پیشران چشاندن طعم این شیرینی به کام مردم و نسل جدید است، سازمان نوسازی مدارس است.

وی ادامه داد: وقتی دانش‌آموزی در یک مدرسه‌ی نو وارد فرآیند یادگیری می‌شود کاملا متفاوت است با جایی که یک در یک کلاس اجاره‌ای، نمور یا تخریبی باشد.

دکتر خان‌محمدی گفت: عملکرد ما از جهت اهمیت برای نظام، اگر در صدر نباشد، جزو سه چهارتای اول است. چرا؟ چون اگر ما مدرسه‌ای نسازیم، تعهدی برای خود وزارت آموزش و پرورش هم ایجاد نمی‌شود که آن‌جا امکانات آموزشی، معلم و خدمات ببرد. پس ما پیشران هستیم و این پیشرانی باید در فکر و وجود و پیکره و پهنه‌ی ذهنی ما نقش ببندد.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اظهار این‌که بسیاری از خدمات جهادی سازمان نوسازی بدون تبلیغات و ادعا انجام شده است، افزود: یکی از مجموعه‌هایی که دارد بی‌سروصدا در حوزه‌ی عمرانی کار جهادی انجام می‌دهد، سازمان نوسازی مدارس است و جزو دستگاه‌هایی است که جهاد سازندگی را احیا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مدرسه خیرساز پیامبر اعظم ۲ در روستای شهرک صنعتی شهرستان کهنوج با حضور محمدرضا فرح‌بخش معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رئیس آموزش و پرورش و امام جمعه‌ی شهرستان کهنوج، جمعی از مردم و مسئولین به بهره‌برداری رسید.

بر پایه‌ی این گزارش، این مدرسه ۲ کلاسه با زیربنای آموزشی ۱۰۲ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال با همت خیر نیک‌اندیش فرهاد خطیبی احداث شده است.

دو مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی خیرساز در روستای لنگر از توابع بخش ماهان واقع در شهرستان کرمان صبح روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، محمدمهدی زاهدی نماینده‌ی کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان، مردم و دانش‌آموزان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حضرت خدیجه (س) با ۵۰۰ مترمربع زیربنای آموزشی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی سلمان فارسی با ۵۰۰ مترمربع زیربنای آموزشی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال با مشارکت خیّر نیک‌اندیش مجتبی علی‌نقی و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به بهره‌برداری رسیدند.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این مراسم، ضمن تشکر از تمامی شرکت‌کنندگان در آیین افتتاح این دو مدرسه، گفت: تشکر ویژه می‌کنم از آقای علی‌نقی بزرگوار؛ ایشان از دوستان قدیمی ما هستند و فکر خیلی بزرگی دارند و زحمت کشیدند و در این منطقه بنای این دو مدرسه‌ی شش کلاسه را گذاشتند.

وی ادامه داد: خیر تا پایان اسکلت را انجام دادند و نوسازی مدارس هم بر اساس وظیفه بحث تکمیل بنا، محوطه‌سازی و حصارکشی این دو مدرسه را به انجام رساند.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان، خاطرنشان کرد: این دو مدرسه با زیربنای ۵۰۰ مترمربع احداث شدند که هرکدام از این مدارس با احتساب سهم خیر محترم، اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان داشته‌اند.

مهندس هدایتی ضمن عرض خیرمقدم ویژه به پروفسور زاهدی، افزود: زحمات این مرد بزرگوار در بحث اعتبارات آموزش و پرورش در کشور باعث خیر و ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش شده است.

وی اظهار داشت: همین که امروز ما تقریبا در استان و در کشور مدرسه‌ای را نداریم که در آن بخاری نفتی وجود داشته باشد، مرهون زحمات پروفسور زاهدی و اعتباری است که مجلس برای استانداردسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در مجلس مصوب کرد.

عضو شورای فنی استان کرمان ضمن اشاره به این‌که بحث استانداردسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس کشور هم‌چنان در حال اجراست، گفت: حتی مدارسی که بخاری گازی دارند و ممکن است به نحوی خطرآفرین باشند امسال در دستور کار ما هستند؛ امسال در جنوب استان نیز کار استانداردسازی مدارسی که به سیستم‌های سرمایشی و اسپیلت مجهز نیستند، انجام خواهد شد و این امر را نیز مرهون زحمات آقای پروفسور زاهدی هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص اعتبارات محرومیت‌زدایی، افزود: اعتبارات محرومیت‌زدایی فقط در ۱۶ استان کشور پرداخت می‌شود و در سال ۱۴۰۰ اعتبارات بسیار خوبی در این زمینه به استان کرمان تخصیص داده شد و در حال حاضر از محل اعتبارات این طرح در سراسر استان ۴۰ مدرسه‌ی در حال احداث داریم و دیروز هم در بردسیر شاهد بهره‌برداری از اولین مدرسه‌ای در استان بودیم که از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی احداث شده بود.

مهندس هدایتی ضمن تشکر از زحمات مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، ادامه داد: سعادتی است که دوران خدمت ما با حضور آقای دکتر رضایی هم‌زمان شده است و ایشان واقعا معلم اخلاق و الگوی ما هستند.

وی با اشاره به عزم جدی نوسازی مدارس جهت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، بیان داشت: اعتبارات خوبی جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تخصیص داده شده است از جمله در سفر ریاست محترم جمهوری، ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت مدرسه‌سازی تخصیص داده است که این پول ظرف سه سال پرداخت خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: در بحث تعهد دولت در پروژه‌های خیری نسبت به سال‌های گذشته تحول خوبی ایجاد شده است و ان‌شاالله بحث تکمیل پروژه‌های خیری امسال با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

هدایتی در پایان از کارکنان اداره کل نوسازی مدارس و پیمانکار پروژه تشکر کرد و افزود: باید نام پیمانکارانی را که برای نوسازی مدارس کار می‌کنند، علی‌رغم این‌که ارتزاقشان از این کار است، خیّر گذاشت چراکه با جان و دل کار می‌کنند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و یادبود، از خیرنیک‌اندیش مجتبی علی‌نقی توسط مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان تقدیر و تشکر شد.

مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حکمت با ۸۸۰ مترمربع زیربنای آموزشی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح محرومیت‌زدایی به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان صبح روز چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولین، دانش‌آموزان، مردم و معلمان در روستای خرمنده از توابع شهرستان بردسیر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این آیین ضمن تشکر از بانیان احداث مدرسه‌ی حکمت اظهار داشت: مدرسه‌ی قبلی این روستا هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ استحکام وضعیت مناسبی نداشت و به همین جهت اعضای محترم شورای روستا احداث اسکلت این مدرسه را شروع کردند و این مدرسه جزو پروژه‌های نیمه‌تمام دولت قرار گرفت و ما این مدرسه را از محل اعتبارات دولتی تکمیل کردیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: این مدرسه اولین مدرسه‌ای است که از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی در استان کرمان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در خصوص طرح محرومیت‌زدایی، گفت: طرح محرومیت‌زدایی در حال حاضر در ۱۶ استان کشور اجرا می‌شود و امسال هم این طرح ادامه دارد.

عضو شورای فنی استان کرمان ادامه داد: به برکت نظام جمهوری اسلامی ۴۰ پروژه از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی تا مهرماه سال آینده در سرتاسر استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهندس هدایتی افزود: تقریبا سعی کرده‌ایم که توازن را در تمام استان رعایت کنیم و در اکثر شهرستان‌های استان پروژه داریم؛ در خود شهر کرمان هم ۲ پروژه‌ی ۴۰ کلاسه‌ی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید پورجعفری در حال اجراست.

عضو شورای آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از پیمانکار و ناظرین اداره کل نوسازی مدارس، اظهار داشت: با این‌که کار عمرانی، کار سخت و زمختی است و انرژی زیادی می‌طلبد، همکاران ما در نوسازی مدارس واقعا از صمیم دل و جان کار می‌کنند‌ و زحمت می‌کشند و ان‌شاالله خداوند این کارها را قبول کند.

مهندس هدایتی افزود: خواهش ما از مسئولان شهرستان این است که بحث گاز مدرسه را پیگیری کنند که زودتر وصل شود چون سیستم شوفاژ کاملا آماده است و فقط منتظر گاز هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در ادامه‌ی سفر خود به شهرستان بردسیر از پروژه‌ی در حال ساخت مدرسه‌ی جهان فولاد لاله‌زار بازدید نمود.

فراخوان شناسایی شرکت مهندسین مشاور

اداره کل نوسازی ، توسعه و  تجهیز مدارس استان کرمان در نظر دارد در راستای اجرایی شدن ماده ۶ آیین نامه استقرار مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی، مصوبه هیئت محترم وزیران به شماره ۶۱/ت۵۵۲۷۳ه مورخ ۵/۱/۱۳۹۸، از ظرفیت و تخصص بخش خصوصی ( مهندسین مشاور) که گواهی صلاحیت از سازمان برنامه و بوجه کشور دارند با رعایت موارد ذیل استفاده نماید :

مهندسسین مشاوربا تخصص ساختمان های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی

اسناد و مدارک مورد نیاز:

  1. تصویر آخرین اساسنامه مصوب، آخرین روزنامه رسمی و تغییرات صاحبان امضای مجاز و گواهینامه معتبر مالیات بر ارزش افزوده شرکت
  2. تصویر گواهینامه صلاحیت اخذ شده از سازمان برنامه و بوجه کشور (برابراصل)
  3. ارائه لیست امکانات لازم اداری، سخت افزاری و نرم افزاری و شرح سوابق اجرایی و تخصصی در زمینه مورد نظر
  4. ۴-     معرفی کارشناس ونماینده با تخصص عمران یا معماری وحداقل مدرک کارشناسی و ۵ سال سابقه کار   

شرکتهای مهندسین مشاور واجد شرایط که مایل به همکاری می باشند، لازم است مدارک مورد نیاز را با ذکر دقیق نام شرکت، نشانی و شماره تماس به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به آدرس کرمان بلوارجمهوری اسلامی نرسیده به چهارراه امام جمعه وکد پستی ۷۶۱۹۶۴۳۱۵۱ ارسال نمایند.

ارسال مدارک هیچ حقی را برای شرکت مهندسین مشاور ایجاد نمی نماید و این اداره کل در رد یا قبول شرکت مختار می باشد.

این اداره کل مختار خواهد بود مهندسین مشاور مختلف را بر اساس مدارک ارائه شده ارزیابی نموده و درصورت احراز توانمندی مهندسین مشاور نسبت به انتخاب آنها اقدام نماید.

در صورت هر گونه سوال و ابهام در ساعات اداری با آقای مهندس وکیلی مسئول مدارس ومراکز غیر دولتی به شماره (داخلی ۸۰۴۸) ۰۳۴۳۲۴۵۱۱۵۱- تماس حاصل فرمایید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به صورت سرزده از برخی پروژه‌های در دست اجرای شرق استان بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در جریان سفر یک‌روزه‌ی خود به شرق استان کرمان در روز پنج‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ به صورت سرزده از برخی پروژه‌های شهرستان‌های بم، نرماشیر و ریگان بازدید نمود.

طی این بازدید، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از نزدیک جزییات روند اجرای پروژه‌های «استخر نرماشیر»، «استخر ریگان»، «مجتمع آموزشی پشترود بم»، «دبستان جوادالائمه شلتوک‌آباد گنبکی» و «هنرستان خیرساز ارگ جدید ریگان» را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را در راستای تسریع تکمیل این پروژه‌ها صادر نمود.

«استخر نرماشیر» با زیربنای ۱۳۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع با ۳۵۰ متر حصار و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و «استخر ریگان» با زیربنای ۱۳۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع با ۳۰۰ متر حصار و اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال در شرق استان کرمان توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در دست اجرا هستند.

در زیر می‌توانید تصاویر مربوط به این بازدید را ملاحظه نمایید:

روز پنج‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ با حضور موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس و نماینده‌ی شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، امام جمعه، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان ریگان، جمعی از مسئولین، مردم و دانش‌آموزان، سه مدرسه‌ در بخش گنبکی از توابع شهرستان ریگان در جنوب شرق استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، با افتتاح سه مدرسه‌ی «متوسطه‌ی اول دخترانه‌ی ام‌البنین (س)»، «دبستان پسرانه‌ی بیت‌المقدس» و «دبستان شهید آبیار قاسم‌آباد» مجموعا ۱۲۷۰ مترمربع فضای مفید آموزشی به فضاهای آموزشی بخش گنبکی شهرستان ریگان افزوده شد.

رضا هدایتی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی افتتاح مدرسه‌ی دخترانه‌ی ام‌البنین (س)، ضمن قدردانی بابت پی‌گیری‌های ویژه‌ی مسائل مربوط به حوزه‌ی آموزش و پرورش و مدرسه‌سازی توسط رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان، اظهار داشت: «متاسفانه در سنوات قبل ساخت مدرسه‌ی ام‌البنین به دلیل پاره‌ای از مشکلات به اتمام نرسیده بود و امروز خدا را شکر می‌کنیم که بعد از مدت‌ها این مدرسه در این دولت به سرعت به بهره‌برداری رسید.»

وی افزود: «تعداد زیادی طرح نیمه‌تمام در استان و به صورت خاص در شهرستان ریگان داریم که ما تمام همت خود را برای تکمیل این پروژه‌ها گذاشته‌ایم.»

هدایتی ادامه داد: «همان‌طور که استحضار دارید در سفر ریاست محترم جمهور به استان کرمان، ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش و پرورش مصوب شد که قرار است این مبلغ طی سه سال به ما داده شود.»

هدایتی ضمن اشاره به تکمیل محوطه و حصار مدرسه‌ی ام‌البنین در روزهای آتی، افزود: «این مدرسه‌ی ۶ کلاسه با زیربنای ۵۲۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال احداث شده است.»

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان هم‌چنین در آیین افتتاح دبستان پسرانه‌ی بیت‌المقدس در بخش گنبکی، اذعان داشت: «این مدرسه نیز دارای ۶ کلاس می‌باشد و با زیربنای آموزشی ۵۲۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده و تمامی تجهیزات کلاسی و دفتری و نمازخانه هم به این مدرسه تخصیص داده شده است.»

هدایتی ضمن تشکر از دهقان، پیمانکار این پروژه، ادامه داد: «چهار ماه پیش که ما به این‌جا آمدیم، این پروژه حصار نداشت و به دلیل این‌که پایان سال مالی ما بود، اعتباری هم نداشتیم اما با همت و یاری پیمانکار پروژه، توانستیم این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.»

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان هم‌چنین ضمن شرکت در مراسم افتتاح دبستان شهید آبیار قاسم‌آباد گنبکی و ، گفت: «مدرسه‌ی سه کلاسه‌ی شهید آبیار با مساحت ۲۳۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر پانزده میلیارد ریال با مشارکت پنجاه درصدی بنیاد علوی احداث شده است.»

رضا هدایتی افزود: «در این‌جا جا دارد که از خدمات بنیاد علوی و بنیاد برکت در زمینه‌ی مدرسه‌سازی در سطح استان کرمان، تشکر کنیم.»

روز چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، ۳ مدرسه و یک چمن مصنوعی در شهرستان کهنوج به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طی سفر یک روزه‌ی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به شهرستان کهنوج، مدارس خیرساز «متوسطه‌ی اول پسرانه‌ی ۳کلاسه‌ی مولانا در حسین‌آباد» با زیربنای ۲۳۰ مترمربع، «متوسطه‌ی اول ۳ کلاسه‌ی شهید فلاحی در ده‌پیش علیا» با زیربنای ۱۶۴ مترمربع و «مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی نیک‌سرشت کوتک» با زیربنای ۴۵۰ مترمربع به بهره‌برداری رسیدند.

در این سفر هم‌چنین زمین چمن مصنوعی شهید سلیمانی آموزشگاه علامه حلی دوره اول کهنوج با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

شرکت در مراسم افتتاحیه‌ی کانون آموزش تنیس روی میز دبستان فرهنگ کهنوج، دیدار با خانواده‌ی شهید حسین فلاحی، ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان کهنوج و شرکت در جلسه‌ی مدیران مدارس کهنوج، بازدید از «دبیرستان دخترانه‌ی دوره‌ی اول الزهرا (س) و شرکت در مراسم نواختن زنگ پدافند غیرعامل در کانون فرهنگی و تربیتی امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه‌ی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به شهرستان کهنوج بود.

هم‌چنین رضا هدایتی در این سفر ضمن بازدید از سالن ورزشی مدرسه‌ی شهدای شهر کهنوج، دستورات لازم جهت تامین کفپوش مناسب برای این سالن را صادر نمود.

ظهر امروز سه‌شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱ رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به صورت سرزده از پروژه‌های در حال ساخت «مدرسه‌ی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» و «مجتمع ۳۶کلاسه‌ی شهید سردار پورجعفری» بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان طی این بازدید از نزدیک روند پیشرفت این پروژه‌ها را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را جهت تسریع تکمیل این پروژه‌ها صادر نمود‌.

پروژه‌های «مدرسه‌ی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» و «مجتمع ۳۶کلاسه‌ی شهید سردار پورجعفری» به ترتیب با مساحت آموزشی بالغ بر ۵۰۰۰ مترمربع و ۶۷۰۰ مترمربع از جمله مدارس شاخص در حال ساخت در استان کرمان هستند.

طی مراسمی با حضور رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، محمدرضا فرح‌بخش معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و جمعی از مسئولان و خیران، مدرسه‌ی ۴ کلاسه خیرساز “همیاران مهر ۲” در روستای شهید چمن از توابع شهرستان نرماشیر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاح این مدرسه خیرساز ضمن قدردانی از همه‌ی خیران و آرزوی توفیق برای آنان به ویژه خیران مدرسه‌ساز، گفت: مدرسه سازی از باارزش ترین امور خیریست که صدقه‌ای همیشه جاری و اقدامی اثربخش در راستای تربیت و آموزش نسلی پویاست.
رضا رضایی گفت: به همت خیران مدرسه ساز تاکنون بخش مهمی از چالش کمبود فضای آموزشی در استان رفع شده و همچنان نیازمند یاریشان هستیم.
بر پایه‌ی این گزارش، دبستان ۴ کلاسه‌ی خیرساز همیاران مهر ۲ در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۴۶ مترمربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای شهید چمن در شهرستان نرماشیر به بهره‌برداری رسید.

طی مراسمی با حضور محمدرضا فرح‌بخش معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و جمعی از مسئولان و خیران، مدرسه‌ی ۲ کلاسه‌ی خیرساز زنده‌یاد “صفاخانم بزرگ‌زاده” در شهرستان رودبار جنوب با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، این مدرسه با مساحتی بالغ بر ۱۳۶ متر مربع توسط آقای جعفرزاده احداث شده و به یاد مادر ایشان مرحومه صفاخانم بزرگ‌زاده نام‌گذاری شده است.

صبح امروز شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ مدرسه خیرساز مهر ایران با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولین و مردم، معلمان، دانش‌آموزان و خیّر در روستای گچین از توابع بخش صوغان واقع در شهرستان ارزوئیه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، این مدرسه‌ی ۶ کلاسه در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۴۳۰ متر مربع با اعتباری بالغ ۲۰ میلیارد ریال با مشارکت خیر خیراندیش عباس جعفرزاده و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، احداث شده است.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم، ضمن تشکر از خیر، اظهار داشت: محوطه‌سازی، حصارکشی و ساخت سرویس بهداشتی این مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان انجام شده است.

هدایتی افزود: تعداد زیادی پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان وجود داشت که با همت مسئولان استانی و کشوری و به خصوص با تخصیص اعتبار پس از سفر ریاست محترم جمهوری، این پروژه‌ها به سرعت در حال تکمیل هستند و هر هفته شاهد افتتاح یکی از این پروژه‌ها هستیم.

وی با اشاره به پروژه‌ی نیمه‌تمام یک مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در شهرستان ارزوئیه، ادامه داد: در حال حاضر برآورد مربوط به حصار و محوطه‌ی این مدرسه انجام شده و به زودی با برگزاری مناقصه، پیمان‌کار آن مشخص خواهد شد.

هدایتی در رابطه با این پروژه افزود: برای بخش آموزشی این پروژه نیز اعتبار لازم تخصیص داده شده و ان‌شاالله ظرف ۳ ماه آینده این پروژه تکمیل خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص برچیدن مدارس کانکسی، اذعان داشت: امسال یکی از رسالت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور، برچیدن مدارس کانکسی مستقل با تعداد دانش‌آموز بالای ۱۰ نفر است که در شهرستان ارزوئیه هم ۲ مدرسه‌ی کانکسی شناسایی و اطلاعات آن برای تهران ارسال و برای آن‌ها اعتبار تخصیص داده شده است و به زودی مناقصه و عملیات اجرایی این مدارس آغاز خواهد شد.

عضو شورای فنی استان کرمان افزود: ان‌شاالله در مهرماه سال آینده، مدرسه‌ی کانکسی مستقل با آمار دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر در کل کشور نخواهیم داشت.

ظهر روز یکشنبه دهم مهر ۱۴۰۱ پیکر پاک شهید سردار سید حمیدرضا هاشمی در فرودگاه کرمان، مورد استقبال جمعی از مردم و مسئولان کرمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل و جمعی از کارکنان این اداره کل ضمن شرکت در این مراسم، به مقام شامخ شهید سردار هاشمی اداری احترام کردند.

طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، خانواده‌ی خیّر زنده‌یاد مایا زیبائی، جمعی از مردم، فرهنگیان و دانش‌آموزان، دبستان مایا زیبائی در شهرک بنی‌هاشم کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم، اظهار داشت: دبستان ۶ کلاسه‌ی مایا زیبائی با مشارکت خانواده‌ی زنده‌یاد مایا زیبائی، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان احداث شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این مراسم، ضمن قدردانی از خانواده‌ی زیبائی برای انجام این عمل خیر، گفت: عملیات ساخت این دبستان با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان به اتمام رسیده است.

هدایتی ادامه داد: این دبستان با زیربنای ۸۱۸ مترمربع فضای آموزشی و بیش از ۲۰۰۰ مترمربع محوطه در شهرک بنی‌هاشم در حاشیه‌ی شهر کرمان ساخته شده است و بی‌شک با ساخت این دبستان، بسیاری از مشکلات مردم این منطقه مرتفع خواهد شد.

در این مراسم هم‌چنین از خانواده‌ی زنده‌یاد مایا زیبائی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

طی مراسمی به مناسبت آغاز سال تحصیلی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولان آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و اولیا و معلمان و مربیان، زنگ مهر و ایثار در مدرسه‌ی اوتیسم شادروان رستمی در شهر کرمان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس گفت: شکر خدا بخش خیّری ساختمان جدید مدرسه‌ی اوتیسم که به همت شرکت ۱۱۵ در حال احداث است، شامل اسکلت و سقف ساختمان به اتمام رسیده است.

هدایتی افزود: اسناد و مدارک مناقصه‌ی مربوط به تکمیل ساختمان و تاسیسات آن که بر عهده‌ی دولت و اداره کل نوسازی مدارس است، آماده شده و ان‌شاالله به زودی پیمان‌کار این پروژه مشخص خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: سعی ما بر این است که ان‌شاالله این کار با کیفیت خیلی خوب به انجام برسد.

وی ادامه داد: حسن این پروژه این بود که از صفر به نام مدرسه‌ی اوتیسم و با در نظر گرفتن نیازهای خاص دانش‌آموزان اوتیسم و رعایت تمام استانداردهای موجود طراحی شده است و این مدرسه پاسخ‌گوی تمام نیازهای دانش‌آموزان اوتیسم خواهد بود.

هدایتی افزود: تامین اعتبار این پروژه انجام شده است و به زودی عملیات تکمیل ساختمان و تاسیسات این مدرسه آغاز خواهد شد.

عضو شورای فنی استان کرمان گفت: سعی ما بر این است که این مدرسه برای سال تحصیلی آینده آماده‌ی بهره‌برداری باشد.

رضا هدایتی اذعان داشت: ان‌شاالله بخش حصارکشی و محوطه‌سازی این مدرسه نیز توسط شرکت ۱۱۵ انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: جا دارد که از زحمات جناب آقای مهندس ضرابی و همکارانشان تشکر ویژه کنم که با پیگیری‌های خوب ایشان، بخش خیری کار انجام شد.

در پایان این مراسم با اهدای جوایزی توسط مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، دانش‌آموزان این مدرسه راهی کلاس‌های درس شدند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با صدور پیامی، شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:

آخرین روز ماه صفر مصادف با شهادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت، شمس الشموس حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) است، امام همامی که هنوز عطر حضورش مشام جان شیفتگانش را در مشهد الرضا پایتخت قلوب عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت می نوازد و حرم امن و با صفایش پناهگاه خیل عظیم محبین و دوستداران ائمه اطهار است که به امید شفاعتش از راه دور و نزدیک راهی دیار طوس می شوند تا دل های دردمندشان را به دریای شفاعت و کرامتش دخیل ببندند.

وجود مقدس امام رضا (ع) معروف به امام مهربانی‌ها است که سایه پر مهر و دست شفیع آن حضرت نه فقط بر زندگی عاشقان اهل بیت که بر سر همگان گسترانیده است و بی شک گام گذاشتن در مسیر شناخت و معرفت این امام بزرگوار می تواند بشریت را به سعادت دنیوی و اخروی نزدیک کند.

از سوی دیگر میزان اخلاص و ارادت و عشق ایرانیان به امام رضا(ع) ستودنی است و مردم مومن،عزیز و شریف ایران اسلامی با اجتماع عظیم خود در سالروز شهادت امام هشتم در مشهد مقدس و آستان با صفای آن امام بزرگوار، باری دیگر اوج عشق و وفاداری به اهل بیت را به منصه ظهور می نشانند.

اینجانب سالروز شهادت امام مهرپرور، پناه غریبان و درماندگان حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، را به عموم مسلمانان و به ویژه همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تسلیت و تعزیت عرض نموده  و امیدوارم خداوند متعال توفیق معرفت اهل بیت و پیروی واقعی از راه و سیره ائمه اطهار را به همه ما عنایت کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت رحلت جانسور پیامبر اکرم (ص) و شهادت جانگداز امام حسن مجتبی (ع) پیام تسلیتی صادر نمود.

متن این پیام به شرح زیر است:

زندگی پیامبر اسلام و ائمه هدی(علیهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسیده ای است که برای هر پوینده ای، راهی هموار و مستقیم به سوی حقیقت را نشان می دهد، و زندگی پرفراز و نشیب و سراسر صلابت و جاودانگی آنان، می تواند همه ابعاد و شئون مختلف حیات انسان کامل را تأمین نماید.

این روزها ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی (ص) است؛ پیامبری که بنای ستم و بیدادی را که بر فرزندان آدم می‌رفت، برانداخت و نوای خوش قسط و عدل را در جهان طنین‌‌افکن‌ ساخت؛ بزرگمردی که در پیشگاه انسانیت، سرود توحید سر داد. با ظهورش پابرهنگان و آنان‌که اربابان بیداد به استضعافشان کشانده‌ بودند، گوهر آزادگی و حریت را در آغوش کشیدند. او از جهان رفته است اما دیری نخواهد پایید که واپسین حجت توحید بر انسان عرضه می‌گردد تا مومنان آفاق در پرتو خورشید اسلام، شاهد غروب بتان باشند. در چهاردهمین قرن از ظهور حضرت محمد مصطفی(ص) که جهان بشری پرشور و شرتر از پیش گردیده، ندای بلند توحید که از گلوی پاک آخرین پیامبر خدا برخاست هنوز در پهنه‌ی کره‌ خاکی طنین‌انداز است و امت او در روز وفاتش پیام وحدت خویش را در مأذنه‌های رفیع و شکوهمند اسلام به گوش جهانیان می‌رسانند.

این ایام همچنین سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) در روز ۲۸ صفر است که در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دین و امارت مسلمین را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.

این‌جانب، این ایام اندوهبار را به تمامی مسلمانان جهان و عاشقان نبوت و امامت تسلیت عرض نموده و آرزو دارم تا با ظهور قائم آل محمد حضرت مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، بار دیگر جهان طعم شیرین عدل و داد را بچشد و از ظلم و ستم پاک گردد.

رضا هدایتی

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی یکبار درخصوص پاسدار شهیدحاج‌مهدی زندی‌نیا خاطره جالبی تعریف می‌کرد. او می‌گفت در سال ۶۵ وقتی قرار شد حاج مهدی را به عنوان پاسدار نمونه لشکر معرفی کنیم با گریه پیش من آمد و گفت: «چرا با چنین انتخابی من را شرمنده کردید؟» حالا که روز پاسدار دیگری از راه رسیده و حاج قاسم دیگر در کنار ما نیست، هرچه گشتیم، نتوانستیم نمونه‌تر از او در کسوت پاسداری کسی را بیابیم و معرفی کنیم. پاسداری به نام حاج قاسم سلیمانی که چهار دهه جانش را کف دستش گرفت و در میادین مختلف از اسلام و ایران اسلامی دفاع کرد. خاطرات سه تن از همرزمان شهید سلیمانی را پیش رو دارید.

همزمان با هفته دفاع مقدس بد نیست که نگاهی به خاطرات حضور حاج قاسم در جبهه‌های حق علیه باطل بیندازیم. در همین راستا خاطره‌ای از زبان همرزم حاج قاسم، عباس انجم‌شعاع را می‌خوانیم:

کلام و حرکات شهید سلیمانی فرهنگی و اخلاقی بود. وقتی برای سخنرانی در جلسات مختلف با ایشان بودیم و حاج‌قاسم می‌خواست صحبت کند، یک سکوت مطلق برقرار می‌شد. صحبت‌های حاجی چیز دیگری بود، در کار خیر به محض اینکه متوجه می‌شد خانواده شهید یا رزمنده و جانبازی مشکلی دارد تا جایی که امکان داشت، سعی می‌کرد مشکلاتش را حل کند. گاهی هم برخی مشکل اخلاقی داشتند، وقتی حاج‌قاسم چند جلسه با آن‌ها صحبت می‌کرد، طرف کاملاً دگرگون می‌شد. گاهی هم طرف وقتی مشکل مالی داشت، سعی می‌کرد به هر طریقی که شده با واسطه دوستان مشکل را حل کند. گاهی هم اگر خودش از تهران می‌آمد، کارت هدیه‌ای داشت و از کارت‌ها به افراد می‌داد تا مشکل‌شان را حل کنند. کاملاً دست محبت و خیر داشت. سه سال پیش که پدرشان زنده بود، محصول زیادی برایشان کنار گذاشت، ولی همه را بین فقرا و نیازمندان تقسیم کرد. وقتی در باغ پدری‌شان حرکت می‌کرد، اصلاً به محصولات باغ نگاه نمی‌کرد و در فضای دیگری بود. یکبار باغبان باغ سگی را برای نگهبانی آورده بود و وقتی حاجی را دید نام یکی از شخصیت‌های سیاسی امریکا را روی سگ گذاشت که حاجی عصبانی شد و گفت دیگر این حرف را تکرار نکنید. حاجی اخلاقی به این قضیه نگاه می‌کرد. حاضر نبود به هیچ‌کس بی‌احترامی کند و عنوان نامناسبی به انسانی حتی دشمنش داده شود. تا این اندازه مواظب و مراقب بود. گاهی در خیابان می‌خواستیم برای مراسم روز خاصی برویم اگر کسی می‌خواست مسیر را باز کند، حاجی ناراحت می‌شد و می‌گفت چرا این کار را می‌کنید. حاج‌قاسم می‌گفت مگر من چه کسی هستم که می‌خواهی راه را برایم باز کنی، من از همین مردمم و از بین مردم هم بیرون می‌روم. نمی‌خواست خودش را از مردم جدا ببیند یا مردم فکر کنند حاجی با چه تشکیلاتی و تشریفاتی آمده است. اگر مراسم خاصی بود، حاج‌قاسم حضور پیدا می‌کرد. مثلاً اگر سخنران روز ۲۲بهمن بود، خیلی راحت بین مردم راهپیمایی می‌کرد و بعد مستقیم به جایگاه می‌رفت و سخنرانی می‌کرد. در ایام فاطمیه پنج شب روضه داشت، اگر مردم مشکلی داشتند قبل از مراسم می‌آمدند و حاجی مردم را می‌دید و تا اندازه‌ای که می‌توانست مشکل‌شان را حل می‌کرد، اگر هم نمی‌توانست، می‌گفت این مربوط به من نیست و نمی‌توانم کاری انجام دهم. گاهی هم برای ایشان نامه می‌بردند و بعد حاجی می‌گفت نامه‌ها را جمع کنید. ما هم همه را بسته‌بندی می‌کردیم و حاجی با خودش به تهران می‌برد تا جواب‌شان را بدهد. طوری نبود که بی‌تفاوت باشد تا جایی که می‌توانست گره کار مردم را باز می‌کرد.

هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با صدور پیامی این ایام را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:

«هفته‌ی دفاع مقدس مجال ارزشمندی است برای مرور خاطرات افتخارآمیز هشت سال دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد آنان که با اخلاص و شجاعت گام در راه مقاومت نهادند. هشت سال دفاع مقدس در برابر استکبار و کفر، به تاریخ ثابت کرد که ملت غیرتمند ایران، با مدد جستن از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)، گام در راه آزادی و آزادگی نهاده و سر در برابر هیچ ستمگری خم نخواهد کرد. رهبری خردمندانه و شجاعانه‌ی حضرت امام خمینی (ره) همراه با رشادت‌های رزمندگان و ملت سرافراز ایران، هشت سال جنگ تحمیلی را به حماسه‌ای تاریخی و ملی بدل کرد؛ حماسه‌ای تاریخ‌ساز و انسان‌ساز که گذشت زمان نه تنها آن را کم‌رنگ نمی‌کند، بلکه همچون گوهری درخشان هرچه زمان سپری می‌شود، ارج و ارزش این گوهر بیش از پیش آشکار می‌گردد.

اینک بر ما واجب است تا برای حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت و مقاومت بکوشیم چراکه حسب فرمایش مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) که فرمودند: «روایت صحیح و دقیق این فصل شورانگیز و هیجان‌آور از تاریخ ایران به نسل جوان و نوجوان، استمرار موفقیت‌های انقلاب را تضمین خواهد کرد.»، استمرار موفقیت‌ها در گرو شناخت و پاسداشت نقاط درخشان گذشته است.

این‌جانب ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره‌ی دفاع مقدس، امام راحل حضرت امام خمینی (ره)، شهدای راه حق، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و همه‌ی کسانی که در صحنه‌ی پرشور دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرده‌اند، فرارسیدن هفته‌ی دفاع مقدس را تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه‌ی مجاهدان راه حق، آرزوی توفیق دارم.

رضا هدایتی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

هم‌زمان با نزدیک شدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، مدیرکل نوسازی مدارس استان با حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این دیدار ضمن قدردانی از توجه ویژه‌ی دادگستری استان کرمان در پی‌گیری وضعیت ساماندهی مناطق حاشیه‌ای شهرهای استان، گفت: نوسازی مدارس استان کرمان تاکنون نسبت به ساخت سه مدرسه در شهرک الله‌آباد کرمان اقدام کرده است که دو مورد آن به آموزش و پرورش تحویل داده شده و مدرسه‌ی سوم هم در دست اجراست و نود درصد عملیات ساخت آن انجام شده و ان‌شاالله طی چند ماه آینده آماده‌ی تحویل خواهد بود.

هدایتی ضمن اشاره به این‌که نوسازی مدارس توجه خاصی به ساخت مدرسه در مناطق حاشیه‌ای دارد، افزود: مدرسه‌ی در حال ساخت شهرک الله‌آباد ۱۲ کلاسه و مربوط به مقطع ابتدایی است.

هدایتی با اشاره به جمعیت مناطق حاشیه‌ای، افزود: با تکمیل و تحویل مدارس جدید، وضعیت دسترسی ساکنین این مناطق به مدارس بهبود قابل توجهی پیدا می‌کند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان با اشاره به ساخت مدرسه در دوردست‌ترین نقاط روستایی استان توسط نوسازی مدارس، گفت: با ساخت مدرسه در مناطق مختلف، با توجه به این‌که مدرسه یک کانون فرهنگی و مرکزی برای رشد و توسعه است، کم‌کم سایر زیرساخت‌ها و امکانات نیز در آن منطقه فراهم‌ می‌شود.

هدایتی با گفتن این نکته که امسال بعد از دو سال درگیری با بیماری منحوس کرونا، مدارس به صورت کامل از ابتدای سال تحصیلی حضوری خواهد بود، اعلام کرد: مهرماه امسال تعداد ۹۰۰۰ کلاس درس در سطح کشور توسط نوسازی مدارس به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود که از این تعداد، ۶۰۰ کلاس متعلق به استان کرمان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، بالای ۴۰۰ پروژه‌ی فعال در سطح استان دارد که از این تعداد ۲۰۰ پروژه مربوط به ساخت مدرسه و سایر پروژه‌ها مربوط به ساخت سرویس بهداشتی، محوطه‌سازی و… است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در رابطه با اسناد مالکیت مدارس و اقدامات انجام شده در استان کرمان، گفت: در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش پی‌گیر این مساله است که با اختصاص اعتبار به وضعیت اسناد املاک خود سامان ببخشد.

هدایتی ادامه داد: به عنوان مثال می‌توان به هنرستان رسالت در بلوار جمهوری اشاره کرد که با وجود ارزشمند بودن زمین، سالیان متمادی سند نداشت اما خوشبختانه اخیرا سند آن گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، صبح امروز ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ مدرسه‌ی خیرساز محمدرضا ترکیان به بهره‌برداری رسید.

بر پایه‌ی این گزارش، مدرسه‌ی دو کلاسه‌ی دکتر فرامرز ترکیان واقع در روستای کل‌آباد از توابع شهرستان نرماشیر امروز طی مراسمی با حضور رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، محمدرضا فرح‌بخش معاون مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس استان کرمان، خانواده‌ی مرحوم فرامرز ترکیان و تعدادی از مسئولان و مردم افتتاح شد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از خانواده‌ی مرحوم فرامرز ترکیان، گفت: بعد از دو سال درگیری با بیماری منحوس کرونا بالاخره مدارس حضوری خواهد شد.

هدایتی افزود: مدرسه‌ای که امروز افتتاح می‌کنیم یک مدرسه‌ی دوکلاسه است که ۱۵۰ متر زیربنا دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به تعهد ۷۰ درصدی دولت در ساخت مدرسه‌ی دکتر فرامرز ترکیان، اذعان داشت: تقریبا تا پایان سقف را خیر محترم متقبل شدند و بقیه‌ی پروژه را دولت بر حسب وظیفه‌ای که داشت تکمیل کرد.

هدایتی در خصوص جلب مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در استان کرمان، افزود: خدا را شکر در سه چهار سال گذشته در استان اقبال خیلی خوبی در زمینه‌ی مدارس خیرساز داشته‌ایم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد: طبق قانون اگر خیرین ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌ی ساخت مدرسه‌ای را متقبل شوند، دولت وظیفه دارد که برای تکمیل مدرسه اعتبار بگذارد و این راه خیلی خوبی است برای جبران کمبودهایی که در بحث فضاهای آموزشی در آموزش و پرورش وجود دارد.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس و یادبود، از خیرین خیراندیش مدرسه‌ساز خانم‌ها کوکب ساوجی و محبوبه امنیان و آقایان علی‌رضا ترکیان و حمیدرضا ترکیان توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است مدرسه‌ی دکتر فرامرز ترکیان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان ساخته شده که ۳۰ درصد این مبلغ توسط خانواده‌ی مرحوم دکتر فرامرز ترکیان تامین شده است.

عصر روز دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی شهید حمید با حضور مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، محمدمهدی زاهدی و محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در شهر باغین در استان کرمان افتتاح شد.

این مدرسه دارای ۴۰۰۰ مترمربع محوطه و ۸۶۳ متر زیربنای آموزشی است که با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال از محل طرح‌های تخریب و بازسازی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته شده است.

عصر روز دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی خیرساز زنده‌یاد غلام‌حسین میرزایی با حضور مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، محمدمهدی زاهدی و محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در روستای قائم‌آباد کرمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدرسه‌ی خیر ساز ۱۲کلاسه‌ی زنده یاد غلامحسین میرزایی با زیر بنای یکهزار و ۶۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت سه هزار و ۷۵۰ متر مربع با حضور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است: برای ساخت این مدرسه خیر ساز بیش از ۸ میلیارد تومان هزینه شده است که توسط خانواده زنده یاد غلامحسین میرزایی و عطا احمدی «بنیاد نیکوکاری ابوالفضل (ع)» احداث شده است.

شایان ذکر است: زمین این مدرسه خیرساز توسط خانواده زنده یاد «علی ایلاقی (ماه‌زاده)» به آموزش و پرورش استان اهدا شده است.

بر پایه این گزارش: مراسم افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه خیر ساز زنده یاد غلامحسین میرزایی با حضور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، نمایندگان مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان و جمعی از مردم، مسئولان و خیران در روستای قائم آباد کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، ظهر روز دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ با حضور مهرالله رخشانی‌مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، محمدمهدی زاهدی نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس و رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، کلنگ هنرستان جنب‌کارخانه‌ای شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان راور به زمین زده شد.
مهراله رخشانی‌مهر پس از این مراسم و در ادامه‌ی سفر یک روزه‌ی خود به استان کرمان، در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان راور گفت: امروز از تعدادی از پروژه‌ها بازدید کردیم و سفر خوبی بود و پروژه‌ها فعال بودند.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: جریان مدرسه‌سازی در کشور هرگز قطع نشده و در سخت‌ترین شرایط هم تامین اعتبارات مدرسه‌سازی مورد توجه دولت‌ها بوده است و به نظر می‌رسد این موضوع شاید خیلی هم ربطی به دولت‌ها نداشته باشد و نگاه حاکمیت و نظام است که به آموزش و پرورش توجه ویژه دارد.
وی افزود: نتیجه‌ی این توجه ساخت بناهای خوب و ایمن حتی در دورترین نقاط کشور است.
رخشانی‌مهر ادامه داد: سال گذشته و از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ حدود ۵۷۰ میلیارد تومان در بحث مدرسه‌سازی برای استان کرمان تخصیص اعتبار دادیم که این عدد، عدد قابل توجهی است.
وی افزود: امسال در استان کرمان بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی تخصیص پیدا کرده است که این تجهیزات خریداری و وارد مدارس شده‌اند و ما هیچ‌وقت چنین روندی نداشته‌ایم و این اتفاقی بود که در دولت مردمی دکتر رئیسی اتفاق افتاد.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مهر امسال حدود ۹۰۰۰ کلاس درس در کشور تحویل داده خواهد شد که از این تعداد حدود ۶۰۰ کلاس درس مربوط به استان کرمان است.
وی ادامه داد: ما در استان کرمان پروژه‌های فاخری در حال احداث داریم. پروژه‌هایی با زیربنای بالا در قالب مجتمع‌های آموزشی در چهارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در هیچ جای کشور مشابه این پروژه‌ها را نداریم و از نظر معماری هم فضاهای بی‌نظیری هستند.
رخشانی‌مهر بیان داشت: حدود ۲۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفرهای رئیس جمهور محترم به همه‌ی استان‌های کشور در حوزه‌ی مدرسه‌سازی بوده که ۱۴۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات به کرمان مربوط است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: ما و همکارانمان مصمم هستیم که کمبود فضاهای آموزشی را جبران و فضاهای نیازمند تخریب و بازسازی را با فضاهای خوب جایگزین کنیم.
رخشانی‌مهر در پایان گفت: امیدوارم ان‌شاالله سال آینده برای افتتاح این هنرستان در خدمت شما باشیم.

گفتنی است معاون وزبر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر یک روزه‌ی خود به استان کرمان ظهر امروز از دو مدرسه‌ی در حال احداث شهید رجایی و حضرت فاطمه (س) شهرستان راور نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، صبح امروز با حضور دکتر مهرالله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دبستان ۴ کلاسه‌ی بنیاد برکت شهدای هفت‌تیر روستای حرجند از توابع شهرستان راور در استان کرمان افتتاح شد.

این دبستان ۴ کلاسه با زیربنای ۳۰۰ متر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون تومان با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته شده است.

تمامی تجهیزات آموزشی مدرسه، سیستم سرمایشی و گرمایشی و گازرسانی این مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تامین شده است.

در این افتتاح علاوه بر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، محمدمهدی زاهدی نماینده‌ی کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش و رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز حضوز داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش در خصوص اهمیت عدالت آموزشی بیان داشت: یکی دیگر از مواردی که ما به آن توجه ویژه داریم، بحث عدالت تربیتی و تامین نصیب برابر آموزشی با تاکید بر زیست‌بوم جدید است. حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند که «عدالت محکم‌ترین بنیاد است». ما برای این‌که بتوانیم به طور کامل و شایسته به اهداف انقلاب اسلامی برسیم باید در بحث عدالت آموزشی و تربیتی به طور ویژه و جهادی اقدام کنیم.

هدایتی افزود: برچیدن مدارس کانکسی مستقل با آمار دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر و مدارس سنگی خشکه‌چین به عنوان یکی از وظایف اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان در راستای تامین عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در دستور کار سال جدید قرار دارد.

وی با اشاره به اقدام جهادی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در ازسرگیری پروژه‌ی متوقف‌شده‌ی مجتمع آموزشی دخترانه‌ی پشت‌رود بروات، گفت: وزیر محترم آموزش و پرورش نیز در سفر اخیرشان به استان کرمان شخصا از برخی مدارس کانکسی شهرستان بم بازدید نمودند و تصمیمات مهم و خوبی در این زمینه اتخاذ شد و با دستور و مساعدت وزیر محترم، تنها ساعتی پس از بازدید ایشان، عملیات ساخت مجتمع آموزشی دخترانه‌ی پشت‎رود در بخش بروات شهرستان بم از سر گرفته شد.

هدایتی ادامه داد: مجتمع دخترانه‌ی پشت‌رود به عنوان بخش کوچکی از اقدامات دولت مردمی سیزدهم در بحث جایگزینی مدارس کانکسی و برقراری عدالت آموزشی، نشان‌دهنده‌ی صادق‌الوعده بودن دولت و توجه ویژه‌ی وزارت آموزش و پرورش به این موضوع است.

وی افزود: هم‌چنین از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی که فقط در ۱۶ استان کشور تخصیص یافته تعداد ۳۶ مدرسه با ۳۰۹ کلاس درس در دست اجراست که با تحویل این مدارس بخش مهمی از مشکلات آموزشی در مناطق کم‌برخوردار مرتفع خواهد شد و ان‌شاالله مردم نتیجه‌ی این اقدامات را به‌زودی به چشم خواهند دید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان رضا هدایتی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور در رابطه با محورهای پنج‌گانه‌ی این اجلاس بیان داشت: سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش به عنوان مهم‌ترین سند بالادستی در نظام تعلیم و تربیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سازمان نوسازی مدارس نیز به عنوان یکی از نهادهای وابسته به وزارت آموزش و پرورش بی‌شک توجه ویژه‌ای به این سند دارد.

وی افزود: اجرایی نمودن زیرنظام «تامین فضا، تجهیزات و فنّاوری» در سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش بر عهده‌ی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها قرار گرفته است.

هدایتی ادامه داد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها بر اهمیت اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید و از تاخیرهای به وجود آمده در اجرای این سند گلایه فرموده‌اند، ما در اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به عنوان یکی از مجریان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تمام تلاش خود را معطوف به اجرایی کردن هرچه‌سریع‌تر این زیر نظام کرده‌ایم تا بتوانیم بخشی از تاخیرهای به وجود آمده در دولت‌های پیشین را نیز جبران کنیم.

او اضافه کرد: دولت مردمی و مجموعه‌ی وزارت آموزش و پرورش در یک سال اخیر نشان داده است که برای اجرای دقیق این سند و عمل به منویات مقام معظم رهبری و رسیدن به اهداف تمدن جهانی اسلامی و الگوی مکتب امام خمینی، عزمی جدی و جهادی دارد.

رضا هدایتی افزود: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در همین راستا و بر اساس اهداف زیرنظام «تامین فضا، تجهیزات و فنّاوری» در هفته‌ی دولت و همچنین شروع سال تحصیلی جدید به ترتیب تعداد ۱۹ مدرسه با ۱۸۰ کلاس درس از محل اعتبارات ملی و همچنین مشارکت خیرین محترم مدرسه ساز تحویل آموزش و پرورش استان خواهد داد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان اذعان داشت: همچنین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تعداد ۱۳۰۰ کلاس درس در استان کرمان تا مهرماه استاندارد سازی خواهد شد و سیستم‌های حدود ۴۰۰ کلاس درس نیز تعمیر شده‌اند.

هدایتی افزود: علاوه بر این تعداد ۷۹ چشمه سرویس بهداشتی در مدارس فاقد امکانات در دست ساخت است که تا ابتدای مهرماه تکمیل و تحویل مدارس استان خواهد شد.

باید از ظرفیت شرکت‌های بزرگ برای مدرسه‌سازی استفاده کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور با اشاره به اهمیت مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش گفت: یکی از مواردی که در دولت سیزدهم به جد پیگیری می‌شود و بحمدلله تا کنون نتایج خوبی هم داشته، بحث مردمی‌سازی آموزش و پرورش است. مردمی‌سازی به این معنا که مردم در تمام فرآیندهای آموزش و پرورش از صفر تا صد حضور داشته باشند چراکه آموزش و پرورش متعلق به مردم است و خروجی آن به طور مستقیم بر کیفیت زندگی تمام اقشار جامعه تاثیر می‌گذارد.

این مدیر دولت سیزدهم افزود: انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود و امروز بعد از حدود چهار دهه دولتی در جمهوری اسلامی بر سر کار است که مهم‌ترین شعارش مردمی بودن است؛ تجربه‌ی حدودا ۴۴ ساله‌ی انقلاب اسلامی به ما ثابت کرده است که رمز پیروزی در تمامی عرصه‌ها مردمی بودن است.

هدایتی افزود: ما به عنوان متولی ساخت و نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت‌های مردمی اهمیت ویژه‌ای قائل هستیم. نخستین کاری که ما انجام می‌دهیم بحث ارتباط با جامعه و تاثیر بر افکار عمومی است چراکه مردم و خیّرین ما باید بدانند که هر هزینه‌ای در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری مادی و معنوی است.

وی ادامه داد: ما باید بتوانیم فرهنگ مدرسه‌سازی را در جامعه گسترش دهیم و این پیام را به افکار عمومی برسانیم که آموزش و پرورش مرکز و محور تحول و توسعه‌ی یک جامعه است. مدرسه‌سازی فقط یک کار مهندسی نیست، بلکه نقطه‌ی آغاز یک حرکت عظیم برای تمدن‌سازی و انسان‌سازی است.

وی افزود: بحمدلله امروز با توسعه‌ی ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی این بستر به خوبی مهیّاست تا ما بتوانیم از طریق شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی بر افکار عمومی تاثیر بگذاریم و فرهنگ‌سازی کنیم. یکی از مواردی که اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به آن توجه ویژه دارد، همین موضوع است. راه‌اندازی پویش‌های اجتماعی و فرهنگی می‌تواند با ایجاد هم‌بستگی و جلب توجه و مشارکت مردم، نتایج بسیار خوبی داشته باشد.

رضا هدایتی ادامه داد: در بحث پویش‌ها، استان کرمان وضعیت بسیار مطلوبی دارد و به عنوان مثال در پویش «صحن حرم، مدرسه‌ام»، کرمان از نظر جلب مشارکت مردم و فرهنگیان در بین سه استان برتر کشور قرار گرفته است.

هدایتی اذعان داشت: موضوع دیگری که ما به جد پیگیر آن هستیم بحث جلب مشارکت شرکت‌های بزرگ استان است؛ این شرکت‌ها بنا به مسئولیت اجتماعی که دارند باید بخشی از درآمد خود را صرف فعالیت‌های عام‌المنفعه هم‌چون مدرسه‌سازی کنند.

وی افزود: استان کرمان از این حیث دارای ظرفیت بسیار خوبی است چراکه شرکت‌های بزرگی از جمله شرکت‌های معدنی در این استان فعالیت دارند و ما باید از ظرفیت شرکت‌های بزرگ استان برای مدرسه‌سازی استفاده کنیم.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان بیان کرد: علاوه بر مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، فعالین اقتصادی نیز ظرفیت مناسبی برای جلب مشارکت دارند. در همین راستا ما جلسات متعددی با اتاق بازرگانی استان داشته‌ایم تا بتوانیم از مشارکت این عزیزان نیز بهره ببریم.

وی با اشاره به اهمیت جلب توجه خیّرین گفت: موضوع بعدی که حائز اهمیت است، تکمیل پروژه‌هاست. بهترین هدیه‌ای که ما می‌توانیم به خیّر بدهیم، تحویل به موقع پروژه‌هاست چراکه در مرحله‌ی نخست باید اعتماد خیّرین جلب شود و خیّرین به این اطمینان برسند که چنان‌چه پا پیش بگذارند، دولت نیز به سهم خود در پروژه‌ها عمل می‌کند. در این مورد نیز الحمدلله ما در استان کرمان وضعیت مناسبی داریم و توانسته‌ایم اعتماد و مشارکت خیّرین را جلب کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، مهندس ملیحه سلطانی سرپرست کاروان ورزشی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اعزامی به مسابقات منطقه ۴ کشوری از کسب مقام های برتر توسط کارکنان نوسازی مدارس استان کرمان دراین مسابقات خبر داد.
وی اظهار داشت: دراولین جشنواره فرهنگی ورزشی یادواره شهیدحاج قاسم سلیمانی که مسابقات منطقه ۴در شهر مشهد مقدس باحضوراستان های کرمان ،خراسان رضوی،خراسان جنوبی،یزدوسیستان وبلوچستان برگزارگردید، همکاران این اداره کل در رشته های متخلف موفق به کسب رتبه های برتر شدند که جا دارد از حمایت های مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان جناب آقای مهندس هدایتی و مجموعه همکاران ورزشکار اعزامی در این مسابقات تقدیر و تشکر نمایم.
مهندس سلطانی با اشاره به اینکه سطح مسابقات از لحاظ کیفی بسیار بالا و رقابت ها سخت و نفسگیر بود، بیان داشت: خانم الهه موسوی مقام دوم دارت بانوان، خانم مهدیه نکویی مقام سوم تنیس روی میز بانوان،آقای رضابیجاری مقام سوم تنیس روی میز آقایان و تیم فوتسال نوسازی مدارس کرمان در عین شایستگی موفق به دریافت کاپ اخلاق مسابقات شد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در دیدار با نیروهای فنی اداره کل نوسازی مدارس استان گفت: طرح های موفقی که بصورت پایلوت در استان ها اجرا شده، به نسخه ملی تبدیل خواهد شد.
دکتر عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر به کرمان طی جلسه ای با نیروهای فنی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: طرح های جدیدی که در استان ها بصورت پایلوت اجرا شود و این طرح ها جزو پروژه های موفق باشد در سطح ملی تبدیل به نسخه جدید شده و در سطح کشور آن را اجرا خواهیم کرد.
دکتر عبداللهی سیاست های سازمان نوسازی مدارس کشور در دولت کار و کرامت را سه سیاست اصلی عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی کاربردی ویژه مدیران، معاونان، مسئولین واحدها، کارشناسان را با هدف حفظ و توسعه کیفیت پروژه های نوسازی مدارس دنبال می کنیم.
وی همچنین به ظرفیت بالقوه فنی و تخصصی در استان ها اشاره نمود و تصریح کرد: سیاست دوم نوسازی مدارس تشکیل کارگروه های تخصصی برای اسنفاده از دانش و تخصص نیروهای نوسازی مدارس را در دستور کار داریم.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس با اشاره به اینکه ۱۴ یا ۱۵ هزار کلاس درس را سالیانه در کشور می سازیم، اظهار داشت: تکمیل پروژه های نیمه تمام و باز از سیاست های اصلی این سازمان است و پروژه هایی که ماده ۴۶ یا ۴۸ شده اند بایستی تعیین و تکلیف و به سرانجام برسند.
دکتر عبداللهی با اعلام‌اینکه ۳ هزار نیرو در سازمان و ادارات کل نوسازی مدارس استان ها منشا خدمت هستند ، اذعان داشت: در تلاشیم کم و کاستی احکام حقوقی کارکنان نوسازی مدارس را مرتفع کنیم و حفظ شان و جایگاه کارکنان نوسازی مدارس که منابع انسانی این سازمان هستند از سیاست های استراتژیک سازمان است.
افزودنی است ایشان در سفر به کرمان بر مزار سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافتند و با اهدای گل و قرائت فاتحه به ساحت این شهید معظم‌ ادای دین و احترام کردند.
پروژه های مجتمع آموزشی ۴۰ کلاسه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهرک‌شهرداری شهر کرمان، پروژه مجتمع آموزشی ۴۰ کلاسه سردار شهید حسین پور جعفری و پروژه ۱۲ کلاسه بنیاد مستضعفان شهرک الله آباد و ارودگاه دانش آموزی راهیان مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله پروژه هایی بودند که ایشان در سفر یک روزه به کرمان از آن ها بازدید کردند.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در جلسه تکریم و معارفه معاونین اجرائی_نظارت و پشتیبانی با اهدا لوح سپاس از زحمات و تلاش های مهندس محمود رضا محمد حسنی معاون اجرائی و نظارت سابق و مهندس مهدی رضوانی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سابق که طی دوران تصدی مسئولیتشان بر عهده داشتند، تقدیر و تشکر نمود.
متن تقدیر این لوح سپاس به شرح زیر است:
همکاران ارجمند
جناب آقای مهندس محمود رضا محمد حسنی
جناب آقای مهندس مهدی رضوانی
با سلام و آرزوی توفیق الهی
بدون تردید موفقیت نظام تعلیم و تربیت در گرو تلاش و توانمندی کارکنان و دلسوز اخلاق و مسئولیت پذیری است که خالصانه و متعهدانه خود را وقف اعتلای اهداف متعالی آن نموده و در این مسیر روشن از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نورزیده اند، توفیق خدمت به نهضت مقدس مدرسه سازی که به تعبیر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) صدقه جاریه و حسنه بزرگ است، فرصت گرانبها و پر افتخار است که موجبات رضایتمندی پروردگار متعال را در پی خواهد داشت،
لذا به مصداق حدیث شریف “لم یشکر المخلوق لم یشکر خالق” از تلاش‌ها و زحمات بی بدیل جنابان عالی در طول دوران تصدی مسئولیت صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و ضمن اهدای بهترین سپاس ها و درود ها برایتان سلامتی، سربلندی و تداوم موفقیت ها را در ادامه خدمات صادقانه و مخلصانه تان آرزو می نمایم.

(( باامید به این که همواره توفیق ، رفیق طریق سعادت ، سیادت وسلامت شما باشد.))

رضا هدایتی
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

طی احکامی جداگانه از سوی مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان معاونین جدید اداره کل نوسازی مدارس معرفی شدند.
با حضور دکتر عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، طی مراسمی در سالن کنفرانس این اداره کل معاونین جدید اجرائی _ نظارت و پشتیبانی _ توسعه مدیریت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، صبح امروز با حکم رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان طی جلسه ای با حضور دکتر عبداللهی معاون فنی و نظارت و مهندس چگنی مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مهندس امیر صانعی به عنوان معاون نظارت و اجرا معرفی و از زحمات و تلاش های مهندس محمود رضا محمد حسنی تقدیر و تشکر شد.
در همین جلسه مهندس احسان جاذبی به عنوان معاون جدید پشتیبانی و توسعه مدیریت معرفی و از زحمات و تلاش های مهندس مهدی رضوانی قدردانی شد.

در راستای اجرای میز خدمت جهادی برگزار شد

دیدار مدیرکل نوسازی مدارس با مردم شهرک الله آباد شهر کرمان

در راستای اجرای میز خدمت جهادی مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس با حضور در مسجد امام سجاد(ع) شهرک الله آباد شهر کرمان با اهالی این محله دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ؛ مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس با هدف پیوند مدیران ستوه مختلف ادارات و نهادها با مردم جهت تحصیل و تسریع در حل مسائل عمومی جامعه با مردم محله حاشیه نشین شهرک الله آباد دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن قدردانی از همکاری حجت الاسلام رضایی امام‌جماعت مسجد امام سجاد(ع) شهرک الله آباد که شرایط دیدار مردمی را فراهم آوردند، در دیدار با اهالی این شهرک گفت: برنامه داریم تا میز خدمت جهادی اداره کل نوسازی مدارس را در محله های کم برخوردار شهرها و مناطق محروم استان فعال کنیم و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آشنا و نسبت به رفع و کمبودها اقدام کنیم.

مهندس هدایتی با اشاره به اینکه سیاست دولت کار و کرامت ارتباط نزدیک و رودررو با مردم است، خاطر نشان ساخت: در همین راستا در حال رایزنی هستیم تا در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد بیشتری ساخته شود.

عضو شورای فنی استان از ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه در شهرک الله آباد خبر داد و گفت: این پروژه با پیشرفت ۶۵ درصدی با یک هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنای آموزشی از محل اعتبارات بنیاد علوی (مستضعفان) در دست اجراست.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد : در کنار تامین اعتبار این پروژه توسط بنیاد علوی، اداره کل راه و شهرسازی استان نیز از محل اعتبارات حاشیه نشینی فصل اعتبارات زیر ساخت در احداث این مدرسه ما را حمایت و کمک می کند.

افزودنی است تا کنون یک باب مدرسه ۹ کلاسه تمام خیری در سال۹۶ و یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه از محل اعتبارات نوسازی مدارس در سال ۹۳ در این شهرک پرجمعیت و نوپا ساخته شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن قدردانی از همکاری حجت الاسلام رضایی امام‌جماعت مسجد امام سجاد(ع) شهرک الله آباد که شرایط دیدار مردمی را فراهم آوردند، در دیدار با اهالی این شهرک گفت: برنامه داریم تا میز خدمت جهادی اداره کل نوسازی مدارس را در محله های کم برخوردار شهرها و مناطق محروم استان فعال کنیم و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آشنا و نسبت به رفع کمبودها اقدام کنیم.

مهندس هدایتی با اشاره به اینکه سیاست دولت کار و کرامت ارتباط از نزدیک با مردم است، خاطر نشان ساخت: در همین راستا در حال رایزنی هستیم تا در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد جبران شود.

عضو شورای فنی استان از ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه در شهرک الله آباد خبر داد و گفت: این پروژه با پیشرفت ۶۵ درصدی با یک هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنای آموزشیاز محل اعتبارات بنیاد علوی (مستضعفان) در دست اجراست.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد : در کنار تامین اعتبار این پروژه توسط بنیاد علوی، اداره کل راه و شهرسازی استان نیز از محل اعتبارات حاشیه نشینی فصل اعتبارات زیر ساخت در طاخت این مدرسه ما را حمایت و کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “مهندس رضا هدایتی” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ایشان را در این بازدید همراهی نمود .
مدیرکل نوسازی مدارس در رابطه با این پروژه گفت: این پروژه با ۲ هزار و ۶۹۹ متر مربع زیر بنا با نظارت و اجرای اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در دست اجراست.
وی تصریح کرد: پروژه از سال ۹۱ شروع شده و در مقاطعی بدلیل عدم تامین اعتبار کار اجرا متوقف شد ولیکن با تامین اعتبار جدید این پروژه در سال جاری به زودی آماده بهره برداری است و تحویل ستاد بحران استان کرمان خواهد شد.

در هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش یک باب مدرسه ۳ کلاسه افتتاح و یک باب مدرسه ۶ کلاسه در نرماشیر کلنگ زنی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ در هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور خیر نیکوکار آقای علی یوسف نژاد امام جمعه، فرماندار و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش مدرسه ۳ کلاسه خیری روستای عنایت آباد نرماشیر افتتاح و به بهره برداری رسید.
مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه افتتاح و لنگ زنی این پروژه ها گفت: مدرسه خیری مادر روستای عنایت آباد نرماشیر که امروز افتتاح شد، ۱۰۰ درصد خیر ساز است و به همت آقای علی یوسف نژاد با ۳ کلاس درس و ۲۵۰ متر مربع زیر بنای آموزشی و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال افتتاح و تحویل آموزش و پرورش نرماشیر شد.
عضو شورای فنی استان با اشاره به اینکه حضور خیرین مدرسه ساز در منطقه شرق استان تحسین برانگیز است؛ ابراز داشت: پروژه آموزشی ۶ کلاسه خیری امام سجاد نیز به همت موسسه خیریه امام سجاد (ع) با زیر بنای ۶۱۰ متر مربع عملیات ساختش در شهر نرماشیر آغازشد.
مهندس هدایتی عضو شورای آموزش و پرورش استان تصریح کرد: این پروژه تا پایان اسکلت و سقف با مشارکت خیر نیکوکار ساخته می شود و تکمیل ساختمان آموزشی، حصار کشی و محوطه سازی ار اعتبارات نوسازی مدارس انجام می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی تکریم از خیرین از فعال بودن ۱۹۳ پروژه خیری آموزشی در استان کرمان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” مهندس رضا هدایتی”مدیرکل نوسازی مدارس از فعال بودن ۱۹۳ پروژه آموزشی خیری با هزار و ۱۲۸ کلاس درس در استان خبر داد.
مدیرکل نوسازی مدارس در روز ملی تکریم خیرین طی پیامی از نیت خیر و اقدام انساندوستانه خیرین در ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی تقدیر کرد و گفت: اکنون ۱۹۳ پروژه آموزشی در استان توسط خیرین مدرسه ساز در دست اجراست که ۹ مجتمع آموزشی بزرگ از ۱۸ کلاسه تا ۲۴ کلاسه نیز با مشارکت خیرین نیکوکار در دست ساخت است.
مهندس هدایتی با اشاره به اینکه قطعا این مهر ورزی ها و بزرگ منشی ها هیچ گاه در حافظه تاریخی مردم استان کرمان پاک نخواهد شد؛ تصریح کرد: با توجه به نیاز و کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان خیرین اینجا هم با قدرت وارد شده اند و ۱۵ پروژه مدرسه سازی و مجتمع آموزشی در شهر کرمان در دست اجراست.
عضو شورای فنی استان اظهار داشت: پروژه ۲۴ کلاسه خیر نیکوکار علی احمدی ، پروژه هنرستان ۳ هزار متر مربعی زنده یاد مهندس افتخاری، پروژه ۲۴ کلاسه اقای صفری در منطقه حاشیه ای سراسیاب فرسنگی، پروژه بزرگ ویژه دانش آموزان اوتیسم به همت شرکت راهسازی و ساختمانی ۱۱۵، پروژه ۲۴ کلاسه اتاق بازرگانی و شرکت توسعه عمران کرمان از جمله پروژه های شاخص خیری استان در کنار دیگر پروژه های مشارکتی خیری بوده،که در دست اجرا هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان در حاشیه بازدید از پروژه های محرومیت زدایی مناطق جنوبی گفت: با دستور وزیر آموزش و پرورش ۱۳ پروژه آموزشی در مناطق جنوبی در دست ساخت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان ” مهندس رضا هدایتی” مدیرکل نوسازی مدارس در خصوص پروژه های محرومیت زدایی بیان داشت: این پروژه ها با دستور وزیر آموزش و پرورش در سفر به مناطق سیل زده جنوبی استان در طرح محرومیت زدایی قرار گرفته اند و در دو بخش در دست اجرا می باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان افزود: یک بخش از پروژه های محرومیت زدایی که شامل ۲ باب مدرسه در شهرستان جیرفت ، یک‌ باب مدرسه در فاریاب ، یک باب مدرسه کهنوج و یک باب مدرسه در منوجان کلنگ‌زنی شده اند و کار ساختشان با جدیت در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در مناطق محروم و پر جمعیت در حال ساخت است، گفت: این مدارس ۶ کلاسه می باشند و با ۶۱۰ متر زیر بنای آموزشی با اعتبارات نوسازی مدارس ساخته می شوند.

عضو شورای فنی استان تصریح کرد: بخش دیگر پروژه های محرومیت زدایی در قالب تکمیل پروژه های نیمه تمام‌مناطق محروم در دست اجراست بصورتیکه محرومترین و ضروری ترین‌پروژه های نیمه تمام‌شناسایی شده اند و با تامین‌اعتبار از محل طرح محرومیت زدایی در حال تکمیل هستند.

مهندس هدایتی با اشاره به اینکه سفر دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش و دکتر رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر به کرمان در پی سیل مناطق جنوبی برکات خوبی داشته است، اظهار داشت: یک باب مدرسه ۶ کلاسه در فاریاب، ۵ باب مدرسه ۶ کلاسه در قلعه گنج ، یک باب مدرسه ۶ کلاسه در عنبر آباد و یک باب مدرسه ۹ کلاسه در شهرستان رودبار جنوب در بخش دوم طرح محرومیت زدایی در دست تکمیل می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه بازدید معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور از محل احداث اردوگاه گفت: دکتر رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور شورای مرکزی برای تصمیم گیری ها و برنامه ریزی و نظارت بر اجرای عملیات ساخت اردوگاه راهیان مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی را تشکیل داده است.

هدایتی تصریح کرد: این شورا تشکیل شده تا با همکاری، هماهنگی و همدلی دستگاههای متولی، اردوگاهی در خور نام ،شان و جایگاه شهید بزرگ اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی احداث شود که این اردوگاه پذیرای میهمانان و زائرین مزار سردار از سرتاسر جهان خواهد بود.
عضو شوای فنی استان با اشاره به اینکه تمام‌تلاشمان را خواهیم کرد تا دینمان را به سردار دلها ادا کنیم، افزود: در این شورا اکثر مدیران مسئول دستگاههای متولی از جمله استانداری کرمان، سپاه ثارالله استان، اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان، اداره کل آموزش و پرورش استان‌کرمان و … عضو هستند و ابلاغ آنها از سوی دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ابلاغ شده است.
دکتر ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس، مهندس چگینی مدیر کل دفتر فنی و تحقیقات سازمان، دکتر اکرمی مشاور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیر گروه بخش معماری دانشگاه تهران و دکتر روستا معاون سازمان دانش آموزی کشور از سایت اردوگاه دانش آموزی راهیان مکتب شهیدحاج قاسم سلیمانی بازدید میدانی کردند.

رضا هدایتی گفت: چندی پیش به کمک یکی از خیرین آموزش و پرورش مدرسه‌ای کپری با توجه به کمبود فضای آموزشی در رودبار ایجاد کرده بود که کار ساخت مدرسه جایگزین ۳ کلاسه با ۱۹۶ متر مربع زیر بنای آموزشی شروع شده و با پیشرفت ۴۵ درصدی در دست ساخت است.
مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان که به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان از پروژه‌های در دست اجرای نوسازی مدارس بازدید کردند در حاشیه بازدید از پروژه‌ها گفت: به زودی با مشارکت خیرین مدرسه ساز کار ساخت یک باب مجتمع آموزشی بزرگ با رویکرد مهارت آموزی در حاشیه شهر رودبار آغاز خواهد می‌شود که امروز به همراه مدیرکل آموزش و پرورش جهت جانمایی این پروژه آموزشی به رودبار سفر کردیم و یکی از اهداف سفر به رودبار جنوب بود.
او می‌گوید: شهرستان رودبار جنوب با افزایش جمعیت دانش آموزی روبرو است و دنبال این هستم تا عدالت آموزشی را توسعه دهیم و قطعا این شهرستان جای کار بیشتر دارد هر چند که تا کنون هم این منطقه و مناطق جنوبی استان جزو اولویت‌های اعتباری و ساخت و ساز و استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بوده اند.
به گفته هدایتی با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دولتی و خیرساز بخش اعظمی از کمبود فضا‌های آموزشی رودبار جنوب جبران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” مهندس رضا هدایتی” به مناسبت فرا رسیدن سال نو و حلول بهار طبیعت با پروفسور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.
مهندس هدایتی در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های پروفسور زاهدی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مصوبات کمیسیون تلیف بودجه را برای حوزه ساخت وساز مدارس و استاندارد سازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی حایز اهمیت دانست و گفت: با مصوبات خوب کمیسیون تلفیق اقدامات زیادی انجام خواهد شد و انشالله کمبود فضای آموزشی در استان جبران می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” مهندس رضا هدایتی” با دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال جدید و حلول بهار طبیعت دیدار کرد و در این دیدار بر حمایت های قانونی و استفاده بیشتر از ظرفیت های مجلس در راستای حمایت از حوزه ساخت و ساز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی استان کرمان تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ صبح امروز ” مهندس رضا هدایتی” مدیرکل نوسازی مدارس کرمان با بنی اسدی رئیس اداره استثنایی استان دیدار کرد و گفت: طراحی مدارس کودکان استثنایی با رویکرد شناخت مولفه های کیفی اثرگذار با تأکید بر انعطاف پذیری در فضاهای معماری بر سلامت جسمی و روحی معلولین انجام می شود.
مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد: یادگیری به خودی خود رفتاری انفعالی نیست بلکه یک رفتار فعال و خلاق است، بنابراین محیط های آموزشی باید انعکاس دهنده آموزشی که از آن حمایت می کنند، باشند.
وی افزود: از آنجایی که همواره گفته شده است؛ معلولیت، محدودیت نیست سعی بر آن داشتیم که برای این اشعار با خلق فضای معماری یک نمود ظاهری ایجاد کنیم.
عضو شورای آموزش و پرورش استان اذعان داشت: توجه به احساس آرامش ، امنیت و آزادی کودکان استثنایی بسیار حایز اهمیت است و می تواند موجب افزایش توان رفتاری کودک شده و بستر تعامل آنها با محیط را فراهم کند.
مهندس هدایتی با اشاره به اینکه طراحی فضاهای آموزشی کودکان استثنایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است،خاطر نشان ساخت: فضاهای آموزشی ویژه کودکان‌استثنایی بایستی محیطی امن ، آرام ، در عین حال محرک و سیال باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان از آسفالت ۲۴۰ هزار متر مربع آسفالت محوطه مدارس استان کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان ؛ ” مهندس رضا هدایتی” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه بازدید از اجرای عملیات آسفالت مدارس گفت: عملیات اجرای ۲۴۰ هزار متربع آسفالت محوطه مدارس استان از دیماه سال ۱۴۰۰ شروع شده و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه محوطه مدارس با توجه به اولویت نیاز و درخواست ادارات سراسر استان آموزش و پرورش انجام می شود؛ تصریح کرد: ۱۱۶ پروژه آموزشی در قالب طرح اجرای آسفالت محوطه مدارس قرار دارند که تا کنون نیمی از مدارس عملیات آسفالتشان به اتمام رسیده و مابقی تا پایان اردیبهشت ماه انجام‌می شود.
مهندس هدایتی افزود: از ۱۱۶ مدرسه هدف طرح آسفالت ۲۴ پروژه در مرکز و شمال استان ، ۲۱ پروژه در شرق استان، ۳۹ پروژه در جنوب استان و ۳۲ پروژه در غرب استان اجرا می شود.
عضو شورای فنی استان اظهار امیدواری کرد: آسفالت و بهسازی حیاط مدارس جزو اولویت های سازمان نوسازی مدارس است، فعالیت های خارج کلاس دانش آموزان از قبیل مراسم صبحگاه، فعالیت های ورزشی و پرورشی و …در حیاط مدارس انجام می شود که ضرورت دارد به آن توجه ویژه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ با حضور وزیر آموزش و پرورش، امام‌جمعه کرمان،نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،فرمانده سپاه ثارالله استان، استاندار، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران کلنگ ساخت اردوگاه دانش آموزی راهیان مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به زمین زده شد.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه آیین کلنگ زنی این اردوگاه گفت: اردوگاه دانش آموزی راهیان مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فراتر از اردوگاههای دیگر طراحی و ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه مسئولین پای کار هستند تا این اردوگاه ساخته شود، افزود: برای شروع ساخت این اردوگاه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از ردیف بودجه فرهنگی کشور به این پروژه اختصاص یافته است.

عضو شورای فنی استان تصریح کرد: این اردوگاه در بالا دست هنرستان رضوان شهر کرمان ساخته می شود و مواردی از قبیل دسترسی و نزدیکی به گلزار شهداء، انتخاب منطقه خوش آب و هوای اردوگاهی، در مسیر سیلاب نبودن و …در جانمایی آن لحاظ شده است.

مهندس هدایتی با اشاره به اینکه این اردوگاه با همکاری سپاه ثارالله استان، آموزش و پرورش و نوسازی مدارس ساخته می شود، خاطر نشان ساخت: اجرای فضای سبز این اردوگاه بر عهده سپاه ثارالله استان می باشد و نوسازی مدارس بحث طراحی مدیریت سبز من جمله اجرای فاضلاب خاکستری،کلکتورهای خورشیدی، سیستم های تهویه بهینه، عایق های گرمایشی و سرمایشی و … را در این پروژه اجرا خواهد کرد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: طبق سایت جانمایی این پروژه سردر با تمثال مبارک شهید حاج قاسم سلیمانی، خوابگاه ، سلف سرویس ، مسجد ، سالن امفی تئاتر ، درمانگاه، آتش نشانی، سالن ورزشی، زمین فوتبال ، پارکینگ و … اجرا خواهد شد.

دکتر رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از پیگیری پروفسور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت : ایشان پیگیری کردند و مصوبه تخصیص بودجه این اردوگاه را اخذ نمودند و اکنون در کرمان ۳۰ هکتار زمین در منطقه خوش آب و هوا و مشرف به شهر کرمان و گلزار شهداء کرمان جهت ساخت این اردوگاه اختصاص یافته است.

دکتر رضایی تصریح کرد: با مساعدت دکتر نوری مقام عالی وزارت آموزش و پرورش به مساحت ۵ هکتار ساختمان جدید دانشگاه فرهنگیان کرمان نیز در این منطقه ساخته خواهد شد.

وی افزود: تفاهم‌نامه ای بین سپاه ثارالله، نوسازی مدارس، آموزش و پرورش ، استانداری منعقد خواهد شد تا همه دستگاهها برای اجرای هر چه بهتر این پروژه پای کار باشند.

دکتر زینی وند استاندار کرمان در این مراسم بیان داشت: از وزیر آموزش و پرورش قدردانی می کنم که توجه ویژه به استان کرمان دارند و به مناطق محروم جنوب سفر کردند و امروز سومین سفر خود را به کرمان داشته اند که منشا خیر و برکات فراوان برای دستگاه بزرگ تعیلم و تربیت استان است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان‌کرمان چشم انداز متفاوتری با روندهای عادی به واسطه مزار مطهر شهید سلیمانی پیدا کرده است، تصریح کرد: بصورتی جلوه هایی از اربعین کربلا را در کرمان دیدیم و پیش بینی این است که استان کرمان جزو استان های زیارتی خواهد شد.

وی از مطالعات طرح جامع گلزار شهدا کرمان خبر داد و گفت: ما در استان با چشم‌انداز بلند مدت آماده می شویم‌ تا خیل عظیم زائرین سردار دلها از جای جای جهان را پذیرایی کنیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در این مراسم بیان داشت: این اروگاه به محوریت شهید شاخص و سیدالشهداء جبهه مقاومت انشالله رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش اردوگاه های زیادی دارد ، تصریح کرد: این اردوگاه بایستی با بقیه اردوگاه ها متفاوت باشد و به کانونی تبدیل شود برای ترویج مکتب شهید سلیمانی و میهمانان سرتاسر جهان و دوستداران شهید سلیمانی را بتوانیم در این اردوگاه پذیرش کنیم .

دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: آنچه اردوگاه را اردوگاه میکند آن فعالیت های تربیتی است که در آن اردوگاه انجام می شود.
دکتر نوری هدف ساخت این اردوگاه را ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: نوسازی مدارس بایستی به معماری این پروژه توجه ویژه داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان ساخت: دانش آموزان علاوه بر مدرسه بایستی در مکان‌های تربیتی تحت آموزش قرار گیرند.

با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مدرسه ۱۲ کلاسه سایت مسکن مهر محمد آباد شهر کرمان 《مکتب الرضا(ع)》 افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان صبح امروز؛ با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش مدرسه ۱۲ کلاسه سایت مسکن مهر محمد آباد شهر کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه آموزشی گفت: خدا را شاکریم‌که در سومین سفر دوتر نوری وزیر آموزش و پرورش به کرمان امروز شاهد افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه در یکی از مناطق حاشیه ای شهر کرمان هستیم که به دلیل تراکم‌بالای ساختمان های مسکن مهر نیاز مبرم به فضای آموزشی جدید داشت.

عضو شورای فنی استان ضمن قدرانی از حمایت های دکتر رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: پروژه آموزشی سایت مسکن مهر محمد آباد شهر کرمان با ۱۲ کلاس درس و هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنای آموزشی با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه شهر کرمان از کمبود فضای آموزشی رنج می برد؛ تصریح کرد: با تکمیل پروژه های نیمه تمام اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان بخش اعظمی از کمبود فضای آموزشی شهر کرمان به ویژه جبران خواهد شد که این پروژه یکی از آن پروژه های آموزشی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان صبح امروز؛ با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان ،بخشدار چترود، دهیار ، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولین محلی به همت خیر نیکوکار آقای عبدالهی کلنگ ساخت مدرسه ۴ کلاسه در روستای کهنوج مدیم‌بخش چترود به زمین زده شد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین کنلگ زنی این مدرسه گفت: تکریم خیرین در دستور کار نوسازی مدارس است و با توجه به سفر وزیر آموزش و پرورش به کرمان پروژه های نیمه تمام استان کرمان تا پایان ۱۴۰۱ تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.
مهندس هدایتی افزود: با تکمیل پروژه های نیمه تمام از سرانه کشوری هم فراتر خواهیم رفت، و با توجه به مصوبه جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش باید طی ۳ سال سرانه فضای آموزشی شهر کرمان به سرانه کشوری برسد.
وی ضمن قدردانی از حمایت های دکتر پورابراهیمی برای پیگیری ساخت مدارس تصریح کرد: با جلب مشارکت بانک رفاه کشور توسط دکتر پورابراهیمی ۲ مدرسه در شهرک سیدی و شرف آباد در دست ساخت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدار س استان کرمان؛ مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در دیدار با آقای مسعود زاهدی و خانم مهدیه شاه حیدری همکاران فرزند شهید اداره کل نوسازی مدارس بیان داشت: تجلیل عملی از شهدا و خانواده آن‌ها به معنی ادامه راه و حرکت در مسیر شهدا است.

مهندس هدایتی با تأکید بر این‌که تکریم شهدا و خانواده شهدا به عنوان یک تکلیف است، افزود: در آموزه‌های دینی، سیره اهل‌بیت (ع) و سیره بزرگان بر تکریم خانواده شهدا تأکید شده و باید به عنوان یک فریضه به آن نگاه کرد.

وی امنیت، آرامش و اقتدار امروزه نظام اسلامی را مرهون جان‌فشانی شهیدان دانست و تأکید کرد: شهیدان والامقام، دفاع از میهن و اسلام را بر رفاه خود و خانواده ترجیح دادند و تمام توان و هستی خود را که جانشان بود، در طبق اخلاص گذاشتند و برای اسلام تقدیم کردند.

مسئول و اعضای شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش بیان داشت:۱۱ سالن ورزشی در مدارس دخترانه استان در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان به همت خیرین مدرسه ساز ساخته خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدار س استان کرمان،شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دفتر کار مدیریت ایشان تشکیل شد ومهندس مهدیه نکویی مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان کرمان در این دیدار تصریح کرد: بر اساس مصوبه ۶۶۳ شورای عالی آموزش‌ و پرورش که قبلاً به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ‌شده است، تغییر نام و یا کاربری مدارس خیرساز ممنوع و تخلف محسوب می‌شود مگر در مواردی که اجازه خیر و یا وارث آن وجود داشته باشد.

مسئول شورای خیر بانوان مدرسه ساز استان تاکید کرد: نامگذاری و نوع کاربری مدارس باید بر اساس تفاهم‌نامه اولیه بین خیر، مجمع خیران مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام شود و نوسازی مدارس بر تعهدات خود نسبت به خیر و خانواده خیرین پایبند است و آموزش و پرورش نیز بایستی بعد از تحویل مدرسه نسبت به مفاد تفاهم‌نامه متعهد باشد.
وی با اشاره به شکل گیری نهضت مدرسه سازی در آموزش و پرورش استان کرمان گفت: با افتخار در خدمت خیران هستیم و از ظرفیت آن ها در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به نقش موثر بانوان در جامعه از ساخت ۱۱ سالن ورزشی در مدارس دخترانه استان در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان دختر خبر داد.
رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این دیدار خیران مدرسه‌ساز را یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های اجتماعی توصیف کرد و افزود: فعالیت خیران علاوه ‌بر نقش آن ها در عمران و آبادانی کشور دارای تأثیرات مثبت روی دانش‌آموزان است.
وی بیان کرد: جامعه خیران و نهادهای خیری دارای توانایی‌های بالایی هستند که می‌توان از ظرفیت‌های آن ها در زمینه‌های مدرسه‌داری، مدرسه‌یاری، نگهداشت و تجهیز مدارس بهره‌مند شد.
رضایی با اشاره به پایین بودن متوسط سرانه فضای آموزشی استان نسبت به میانگین کشوری گفت: مهم ترین دلیل کمبود سرانه فضای آموزشی در شهر کرمان و مناطق حاشیه ای آن، مهاجرت است که با تدوین سند آمایش سرزمینی و جذب مشارکت خیران در سه سال آینده سعی در رفع این مشکل خواهیم داشت.

عملیات ساخت مدرسه دانش آموزان اوتیسم در شهر کرمان طی مراسمی نمادین با حضور دانش آموزان اوتیسم و خانواده هایشان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،صبح امروز؛ با حضور امام جمعه استان، استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت راهسازی و ساختمانی ۱۱۵، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و دکتر رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان مراسم آغاز ساخت عملیات این پروژه برگزار شد.

مهندس هدایتی در حاشیه این مراسم گفت: با دستور دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در هر استان باید یک مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم ساخته شود که خدا رو شکر با مشارکت شرکت ۱۱۵ به عنوان خیر مدرسه ساز امروز عملیات ساخت این مدرسه آغاز گردید.

هدایتی با قدردانی از شرکت راهسازی ۱۱۵ و ورود این شرکت در امر مقدس مدرسه سازی بیان داشت: ساختمان آموزشی این مدرسه یک هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنا دارد که با اسکلت فلزی ساخته می شود.

وی افزود: طراحی این پروژه آموزشی خاص دانش آموزان اوتیسم است که توسط دفتر فنی و معماران و طراحان اداره‌کل نوسازی مدارس کرمان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع انجام شده است.

عضو شورای فنی استان تصریح کرد: ساختمان آموزشی با مشارکت خیر تعهد شده و تکمیل پروژه حصار و محوطه سازی توسط نوسازی مدارس کرمان انجام خواهد شد.

رضا هدایتی خاطر نشان ساخت: با توجه به شرایط و نوع معلولیت بچه ها ابعاد کلاس برای پذیرش حداکثر ۱۲ تا ۱۵ نفر طراحی شده و تعداد ۱۸ کلاس با فضا های جنبی و گفتار درمانی و کار درمانی پیش بینی شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس اظهار داشت: این مراسم به صورت نمادین برگزار شد در حالیکه فنداسیون پروژه اجرا شده است.

مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان در این‌مراسم‌گفت: قصد داریم بهترین مدرسه اوتیسم کشور را در کرمان بسازیم.

وی با اشاره به اینکه مدرن ترین مرکز ناببینایان و ناشنوایان تا چند ماه آینده در کرمان‌افتتاح خواهد شد ، تصریح کرد: به همت فعالان اقتصادی و حمایت جدی مسئولین انشالله بتوانیم به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنیم.

مهندس طبیب زاده از مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش خواست: تا وقفه ای در ساخت این مدرسه ایجاد نشود زیرا والدین دانش آموزان بسیار خوشحال هستند که این مدرسه برای فرزندانشان در حال ساخت است.

دکتر زینی وند استاندار کرمان در این مراسم گفت: دستگاههای اجرایی باید به شکلی برنامه ریزی کنند که شرایط زندگی در جامعه برای دانش آموزان اوتیسم فراهم‌شود.

در پایان با حضور مسئولین از دانش آموزان اوتیسم با اهدا جوایزی تجلیل شد.

تقدیر نشریه بومی محلی تریبون جنوب از عملکرد نوسازی مدارس در بحث استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کلاس های درس جنوب استان‌کرمان

در متن تقدیر مدیر مسئول و سردبیر این نشریه بومی محلی آمده است:

جناب آقای مهندس هدایتی مدیرکل محترم نوسازی مدارس استان کرمان،
جناب مهندس محمد حسنی معاون محترم نوسازی استان کرمان،

مهندس گله داری و مهندسی ایلخانی ناظرین محترم منطقه جنوب کرمان

با سلام و سپاس ذات پاک آفرینش را که از عنایات و الطاف بی دریغش میهن عزیزمان ایران در مسیر رشد و تعالی قدم برداشته و با مساعی و درایت مدیران فرهیخته و مردمی، پله های ترقی و توسعه را یک به یک طی می‌نماید.

اینجانبان با آرزوی موفقیت و سربلندی برای همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدینوسیله بر خود فرض می‌دانیم زحمات و تلاش‌های بی شائبه شما عزیزان و همکاران محترمتان را در راستای استانداردسازی و نوسازی سیستم سرمایشی مدارس مناطق جنوب کرمان را ارج نهاده و از درگاه ایزد منان در سال جدید سعادت و توفیق روز افزون شما را جهت پیشبرد اهداف دولت خدمتگزار مسالت می نمائیم.

حسن کوهپیما مدیر مسئول نشریه تریبون جنوب

حسین خسروی سردبیر نشریه تریبون جنوب

با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از فرزندان کارکنان این اداره کل که در جمع آوری و تفکیک کاغذهای باطله همکاری داشتند، با اهدا لوح سپاس و هدیه کتاب قدردانی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدار ساستان کرمان، “رضا هدایتی”مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: یکی از اساسی ترین راههای کاهش معضلات زیست محیطی بحث آموزش و فرهنگ سازی است که بایستی این آموزش و فرهنگ سازی از دانش آموزان و خانواده ها شروع شود تا فرزندان آینده ساز این کشور نسبت به حفظ محیط زیست کوشا و ساعی باشند.

مهندس هدایتی با اشاره به اهمیت بالای بحث مدیریت پسماند تصریح کرد: توجه به مدیریت صحیح پسماند و استفاده از روشهای علمی و نوین در این زمینه یکی از امور زیربنایی برای توسعه  است.

عضو شواری فنی استان بیان داشت: در همین راستا به کارکنان اعلام کردیم کاغذهای باطله در خانه و مدرسه فرزندان خود را از زباله ها تفکیک و به ستاد مدیریت سبز این اداره کل تحویل نمایند و در پایان طرح از فرزندان فعال با اهدا لوح سپاس و هدیه کتاب تجلیل شد.

هدایتی ضمن تقدیر از تلاش های خانم مهندس موسوی دبیر ستاد مدیریت سبز مدارس خاطر نشان ساخت: در مرحله بعدی طرح با همکاری آموزش و پرورش در مدارس برگزار می شود و به دانش آموزان فعال در طرح جوایزی اهدا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ؛ صبح امروز با حضور سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله،حاج اکبر ابراهیمی خیر نیکوکار مدرسه ساز ، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و دکتر رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین شهرستان ۹ مدرسه خیرساز با یک هزار و ۱۰۰ متر مربع زیر بنای آموزشی در روستاهای شهرستان رابر افتتاح و به بهره برداری رسید‌

مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در مراسم آیین افتتاح همزمان این مدارس ضمن قدردانی از مشارکت خیرنیکوکار بیان داشت: مدارس یک کلاسه ساخته شده با مشارکت صد درصدی خیر نیکوکار انجام شده و مدارس ۲ کلاسه و ۴ کلاسه با مشارکت خیر و نوسازی مدارس ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸ روستا در شهرستان رابر با مشارکت این خیرنیکوکار از نعمت مدرسه استاندارد برخوردار شده اند، تصریح کرد: مدارس ساخته شده در روستای بابید علیایک‌کلاسه،روستای بابید سفلی یک کلاسه،روستای کبیر یک کلاسه،روستای ده دیوان یک کلاسه،روستای باب گلوئیه یک کلاسه
روستای تذرج ۲ کلاسه، روستای هلیل رود ۲ کلاسه، روستای گنجان پسرانه ۴ کلاسه و
و روستای گنجان دخترانه ۴ کلاسه ساخته شده است.

عضو شورای فنی استان اظهار داشت: جمعا خیر نیکوکار ۳۵ میلیارد ریال هزینه کرده است و ۱۵ میلیارد ریال دیگر اعتبار ساخت مدارس مذکور از اعتبارات نوسازی مدارس تامین شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس در خصوص این خبر گفت:دبستان بدر روستای چاه غلامعلی با ۳کلاس درس در ساختمانی بازیربنای ۸۰ متر مربع در زمینی به مساحت حدود ۶۰۰ مترمربع در حال ساخت است.
وی تصریح کرد: این مدرسه با درآمد حاصل از فروش کاغذهای باطله مدارس آموزش و پرورش شهر ستان زرند با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مهرماه سال ۱۴۰۱ افتتاح خواهد شد.
مهندس هدایتی افزود: این سومین مدرسه کاغذی در شهرستان زرند است و پیش از این نیز با اجرای طرح جمع آوری کاغذهای باطله، ۲ باب مدرسه دیگر در روستاهای گوراب جمعه از توابع دهستان دشتخاک و مهدی آباد ساخته شده است.
عضو شواری فنی استان کرمان خاطرنشان کرد: بخشی از هزینه ساخت این مدرسه از محل فروش کاغذهای باطله و مابقی را خیرین متقبل شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “رضا هدایتی” مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم ضمن قدردانی از اقدام خداپسندانه مهندس طبیب زاده، فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی استان کرمان و بانیان خیر موسسه خیریه مهر گیتی از کلنگ زنی یکی دیگر از ۱۲۰ مدرسه تعهد شده اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی خبر داد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان اذعان نمود: این پروژه آموزشی با مشارکت ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره)، فعالان و بازرگانان اقتصادی و خیرین مقیم خارج از کشور صورت می گیرد.
مهندس رضا هدایتی از مشارکت خوب خیرین مدرسه ساز قدرانی نمود و بیان داشت: با مشارکت خیرین نیکوکار این مدرسه در یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق حاشیه شهر کرمان ساخته می شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان تصریح کرد: این مدرسه ۲۴ کلاسه می باشد و ۸۰۰دانش آموز مقطع ابتدایی در این مدرسه تحصیل خواهند کرد.
وی افزود: این پروژه مدرسه سازی خیری ۲۴۰۰ مترمربع زیربنای آموزشی دارد و ۲۷۰۰ متر مربع محوطه سازی و ۲۴۰ متر مربع حصار کشی نیز از دیگر مراحل ساخت این مدرسه می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت روز گرامیداشت مهندس؛ از دکتر اسدالله بهرامی به عنوان مهندس برتر تجلیل به عمل آمد.
صبح امروز با حضور مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و معاونان و همکاران دفتر فنی و نظارت از مهندس اسدالله بهرامی مسئول کمیته مدیریت سبز مدارس بااهدای لوح سپاس تقدیر شد.
افزدونی است این تجلیل با توجه به ارزیابی شاخص های ابلاغی صورت گرفته و با عنایت به کسب امتیاز بالای ۶۰۰ ایشان به سازمان مرکزی معرفی شدند.
شایان ذکر است در این جلسه از مهندس میلاد داعی الله در راستای عملکرد مطلوبشان در نهضت آسفالت مدارس با اهدا لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

طی حمکی از سوی مهندس رضا هدایتی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان مهندس علی علی فرسنگی به عنوان سرپرست معاونت فنی این اداره کل منصوب گردید.
گفتنی است مهندس علیفرسنگی قبل از این سمت به عنوان مسئول واحد متره و برآورد در دفتر فنی این اداره کل فعالیت کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان؛ چهار پروژه ورزشی در مدارس شهرستان رفسنجان با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان درباره پروژه ها گفت: چمن مصنوعی دبیرستان شاهد رفسنجان با زیر بنای یک هزار و ۵۶ مترمربع با همکاری شرکت مس سرچشمه و شهرداری رفسنجان با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود: سالن وزنه برداری، ایروبیک، تی آر ایکس و بدنسازی نیز با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال در محل دبیرستان دخترانه شاهد رفسنجان افتتاح شد.
مهندس هدایتی ضمن تقدیر از عملکرد خوب خیرین در رفسنجان تصریح کرد: زمین چمن مصنوعی دبیرستان علامه حلی دوره اول رفسنجان با زیر بنای یک هزار و ۵۶ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریالبا مشارکت شرکت مس سرچشمه و شهرداری رفسنجان ساخته شده است.
عضو شورای فنی استان کرمان با قدردانی از مشارکت خوب شرکت مس سرچشمه نسبت به سهم ادای مسئولیت اجتماعی بیان داشت: از پروژه تعمیر و بازسازی تعویض و نصب کف پوش، پارکت، ضربه گیر دیوار ها و تعویض کامل سیستم روشنایی سالن های والیبال و بسکتبال مجتمع ورزشی فرهنگیان رفسنجان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به همت باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان نیز بهره برداری شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان؛ “به همت ستاد اقامه نماز اداره کل نوسازی مدارس” با حضور مهندس رضا هدایتی و حجت الاسلام سلمانی امام جماعت این اداره کل از فعالان حوزه اقامه نماز و ترویج فرهنگ نمازخوانی تجلیل به عمل آمد.
مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم از همکاران فعال در حوزه اقامه نماز و ترویج فرهنگ‌نماز خوانی قدردانی نمود و گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز مورد تاکید است و اقامه نماز جماعت در ایجاد جو صمیمی و دوستانه بین همکاران بسیار موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان؛ “به همت ستاد اقامه نماز اداره کل نوسازی مدارس” با حضور مهندس رضا هدایتی و حجت الاسلام سلمانی امام جماعت این اداره کل از فعالان حوزه اقامه نماز و ترویج فرهنگ نمازخوانی تجلیل به عمل آمد.
مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم از همکاران فعال در حوزه اقامه نماز و ترویج فرهنگ‌نماز خوانی قدردانی نمود و گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز مورد تاکید است و اقامه نماز جماعت در ایجاد جو صمیمی و دوستانه بین همکاران بسیار موثر است.
مهندس هدایتی از حجت الاسلام سلمانی امام‌جماعت اداره کل نوسازی مدارس تشکر کرد و گفت: نقش امام جماعت در ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی بر کسی پوشیده نیست و امام جماعت می تواند با ارتباط با کارکنان در حوزه های مختلف آنان را راهنمایی و مشورت دهند.
حجت الاسلام سلمانی امام‌جماعت اداره کل نوسازی مدارس از حضور پر رنگ‌کارکنان نوسازی مدارس در اقامه نماز جماعت تقدیر کرد و بیان داشت: سازمان‌هایی که بحث اقامه نماز جماعت را جدی می گیرند و کارکنانشان حضور فعالی در اقامه نماز به وقت و بصورت جماعت دارند در تکریم ارباب رجوع و رسیدن به اهداف سازمانی موفق تر عمل می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است، گفت: حاج قاسم یک مجاهدِ عارف و با بصیرت بود که در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی و امنیتی بین کشور های اسلامی و در منطقه نقش آفرینی کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به راه اندازی راهیان نور مرقد مطهر شهید سلیمانی در کشور گفت: احداث اردوگاه کشوری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان ضرورتی انکار ناپذیر بود که به خوبی توسط مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی احساس شد.

وی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه از محل اعتبارات کشوری جهت ساخت این اردوگاه خبر داد و بیان کرد: ۲۰ هکتار زمین نیز در محل هنرستان کشاورزی رضوان کرمان جهت ساخت این اردوگاه اختصاص یافته است.

هدایتی با بیان اینکه مکان یابی ساخت این اردوگاه انجام شده است، خاطر نشان کرد: بعد از طراحی نقشه و صدور مجوزات قانونی کلنگ احداث این اردوگاه قبل از پایان سال جاری با حضور وزیر آموزش و پرورش به زمین زده خواهد شد.

گفتنی است مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان و روسای اداره حقوقی و پشتیبانی و امور رفاهی آموزش و پرورش استان از محل احداث اردوگاه کشوری دانش آموزی شهید سلیمانی بازدید کرد.

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر بصورت ارتباط ویدئو کنفرانس ۲هزار ۹۵۰ مدرسه با ۱۳ هزار و ۴۵۰ کلاس درس افتتاح شد که سهم استان‌کرمان ۲۶ پروژه با ۱۳۵ کلاس درس می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان، بصورت نمادین با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل نوسازی مدارس ، مدیر کل آموزش و پرورش ، رئیس مجمع خیرین‌مدرسه ساز استان کرمان ۲۶ پروژه آموزشی با ۱۳۵ کلاس درس با اعتباری بالغ بر صد و یک میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به سوی حذف مدارس سنگی از ادبیات فضاهای آموزشی و پرورشی حرکت خواهد کرد.

عضو شورای فنی استان تصریح کرد: امروز پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه مهر شایان فر با هزار و ۲۸۵ متر مربع زیر بنای آموزشی، ۲۱۵ متر طول حصارکشی، ۳ هزار متر مربع محوطه سازی افتتاح و تحویل آموزش و پرورش می شود.

مهندس هدایتی از خیر نیکوکار این پروژه قدردانی کرد و گفت: این پروژه با۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات نوسازی مدارس و با مشارکت ۲۵ میلیارد ریال خیر نیکوکار شایانفر ساخته و امروز پذیرای ۳۶۰ دانش آموز کرمانی می باشد.

طی مراسمی رضا هدایتی به عنوان مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان معرفی شد و از زحمات و تلاش های سید محمد واعظی نژاد تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نوسازی مدارس کشور، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش استان مراسم تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی حیات طیبه برگزار شد.
شهری، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان‌کرمان گفت: بخش عمده از آرمان‌های نظام و اهداف انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش و مدرسه محقق می‌شود.
او با تاکید به برکات نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب، گفت: با افتخار می‌گویم که اکنون ۸۰ درصد مدارس کشور مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی شده است.
معاون سازمان نوسازی مدارس کشور می‌گوید: در کنفرانس بین المللی مدرسه امن که با حضور کشور‌های مختلف از سراسر جهان در تهران برگزار شد معاون دبیرکل سازمان ملل عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران جزو کشور‌های برتر در حوزه فضا‌های آموزشی امن و حتی درمانی امن در دنیا محسوب می‌شود.
شهری این موفقیت‌ها را حاصل خون شهیدان گلگون کفن دانست و گفت: ایران و حتی جهان اسلام مدیون رشادت‌ها و جانفشانی‌های سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش می‌باشد که امروز کرمان را به عنوان پایتخت مقاومت جهان اسلام می‌شناسند.

رضا رضایی مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر گفت: انقلاب اسلامی یک تحول اجتماعی بود و برای بررسی تغییرات و پیشرفت‌های به وجود آمده بایستی شرایط قبل و بعد از آن بررسی شود تا تغییرات را متوجه شویم.
به گفته او، بدون تردید پس از انقلاب اسلامی، جامعه ایران در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، علمی و بخصوص آموزش و پرورش در سطح منطقه و جهان حرف برای گفتن دارد و روز به روز هم در حال ارتقاء و تعالی است.
رضایی گفت: عدالت آموزشی یکی از دستاورد‌های انقلاب در حوزه آموزش و پرورش است که خوشبختانه به برکت انقلاب جمهوری اسلامی، مدارس در دور افتاده‌ترین منطقه استان حتی با وجود یک دانش آموز فعال هستند و معلم تنها نماینده دولت در آن مناطق است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان می‌گوید: اقدامات موثر نوسازی و تجهیز مدارس در کنار نظام تعلیم و تربیت لازمه ارتقا کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است.
به گفته رضایی، آموزش و پرورش ظرفیت بی بدیلی است که می‌تواند کشور را به سرمنزل مقصود برساند و زیر ساخت اصلی توسعه پایدار و بستر اصلی تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد برای آینده کشور است.
در پایان از زحمات و تلاش‌های سید محمد واعظی نژاد تشکر و قدردانی به عمل آمد و رضا هدایتی به عنوان سرپرست نوسازی مدارس استان کرمان طی حکمی از سوی مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور معرفی شد.
سید محمد واعظی نژاد نیز طی حکمی از سوی مهرالله رخشانی مهر به عنوان مشاور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و معاون‌منابع انسانی منصوب گردید.

مسئول پایگاه مقاومت بسیج اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از ارسال کمک های جمع آوری شده کارکنان نوسازی مدارس به مناطق سیل زده جنوب خبر داد.
به گزارش اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” سید عبدالرضا میر حسینی وکیلی” مسئول پایگاه مقاومت بسیج نوسازی مدارس در رابطه با ارسال کمک ها گفت: پس از بارش های سیل آسا اواخر دیماه امسال تصمیم گرفتیم ستاد جمع آوری کمک به مردم مناطق سیل زده تشکیل دهیم که اینکار انجام شد و کمک های کارکنان دریافت و بسته های غذایی، بهداشتی و گرم کننده تهیه شد.
وکیلی تصریح کرد: کارکنان نوسازی مدارس وسایلی مانند پتو، نایلون، زیرانداز، مواد غذایی ، شوینده و لوازم بهداشتی و… را در راستای کمک به آسیب دیدگان متاثر از شرایط به وجود آمده از سیل، تحویل ستاد جمع آوری کمک های این اداره کل دادند که این کمک ها با اعزام اکیپی از داوطلبین به سمت رودبار جنوب ارسال شد.
مسئول پایگاه مقاومت بسیج اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان از حمایت های مدیرکل نوسازی مدارس قدردانی کرد و بیان داشت: سعی کردیم سهم کوچکی داشته باشیم در کمک به همنوعان خوبمان در جنوب استان و نیازمندی های ضروری برای آنان‌تهیه کردیم که انشاالله در صورت نیاز این کمک ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان”سید محمد واعظی نژاد” در سفر وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به جنوب استان در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: ۴۸ درصد اعتبارات ملی نوسازی مدارس با توجه به نیاز جنوب استان به شهرستان‌های جنوبی تعلق یافته است.
به گفته او، در حال حاضر ۱۷۵ پروژه در شهرستان‌های جنوبی در دست اجرا داریم و ۱۲۰ پروژه خیری در سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد تومان از تعهدات خیرین در دست اجراست.
واعظی نژاد گفت: تاکنون ۱۳۶۰ کلاس درس به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در جنوب استان مجهز شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان می‌گوید: متاسفانه با همه اقدامات صورت گرفته هنوز ۱۲ درصد از فضا‌های آموزشی نیاز به تخریب و بازسازی و مقاوم سازی دارد، که عمده این مدارس در مرکز شهرستان‌های ما قرار دارند.
او گفته، در حال حاضر سرانه فضای آموزشی استان ۵/۲ متر مربع به ازاء هر دانش آموز برابر با میانگین کشوری است، ولیکن در شهرستان‌های جنوبی میانگین سرانه فضای دانش آموزشی۴/۱ مترمربع می‌باشد که نیاز این‌کمبود جبران شود.
رحمان جلالی سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی استانداری کرمان نیز گفت: خدمت بی منت به مردم و تلاش شبانه روزی دولت مردان با حضور وزرای دولت و حضور سرزده رئیس محترم جمهور در مناطق سیل زده استان نمونه‌ای کار‌های دولت مردمی است.
او می‌گوید: آموزش حضوری اولویت اصلی استانداری کرمان است و در راستای تحقق این مهم، کارگروه رفع موانع آموزش حضوری در استان کرمان تشکیل می‌شود.
جلالی گفت: مقاوم سازی و بازسازی مدارس مناطق سیل زده و احداث مدارس جدید با همکاری مدیران آموزش و پرورش، خیران، فرمانداران و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بسیار مهم است.
رضا رضایی مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان گفته، مقام سازی و استاندارد سازی فضا‌های آموزشی در مناطق جنوبی لازمه ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در این مناطق است.
به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در بخش جازموریان رودبار جنوب تحصیل می کنند.
او بر استقلال آموزش و پرورش در بخش جازموریان تاکید کرد.
او می‌گوید: ۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۰۲ مدرسه بخش اسماعیلی بلوک جیرفت و۷ هزار دانش آموز در بیش از ۹۰ مدرسه چاه دادخدا از توابع قلعه گنج در حال تحصیل بوده و استقلال آموزش و پرورش در این بخش‌ها نیز ضروری است.
رضایی گفته، بیش از ۱۵۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۶۱۴ مدرسه مناطق جنوبی استان کرمان در حال تحصیل هستندو متاسفانه بیش از ۷۰ درصد مدارس این مناطق فاقد حصار هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲۴۲ مدرسه در سیل اخیر در مناطق جنوبی استان آسیب دیده اند، افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد مدارس این مناطق در سیل اخیر دچار خسارت شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با همسر شهید “تاجعلی شاه حیدری” والده محترم همکار گرامی خانم مهدیه شاه حیدری دیدار کرد.
در این دیدار ضمن تجلیل از مقام و منزلت مادر شهید و همسر شهید، خاطرات و ویژگی‌های این شهید معظم از زبان خانواده ایشان باز گو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان صبح امروز؛ سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با همسر شهید “محمد زاهدی” والده محترم همکار گرامی مسعود زاهدی و همسر شهید جانباز” سبزعلی امینی زاده ” والده محترم همکار گرامی صفیه امینی زاده دیدار کرد.

سید محمد واعظی نژاد در این دیدار گفت: شهیدان با نثار خونشان درخت انقلاب و آزادی ایران را آبیاری کردند و در این راستا نه تنها افتخار بلکه وظیفه همه ما مسئولان است که نسبت به خانواده شهدا خادم و خدمتگزار باشیم.

گفتنی است در این دیدار ضمن تقدیر از رشادت های شهدا در هشت سال دفاع مقدس , دفاع از انقلاب و ارزش های انقلاب صبوری و استواری مادران و همسران شهدا که رهروی عزیزان شهدا می باشند، هدایایی به رسم یادبود به پاس عزت و سربلندی این خانواده های عزیز به آنان اهدا گردید.

با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان
دبیرستان ۳ کلاسه خیرساز “موسسه وفاق سبز علوی” در روستای بویینگ شهرستان رودبار جنوب افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس استان کرمان، مدرسه خیرساز ۳ کلاسه متوسطه دوره دوم با حمایت “موسسه وفاق سبز علوی” در روستای بوئینگ شهرستان رودبار جنوب با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان و زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با زیر بنای ۱۵۵ متر مربع افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “مسعود زاهدی” مسئول امور ایثارگران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از حضور همکاران ایثارگر سازمان مرکزی نوسازی مدارس کشور درهفته مقاومت به کرمان جهت زیارت قبر مطهر سید الشهدا مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش خبر داد.
زاهدی درباره سفر همکارن ایثارگر سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار داشت:با تدبیر و دستور دکتر رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر و ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور همکاران شاغل در سازمان مرکزی نوسازی مدارس که ایثارگر هستند و یا از خانواده ایثارگران می باشند، در هفته مقاومت به کرمان سفر کرده و قبور مطهر شهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش را زیارت کردند.
وی با اشاره به اینکه مهندس واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از سفر همکاران ایثارگر بسیار استقبال کردند،تصریح کرد: با حمایت مدیرکل استان برنامه ریزی کردیم تا سفر خوبی برای همکاران سازمان اتفاق بیفتد.
مسعود زاهدی فرزند شهید معظم ” محمد زاهدی” و مهدیه شاه حیدری پور فرزند شهیدمعظم “تاجعلی شاه حیدری” از همکاران ایثارگر این اداره کل میهمانان و زائرین سردار دلها را در این سفر همراهی نمودند.
مسئول امور ایثارگران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان توجه ویژه به خانواده معظم شهداء را از ویژگی های بارز مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان نمود.
وی بیان داشت: شهید سلیمانی در دوران حیات خود مرتبا به پدر و مادر شهداء و فرزندانشان سرکشی می کردند و از حال آنان با خبر می شدند.

بسم رب الشهداء و الصدیقین

⚜️پیامبر اعظم (ص) : سه چیز است که از آنها بر امّت خود بیمناکم: گمراهی بعد از شناخت، فتنه‌های گمراه کننده، و شکم بارگی و شهوترانی».

♨️نهم دی، یکی از نمادهای ماندگار در انتخاب درست مردم است که نبرد با مار خوش‌خط‌وخال فتنه و تزویر را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد.

🕹ملت بزرگ و ولایتمدار ایران اسلامی در روز نهم دی نشان داد که فرق ایرانی و کوفی در پذیرش ولایت و ولایت‌مداری چیست.

📍امروز جمهوری اسلامی و نظام اسلامی با یک جنگ عظیمی مواجه است،دشمن بداند اینجا ایران است؛ مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در زندگی، باور و اعتقادات مردم ایران نقش بسته و ۹ دی ۱۴۰۰ با ایام شهادت حضرت زهرا(س) اسوه و الگوی دفاع از حریم ولایت همزمان شده است، دفاع از ولایت، استکبار ستیزی، مقابله با نفوذ، بیداری اسلامی، محکومیت تروریسم، اقتدار ملی، بصیرت افزایی، پیمان و میثاق با ولایت، نشانه ها و شعائر بارز ۹ دی امسال می باشد.

سید محمد واعظی نژاد
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

باحضور مدیرکل دفتر فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش ۳ باب مدرسه خیری دولتی با ۱۸ کلاس درس افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه افتتاح این پروژه ها گفت: امروز روز خوبی داشتیم و با حضور مهندس ناصر فتحی مدیرکل دفتر فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور ۳ باب مدرسه افتتاح و یک باب مدرسه جدید کلنگ‌زنی شد.
مهندس واعظی نژاد ضمن تقدیر از عملکرد خوب خیرین مدرسه ساز سیرجانی اظهار داشت: مدرسه ۶ کلاسه مولانا (۲۲)روستای محمود آباد با ۴۳۰متر مربع زیر بنای آموزشی، ۲۵۰۰ متر مربع محوطه سازی (آسفالت)با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال سهم خیر و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی ساخته شده است.
وی همچنین افزود: برای نصب تاسیسات گرمایشی و احداث موتور خانه این پروژه بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال اعتبار دولتی هزینه شده است.
واعظی نژاد در ادامه افتتاح این پروژه ها بیان داشت: مدرسه ۶ کلاسه زنده یاد عرب زاده که امروز افتتاح شد، با۴۰۰متر مربع زیر بنای آموزشی،۲هزار متر مربع محوطه سازی (آسفالت) با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال سهم خیر و
۱۳ میلیارد ریال اعتبارات دولتی امروز تحویل آموزش و پرورش شد.
وی تصریح کرد: برای تاسیسات گرمایشی و احداث موتور خانه این پروژه بالغ بر ۲۸میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان پروژه سوم را مدرسه ۶ کلاسه خیر نیکوکار خانم حشمت محترم عنوان کرد و گفت:این پروژه با ۵۰۰متر مربع زیر بنای آموزشی، ۳هزار مترمربع محوطه سازی(آسفالت) ،۲۵۰متر طول حصار کشی با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال تعهدات خیری
۳۵ میلیارد ریال تعهدات دولتی ساخته شده است.
وی اضافه کرد: جهت احداث موتورخانه و نصب تاسیسات گرمایشی اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
عضو شورای فنی استان در خصوص افتتاح سالن‌نمازخانه مدرسه شهید منتظری بیان داشت:
این سالن نمازخانه به همت خیر نیکوکار آقای کارآموز به متراژ۲۳۰ متر مربع ساخته شده است.
گفتنی است در سفر مهندس فتحی مدیرکل دفتر فنی و نظارت سازمان مرکزی نوسازی مدارس کشور یک باب مدرسه ۶ کلاسه خیری دیگر نیز به همت خیرنیکوکار آقای محمود آبادی در سیرجان کلنگ زنی شد.

مدیرکل نوسازی مدارس از پیگیری نماینده کرمان و راور و مساعدت رئیس بنیاد مستضعفان برای مشارکت در ساخت ۳ باب مجتمع آموزشی در حاشیه شهر کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ صبح امروز جلسه مشترک بین حجت الاسلام محمد حسین پاک نژاد نماینده دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان’ محبان رئیس دفتر ارتباطات مردمی دکتر زاهدی نماینده مردم‌کرمان و راور با مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و اتاق بازرگانی در محل سالن‌کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار شد.

حجت الاسلام پاک نژاد نماینده رئیس بنیاد مستضعفان از نامه دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد و گفت : با دستور دکتر فتاح پیرو نامه دکتر زاهدی قصد داریم که ۳ باب مجتمع آموزشی در مناطق حاشیه ای شهر کرمان بسازیم در صورتیکه مجتمع نیمه تمام نیز باشد می توان مجتمع نیمه تمام را تکمیل کرد.

حجت الاسلام پاک نژاد افزود: سیاست بنیاد مستضعفان تکمیل پروژه های نیمه تمام می باشد در صورتی پروژه نیمه تمام‌نبود، پروژه جدید احداث می شود.

نماینده بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: طبق دستور دکتر فتاح دستگاههای متولی بایستی اطلاعات دقیق و مستند ارسال نموده و در خصوص ساخت مدارس همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس در این جلسه بیان داشت: نوسازی مدارس در راستای اهداف خود دنبال فراهم‌نمودن فضای مناسب و استاندارد برای بچه های مستعد استان‌کرمان است.

واعظی نژاد تصریح کرد: در مناطق جنوبی یکی از شرکت‌های معدنی در خصوص بسته های آموزشی کنکور کمک کرد و نتایج خوبی گرفته شد و نزدیک به ۵۷ نفردانش آموز رتبه زیر هزار داشتیم که نشان‌می دهد دانش آموزان‌ کرمانی استعدادهای بسیار خوبی دارند و اگر بتوانیم فضای خوب و تجهیزات به روز فراهم‌کنیم مطمینا این استعداد ها شکوفا خواهد شد و در آینده کشور نیز تاثیر خواهد داشت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان افزود: درست است در استان به میانگین سرانه فضای آموزشی دست پیدا کرده ایم ‘ ولیکن در شهر کرمان میانگین سرانه دانش آموزی پایین تر از سرانه کشوری و استان می باشد.

مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان در این جلسه اظهار داشت: سال های پیش تصور این بود سرانه آموزشی استان خوب است ولی استان کرمان از متوسط کشور فضای آموزشی کمتر بود که اتاق بازرگانی متشکل از فعالان بخش خصوصی به تاسی از مسئولیت های اجتماعی برای مدرسه سازی مشارکت کردند و با کمک خیرین و فعالان اقتصادی به میانگین کشوری در استان رسیده ایم.

طبیب زاده افزود: همراهی و همکاری نوسازی مدارس و آموزش و پرورش تحسین برانگیز است و حرکت جهادی شروع شد و از مرز سرانه میانگین متوسط کشور عبور کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان بیان داشت: دکتر زاهدی به دلیل سبقه در حوزه آموزش و حضور در کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس با دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان مکاتبه و مذاکره کردند که بنیاد در ادامه مشارکت خود در امر مدرسه سازی در حاشیه شهر کرمان نیز مجتمع آموزشی بسازد.

مهندس طبیب زاده بیان داشت: امیدواریم‌ در ادامه فعالیت‌های ارزنده بنیاد مستضعفان به نهضت پویش کرمان دانا بپیوندد و با تعریف جدید از سواد که علم‌همراه با مهارت است به آموزش و پرورش برای اصلاح ساختارهای اموزشی کمک کنیم.

اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: استان پهناور و گسترده کرمان در برخی مناطق نیاز به توجه ویژه دارد مخصوصا حاشیه شهر کرمان که در ادوار گذشته مغفول مانده است.

وی همچنین از پیگیری های جناب پروفسور زاهدی برای مشارکت بنیاد مستضعفان در امر مدرسه سازی در شهر کرمان تشکر کرد و گفت: به کمک بنیاد مستضعفان مدارس زیادی ساخته شده و در حال ساخت است در حوزه تجهیزات و کمک به دانش آموزان بی بضاعت هم‌ کمکهای زیادی توسط بنیاد مستضعفان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد‌.

مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌کرمان گفت: طی مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی مدارس از بانوی خیر مدرسه ساز خانم‌طاهره آتش پنجه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان” مهدیه نکویی” مسئول بانوان‌خیر مدرسه ساز استان کرمان بیان داشت: خانم طاهره آتش پنجه از خیرینی است که بطور مستمر به دانش آموزان نیازمند و در تکمیل مدارس نیز کمک مالی می کند.

مهندس نکویی با اشاره به اینکه بانوان خیر مدرسه ساز دغدغه دانش آموزان بی بضاعت را نیز دارند؛ افزود: خانم‌آتش پنجه علاوه بر ساخت یک باب مدرسه و یک سالن با مشارکت نوسازی مدارس در امر مدرسه یاری نیز فعال هستند.

مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌کرمان حضور بانوان خیر مدرسه ساز را در امر مقدس مدرسه سازی چشمگیر عنوان‌ کرد و گفت: خانم‌زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی نیز از جمله بانوانی هستند که هم خودشان مدرسه ساخته اند و هم خیرین زیادی را برای مدرسه ساختن جذب کرده اند.

عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان کرمان تصریح کرد: با تفاهم‌نامه ای که بین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی منعقد شده است نزدیک به ۲۰ مدرسه با مشارکت این خیریه توانمند و پویا در استان کرمان و در مناطق مورد نیاز ساخته می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از عدم خرابی و آسیب به مدارس شهرستان های جنوبی همجوار با استان هرمزگان در زلزله اخیر خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان بیان داشت: پس از وقوع زلزله هرمزگان اکیپی از کارشناسان و مهندسان ناظر نوسازی مدارس به مناطق جنوبی همجوار با استان هرمزگان اعزام شدند.

وی افزود: ناظران نوسازی مدارس پس از بررسی مناطق آموزشی جنوب طی گزارشی اعلام داشتند که مدارس همجوار با استان هرمزگان در زلزله اخیر آسیبی ندیدند.

عضو شورای فنی استان اظهار داشت: با مدیران آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی نیز ارتباط گرفته شد و خوشبختانه گزارشی که مدرسه ای در این زلزله آسیب دیده باشد، ارائه نگردید.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه در طراحی و ساخت مدارس، ایمنی در برابر زلزله رعایت می شود؛ تصریح کرد: استان کرمان نیز از جمله استان های زلزله خیز می باشد و ایمنی و استاندارد فضاهای آموزشی اولویت نوسازی مدارس است.

با حضور خیرین مدرسه ساز و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش دو باب واحد آموزشی در روستای پشت مرز و شهر جیرفت افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در آیین افتتاح این دو باب واحد آموزشی بیان داشت: مدارس خیر ساز ایران من با مشارکت جمعی از کارآفرینان اتاق بازرگانی ایران ساخته می شوند و خیر نیکوکار خانم زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی در جذب مشارکت آنان نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به ضرورت ساخت هنرستان خیری دخترانه در شهر جیرفت تصریح کرد: این واحد آموزشی با ۱۴کلاس درس و کارگاه در راستای پویش ایران من به همت خیر نیکوکار آقای محمود نجفی با اعتباری دولتی ۳۰ میلیارد ریال و اعتبار خیری ۱۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

واعظی نژاد افزود: آقای نجفی خیر مدرسه ساز این هنرستان را به یاد مادرش زنده یاد صدیقه تاجیک مشارکت کرده، که ۱۳۲۵ متر مربع زیر بنای آموزشی داشته و به نام هنرستان ایران من (۱۰۷)نامگذاری شده است.

عضو شورای فنی استان در خصوص افتتاح مدرسه دو کلاسه ایران من ۹۴ در روستای پشت مرز شهرستان جیرفت گفت: این واحد آموزشی با ۲ کلاس درس و ۱۲۲ متر مربع زیر بنای آموزشی با اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد ریال ساخته شده است.

مهندس واعظی نژاد اظهار داشت: این مدرسه هم به همت اقایان پدرام سلطانی و حمید عزت آبادی پور از کارآفرینان اتاق بازرگانی ایران ساخته شده است که یک سوم اعتبار این مدرسه توسط این خیرین نیکوکار پرداخت شده است.

با حضور خیرین و مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش دبیرستان دخترانه “سحر طوسی” روستای سهران شهرستان کهنوج افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان؛ “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان در آیین افتتاح این مدرسه گفت: خانم سحر طوسی به عنوان اولین بانوی ایرانی از خزر تا خلیج فارس را با دوچرخه طی کرد و در این مسیر وقتی متوجه شد تعدادی از دانش آموزان دختر روستای سهران کهنوج به دلیل نداشتن مدرسه، ترک تحصیل می کنند، با جذب مشارکت خیر نیکوکار آقای محمد علی فتوت و با همکاری زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی و تامین اعتبار دولتی نوسازی مدارس برای دانش آموزان دختر روستای سهران مدرسه ساخت.
وی با اشاره به اینکه خانم سحر طوسی در راستای کمپین ” دختران فردا” که هدفشان تلاش برای ساختن فردایی بهتر برای دختران سرزمینمان ایران هستند، تصریح کرد: این مدرسه هم در ادامه پویش مدرسه سازی کرمان دانا با همکاری موسسه خیریه مهر گیتی و اتاق بازرکانی استان و کمک خیر نیکوکار جناب آقای محمد علی فتوت با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان افزود: این دبیرستان متوسطه دوره اول با ۳ کلاس درس و آزمایشگاه با زیربنای ۲۶۸ متر مربع زیر بنای آموزشی ، ۲۴۰ متر طول حصار کشی، ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع محوطه سازی شرایط تحصیل ۱۲۰ دانش آموز دختر روستای سهران کهنوج را فراهم کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح مدرسه خیرساز سحر طوسی در کهنوج ضمن تقدیر از موسسه مهر گیتی و خیر گفت: “سحر طوسی” خیر ورزشکار مدرسه ساز برای همیشه تاریخ در ذهن مردمان استان کرمان بویژه مردم خونگرم کهنوج ماندگار شد.
“احمد اسکندری نسب” اظهار داشت: مدرسه خیر ساز طوسی به پاس رکاب زنی دختران سرزمینمان از خزر تا خلیج فارس در کمپین دختران فردای موسسه مردم نهاد مهر گیتی به یاد مرحوم “عطا مصباح” توسط محمد علی فتوت ساخته شده است.

با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یک باب مدرسه ۳ کلاسه در جوشان و یک باب مدرسه ۶ کلاسه در شهر گلباف به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه ها ضمن قدردانی از خانواده مرحومین ولی الله و فاطمه خدابخش احمد خدا بخش اظهار داشت: مدرسه ۳ کلاسه روستای جوشان با مشارکت خانواده مرحوم احمد خدابخش تکمیل و امروز تحویل آموزش و پرورش شد.

واعظی نژاد ضمن تقدیر از حمایت های دکتر زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مدرسه ۶ کلاسه شهید بهشتی شهر گلباف با ۷۰۳ متر زیربنای آموزشی با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و پذیرای ۱۸۰ دانش آموز گلبافی می باشد‌.

وی تصریح کرد: ساختمان آموزشی مدرسه مرحومین خدابخش روستای جوشان با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال و اعتبار خیری ۱ میلیارد ریال با ۱۹۶ متر مربع زیر بنای آموزشی ساخته شده است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان‌کرمان بیان داشت: دبستان شهید بهشتی شهر گلباف نیز با ۷۰۳ متر مربع زیر بنای آموزشی، ۱۶۰ متر طول حصارکشی، ۷۵۰ متر مربع محوطه سازی از محل اعتبارات نوسازی مدارس امروز تقدیم دانش آموزان گلبافی شد.

با حضور حجت الاسلام ایران نژاد امام جمعه نرماشیر ، مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان ، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرماندار و مسئولان شهرستان نرماشیر ، دانش آموزان، فرهنگیان، اولیای دانش آموزان دبستان پسرانه گل کهر (۱) افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه گفت: این پروژه از محل طرح تخریب و بازسازی اعتبارات نوسازی مدارس دولتی و اعتبارات خیری ساخته شده که امروز تحویل آموزش و پرورش گردید.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه این پروژه از مدارس پویش کرمان دانا می باشد؛ افزود: پروژه مدرسه ۱۵ کلاسه نرماشیر با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۱۰ میلیارد ریال کمک اتاق بازرگانی و گل گهر ساخته شده است.

عضو شورای فنی استان از همت بالای اتاق بازرگانی تقدیر کرد و گفت : خرداد ماه سال گذشته انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی به امضا رسید که اکنون شاهد افتتاح چهارمین مدرسه از مدارس پویش کرمان‌دانا هستیم.

وی تصریح کرد: مشارکت اتاق بازرگانی در راستای انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان توسط فعالان اقتصادی و صنایع و کارخانجات بومی صورت گرفته است که این مدرسه با کمک شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در راستای ادای سهم مسئولیت اجتماعی ساخته شد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان‌کرمان بیان داشت: این پروژه ۱۵کلاس درس ، ۱۶۳۰ متر زیر بنای آموزشی در دو طبقه ، ۲ هزار متر مربع محوطه سازی، ۲۰۰متر طول حصارکشی با اعتبار دولتی خیری ساخته شد.

مهندس طبیب زاده اظهار داشت: در راستای اجرای پویش کرمان دانا دنبال کرمان داناتر و تواناتر هستیم و اکنون برنامه های آموزش های توام با مهارت آموزی را در دستور کار داریم و این پویش در بحث شرکت های دانش بنیان نیز به زودی ورود خواهد کرد.

باحضور خیر نیکوکار، استاندار، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش بطور همزمان و بصورت نمادین ۲۳ مدرسه مولانا طی مراسمی در مدرسه ۶ کلاسه شهر جیرفت افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، در راستای تحقق طرح آجر به آجر و نیل به هدف جذب مشارکت های مردمی جدید به همت خیر نیکوکار محسن ابریشم چی ۲۳ مدرسه را در جنوب استان کرمان بطور همزمان افتتاح شدند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان در آیین افتتاح مدارس مولانا ضمن قدردانی از اقدام خداپسندانه و انساندوستانه خیر نیکوکار بیان داشت: به همت محسن ابریشم چی خیر نیک اندیش و با مشارکت نوسازی مدارس ۲۳ مدرسه در شهرستان های جیرفت، فاریاب، کهنوج و رودبار جنوب ساخته شد که امروز شاهد افتتاح این مدارس هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان تصریح کرد: خیرنیک اندیش ارادت ویژه ای محضر حضرت مولانا دارند که هر ۲۳ مدرسه به نام شاعر و ادیب بزرگ ایران زمین نامگذاری شده اند.

عضو شورای فنی استان با اشاره به اینکه در جنوب کرمان و مخصوصا در روستاها با مشکل کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد روبرو هستیم، اظهار داشت: با افتتاح این ۲۳ مدرسه ۸۸ کلاس دیگر به مجموع کلاس های درس استاندارد و مقاوم جنوب کرمان اضافه شد که بخشی از کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان های جنوبی خصوصا در روستاها را جبران کرده است.

مهندس واعظی نژاد در خصوص پروژه مولانا شهر جیرفت گفت: این پروژه با ۶ کلاس درس و ۴۳۳ متر مربع زیر بنای آموزشی ساخته شده است که تحویل آموزش و پرورش جیرفت شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از بانیان خیر موسسه خیریه مولانا تشکر و کرد گفت: از اینکه محسن ابریشم چی و محمد حسین مقیمی در جنوب استان کرمان تصمیم گرفتند مدرسه بسازند، این کارشان قابل تقدیر و تحسین برانگیز است، انشاالله نسل آینده کشور قدر خیرین و عظمت کار عام‌المنفعه را درک کنند و خودشان به همونوعانی که نیاز به کمک دارند ، کمک کنند و یاری رسانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، خانم‌ هنرمند خیر نیکوکار مدرسه ساز به یاد همسر مرحومش مهندس احمد افتخاری’ تولد ۹۰ سالگی ایشان را در محل پروژه در حال ساخت گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم جمعی از خیرین، خانواده خیر نیکوکار و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش حضور داشتند.
مرحوم زنده یاد مهندس احمد افتخاری پس از ۳۰ سال خدمت در اداره کل راه و ترابری استان‌کرمان در حوزه های اقتصادی و کشاورزی فعالیت داشتند و برای اشتغال جوانان‌کرمانی تلاش های فروانی انجام دادند.
سرکار خانم‌هنرمند همسر مرحوم مهندس احمد افتخاری و خانواده ایشان با نیت اینکه راه زنده یاد افتخاری ادامه پیدا کند برای ساخت هنرستان دخترانه ۲۴ کلاسه با ۲ هزار ۷۰۰ متر مربع زیر بنای آموزشی در شهر کرمان‌ اقدام کردند.

با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان جوایز دانش آموزان برنده در مسابقه پویش به رنگ مدرسه اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان”سید محمد واعظی نژاد” مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: پویش ملی به رنگ مدرسه ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال بود که هدف آن نهادینه سازی فرهنگ کار خیر مدرسه سازی از سنین کودکی است.

سید محمد واعظی نژاد در خصوص این پویش ملی گفت: این پویش در ادامه پویش های طرح آجر به آجر بعد از پویش های مهر محرم ، مهر مدرسه و مهر بانوان اجرا شد.

وی افزود: دانش آموزان آوا ایرانمنش و آوینا صادقی موفق شدند با ارسال نقاشی هایشان و کسب بیشترین آرا برنده این مسابقه شوند که جوایزشان را اسپانسر حامی این پویش شرکت میهن اهدا نمود.

مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد:”شرکت میهن” بعنوان حامی این پویش، علاوه بر تامین جوایز مسابقه، به ازای هر نقاشی نیز ، هزینه یک آجر را به مدرسه سازی اهدا خواهد کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

⚜️این جنگ هشت ساله و این دفاع مقدّس، از بزرگترین افتخارات ملت ایران بود. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

🌷🌿هفته دفاع مقدس بعنوان یکی از بارزترین نقاط عطف تاریخ کشور و اوج تبلور رشادت ها و از جان گذشتگی های فرزندان برومند این مرز و بوم و سالروز پاسداری از ارزش ها در راستای آرمان های والای انقلاب اسلامی است.
روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.
🇮🇷حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتی که قله‌های سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامی را نگاشته‌اند.
🇮🇷آنچه ما امروز داریم از برکت خون پاک شهدا و تلاش و مجاهدت رزمندگان دیروز است و باید همواره قدردان زحمات و ایثارگری های این عزیزان باشیم و با یادآوری تلاش رزمندگان اسلام و در مسیر آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس، قدم برداریم.
💠اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهیدان گرانقدر، رزمندگان و ایثارگران، بدین‌وسیله مراتب تهنیت و تبریک خویش را به مناسبت این ایام غرور آفرین ابراز کرده و از خداوند متعال سربلندی ایران اسلامی و توفیق روزافزون مردم شریف کشورعزیزمان را در پرتو منویات فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مسئلت دارم.

سید محمد واعظی نژاد
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۴ مدرسه نیمه تمام در گلباف وجود داشت که خوشبختانه با تامین اعتبار، تکمیل و به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در جلسه شورای اداری بخش گلباف با بیان اینکه، خوشبختانه در مرکز شهر گلباف مشکل فضای آموزشی نخواهیم داشت، گفت: مدرسه سردار پورجعفری به همت دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی در دست ساخت است و اعتبارات زیادی با پیگیری ایشان به استان تزریق شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: مدرسه سردار شهید پور جعفری گلباف با ۴۹۰ متر مربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۲۸میلیارد ریال در این شهر ساخته شده است.

واعظی نژاد با بیان اینکه مشکل عایق‌های رطوبتی را تا آنجایی که توان داشتیم در شهر گلباف برطرف کرده ایم، افزود: بحث آسفالت مدارس را با توجه به اولویت‌های آموزش و پرورش در دستور کار داریم و محوطه مدارس گلباف هم با توجه به سهمیه آسفالت خواهند شد.

او تصریح کرد: ۱۸ سرویس بهداشتی در بخش گلباف تعمیر خواهند شد و اگر نیاز به ساخت سرویس بهداشتی جدید نیز باشد ما آمادگی داریم تا با توجه به نیاز مشکل را حل کنیم.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه گازکشی مدارس، عنوان کرد: عمده مدارس استان به سیستم گرمایش مرکزی شوفاژ مجهز شده است، ولی مشکل جدیدی که داریم آن هم، انشعاب گاز به مدارس روستا‌های شمالی استان است که با پیگیری‌های انجام شده با سازمان نوسازی مدارس، به زودی کار لوله کشی گاز مدارس اجرا خواهد شد.

او افزود: مدرسه شهید بهشتی گلباف با ۷۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد ریال در حال ساخت است.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه در خصوص شهدای خدمت اداره برق گفت: این موضوع در حدود اختیارات استان نیست و باید خارج از کشور پیگیری شود لذا باید یکسری مجوز‌ها دریافت شود تا طی سلسله مراتبی ببینیم می‌توانیم مجوز بگیریم که نیرو‌های اداره برق سیل حرمک جزو شهدای خدمت محسوب شوند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: بخش خصوصی بایستی مشارکت کنند تا در ایجاد اشتغال، تولید و گردشگری سرمایه گذاری کنند که موجب توسعه و پیشرفت خواهد بود.

او با اشاره به مشکلات مردم در روستاها، تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی باید دست به دست هم دهند و با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را به حداقل برسانند.

موسی پور بخشدار گلباف با تقدیر از زحمات مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: در دوره دو ساله مسئولیت وی نوسازی مدارس ۷ پروژه در گلباف اجرایی که امیدواریم به زودی باقیمانده پروژه‌ها هم به بهره برداری برسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به همت شورای امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز این اداره کل مراسم پر فیض زیارت عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور کارکنان این اداره کل برگزار شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان ار پویش ملی به رنگ مدرسه ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسای مدارس “سید محمد واعظی نژاد” در خصوص این پویش ملی گفت:در راستای تحقق اهداف طرح آجر به آجر این پویش بعد از پویش های مهر محرم ، مهر مدرسه و مهر بانوان راه اندازی شده است.
وی افزود: دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال می توانند نقاشی های خود را با موضوع “مدرسه دوست داشتنی من” در سایت آجر به آجر www.ajorBajor.ir بارگذاری و از جوایز متنوع بهره مند گردند.

مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد:”شرکت میهن” بعنوان حامی این پویش، علاوه بر تامین جوایز مسابقه، به ازای هر نقاشی نیز ، هزینه یک آجر را به مدرسه سازی اهدا خواهد کرد.
عضو شواری فنی استان کرمان از اولیای دانش آموزان خواست تا دانش آموزان را تشویق کنند تا در این طرح شرکت کنند و هدف شرکت دانش آموزان در این طرح را نهادینه سازی فرهنگ خیر در سنین پایین عنوان کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از کارمندان دوچرخه‌سوار این اداره کل تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،از کارکنان دوچرخه‌سوار این اداره کل که با دوچرخه در محل کار حاضر می شوند، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس در دیدار با کارکنان دوچرخه سوار این اداره کل گفت: وظیفه خود می‌دانیم از کارکنانی که سفیر سلامت شهر هستند و روزانه سفرهای درون شهری خود را با دوچرخه انجام داده و به صورت مستمر برای حضور در محل کار خوداز وسیله نقلیه پاکی چون دوچرخه استفاده می‌کنند، قدردانی و تجلیل کنیم.چرا که این عزیزان علاوه بر تضمین سلامت خود به واسطه تحرک و ورزش دوچرخه‌سواری، سلامت شهر را نیز با آلوده نکردن و کم کردن بار ترافیک شهر تضمین می‌کنند.

سید محمد واعظی نژاد تصریح کرد: از این کارکنان تجلیل کردیم، تا با تقدیر و تشویق از این عزیزان فرهنگ استفاده از دوچرخه را بیش از پیش در شهر رونق داده و با دعوت شهروندان به ورزش و تحرک بیشتر در سه حوزه بحرانی زندگی‌های مدرن شهرها یعنی کم تحرکی، ترافیک و آلودگی هوا تأثیرگذار باشیم.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

با حضور مدیران ارشد بانک‌کشاورزی استان کلنگ ساخت مدرسه ۱۲کلاسه دبیرستان دوره دوم آیت الله بهجت در شهر کرمان به زمین زده شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس عنوان کرد: در راستای تحقق اهداف طرح اجر به اجر و مشارکت بنگاههای اقتصادی در ساخت مدرسه با هدف ادای سهم مسئولیت اجتماعیشان بانک کشاورزی ساخت دومین مدرسه را در شهر کرمان آغاز نمود.
مهندس واعظی نژاد تصریح کرد: این دبیرستان با ۱۲ کلاس درس با مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی استان که ۳۰ درصد سهم پروژه می باشد ، ساخته می شود که مابقی اعتبار چیزی حدود ۷۰ درصد را اعتبارات دولتی نوسازی مدارس تامین خواهد شد.

عضو شورای فنی استان بیان داشت: این دبیرستان به نام مرجع عالیقدر آیت الله بهجت نامگذاری خواهد شد، که با زیربنایی حدود۱۳۰۷ متر مربع ساخته خواهد شد.

عصو شواری آموزش و پرورش استان از ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه دیگری در شهرستان کم برخوردار ریگان خبر داد و گفت: بانک کشاورزی اولین مدرسه مشارکتی خود را در شهرستان ریگان کلنگ زد و در حال ساخت است.

وی با اشاره به همت خوب مدیران ارشد بانک‌ کشاورزی در مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی اظهار داشت: این مدرسه ۱۲ کلاسه با هزار و ۴۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی با مشارکت ۱۸ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و تامین اعتبارات دولتی نوسازی مدارس در حال ساخت است.