به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،درمتن پیام مدیرکل نوسازی مدارس کرمان آمده است:

به نام خالق زیبایی ها

در جهان چیزی گران‌بهاتر از انسان و در انسان چیزی گران‌بهاتر از اندیشه نیست، بعد از عظمت هستی و زیبایی‌های خالق، آنچه ساخته دست بشر است و نظرها را به
خود جلب می‌نماید، حاصل اندیشه و فکر مهندس است. شکوه هر سرزمین مدیون دست توانای اوست.

بدون شک نام‌گذاری روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی به‌عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به‌نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاش‌گران این عرصه می‌باشد.

اینجانب،به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند و خود را شبانه‌روز وقف کردند تا همگان شبانه‌روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند و مدرسه ای ساختند از انتهای بن‌بست کوچه های بیکران، ضمن تقدیر از زحمات تلاش‌گران عرصهٔ مهندسی، این روز پرافتخار را به همهٔ مهندسین متعهد شاغل در مجموعه نوسازی مدارس کشور و همکاران خودم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون این قشر پُرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت کشور از درگاه خداوند متعال خواستارم

رضا هدایتی،مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

نیمه شعبان به برکت میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، یکی از پر برکت ترین اعیاد مسلمانان و فرصت معنوی ارزشمندی برای ارتباط با معبود در کسب برکات الهی است.

نام گذاری روز میلاد یگانه منجی عالم بشریت به عنوان هفته  بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) انتخابی بجا و شایسته بوده و در حقیقت بیانگر نقش و جایگاه کلیدی و راهبردی این عزیزان در صیانت از ارزش های ناب دین مبین اسلام است.

یکی از ارکان مستحکم و شکست ناپذیر نظام در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی سربازان گمنام امام زمان (عج)،  بوده و هستند و در حساس ترین دوران ها، با درایت و هوشمندی خود، توطئه های دشمنان ایران اسلامی را یکی پس از دیگری با شکست مواجه نموده اند.

اینجانب،میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) و هفته بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) را به مردم شریف و ولائی استان کرمان ، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، همکاران خدوم و سربازان گمنام امام زمان(ع) و همکاران خودم در نوسازی مدارس، تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال تعجیل در فرج مبارک آن حضرت و خدمتگزاری در عصر ظهور ایشان را برای همه  مومنین مسئلت می‌نمایم.
رضا هدایتی،مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

افتتاح مدرسه یک کلاسه خیر ساز در منطقه کم برخوردار روستای کهوربگی بخش اسماعیلی شهرستان جیرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در راستای محرومیت زدایی و عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار و با حضور سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان،سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان و فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی نورالرضا ششمین مدرسه خیرساز که توسط جهادگران قرارگاه نورالرضا و با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، تکمیل و به بهره برداری رسید.

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از گروه های جهادی نوالرضا و با اشاره به سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور مبنی بر مشارکت کار خیری توسط جهادگران و گروه های جهادی، گفت: گروه‌های جهادی مدرسه‌ساز با هدف افزایش فرهنگ مشارکت و اقدامات خیرخواهانه به مناطق محروم و دوردست کشور اعزام و در ساخت مدارس در مناطق کم برخوردار نوسازی مدارس را همراهی می کنند.

سردارنظری فرمانده سپاه ثارالله استان نیز در این مراسم گفت:انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار، جذب و سازماندهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و طرح های آموزشی از جمله فعالیتهای قرارگاه فرهنگی جهادی نوالرضا،بسیج سازندگی و سایر گروه های جهادی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان،جلسه دفاع از کسری بودجه هزینه‌ای اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، صبح امروز در سالن کنفرانس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان و با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس کرمان و همکاران واحد برنامه ریزی و بودجه اداره‌کل نوسازی مدارس ،مسئول کمیته تلفیق و کارشناسان سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان برگزار گردید.

بر پایه این گزارش در این جلسه، کسری فصول بودجه هزینه‌ای اداره‌کل نوسازی مدارس استان خصوصاً کسری اعتبارات پرداخت حقوق و دستمزد ،اضافه کار و ماموریت ،رفاهی همکاران مطرح و در خصوص توجه به بهبود پرداخت معیشتی همکاران اداره‌کل نوسازی مدارس تاکید گردید.


گفتنی است با توجه به رأی زنی قبلی مدیرکل نوسازی مدارس با رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،در این جلسه قول مساعد در جهت تامین حداکثری کسری اعتبارات هزینه‌ای اداره‌کل نوسازی مدارس داده شده است

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور،طی نامه‌ای از زحمات مدیر کل و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر و پروژه ۱۲ کلاسه شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی،تقدیر وتشکر به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: شهریار خواجه صالحانی مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور، طی نامه ای از اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از زحمات مدیرکل و مجموعه همکاران، در خصوص افتتاح پروژه‌های دهه مبارکه فجر و پروژه شاخص شهدا دانش آموز۱۳ دی تقدیر و تشکر به عمل آورد.

در این نامه آمده است:

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)در سایه توجهات حضرت حق تعالی با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر با برنامه‌ریزی دقیق و اقدامات مدیرانه و مدبرانه جنابعالی و مجموعه همکاران فرهیخته آن اداره کل، ۴۵مین جشن پیروزی انقلاب اسلامی به نحوی شایسته و شکومند در آن استان و در سراسر میهن اسلامی برگزار شد.

در این راستا از همراهی و همکاری‌های خالصانه، صادقانه و مجدانه جنابعالی و تیم همراهتان در خصوص افتتاح پروژه‌های دهه مبارکه فجر و پروژه شاخص شهدای دانش آموز ۱۳ دی، قددانی نموده و توفیقات روز افزونتان را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه ماموریت خطیر و امیدآفرین مدرسه سازی، از خداوند منان مسئلت داریم.

شهریار خواجه صالحانی مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی

کسب یک مقام دوم و دو مقام سوم در رشته شنا بانوان در رده های سنی مختلف، توسط خانم لیلی ترابی،خانم ملیحه سلطانی و در رشته شنا آقایان توسط آقای محمدحسین افتخاری از همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: به مناسبت دهه مبارک فجر مسابقات کارکنان دولت در رشته های مختلف برگزار و در رشته شنا بانوان در رده های سنی مختلف، خانم ملیحه سلطانی و خانم لیلی ترابی هر کدام به ترتیب مقام دوم و سوم ودر رشته شنا آقایان محمد حسین افتخاری مقام سوم این مسابقات را کسب نمودند.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس نیز ضمن تبریک این موفقیت به همکاران اداره کل نوسازی مدارس و نیز تبریک به خانم ملیحه سلطانی، لیلی ترابی و محمدحسین افتخاری، آرزوی توفیق و سربلندی بیشتر برای ایشان و همه همکاران نوسازی مدارس و تداوم افتخارآفرینی در میادین بزرگ ورزشی را خواهان شد.

گفتنی است: مسابقات کارکنان دولت در دهه مبارک فجر در رشته های ورزشی رشته داژبال(خانم ها وآقایان) ، آمادگی جسمانی (مهارت‌های چالشی )خانم ها وآقایان، رشته فوتبال گل کوچک(خانم ها وآقایان) و رشته شنا به صورت انفرادی براساس رده سنی(خانم ها وآقایان)، برگزار گردید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس، همچنین ازتیم داژبال خانم ها که برای اولین بار در این رشته شرکت کردند و خیلی خوب به رقابت با تیم های رودررو پرداختند،هر چند که در رده های اول تا سوم قرار نگرفتند ولی از تمام زحمات ایشان تقدیر و تشکر کرد.

شهادت ۲۶ شهید دانش آموز در حادثه تروریستی کرمان ثابت کرد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور؛حمیدرضا خان محمدی معاون‌ وزیر آموزش و پرورش و رئیس این سازمان، در آیین افتتاح دبستان ۱۲ کلاسه دخترانه شهدای دانش آموز حادثه تروریستی ۱۳ دی گلزار شهدای کرمان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر زائر حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حادثه تروریستی کرمان سند استکبار ستیزی دانش آموزان ایران است، شهادت ۲۶ شهید دانش آموز در حادثه تروریستی کرمان ثابت کرد، سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اذعان داشت: دشمن با این اتفاق و حرکت ناجوانمردانه سرعت محو شدن خود را چند برابر کرد، دشمنان سفاک چون نتوانستند در میدان عملی جنگ وارد مبارزه با ما شوند، این قبیل حوادث تلخ را رقم می زنند که این بار قرعه شهادت به نام زائران شهید سلیمانی افتاد.

وی افزود: بنده به اتفاق بسیاری از همکاران در روز ۱۳ دی ۱۴۰۲ در گلزار شهدای کرمان حاضر بودم و به چشم خود دیدم چگونه توصیف حاج قاسم در خصوص مردمان دیار کریمان تجلی یافت و عشق و علاقه مردم به سردار دل ها حتی عصر و فردای روز حادثه بیشتر خودنمایی کرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، تصریح کرد: در ملاقات با دانش آموزان مجروح، دانش آموزی دیدم که حال خوبی نداشت و نمی توانست درست صحبت کند اما همین که اسم حاج قاسم را شنید واکنش نشان داد، این موضوع نشان می دهد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده و این مهمترین اتفاق است.

وی ادامه داد: یادمان نرفته روزگاری سند ۲۰۳۰ رونمایی شد و به دنبال تربیت دانش آموزی از جنس واقعیت های تلخ موجود در غرب بود، اما سند تحول نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسانی مومن ، متعهد، مسئولیت پذیر و مجاهد را ترویج می کند، شهادت ۹۶ انسان خالص و شایسته در حادثه تروریستی ۱۳ دی کرمان با تعداد قابل توجهی دانشجو و دانش آموز ، دانشگاهی برای پرورش نسلی متعهد و دشمن ستیز از جنس  اسلام ناب محمدی (ص) است.

خان محمدی یادآور شد: این مدرسه با پیشرفت ۴۵ درصد ظرف یک ماهه آماده بهره برداری شد و این از برکت خون شهدای دانش آموز است، هر خشت این مدرسه با توسل به نام شهدا گذاشته شده است، به قول حضرت امام (ره) تا اسلام هست و تا جبهه حق و باطل هست جهاد و مبارزه هم هست.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه این ذوق برای نام گذاری مدرسه به یاد شهدای تروریستی در بزرگداشت و گرامیداشت یاد شهدا کار ارزشمندی است، اظهار کرد: به شورای شهر پیشنهاد شده تا مدارسی که دانش‌آموزان آنها شهید شدند، یا کوچه‌های منتهی به آن مدارس که نام ندارند و حتی کلاس‌هایی در مدارس به نام این شهدا نام‌گذاری شود.

استاندار کرمان، افزود: تکمیل ساختمان این مدرسه نشان از توان اجرایی استان دارد و می‌توان با همکاری کار را پیش برد. سرانه آموزشی مرکز استان وضعیت مناسبی ندارد و همه باید کمک کنیم تا کارها را به سامان برسانیم.

رضا هدایتی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم به ارائه گزارشی از ساخت این مدرسه پرداخت و گفت: این مدرسه هشت ماه پیش کلنگ‌زنی شد و در مرحله اسکلت و دیوارچینی بود که حادثه تروریستی در گلزار شهدای کرمان رخ داد و براساس تصمیم وزیر محترم آموزش و پرورش و همکاری‌های انجام شده توانستیم پروژه را با تلاش شبانه‌روزی به پایان برسانیم.

دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه «شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی‌» در زمینی به مساحت ۴۳۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۳۰۰ مترمربع با اعتبار طرح تخریب و بازسازی مدارس ساخته شده است که قبل از حادثه تروریستی کرمان تنها ۴۵ درصد پیشرفت داشته و در مدت کوتاهی تکمیل و به بهره برداری رسید.

گفتنی است ظهر ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲، طی حمله تروریستی در مسیر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۹۶ نفر از هموطنانمان به شهادت رسیدند که از این تعداد شهدا ۲۴ نفر دانش آموز و ۳ نفر نیز همکار فرهنگی بودند.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در آیین افتتاح این واحد آموزشی، نام‌گذاری و مزین کردن مدرسه به نام شهدای گلزار شهدا را اقدام ارزشمندی دانست که باعث ماندگاری یاد و مکتب شهدا در ذهن مردم استان و کشور خواهد بود و گفت: این ذوق و سلیقه در حفظ یاد شهدا کار بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در آئیین افتتاح دبستان ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز ۱۳ دی ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی مدیرکل و همراهان وی در نوسازی مدارس کرمان، گفت:نام‌گذاری و مزین کردن مدرسه به نام شهدای گلزار شهدا را اقدام ارزشمندی دانست که باعث ماندگاری یاد و مکتب شهدا در ذهن مردم استان و کشور خواهد بود و گفت: این ذوق و سلیقه در حفظ یاد شهدا کار بزرگی است.

وی با اشاره به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء حادثه تروریستی روز ۱۳ دی ماه به ویژه شهداء دانش آموز، افزود: به شورای شهر پیشنهاد شده مدارسی که دانش‌آموزان شهید دارند یا کوچه‌های منتهی به مدارس و کلاس‌های درس را به نام این شهدا نام‌گذاری کنند.

فداکار تصریح کرد: مدرسه‌ای که در مدت ۴۰ روز از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ۱۰۰ درصد رسیده است، نشان می‌دهد استان ظرفیت و توانایی اجرایی را دارد و این توانایی در ساخت و ساز مدارس را باید به شهرستان‌های جنوبی استان که فاقد مدرسه هستند منتقل کنیم که به حداقل‌های موجود برسند.

استاندار کرمان گفت: در احداث مدرسه فعالیت‌های نرم‌افزاری خیلی سخت‌تر و مهم‌تر از آماده‌سازی سخت‌افزاری است و این نشان دهنده همت و تلاش همه مسئولان در این راستا بوده است.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز گفت: با حادثه تروریستی کرمان و شهادت جمعی از کودکان و نوجوانان، خط شهادت و معرفت بزرگ تر و روح مبارزه، جهاد و سرعت و توان مبارزه افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه ضمن زنده نگه داشتن یاد شهداء دانش آموز ،گفت:تکمیل و نامگذاری مدرسه ۱۲ کلاسه به نام شهداء دانش آموز ۱۳ دی،توسط مقام عالی وزارت و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، بلافاصله بعد از حادثه ۱۳ دی ماه گلزار شهداء کرمان، به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ابلاغ گردید.

هدایتی ادامه داد: بلافاصله بعد از ابلاغ،کمیته ای تشکیل گردید و اکیپ ۱۲۰ الی ۱۵۰ نفره در مدرسه ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز مشغول به کار گردید و پروژه ای که در روال عادی ۶ ماه تکمیل آن طول می کشید در عرض کمتر از ۴۰ روز تکمیل و به لطف خدا و به برکت خون شهداء مظلوم حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه در اربعین شهداء دانش آموز با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،استاندار کرمان ، نمایندگان مجلس،مدیران کل بنیاد شهید و آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولین استانی و لشکری به بهره برداری رسید.

طبق این گزارش، دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی‌ در شهر کرمان در زمینی به مساحت چهار هزار و ۳۰۰ مترمربع و زیربنای یک هازر و ۳۰۰ مترمربع با اعتبار بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات طرح تخریب و بازسازی مدارس ساخته شده است.

با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس و گرامیداشت روز جانباز از همکاران جانباز و ایثارگر و دانش آموزان جانباز حادثه تروریستی ۱۳ دی تجلیل به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، طی مراسم و جشن باشکوهی در شب  میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس و گرامیداشت روز جانباز  رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس،رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش و دکتر ایرانمنش مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان کرمان  از همکاران جانباز و ایثارگر و دانش آموزان جانباز حادثه تروریستی روز ۱۳ دی گلزار شهداء کرمان تجلیل به عمل آوردند.

گفتنی است این مراسم با حضور خانواده همکاران و دانش آموزان جانباز حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه و ب ا اجرای برنامه های شاد و متنوع ویژه ولادت ، در  تالار خانه معلم کرمان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان،رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان، در پیامی اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن روز پاسدار و روز جانباز را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

شعبان المعظم ماهی بسیار شریف و منسوب به پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (ص) می‌باشد. ماه مغفرت، عبادت و بندگی است

با سلام و درود بی پایان بر تمامی پاسداران و جانبازانی که با الگو قراردادن و الهام بخشی از حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع)، در راه حفاظت از حریم ولایت، حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، استقرار امنیت پایدار و مقابله با تهدیدات علیه کشورمان لحظه‌ای در انجام وظایف خطیر خود درنگ نکردند.

اینجانب فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، خجسته زادروز با سعادت سپهسالار کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، ولادت باب‌الحوائج حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز و همچنین میلاد مسعود پیام رسان کربلا حضرت امام سجاد(ع) را به‌ مردم شریف استان کرمان، پاسداران و جانبازان گرانقدر و سرافراز انقلاب اسلامی، فرهنگیان و همکاران نوسازی مدارس تهنیت و شادباش می‌گویم

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح این مدرسه با تبریک دهه مبارک فجر و تشکر از اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان خاطر نشان کرد: عدالت آموزشی و وجود مدارس روستایی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است که وجود ۲۸۴ مدرسه در استان کرمان با حضور یک تا ۵ نفر نشان توجه ویژه نظام اسلامی به تحصیل دانش آموزان دارد.

وی بر تببین دستاورد های انقلاب اسلامی در جامعه و مدارس تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش بهترین مکان برای تحقق جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری است‌.

رضایی با بیان اینکه پوشش تحصیلی دانش آموزان دختر قبل از انقلاب اسلامی زیر ۵۰ درصد بود گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از ۹۸ درصد دانش آموزان دختر لازم التعلیم در مدارس مشغول تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به ساخت و بهره برداری از ۱۰۵۲ کلاس درس در سال ۱۴۰۲ بیان کرد: خوشبختانه به همت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان روزانه ۳ کلاس درس در سال جاری به بهره برداری رسیده است.

رضا رضایی از رشد ۴۵ درصدی میانگین سرانه فضای ورزشی مدارس استان در دو سال اخیر خبر داد و افزود: جهت تحقق این مهم بیش از ۴۰ میلیارد تومان در قالب طرح شهید سلیمانی برای ساخت و تجهیز فضای ورزشی درون مدرسه ای هزینه شده است.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲  بهمن مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و دشمنان ایران اسلامی خواهد بود بر حضور حداکثری فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تاکید کرد.

رضایی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه های مختلف سند افتخار جمهوری اسلامی ایران است بیان کرد: فرهنگیان نقش موثری در برگزاری انتخابات دارند و باید زمینه لازم را جهت شرکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم نمایند.

برپایه این گزارش: طی مراسمی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ،علی فرسنگی معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس اسنان و مسعود زاهدی فرزند شهید محمد زاهدی،مهندس شیبانی مدیر پروژه شهرستان های سیرجان و بافت، دبستان ۴ کلاسه شهید محمد زاهدی در روستای ‌وکیل آباد دشتاب بافت با زیربنای ۲۶۲ متر مربع در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان و پایگاه مطالعاتی فرهنگی شهید میثم حسینی شهید حادثه تروریستی ۱۳ دیماه گلزار شهداء کرمان در دبیرستان آزادگان و در نهمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.

گفتنی است: حضور در گلزار شهداء بافت و غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهداء و تجدید میثاق با شهداء گرانقدر و حضور در خانه شهید مصطفی رحیمی و دیدار با مادر شهید بزرگوار از دیگر برنامه های مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان و معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان و همراهان در بدو ورود به بافت بود.

 رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان كرمان در بيانيه اي مردم شریف کرمان،فرهنگیان، دانش آموزان و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان را براي حضور گسترده در مراسم راهپيمايي ۲۲ بهمن اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان كرمان در اين بيانيه ضمن تبریک یوم الله ۲۲ بهمن و آغاز چهل و پنجمین سال پيروزي انقلاب اسلامي به پيشگاه حضرت ولي (عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم فهيم، انقلابي و شهيد پرور استان كرمان همانند ساير ارگانها آمادگي خود و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان را براي حضور گسترده در راهپيمايي ۲۲ بهمن اعلام كرد.
متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم رب الشهداء و صدیقین

“اِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنا اللهُ ثُمَّ اسْتَقاموا فَلا خَوْفٌ عَلَیهِ‍م و لا هُم یَحزَنُون”

با گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رغم تمامی تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، محاصره پردامنه علمی و فنی و انسداد مسیر های سیاسی و همچنین جنگ های روانی و رسانه‌ای و توطئه‌ها و تهدید های داخلی و هر آنچه در ذیل تهدید و تحریم قابل تصور و شمارش است، انقلاب اسلامی زنده‌تر، پویاتر و با نشاط تر از گذشته در مقابل زوال و غروب قدرتهای سلطه گر و استکباری به واقعیت مسلم و گریزناپذیر عصر حاضر تبدیل شده است و این مرهون خون شهدای گرانقدر این مرزو بوم است.

بدینوسیله اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان همراه با ملت قهرمان ایران و مردم دیار کریمان با شرکت گسترده ی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ضمن اعلام وفاداری و لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌ا… العظمی خامنه‌ای، آمادگی خویش را برای تداوم راه خمینی کبیر (ره)، پاسداری از خون شهیدان سرفراز و تبعیت از فرامین مقام عظمای ولایت اعلام می دارند.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن پیام بدین شرح است:

عید مبعث ظهور تجلی اعظم و جلوه بزرگ منت الهی را به شما دلداده ولایت تبریک عرض می نمایم.
مبارک است، ظهور منت الهی، در بر انگیخته گی معلمی که اجازه یافت تا با تلاوت آیات خدوند متعال و پاک نمودن جان ها، تعلیم کتاب و حکمت را به عهده گیرد.
۲۷ رجب سالروز مبعث حضرت محمد صلی الله علیه و آله یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان به شمار می آید و بعثت، تفسیر چگونه زیستن برای انسان و امید انسان به فردایی روشن است.

مبعث نورانی پیام‌آور بزرگ توحید وحدت، بعثت شورانگیز و شوق‌آفرین خاتم پیامبران است، به شکوه و عظمت پیامبرِ رحمت و به یمن کرامت آن رحمت للعالمین قلب‌ها به تسخیر در‌آمده و شعله‌های سرکش در ید قدرت او قرار می‌گیرند.

اینجانب آغاز رسالت ختمی مرتبت حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) را به پیروان آن پیامبر رحمت و پیام آور حقیقت و عدالت تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان عزت، سربلندی و سرافرازی همگان را خواستارم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و در هفتمین روز از دهه مبارک فجر پنج پروژه آموزشی با تعداد ۲۷ کلاس درس در شهرستان سیرجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان : در هفتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش تعداد ۵ پروژه آموزشی با تعداد ۲۷ کلاس درس هدیه به دانش آموزان عزیز سیرجانی شد.

.

وی از بهره برداری ۵۶ مدرسه در قالب ۴۶۰ کلاس درس در دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ در استان خبر داد و افزود: در سال جاری ۱۰۵۲ کلاس درس ( روزانه سه کلاس) در استان کرمان به بهره برداری رسیده است.

هدایتی از جذب اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی جهت تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام خیری در استان خبر داد و افزود: شهرستان سیرجان در زمینه جذب مشترکت خیرین در امر مدرسه سازی جز شهرستان های برتر استان و کشور است.

.گفتنی است: دبستان ۴ کلاسه شهید عرب کرانی با ۳۰۰ مترمربع زیربنا،دبیرستان ۶ کلاسه دوره اول زنده یاد حاج امان الله امانی با ۶۵۰ مترمربع و ۱۰ میلیارد تومان اعتبار، دبستان ۶ کلاسه آرش با ۷۰۰ مترمربع و اعتباری بالݝ بر ۱۰ میلیارد تومان و مدارس زنده یاد کاظم ستوده و شهداء خواجه شهر نیز هرکدام با ۷۵۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان با مشارکت خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس ساخته و به بهره برداری رسیده است.

در پنجمین روز از فجر انقلاب و با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و خیر مدرسه ساز، نمازخانه خیرساز <<مهندس علی خواهنده کارنما>> در دبیرستان متوسطه دوره اول و دوم عصمتیه کوهپایه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان : آئین افتتاح نمازخانه << مهندس علی خواهنده کارنما>> دبیرستان متوسطه دوره اول و دوم عصمتیه کوهپایه ،با حضور عباس کارنما خیر مدرسه ساز، مدیرکل و معاونین اداره کل نوسازی مدارس استان،معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر و معاونین آموزش و پرورش ناحیه یک و فرهنگیان و دانش آموزان دبیرستان برگزار شد.

رضا هدایتی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از عباس خواهنده کارنما خیرمدرسه ساز و خانواده ایشان در خضوص ساخت و تجهیز نمازخانه گفت: خیر محترم این عمل خدا پسندانه را به یاد فرزند مرحومشان مهندس عباس خواهنده کارنما و شادی دل دانش آموزان منطقه کوهپایه که نیاز به یک نمازخانه مجهز در مدرسه داشتند، ساخته و تجهیز کردند و امروز در دهه مبارک فجر شاهد بهره برداری از آن هستیم
هدایتی در ادامه گفت : نمازخانه دبیرستان متوسطه دوره اول و دوم عصمتیه کوهپایه
با متراژ ۱۵۰مترزیربنا واعتباری بالغ بر
هزینه ۷۵۰میلیون تومان توسط خیر نیک اندیش ساخته و تجهیز گردیده است.

در این مراسم با حضور دانش آموزان عزیز و فرهنگیان دبیرستان عصمیتیه و ویژه برنامه شهادت امام موسی کاظم (ع) و حضور خادمیاران و متبرک به پرچم حرم رضوی برگزار گردید.

گفتنی است: ساخت احداث مدرسه ۱۲ کلاسه ™ مهندس علی کارنما ™در شهر کرمان توسط این خیر محترم در دست احداث می باشد

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور معاون سیاسی وامنیتی استانداری کرمان : مدرسه شش کلاسه شهید منوچهر جبالبارزی در شهرستان عنبرآباد افتتاح شد
با حضور معاو

همزمان با دهه مبارک فجر مدرسه شش کلاسه شهید منوچهر جبالبارزی در شهرستان عنبرآباد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اواره کل نوسازی،توسعه و تجهبز مدارس استان کرمان، همزمان با دهه مبارک فجر با حضور دکتر جلالی معاون سیاسی وامنیتی استانداری کرمان،امیر صانعی و محسن گله داری معاون و مدیرپروژه اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، امام جمعه،فرماندار عنبراباد و جمعی از مسئولین شهرستان، مدرسه شش کلاسه شهید منوچهر جبالبارزی با زیر بنای ۵۲۰متر با اعتباری بالغ بر ۷میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

گفتنی است:در راستای محرومیت زدایی و مدارس روستایی، در دولت سیزدهم با ساخت پروژه های آموزشی و ورزشی در مناطق کم برخوردار به این امر مهم اهمیت زیادی داده شده است و روز شاهد افتتاح پروژه های زیادی در این مناطق هستیم.

با بهره برداری از این پروژه ۱۵۰دانش آموز از فضای مناسب آموزشی بهره مند شدند.


 

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مدرسه ۶ کلاسه شهید کامران شهرالهی به دانش آموزان شهرستان قلعه گنج هدیه گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان، در چهارمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور رحمان جلالی معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان ، خیر مدرسه ساز، معاون اجرایی و مدیر پروژه تاسیسات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،امام جمعه و فرماندار شهرستان قلعه گنج و دیگر مسئولین شهرستان، مدرسه ۶ کلاسه شهید کامران شهرالهی در شهرستان قلعه گنج به بهره برداری رسید.

رحمان جلالی معاون سیاسی امنیتی استاندار در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به تقویت روحیه کار جهادی در دولت سیزدهم نیز اشاره کرده و افزود: مدیران دولتی استان، به صورت جهادی و شبانه روزی تلاش کرده و سرعت اجرا و تکمیل طرح ها و اقدامات را در استان افزایش داده اند.

وی در خصوص دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه مدرسه سازی نیز گفت: در دولت سیزدهم مدرسه سازی پیشرفت خوبی داشته است به طوری که هر روز شاهد بهره برداری و افتتاح مدرسه در سرتاسر نقاط کشور هستیم و در دهه مبارک فجر امسال نیز افتتاح پروژه های آموزشی از برنامه های اصلی استان کرمان و سراسر کشورمی باشد.

گفتنی است مدرسه ۶ کلاسه شهید کامران شهرالهی با ۴۹۰ متر زیر بنای فضای آموزشی،۳۱ مترمربع با تعداد ۶ چشمه سرویس بهداشتی و اعتباری بالغ بر۷ میلیارد تومان از اعتبارات اولیه بنیاد مستضعفان و تکمیلی محرومیت زدایی تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

لازم به ذکر است: ۱۰پروژه آموزشی دیگر با تعداد ۷۰ کلاس درس به متراژ ۵۰۰۰ متر مربع در دهه مبارک فجر در شهرستان قلعه گنج به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار کرمان در جلسه شورای اداری استان اعلام کرد: کار بزرگی بابت اجرای متوسط سه کلاس درس در روز در سال ۱۴۰۲ در استان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: دکتر محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه شورای اداری استان که امروز یک شنبه که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان «رئیس محترم دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور» و نیز «نماینده ویژه رئیس‌جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه‌های اجرایی» برگزار شد، از اداره‌ کل نوسازی مدارس استان بابت اجرای متوسط ۳ کلاس درس در روز در سال ۱۴۰۲ که منجر به تحویل ۱۰۵۲ کلاس در در استان تقدیر کرد.

استاندارکرمان ، در ادامه همچنین در خصوص پروژه‌های مدرسه سازی تحویلی دهه‌ی فجر امسال گفت: کار بسیار بزرگی در حوزه‌ی مدرسه سازی استان در سال ۱۴۰۲ انجام شده است و این از برکات نظام و انقلاب اسلامی ایران است.

محمد مهدی فداکار با بیان اینکه تعداد فضا های آموزشی استان قبل از انقلاب اسلامی به یکهزار پروژه آموزشی گفت: وجود بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ پروژه آموزشی در استان کرمان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در دولت سیزدهم این امر مهم سرعت خوبی گرفته است به طوری که در سفرهای ریاست جمهوری در استانها شاهد بهره برداری و افتتاح از مدارس هستیم.

گفتنی است از دستاوردهای اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در سال ۱۴۰۲ می توان به اجرای تحویل تعداد ۱۷۹ فضای آموزشی با ظرفیت ۱۰۵۲ کلاس درس به آموزش و پرورش استان ، ۶۴۹ چشمه سرویس بهداشتی در ۱۴۵ مدرسه استان ، تعمیرات بیش از ۱۵۰ مدرسه از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان، تحویل ۴ خوابگاه دانش‌آموزی ۹۰ نفره هرکدام با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در مدارس شبانه روزی استان،اجرای بیش از ۱۰ چمن مصنوعی مدارس و اجرای بیش از ۳۵ هزار متر مربع ایزوگام مدارس استان از دیگر اقدامات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، اشاره کرد.

با حضور مدیران کل نوسازی و آموزش و پرورش استان کرمان بهره برداری از پروژه های آموزشی، ورزشی و هنرستانی شهرستان بردسیر صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; در سومین روز از چهل و پنجمین سال دهه مبارک فجر و با حضور رضا هدایتی و رضا رضایی مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان و امام جمعه ، فرماندار و مسئولین شهرستان بردسیر چند پروژه آموزشی و پرورشی و ورزشی افتتاح و به بهره برداری رسید.

زمین چمن مصنوعی دبیرستان حضرت محمد(ص) بردسیر با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون و چند پروژه هنرستانی از جمله مرغداری هنرستان شبانه روزی پسرانه کشاورزی این شهرستان، افتتاح و به بهره برداری رسید.

از دیگر پروژه شهرستان بردسیر که به بهره برداری رسید; سالن ورزشی شهدای دانش آموز مکتب حاج قاسم سلیمانی هنرستان تربیت بدنی رضوان بردسیر با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان که بعد از ۱۰ سال وقفه در سومین روز از دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ افتتاح شد.

گفتنی است : افتتاح و بهره برداری این سالن ورزشی، کمک شایانی در رشته‌های توپی والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال و دیگر رشته‌های این هنرستان میکند.

دیدار با خانواده و فرزندان شهداء و تجلیل از آنان ، از دیگر برنامه های سفر رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس و مدیرکل آموزش و پرورش استان به شهرستان بردسیر بود.

امروز ۱۳ بهمن‌ماه و در دومین روز از دهه‌ مبارک فجر طی مراسمی با حضور وزیر آموزش و پرورش، ۹۵۰ پروژه‌ آموزشی و پرورشی در سراسر کشور از جمله ۵۶ پروژه آموزشی در استان کرمان به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: این مراسم در استان کرمان باحضور مسئولین استانی،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان،مدیرعامل بانک کشاورزی خیر مدرسه ساز،رئیس و جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان برگزار گردید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان در آیین افتتاح این مدارس با تبریک دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تعداد فضا های آموزشی استان قبل از انقلاب اسلامی به یکهزار پروژه آموزشی گفت: وجود بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ پروژه آموزشی در استان کرمان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای اداره کل نوسازی مدارس در سال ۱۴۰۲ گفت:اجرای تعداد ۶۴۹ چشمه سرویس بهداشتی در ۱۴۵ مدرسه استان ، تعمیرات بیش از ۱۵۰ مدرسه از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان، تحویل ۴ خوابگاه دانش‌آموزی ۹۰ نفره هرکدام با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در مدارس شبانه روزی استان،اجرای بیش از ۱۰ چمن مصنوعی مدارس و اجرای بیش از ۳۵ هزار متر مربع ایزوگام مدارس استان از دیگر اقدامات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان خواند.

عضو شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اجرای استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس نیز گفت:استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در استان صورت پذیرفته است.

رضا رضایی از افتتاح و بهره برداری از ۳۰ پروژه ورزشی در استان کرمان در دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان خبر داد و افزود: ۵۶ مدرسه در قالب ۴۵۰  کلاس درس در استان کرمان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان هم امروز به بهره‌برداری می رسد.

بر پایه این گزارش: با حضور مجازی وزیر آموزش و پرورش آیین بهره برداری همزمان از ۹۵۰ فضای آموزشی و پرورشی در سراسر کشور  و استان کرمان برگزار شد.

سهم آموزش و پرورش استان کرمان در این بهره برداری شامل ۵۶ مدرسه در قالب ۴۵۰ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان می باشد.

۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دولتی از محل تامین اعتبار طرح تکمیل فضاهای نیمه تمام خیران و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک خیر مدرسه‌ساز در احداث این مدرسه ۱۲ کلاسه هزینه شده است.

هر روز ۳ کلاس درس در کشور ساخته می‌شود 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با حضور دکتر منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور و هیئت همراه،استاندار کرمان نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کرمان و راور و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان و خیر نیک اندیش علی احمدی ، دیگر خیرین ، خانواده معزز شهدا و دیگر مسئولین استانی مدرسه ۱۲ کلاسه مرحومه اقدس صالحی به بهره‌برداری رسید

دکتر داودمنظور معاون رئیس جمهور در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: داوود منظور معاون رئیس جمهور در این مراسم گفت: یک نهضت واقعی مدرسه‌سازی در کشور در حال انجام است و ظرفیت خیرین برای ما بسیار مغتنم است و بسیاری از مدارس با مشارکت خیران احداث می‌شود و دولت هم سهم خودش را تامین می‌کند. 

وی ادامه داد: زمانی که دولت سیزدهم سکان هدایت کشور را بر عهده گرفت تورم سالانه ۴۵.۸ درصد و تورم نقطه به نقطه و تورم ۴۳.۷ درصد رسیده بود ولی امروز در دولت سیزدهم و در چهل و پنجمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی شاهد دستاوردهای خوبی در نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم

منظور ابراز داشت: ظرفیت‌ خیران به آموزش و پرورش برای بهره‌برداری از مدارس جدید، توسعه و عمران مدارس قدیمی و اصلاح سیستم گرمایش و سرمایش مدارس و خوابگاه‌های مدارس شبانه‌‌روزی ایفای نقش موثری می‌کند. 


وی اضافه کرد: ۱۳ درصد بودجه کشور به آموزش و پرورش تعلق دارد که برابر با ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است، زیرا آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان برای ما از بالاترین اهمیت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به مسائل و مطالبات مردم و خدمتگزاری به آنها، افتخار دولت سیزدهم است، گفت: مردم ایران در مقابل تمام فشارهای اعمال شده توسط دشمنان استقامت کردند و با وجود برخی سختی‌هایی که در زندگی روزمره آنها ایجاد شده، در تمام صحنه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حماسه آفریدند.

رضا هدایتی مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر گفت: مدرسه ۱۲ کلاسه مرحومه اقدس صالحی با زیربنای ۱۳۷۰ متر مربع فضای آموزشی، ۳۵۰۰ مترمربع آسفالت و محوطه سازی ۲۶۰ مترمربع طول حصارکشی و ۵۵ مترمربع سرویس بهداشتی با مشارکت خیر محترم علی احمدی و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته و به بهره‌برداری رسید.

هدایتی در ادامه خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوردر خصوص تامین اعتبار مدارس نیمه تمام خیری گفت:مدارس نیمه تمام خیری هستند که توسط خیر ساخته شده و به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت به صورت نیمه تمام باقی مانده است و در دونامه جداگانه ازطرف استاندار و نمایندگان مردم کرمان در مجلس به سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تامین اعتبار و تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه اداره کل نوسازی مدارس در ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری ارسال گردیده است.

وی در ادامه با اشاره به تحویل ۶۰ پروژه آموزشی و پرورشی با تعداد ۴۵۰ کلاس درس در دهه مبارک فجر امسال گفت: از اول سال ۱۴۰۲ با پروژه های تحویلی هفته دولت ،مهرماه و پروژه های دهه مبارک فجر تعداد ۱۷۹ فضای آموزشی با ظرفیت ۱۰۵۲ کلاس درس به آموزش و پرورش استان تحویل داده شده است

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح دو پروژه فاخر کشور گفت:در سال ۱۴۰۲ دو پروژه بزرگ و فاخر کشور در استان کرمان به نام پروژه سردار سلیمانی با بیش از ۴۲ کلاس درس و زیربنایی بالغ بر ۶۲۰۰ مترمربع و پروژه شهداء دانش آموز حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه که در اولین فرصت پروژه ۱۲ کلاسه ای به نام این شهیدان والامقام در نظر گرفته و کار تکمیل پروژه که به روال عادی می‌بایست تا مهر ۱۴۰۳ آماده میشد با بکارگیری چند اکیپ در هر جبهه و چند شیفت کاری، این پروژه در اربعین شهادت آن شهیدان والامقام با حضور خانواده معزز شهیدان، مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است دکتر داود منظور و هیئت همراه در اولین روز از مبارک دهه فجر به منظور بهره برداری و افتتاح پروژه های عمرانی و آموزشی وارد کرمان شد.

درپایان با اهداء لوح تقدیر از طرف اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از خیر مدرسه ساز تجلیل به عمل آمد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در پیامی فرارسیدن رسیدن چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: رضا هدایتی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در پیامی فرارسیدن رسیدن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر را تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است: 

بسم رب شهداء

بهمن، یادآور حماسه پرشکوه و کم نظیر ملتی است که توانست تحت رهبری و هدایت بزرگمردی فرزانه و روحانی و با بهره گیری از دین مبین اسلام در رویارویی خونینی مقابل استبداد شاهنشاهی، فصل جدیدی از حیات سیاسی و فرهنگی خویش را آغاز و بار دیگر نقش تاریخی و بی مانند خود را در اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی تجدید نماید.

دهه فجر عرصه تحکیم و برقراری ارتباط بین نسلی است که با تبعیت از رهنمودهای خردمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) توانستند ریشه درخت طاغوت را در کشور ایران بخشکانند و نسل جوان امروزی. همچنین این ایام فرصت ارزشمندی است، جهت بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط اصحاب قلم و رسانه، صدا و سیما و همه کسانی که تریبونی در اختیار دارند.

اینجانب سالروز پرشکوه ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن عزیز و آغاز چهل و پنجمین بهار انقلاب را به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران به ویژه همکاران خودم در سازمان نوسازی مدارس کشور و استان کرمان تبریک عرض کرده و از پیشگاه حضرت حق، سعادتمندی و توفیقات روزافزون را در خدمتگزاری به این ملت شریف و غیور خواستارم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان در گزارش اعلام کرد:تحویل تعداد ۱۷۹ فضای آموزشی با ظرفیت ۱۰۵۲ کلاس درس به آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان:رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان،ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،خلاصه ای از دستاوردها و عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان را در سال ۱۴۰۲ را بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحویل ۶۰ پروژه آموزشی و پرورشی با تعداد ۴۵۰ کلاس درس در دهه مبارک فجر امسال گفت: از اول سال ۱۴۰۲ با پروژه های تحویلی هفته دولت ،مهرماه و پروژه های دهه مبارک فجر تعداد ۱۷۹ فضای آموزشی با ظرفیت ۱۰۵۲ کلاس درس به آموزش و پرورش استان تحویل داده شده است

عضو شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اجرای استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس نیز گفت:استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در استان صورت پذیرفته است.

هدایتی در ادامه در خصوص آسفالت ، محوطه سازی و حصار مدارس استان نیز گفت:اجرای بیش از ۲۳۰ هزار متر مربع آسفالت،۳۸۵۸۲ مترمحوطه سازی و بیش از ۱۰ کیلمتر حصارکشی در مدارس استان انجام شده است .

وی در ادامه اجرای تعداد ۶۴۹ چشمه سرویس بهداشتی در ۱۴۵ مدرسه استان ، تعمیرات بیش از ۱۵۰ مدرسه از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان، تحویل ۴ خوابگاه دانش‌آموزی ۹۰ نفره هرکدام با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در مدارس شبانه روزی استان،اجرای بیش از ۱۰ چمن مصنوعی مدارس و اجرای بیش از ۳۵ هزار متر مربع ایزوگام مدارس استان از دیگر اقدامات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان خواند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح دو پروژه فاخر کشور گفت:در سال ۱۴۰۲ دو پروژه بزرگ و فاخر کشور در استان کرمان به نام پروژه سردار سلیمانی با بیش از ۴۲ کلاس درس و زیربنایی بالغ بر ۶۲۰۰ مترمربع و پروژه شهداء دانش آموز حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه که در اولین فرصت پروژه ۱۲ کلاسه ای به نام این شهیدان والامقام در نظر گرفته و کار تکمیل پروژه که به روال عادی می‌بایست تا مهر ۱۴۰۳ آماده میشد با بکارگیری چند اکیپ در هر جبهه و چند شیفت کاری، این پروژه در اربعین شهادت آن شهیدان والامقام با حضور خانواده معزز شهیدان، مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح ۶۰ پروژه آموزشی با تعداد ۴۵۰ کلاس درس در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تبیین دستاوردهای نظام از مهم ترین برنامه های دهه فجر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح ۶۰ پروژه آموزشی با تعداد ۴۵۰ کلاس درس در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر امسال در راستای جهاد تبیین و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مهم‌ترین برنامه‌های این ایام بوده و به صورت با شکوه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در دهه مبارک فجر امسال از برنامه های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، بیش از ۶۰ پروژه آموزشی با تعداد ۴۵۰ کلاس درس به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید که در نوع خود نسبت به سالهای گذشته بی نظیر می باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان مهم‌ترین پروژه‌ قابل افتتاح در دهه فجر امسال را مدرسه ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز حادثه تروریستی ۱۳ دی خواند و افزود: طبق دستور مقام عالی وزارت و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،مبنی بر نامگذاری مدرسه ای به نام شهداء دانش آموزان ۱۳ دی، در اولین فرصت پروژه ۱۲ کلاسه ای به نام این شهیدان والامقام در نظر گرفته و کار تکمیل پروژه که به روال عادی می‌بایست تا مهر ۱۴۰۳ آماده میشد با بکارگیری چند اکیپ در هر جبهه و چند شیفت کاری، این پروژه در اربعین شهادت آن شهیدان والامقام با حضور خانواده معزز شهیدان، مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

عضو شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم مدرسه سازی پیشرفت خوبی داشته و به کارگاه مدرسه سازی تبدیل شده است،گفت: در مهرماه امسال در مراسمی به طور همزمان و متمرکز شاهد بهره برداری از بیش از ۲۰۰۰پروژه آموزشی با تعداد ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور بودیم و این امر نیز در دهه مبارک فجر امسال با بهره برداری از بیش از ۱۰۰۰ پروژه آموزشی و پرورشی با تعداد۴۲۰۰ کلاس درس که استان کرمان با تعداد ۴۵۰ کلاس درس، ۱۰ در صد از پروژه های کل کشور را به خود اختصاص داده است.

وی از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر این اداره کل را غبار روبی و تجدید میثاق با شهداء گرانقدر خصوصا سید الشهداء مقاومت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی،جشن زنگ انقلاب ، دیدار با خانواده معظم شهداء،کلنگ زنی چند پروژه، آذین بندیاداره،و برنامه های ویژه دهه مبارک فجر و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن،خواند.

دوره آموزشی ناهنجاری‌های حرکتی واصلاح حرکات باحضوردبیرهیات پزشکی ورزشی استان،ویژه همکاران نوسازی مدارس کرمان در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: ملیحه سلطانی مسئول امور ورزش این اداره در حاشیه این دوره آموزشی گفت:هدف از برگزاری این دوره، آموزش همکاران و رفع مشکلات مربوط به ناهنجاری‌های حرکتی با برنامه ورزشی جهت اصلاح آنها و انجام تست های ورزشی برای هریک ازهمکاران به صورت جداگانه جهت پیگیری سلامت کارمندان درمحیط اداره، می باشد

وی گفت:با توجه به مشغله کاری واهمیت موضوع سلامت همکاران، قرارشدهماهنگی لازم باهیات پزشکی ورزشی جهت انجام این تست هاصورت گرفته وبراساس گزارش نتیجه تست های همکاران برنامه ورزشی ازسوی کارشناسان این هیات درجهت رفع ناهنجاری‌های داده شود.

گفتنی است:برنامه پیاده روی، اجرای ورزش صبحگاهی شاد و با نشاط، هماهنگی جهت استفاده همکاران ازاستخر ،پیگیری کلیه امورمربوط به مسابقات ورزشی از جمله برنامه های اجرا شده در این اداره کل توسط مسول ورزش می باشد.

با حضور حاج حسین اردستانی خیر نیکوکار در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، تفاهم نامه ساخت یک باب خوابگاه برای دانش آموزان شهرستان فهرج در استان کرمان به امضا رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، حاج حسین اردستانی خیر نیکوکار با حضور در دفتر رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، تفاهم نامه ساخت یک باب خوابگاه دانش آموزی، برای دانش آموزان شهرستان فهرج استان کرمان به امضا رسید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از خیر مدرسه ساز در این امر خدا پسندانه، اظهار داشت: نیازهای فضای آموزشی از دیرباز با همت خیرین در کنار اعتبارات دولتی برآورده شده است و امیدوارم نهضت مدرسه سازی توسط خیرین همچنان در استان کرمان تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز نقش بسیار مهمی در رفع مشکل فضای آموزشی در کشور داشته‌اند و بی‌شک اگر کمک‌های بدون چشم‌داشت آنان نبود چه بسا همچنان بسیاری از مدارس کشور هنوز هم چند نوبته بود و شاید هم در بعضی مناطق از کشور هیچ مدرسه‌ای ساخته نمی‌شد.

سعید زندوکیلی نیز در این جلسه ضمن اعلام گزارشی از پروژه های شهرستان ریگان که توسط خیر نیک اندیش حسین اردستانی در سفر قبلی صورت گرفته بود، و در خصوص حضور پر رنگ خیرین در دو سال اخیر نیز، اذعان داشت: در سال های گذشته خیرین با حضور در سنگر مدرسه سازی و مشارکت در ساخت مدارس، سهم خود را نسبت به تعهدی که در ساخت پروژه داشتند انجام میدادند،بعضا پروژه هایی بودند که به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت به صورت نیمه تمام رها شده بود،که با تخصیص اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان،این مدارس تکمیل شد و همین موضوع باعث اعتماد مجدد خیرین نسبت به دولت گردید و تاکنون خیرین زیادی در ساخت و تکمیل پروژه های آموزشی مشارکت کردند.

گفتنی است: در شهرستان ریگان کلنگ احداث دو پروژه آموزشی ۱۲کلاسه به نام شهیدان ابراهیم هادی و سرلشکر خلبان اردستانی در شهر ریگان و کلنگ احداث یک هنرستان ۱۲ کلاسه نیز به نام شهید هادی ذوالفقاری در روستای کم برخوردار سلطان آباد شهرستان ریگان و تفاهم نام ساخت دو خوابگاه نیز در این شهرستان توسط خیر نیک اندیش حسین اردستانی صورت پذیرفته است.

دکتر عبداللهی معاون فنی و اجرایی سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه مهندس واعظی نژاد مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی، صبح امروز و در سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، از مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای دانش آموز ۱۳ دی بازدید و از نزدیک از روند پیشرفت این مدرسه بازدید به عمل آورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: دکتر عبداللهی صبح امروز به همراه مهندس واعظی نژاد مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی و مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان، از پروژه ۱۲ کلاسه شهدای دانش آموز ۱۳ دی که در حادثه تروریستی به شهادت رسیدند، بازدید به عمل آورد.

عبداللهی در این بازدید، ضمن تبریک ولادت حضرت علی علیه السلام و گرامی‌داشت روز مرد و پدر و خسته نباشید به مدیر کل و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت و پیگیری معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مدرسه‌ای به نام شهدای دانش آموز ۱۳ دی که در چهارمین مراسم سالگرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسیدند نامگذاری شود.

وی ادامه داد: بلافاصله کمیته پروژه شهدای دانش آموز توسط مدیرکل نوسازی مدارس کرمان تشکیل و با گذاشتن چند اکیپ به طور همزمان و شبانه روز این امر پیگیری و در بازدیدی که امروز از روند پیشرفت این پروژه داشتیم ۷۰ درصد از این پروژه پیشرفت خوبی داشته است و به برکت خون دانش آموزان شهید، در اربعین شهادت این دانش آموزان، مدرسه با حضور مقام عالی وزارت رئیس سازمان و دیگر مسئولان کشوری و استانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است دکتر عبدالهی در این سفر که مهندس واعظی مدیرکل دفتر فنی ، رضا هدایتی مدیرکل،معاونین فنی و اجرایی نوسازی مدارس کرمان، رضایی مدیرکل آموزش وپرورش، مهندس رضوانی مدیرپروژه و مهندس سلطانی ناظر پروژه های شهر کرمان و پیمانکار پروژه که وی را همراهی می کردند، از هنرستان شهید مغفوری و چند پروژه که قرار است در دهه فجر افتتاح شود، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; در پیام رضا هدایتی مدیرکل آمده است:

سیزدهم رجب، سالروز میلاد با سعادت امیرالمومنین علی (ع)، اسوه عدالت، مردانگی و والاترین انسان‌هاست. کسی که وصفش در باور نمی‌آید و علم، عزت، عدالت، سخاوت و شجاعت ایشان الگویی برای تمام دوران‌هاست.

بی‌تردید حضرت علی(ع) یاور راستین و همیشگی پیامبر گرامی اسلام(ص)، در ترویج و گسترش دین مبین اسلام و ارزش‌های الهی و توحیدی آن، تلاش بسیار و نقش بسزایی داشته و عدالت، بزرگ‌ترین شاخص بزرگ‌مردی است که در مسند قضاوت هیچ‌گاه از آن عدول نکرد و همواره پیروان خود را به این امر الهی فرا خواند.
اینجانب این روز فرخنده را که به نام روز مرد و پدر هم نامگذاری شده، به همه شیعیان آن حضرت و مردان این سرزمین، هم استانی های عزیز، به ویژه همکاران محترم اداره کل نوسازی مدارس استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان آرزوی سلامتی و سربلندی در پیشگاه مولای متقیان حضرت علی(ع) دارم.

ضا هدایتی مدیر کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

مراسم کلنگ زنی مدرسه ۱۲ کلاسه مهندس علی خواهنده خواه کارنما و دو مدرسه ۹ و ۱۲ کلاسه خیر ساز شهید مجید علی احمدی در شهر کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مراسم آئین کلنگ زنی دو مدرسه ۱۲ کلاسه مهندس علی خواهنده خواه کارنما و دو مدرسه ۹ و ۱۲ کلاسه خیرساز شهید مجید علی احمدی، با حضور نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش،مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و دیگر مسئولین، در شهر کرمان برگزار گردید.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان ادامه داد : مدرسه مهندس علی کارنما با زیربنای ۱۴۰۰متر مربع در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد تومان به همت خیر خیراندیش عباس خواهنده کارنما به نام فرزندش زنده یا مهندس لی خواهنده کارنما ساخته خواهد.

همچنین کلنگ احداث مدارس ۱۲ کلاسه و ۹ کلاسه خیر ساز واقع در شهرک خواجو آموزش و پرورش ناحیه‌ یک شهر کرمان به همت برادر شهید مجید علی احمدی به نام مجتمع این شهید بزرگوار در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۸۹۳ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به زمین زده شد.

هدایتی با بیان اینکه در بحث فضاهای آموزشی در شهر کرمان با کمبود شدید مواجه هستیم، اظهار کرد: برای جبران این موضوع، نیازمند همکاری و همراهی شما خیرین بزرگوار هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه های زیادی در سطح استان در حال ساخت می باشد، بیان کرد: طی دوسال اخیر بیش از۲۵۰ مدرسه در استان ساخته شده که حدود ۱۰۰ مدرسه، ۴۵ درصد از این پروژه به دست خیرین بزرگوار در حال ساخت و تکمیل می باشد .

عضو شورای آموزش پرورش در خصوص تجاری سازی فضاهای آموزشی نیز گفت: موضوع تجاری سازی فضای آموزشی مدرسه ۱۲ کلاسه مهندس علی کارنما توسط خیر مدرسه ساز نیز اجرا گردید و پیگیر هستیم که برای دو مدرسه ۱۲ و ۹ کلاسه در شهرک خواجو که موقعیت تجاری سازی مناسب دارد، نیز این امر اتفاق بیفتد.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با بیان اینکه وجود خیرین یک‌ نعمت بسیار بزرگ است، اظهار کرد: استان کرمان با توجه به جمعیت و متوسط درآمد در ساخت مدارس خیر ساز جز استان های پیشرو به حساب می آید، که جای قدردانی ویژه از خیرین مدرسه ساز دارد

وی اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون  بیش از ۲۵۰ مدرسه در استان به بهره برداری رسیده و تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی تا پایان سال ۱۴۰۳ در دستور کار قرار دارد.

لازم به ذکر است بیش از این نمازخانه ، ‌کتابخانه و کمک به تجهیزات دو مدرسه در شهر کرمان نیز توسط خیر مدرسه ساز عباس کارنما و ساخت چهار مدرسه دیگر در سطح استان توسط خیر نیک اندیش علی علی احمدی صورت گرفته و قرار است ۴ مدرسه دیگر نیز در چند منطقه محروم نیز توسط این خیر ساخته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان طی گزارشی ضمن تشکر از مدیرکل و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، اذعان داشت،بیش از ۲۵۰ مدرسه در ۲ سال اخیر توسط اداره کل نوسازی مدارس، در استان ساخته و  به بهره برداری رسیده است

رضایی در خصوص مشارکت خیرین در حوزه مدرسه سازی در دو سال اخیر نیز گفت:  عملیات ساخت ۹۸ مدرسه هم به همت خیرین و مشارکت دولت در این مدت آغاز شده و تاکنون تعدادی از این مدارس نیز به بهره برداری رسیده است. 

وی همچنین در خصوص تکمیل استخر های هفت منطقه در استان کرمان که چندین سال به حالت نیمه تمام رها شده بود، نیز گفت:عملیات ساخت هفت استخر شنای دانش آموزی در شهرستان های کوهبنان، زرند، ریگان، نرماشیر، عنبر آباد، قلعه گنج و منوجان که چندین سال و بعضی از آنها به مدت ۱۱ سال به صورت نیمه تمام رها شده بود، در سال جاری به همت سازمان نوسازی مدارس کشور و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از سر گرفته شده است و استخر چند منطقه تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسند.

مدیرکل آموزش و پرورش: در مورد سیاست وزارت آموزش و پرورش در خصوص تجاری سازی فضاهای آموزش و پرورش گفت: تجاری سازی فضاهای آموزشی با در نظر گرفتن ملاحظات آموزشی در تمامی شهرستان ها و مناطق استان در راستای خلق درآمد پایدار نیز توسط اداره کل نوسازی مدارس استان در حال ساخت و پیگیری می باشد.

وی در پایان از مدیر کل و همکاران  نوسازی مدارس استان کرمان که به طور شبانه روز در خصوص تکمیل مدرسه ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز ۱۳ دیماه، که در حادثه تروریستی توسط کوردلان بزدل و در حال پذیرایی از مهمانان و زائران سردار دلها، به شهادت رسیدند،تشکر و خداقوت گفت. 

با تلاش و همت همه جهادگران سنگر مقدس مدرسه سازی در استان کرمان،در اربعین شهادت شهداء گرانقدر مدرسه ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان،رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت:ساخت و تکمیل پروژه مدرسه سازی شهداء دانش آموز ۱۳ دیماه که قرار بود در مهرماه سال آینده تکمیل شود، با برنامه ریزی و سیاست وزارت آموزش و پرورش،سازمان نوسازی مدارس کشور و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،این پروژه به نام شهداء دانش آموز ۱۳ دیماه که در حادثه تروریستی به شهادت رسیده اند، نام گذاری خواهد شد.

هدایتی ضمن تشکر از همه کسانی که در تکمیل این پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه همکاری دارند، افزود: با فعالیت چند اکیپ به طور همزمان و با همان کیفیت و با تلاش و همت شبانه روزی معاونین و همه همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و پیمانکار پروژه، به برکت خون شهداء دانش آموز این پروزه ۱۲ کلاسه به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان،
در این پیام آمده است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”

ماه رجب، ماه خودسازی و استغفار است، فرصت بی بدیل بندگی و زمینه ای مبارک برای ورود به ماه های مبارک شعبان و رمضان است.ماه رجب فرصت خوبى است؛ ماه دعاست، ماه توسل است، ماه توجه است، ماه استغفار است.

خداوند در این ماه رحمت خود را بر بندگانش فرومی‌ریزد و کسانی که دل درگرو محبت خدا نهاده‌اند، لحظه‌شماری می‌کنند تا با ورود به ماه رجب و بهره‌مندی از برکات آن، به درک فیوضات ماه عظیم شعبان موفق شوند و پس‌ازآن بتوانند مدال لیاقت ورود به ضیافت الهی  ماه رمضان را دریافت نمایند

اینجانب حلول ماه مبارک رجب و فرا رسیدن سالروز ولادت امام محمد باقر علیه‌السلام بر مشتاقان کوی دوست، مردم ولایت مدارکرمان و همکاران خودم در سازمان و ادارات کل نوسازی مدارس سراسر کشور به ویژه همکاران استان نوسازی مدارس استان کرمان تبریک و تهنیت عرض نموده و امید آنکه بتوانیم از فیوضات این ماه بهره‌ی کافی و وافی را ببریم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن کامل این پیام به شرح زیر است

:ولاتحسبن الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ الله أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ ربهم یرزقون خبر شهادت همکار فرهنگی شهید بزرگوار سید میثم حسینی هنزاء از بسیجیان و همکاران فرهنگی در اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان کرمان و از زائران مزار سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی عزیز هر چند موجب تاثر و تالم شدید همه دلبستگان به مسیر روشن انقلاب اسلامی و جامعه فرهنگی شده است، اما بدون شک حلاوت و شیرینی ِ این چنین مرگی، آرزوی یکایک ِ دلدادگان مکتب امام خمینی(ره) است؛ آنچنان که رهبر عزیز و عظیم‌الشان انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند:«صف استوار آرزومندان جهاد و شهادت صفی بلند و بنیانی مرصوص است».

این مسیر منور بذل جان و شهادت در راه امام حسین(علیه‌السلام) آرزوی یکایک ِ پرچمداران این سنگر است،همچنان که شهید سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: “ما ملت شهادتیم” و این حجم از درخشندگی در آسمان ِ شهادت، برای مردم کرمان جای تبریک و رشک دارد.

اینجانب شهادت مظلومانه شهید فرهنگی عزیزمان سید میثم حسینی هنزاء را ابتدا به، رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، مقام عالی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان،جامعه فرهنگی و خانواده این عزیز سرافراز تبریک و تسلیت گفته و از خداوند قادر متعال توفیق ِ ادامه مسیر ِ همه شهیدان والامقام اسلام ِ عزیز را مسئلت دارم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به نیابت از استاندار و به جهت دیدار و تجلیل خانواده شهدای اخیر حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان به بخش نوق،شهرستان رفسنجان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان:در این دیدار رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان که هم بر حسب وظیفه شخصی خود و هم به نیابت از استاندار کرمان با خانواده‌ شهیدان محمد عابدینی و شهیده لیلا غلامعلی زاده از شهیدان حادثه تروریستی و زائران شهید سلیمانی، شهر کرمان دیدار کرد.

هدایتی ضمن عرض تبریک و تسلیت و عرض سلام استاندار به خانواده های شهداء حادثه ۱۳ دیماه،گفت: این حوادث موجب اتحاد بیشتر مردم و مسئولان می‌شود که تا آخر و تا نابودی اسرائیل جنایتکار و آمریکا بایستیم تا با ظهور امام زمان (عج) به پیروزی نهایی برسیم.

 گفتنی است، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به نمایندگی از استاندار کرمان و به همراه همکاران نوسازی مدارس کرمان ، مدیر و معاون آموزش و پرورش بخش نوق و شهرستان رفسنجان با خانواده‌ شهیدان عابدی و غلامعلی زاده که درحادثه تروریستی زائران شهید سلیمانی در کرمان دیدار

هدایتی همچنین از دانش آموز مجروع و آسیب دیده در حادثه تروریستی ۱۳ دیماه نیز عیادت کرد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: به برکت خون پاک شهیدان دانش آموزی که در حمله تروریستی روز ۱۳ دی ماه توسط مزدوران بزدل به شهادت رسیدند، مدرسه ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموز ۱۳ دی در اربعین شهادت آن شهداء والامقام به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان:رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در کمیته برنامه ریزی و ساخت پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه شهداء دانش آموزان ۱۳ دی گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت آموزش و پرورش و معاون عمرانی و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،مبنی بر نامگذاری مدرسه ای به نام شهداء دانش آموزان ۱۳ دی،در اولین فرصت این امر مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در اولین فرصت پروژه ۱۲ کلاسه ای به نام این شهیدان والامقام در نظر گرفته و کار تکمیل پروژه که به روال عادی می‌بایست تا مهر ۱۴۰۳ آماده میشد با بکارگیری چند اکیپ در هر جبهه و چند شیفت کاری از ابتدای این هفته برنامه ریزی و انشاءالله به برکت خون شهیدان پاک و معصوم دانش‌آموز، این پروژه در اربعین شهادت آن شهیدان والامقام با حضور خانواده معزز شهیدان، مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

دانش آموزان شهید و شهیده به همراه خانواده خود و دیگر مردم شریف شهر کرمان، در حال پذیرایی و خدمت رسانی از مهمانان و زوار حرم سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، مورد حمله تروریستی کفتارصفتان و بزدلان قرار گرفتند،و به درجه رفیع شهادت رسیدند و اینک با نام گذاری پروژه‌ای به نام شهیدان دانش آموز،یاد و خاطره شان تا ابد در قلب و ذهن آیندگان خواهد ماند.

حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان در خصوص اهمیت ویژه مدرسه سازی گفت:پاکترین،معصوم ترین و زلال ترین انسانهای روی زمین در مدارس هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ابتدا این جلسه ضمن خسته نباشید و خدا قوت به خیرین گفت: در سفرهایی که به استان‌ها داریم دیدار با خیرین از اولویت‌های برنامه‌ی ما در این سفرها و قدردانی از خیرین برما واجب و حضور در جمع خیرین مدرسه ساز یکی از بهترین لحظات در طول سفر به استان ها می باشد.

خان محمدی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت دیدار با خیرین گفت: شعار دولت سیزدهم و وزارت آموزش و پرورش، مدرسه سازی، تجلی مردمی سازی می‌باشد که خوشبختانه این شعار در استان کرمان به خوبی محقق شده است و ساخت هر مدرسه در دانش‌آموزان روح تازه ای زنده می‌شود و لبخند هر دانش‌آموز باعث خوشنودی و دلگرمی خیرین مدرسه ساز می‌گردد که این کار را در هیچ جای دیگر به غیر از مدرسه‌سازی نمی‌شود تجربه کرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ویژگی‌های خاص در خیرین مدرسه ساز نسبت به سایر خیرین و نیکوکاران گفت: مدرسه آینده ایران اسلامی را می‌سازد و پاکترین، معصوم‌ترین و زلال‌ترین انسان‌های عالم در مدارس تنفس می‌کند و هر لبخند و یادگیری علم توسط این عزیزان باعث دعای خیر و صدقات جاریه برای خیرین مدرسه ساز و متولیان این امر مهم می‌باشد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران مدرسه سازی جایگاه اصلی و ویژه ای پیدا کرده است گفت: در دولت سیزدهم، رئیس جمهور محترم به این امر مهم اهمیت زیادی داده است و در سفرهایی که به استان‌ها دارند در خصوص مدرسه سازی صحبت می‌کنند و افتتاح مدارس جز برنامه‌های اصلی این سفرها می‌باشد.

خان محمدی با اشاره به برنامه اطلس ساماندهی فضا نیز گفت: ما این برنامه را در اختیار مجامع خیرین قرار داده‌ایم که بر اساس آن در جاهایی مدرسه ساخته شود که واقعاً نیاز به مدرسه داشته باشد و اگر در جایی که نیاز نباشد، خیر یه تعهد ایجاد میکند از طرف دیگر دولت هم باید مشارکت کند، که این امر باعث می‌شود عدالت در فضای آموزشی رعایت نشود.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور؛ تجاری‌سازی در مدارسی که شرایط ساخت فضای تجاری را دارند، و حضور نماینده مجمع خیرین در شوراهای آموزش و پرورش استان را دو امر مهم دیگر خواندند.

پیش از شروع جلسه حمیدرضا خان محمدی با حضور در محیط اداری همکاران نوسازی مدارس کرمان با آنها دیدار و به آنها خسته نباشی و خدا قوت گفتند.

با حضور حاج حسین اردستانی خیر نیکوکار در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، تفاهم نامه ساخت دو باب خوابگاه برای دانش آموزان شهرستان ریگان به امضا رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، حاج حسین اردستانی خیر نیکوکار با حضور در دفتر رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، تفاهم نامه ساخت دو باب خوابگاه دانش آموزی، برای دانش آموزان شهرستان ریگان به امضا رسید . رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از خیر مدرسه ساز در این امر خدا پسندانه گفت:خیرین مدرسه ساز نقش بسیار مهمی در رفع مشکل فضای آموزشی در کشور داشته‌اند و بی‌شک اگر کمک‌های بدون چشم‌داشت آنان نبود چه بسا همچنان بسیاری از مدارس کشور هنوز هم چند نوبته بود و شاید هم در بعضی مناطق از کشور هیچ مدرسه‌ای ساخته نمی‌شد.

وی در خصوص حضور پر رنگ خیرین در دو سال اخیر نیز گفت: در سال های گذشته خیرین با حضور در سنگر مدرسه سازی و مشارکت در ساخت مدارس، سهم خود را نسبت به تعهدی که در ساخت پروژه داشتند انجام میدادند،بعضا پروژه ایی بودند که به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت به صورت نیمه تمام رها شده بود،که با تخصیص اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان،این مدارس تکمیل شد و همین موضوع باعث اعتماد مجدد خیرین نسبت به دولت گردید و تاکنون خیرین زیادی در ساخت و تکمیل پروژه های آموزشی مشارکت کردند.

حاج حسین اردستانی خیر مدرسه ساز نیز در این مراسم ضمن گزارشی از سفر چند روزه خود به شهرستان ریگان، گفت:در چند روز گذشته در شهرستان ریگان کلنگ احداث دو پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه به نام شهیدان ابراهیم هادی و سرلشکر خلبان اردستانی در شهر ریگان و کلنگ احداث یک هنرستان ۱۲ کلاسه نیز به نام شهید هادی ذوالفقاری در روستای کم برخوردار سلطان آباد شهرستان ریگان به زمین زده شد.

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس کرمان نیز در این مراسم گفت:انجام کار خیر در بین مردم ایران از قدیم‌الایام بوده و یکی از ویژگی‌های مردم ایران، مشارکت در انجام کارهای خداپسندانه است که یکی از نمونه کارهای خیر در آموزش و پرورش، مدرسه‌سازی است؛ اقدامی که موجب سرپناه‌های امن و ایمن برای کودکان و دانش آموزان می شود.

وی گفت: به محض ورود حاج حسین اردستانی خیر محترم به شهرستان ریگان،بلافاصله تفاهم نامه ساخت سه پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه در مجموع ۳۶ کلاس تنظیم و به امضاء رسید و در همان روز کلنگ احداث این ۳ پروژه زده شد و امروز هم شاهد امضاء تفاهم نامه ساخت دو خوابگاه دانش آموزی در شهرستان ریگان، توسط خیر محترم بودیم.

دانش‌آموزان کلاس چهارم، که با جمله ها مختلف مطالبه گر رفع مشکلات مدرسه خود بودند، مدیرکل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان را به دبستان عارفین روستای هوتک از توابع منطقه چترود کشاند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان رضا هدایتی به همراه رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش، پس از دریافت نامه‌ای از دانش آموزان کلاس چهارم با حضور در محیط این مدرسه به صورت سرزده، اظهار کرد: برای احترام به درخواست و نشان دادن مسئولیت متولیان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در قبال خواست و نیاز دانش‌آموزان تصمیم گرفته شد تا شخصاً به همراه مدیرکل آموزش و پرورش و با حضور در مدرسه پیگیر درخواست‌های موجود در این نامه باشیم.

وی در خصوص مدرسه جدید که تا دهه فجر آماده بهره برداری است ،گفت:چند سال پیش با کمک خیر محترم مدرسه تا مرحله اسکلت ساخته شد،ولی متاسفانه به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت مدرسه به صورت نیمه تمام رها شد،در دولت مردمی سیزدهم با تخصیص اعتبار از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان این پروژه در دستورکار قرار گرفت.

هدایتی ادامه داد: اوایل امسال (۱۴۰۲) حضور تعدادی از فرهنگیان و اهالی روستا هوتک در دفتر مدیرکل نوسازی و درخواست تکمیل این پروژه، بلافاصاله اعتبار تخصیص یافت و در تیرماه کار تکمیل پروژه آغاز گردید و به مدت ۶ ماه کار ساخت و تکمیل این پروژه به پایان رسید و در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد تا دانش آموزان عزیز ،در یک فضای ایمن ، شاداب و تازه تاسیس به تحصیل خود ادامه دهند.

رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این بازدید حس مسئولیت شناسی این دانش‌آموزان را ستودنی دانست و افزود: یکی از ساحت‌های سند تحول بنیادین، تربیت اجتماعی فراگیران دستگاه تعلیم و تربیت است که چنین فعلی از یک دانش‌آموز، نمونه‌ای از رشد و تربیت حس اجتماعی شدن دانش آموزان است.

وی ادامه داد: وجود دانش‌آموزان مطالبه‌گر که دغدغه‌ی درس و مدرسه‌ی خود را دارند برای آموزش و پرورش یک نعمت و بلکه یک افتخار بزرگ است چرا که تربیت چنین دانش آموزانی هدف اصلی آموزش و پرورش است و یقینا از خروجی‌های مطلوب دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

با توجه به اینکه مهمترین درخواست دانش آموزان کلاس چهارم دبستان عارفین هوتک که در کانکس مشغول تحصیل بودند افتتاح فضای آموزشی نوساز مدرسه بود که مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان قول دادند تا دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری دانش آموزان در فضای آموزشی نوساز مشغول تحصیل شوند.

در دبستان دخترانه هوتک ۱۸۵ دانش آموز دختر مشغول تحصیل هستند که با توجه به کمبود فضای آموزشی دو کلاس و تعداد ۵۱ نفر دانش آموز در کانکس مشغول تحصیل هستند.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از افتتاح بزرگترین پروژه‌ی آموزشی کشور، به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در استان کرمان خبر داد.

چهارسال است که از شهادت حاج قاسم سلیمانی، شهید پرآوازه ایرانی، سردار دلهای همه ما مردم ایران می گذرد. چهار سال است که دشمن او را پر پر کرده اما عطر و بوی تفکر حاج قاسم میان همه مردم این سرزمین پخش شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان رضا هدایتی مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان از افتتاح بزرگترین پروژه آموزشی کشور به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور مقام عالی وزارت،رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش سراسر کشور و مسئولین کشوری و استان کرمان، خبر داد

هدایتی در خصوص آماده سازی این پروژه عظیم و افتتاح آن در چهارمین سالگرد سردار دلها، گفت: معاونین،مدیرپروژه ها ، همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان و پیمانکار این پروژه با چند اکیپ، به طور شبانه روز در حال آماده سازی این پروژه عظیم می‌باشند.وی ادامه داد: سازمان نوسازی مدارس کشور و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان بر آن شد که با ساختن مدرسه‌ ای به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان و به طور همزمان در تمام نقاط کشور مدارسی به نام آن سرداران شهید، بنا شود تا نام و یاد سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین پورجعفری برای همیشه در دل و ذهن دانش آموزان این مرزبوم باقی بماند و از این مدارس قاسم سلیمانی های زیادی در ایران اسلامی پرورش یافته و خاری بر چشمان دشمنان ایران اسلامی باشند.گفتنی است;این پروژه در سال ۹۸ بلافاصله بعد از مراسم تشییع پیکر مطهر این شهیدان بزرگ با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،و مسئولین کشوری و استانی، کلنگ احداث این پروژه آموزشی در کرمان جهان شهر مقاومت، به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان و همزمان در شهرستان رابر دیار شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و در شهرستان گلباف مدرسه سردار شهید حاج حسین پورجعفری، به زمین زده شد.

با حضور خیرمدرسه ساز و معاون مشارکتهای مردمی نوسازی  مدارس کرمان ، امضاء تفاهم نامه و کلنگ ساخت هنرستان ۱۲ کلاسه‌ی  شهید هادی ذوالفقاری به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، در دومین روز از اولین ماه زمستان ۱۴۰۲، تفاهم نامه احداث یکباب هنرستان ۱۲ کلاسه‌ی شهید هادی ذوالفقاری ، شهید مدافع حرم، به امضاء و در همان روز کلنگ آن در روستای سلطان آباد شهرستان ریگان به زمین زده شد.

زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس کرمان گفت: این مدرسه ۱۲ کلاسه در مقطع هنرستان با زیربنای ۲۰۰۰ مترمربع و در زمینی به مساحت ۴ هکتار، (۴۰ هزار مترمربع) در راستای ساخت مدارس روستایی،با مشارکت خیّر مدرسه ساز حاج حسین اردستانی احداث خواهد شد.

معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به  حضور پر رنگ خیرین در سنگر مدرسه سازی در دو سال اخیر  گفت: مدارس نیمه تمام خیری زیادی بود که به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت در چند سال گذشته باقی مانده بود که با تخصیص اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان،این مدارس تکمیل شده است.

گفتنی است که بلافاصله بعد از جلسه امضاء تفاهم نامه که با حضور خیرمدرسه ساز، معاون مشارکت های مردمی و ناظر پروژه های جنوب شرق استان،فرماندار و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان ریگان حضور داشتند،کلنگ احداث مدرسه به زمین زده شد.

لازم به ذکر است که زمین ساخت هنرستان ۱۲ کلاسه‌ی کشاورزی شهید هادی ذوالفقاری توسط خانواده شهید و اهالی روستای سلطان آباد شهرستان ریگان اهداء شده است.

با مشارکت خیر نیک اندیش حاج حسین اردستانی،کلنگ ساخت دو مدرسه ۱۲ کلاسه در شهرستان ریگان،استان کرمان به زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، آیین کلنگ زنی دو مدرسه ۱۲ کلاسه در مجموع ۲۴ کلاس، با مشارکت خیر محترم حاج حسین اردستانی در شهرستان ریگان استان کرمان برگزار شد.

سعید زندوکیلی معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان در این مراسم گفت: مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی شهید ابراهیم هادی که امروز کلنگ آن به زمین زده شد شامل ۱۲ باب کلاس درس و با زیربنای ۱۸۰۰ مترمربع ، ساخت حصار و سرویس بهداشتی با مشارکت خیر مدرسه ساز در شهرستان ریگان ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین مدرسه ۱۲ کلاسه‌ی خلبان شهید سرلشکر اردستانی با زیربنای ۱۷۵۰ متر مربع نیز با مشارکت این خیر گرانقدر کلنگ زنی شد.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر خیر نیک اندیش، زندوکیلی معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان، فرماندار، مهندس امیری ناظر پروژه های جنوب شرق استان، مدیر آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان ریگان۰ حضور داشتند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی مدیران روابط عمومی در بندرعباس گفت: روابط عمومی ها با قلم،دوربین و بیان نوعی خیرین مدرسه ساز هستند که می توانند نقش مهندسی زیبایی را به خوبی ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان ، حمیدرضا خان محمدی بصورت وبیناری در جمع مدیران روابط عمومی ادارات کل نوسازی مدارس، نقش روابط عمومی ها را مهم عنوان کرد و افزود: مدیران روابط عمومی ها باید از تمام ظرفیت خود برای اطلاع رسانی سازمان وادارت کل استفاده کنند.

وی با بیان این که در مراسم افتتاحیه مدارس، صرفا محل سخن گفتن و گزارش دادن مسئولان نیست گفت: بی شک سخنان دانش آموزان اثربخش تر و دلنشین تر خواهد بود وهمچنین تصویر لبخند دانش آموزان، شادی خیرین و نشاط معلمان و اولیاء بهترین تصویر در افتتاحیه هاست که باید به ویژه به این نکته توجه کرد.

شهریار خواجه صالحانی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این گردهمایی، با تسلیت ایام شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: سطح کار در حوزه روابط عمومی باید به بالاترین سطح برسد و این مهم با افزایش ارتباط با تمامی دستگاهها و سازمان ها میسر خواهد بود.

وی گفت: همه ما باید در امر مدرسه سازی سهیم و شریک باشیم و از همه فضای ارتباط جمعی به نفع مجموعه و سازمان استفاده کنیم.

صالحانی اضافه کرد: در دولت مردمی روزانه هشت پروژه در قالب ۳۶ کلاس درس در کشور تحویل آموزش و پرورش می‌شود که به نوعی بی سابقه هست.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود یادآور شد: در دولت مردمی سیزدهم، ۶ هزار و ۸۰۰ فضای آموزشی در قالب ۳۲ هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم در ۲ سال باقیمانده دولت سیزدهم همین روند ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم واحدهای آموزشی بیشتری را ساخته و تحویل آموزش و پرورش دهیم.

.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; متن پیام رضا هدایتی مدیرکل بدین شرح است:

السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س) یا بنت رسول الله (ص)

فاطمیه روز‌‌‌‌های حزن اهل بیت(ع) در مصیبت مادر رسالت و همسر ولایت حضرت زهرای مرضیه (س) است.

شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) آموزه ای متعالی در باب ولایتمداری و دفاع از ارزش‌‌‌‌های اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) برای همگان است.

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تنها واقعه ای تاریخی نیست، بلکه آموزه ای متعالی در باب ولایتمداری و دفاع از ارزش‌‌‌‌های اسلام ناب محمدی (ص) و امام زمانمان و ولی امرمسلمین است.

اینجانب فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، پاره تن پیامبر(ص) و اسوه بانوان عالم را به محضر مبارک حضرت ولیعصر(عج) ، تمامی شیعیان و محبان حضرتش خصوصا همکاران خودم در اداره کل نوسازی مدارس تسلیت عرض می‌نمایم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان:رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: موسسه خیریه نیک اندیشان امین دوران حدود یک سال است که به حوزه مدرسه سازی ورود کرده و با مشارکت دولت و یک مدرسه سه کلاسه به نام نور مهدی (خیریه نیک اندیشان امین دوران ۱) در منطقه کم برخوردار جازموریان از توابع شهرستان رودبار جنوب ساخته و تحویل دانش آموزان عزیز این منطقه گردیده و بنا بر این است این کار خیر را ادامه یابد.

وی با اشاره به عملکرد خوب دولت و سازمان نوسازی مدارس کشور در حوزه مدرسه سازی، گفت: روزانه ۱۰ فضای آموزشی با ۴۰ کلاس درس در کشور و در استان کرمان در سال تحصیلی جدید ۷۱۳ کلاس درس به بهره رسیده است و درصد مشارکت خیرین در این پروژه ها در این دو سال اخیر بی نظیر بوده است.

دکتر رضا امیرحسنی خیر مدرسه ساز نیز در این مراسم گفت: به لطف خدا حدود ۷ سال در استان کرمان به ویژه مناطق کم برخوردار جنوب کرمان،جازموریان،رودبار،عنبرآباد و قلعه گنج در حال خدمت رسانی به مردم عزیز هستیم و در حوزه‌های گوناگون از قبیل آبرسانی روستاها و مدارس، خدمات بهداشت و درمان به نیازمندان و قشر کم درآمد فعالیت خود را آغاز کردیم

گفتنی است سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اضافه کرد که تفاهم نامه ساخت مدرسه ۲ کلاسه که به همت خیر محترم و مشارکت نوسازی مدارس کرمان در منطقه کم برخوردار رودبار جنوب به امضاء رسید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، در پیامی ۱۵ آذرماه روز حسابدار را به همه حسابداران به ویژه همکاران حوزه مالی این اداره کل تبریک گفت .
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، در پیام وی آمده است
بسمه تعالی

روز حسابدار، روز پاسداشت از رسالت  حرفه ای جامعه حسابداری  و فرصتی برای توجه به حساسیت و اهمیت بالای این حوزه در نظام اداری و مالی هرسازمان و دستگاه های اجرایی است.
دقت نظر، همت و پشتکاری مضاعف، قطعاً می‌تواند در سرنوشت مالی هر سازمان تأثیر بسزایی داشته باشد.

پانزدهم آذر ماه بعنوان روز حسابدار بهانه ای است تا خدمات ارزشمند همکاران حسابدار را ارج نهاده و فرصتی است تا از تلاش صادقانه این عزیزان در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت ، تجهیز و ساخت فضای آموزشی ایمن و استاندارد برای دانش آموزان عزیز تقدیر کرد

اینجانب پانزدهم آذرماه، روز حسابدار را به تمامی حسابداران، ذیحساب محترم و همکاران پُرتلاش و متعهد حوزه مالی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تبریک عرض نموده  و از ایشان درخصوص تمام پیگیری ها و انجام امورات حوزه مالی، به ویڙه از تلاش شبانه روزی همکاران در خصوص جذب اعتبارات این اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آورده و از خداوند منّان عزت، سربلندی و توفیق روزافزون شان را خواستارم.

رضا هدایتی
مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تحهیز مدارس استان کرمان

به منظور سنجش سلامت همکاران اداره کل نوسازی مدارس کرمان و در راستای اجرای طرح غربالگری فشارخون و دیابت، تست غربالگری قند خون و فشار خون با حضور اکیپ سیار مرکز بهداشت استان در محل سالن کنفرانس نوسازی مدارس کرمان اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهدیه نکویی پیامگزار سلامت و نماینده اداره کل نوسازی مدارس کرمان در این طرح،ضمن اشاره به اجرای طرح غربالگری رایگان فشارخون و دیابت در سراسر استان، ادارات و نهادهای دولتی گفت: به گفته پزشکان بیماری‌هایی هستندکه شروع بی سروصدا و موذیانه‌ای دارند، به همین علت است که بیماران تا مدت‌ها و بلکه سال‌ها از وجود بیماری در بدن خود بی‌اطلاع هستندکه اجرای این طرح باعث می شود این بیماری ها( فشار خون و دیابت) شناسایی و درمان گردد.

وی در ادامه به نمایندگی از همکاران نوسازی مدارس کرمان،از اداره کل علوم پزشکی استان، کادرپزشکی،(داوطلبان سلامت محله و سفیران سلامت) و همه کسانی که در اجرای طرح غربالگری فشارخون و دیابت،تلاش و کوشش دارند تشکر به عمل آورد.

گفتنی است: در این اقدام که مورد استقبال همکاران نیز قرار گرفت ،تقریبا بیش از ۸۰ درصد از همکاران این اداره کل در این پویش شرکت کردند که نکات لازم در خصوص پیشگیری و کنترل بیماریهای دیابت و فشار خون ،تغذیه سالم و پیشگیری از اضافه وزن توسط پرسنل مرکز بهداشت به همکاران یاد آوری گردید

۱۱:۴۶ قبل‌ازظهر

ب

صبح امروز را با حضور دکتر دریس خیر مدرسه ساز و رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان،تفاهم نامه ساخت و تکمیل ۵ پروژه آموزشی در ۵ منطقه و شهرستان، استان کرمان به امضاء رسید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان. دکتر دریس خیر مدرسه ساز در بدو ورود به کرمان، با حضور در گلزار شهداء کرمان ضمن غبارروبی و قرائت فاتحه، با سرداردلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهداء گرانقدر تجدید میثاق کردند.

وی در ادامه ضمن حضور در جلسه شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس،تفاهم نامه ساخت و تکمیل ۵ پروژه آموزشی در استان کرمان با اعتبار بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال از سوی خیر محترم، را امضاء کردند.

دکتر دریس در این مراسم گفت: استارت این کار خیر و خدا پسندانه ابتدا در استان سیستان بلوچستان رخ داد و تا امروز استان های هرمزگان ، خراسان جنوبی و امروز هم به لطف خدا در استان کرمان تفاهم نامه ساخت و تکمیل ۵ پروژه آموز‌شی به امضاء رسید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این مراسم ضمن تشکر از خیر محترم برای این امر خدا پسندانه، گفت:در سال تحصیلی امسال با کمک خیرین محترم،تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری و سهم اعتبارات دولتی. ۷۱۳ کلاس در به بهره برداری رسید ولی با این وجود هنوز کمبود فضای آموزشی داریم،که با تکمیل این ۵ پروژه آموزشی با مجموع ۳۶ کلاس درس، بخشی از این کمبودها برطرف میشود.

وی ادامه داد:یکی از دلایل اصلی کمبود فضاهای آموزشی دراین استان را مهاجرت پذیری تشکیل می دهد به گونه ای که رشد جمعیت دانش آموزی برای کرمان زمینه ساز مشکلات فراوانی شده است.

گفتنی است در ادامه دکتر دریس خیر مدرسه ساز به همراه زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی از پروژه های در حال تکمیل و ذکر شده در تفاهم نامه بازدید به عمل آوردند.

باحضور خیرین محترم ، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس کرمان،مدرسه ۳ کلاسه شهدای دشت خاک منطقه کم برخوردار روستای سعیدآباد شهرستان رودبار جنوب به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان; باحضور خیرین محترم،سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس کرمان،امام جمعه،مدیرآموزش و پرورش و مسئولین محلی و نظامی شهرستان رودبارجنوب مدرسه ۳ کلاسه مشارکتی خیری و دولتی شهدای خانوک روستای کم برخوردار سعید آباد شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.

زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوساری مدارس کرمان ضمن اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خصوص ساحت فضای آموزشی گفت: یکی از شاخص های سند تحول بنیادین ساحت فضای آموزشی استاندارد و ایمن میباشد که در دولت سیزدهم به این امر اهیمیت ویژه ای داده شده و سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور در این دولت بر عدللت ساخت فضای آموزشی در مناطق روستایی و کم برخوردار است.

زندوکیلی در راستای عدالت ساخت فضای آموزشی در مناطق کم برخورار ادامه داد: یکی از اقدامات اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان بر عدالت ساخت فضای آموزشی و تجهیزات آموزشی در سراسر استان کرمان می باشد و استفاده از مصالح و تجهیزات درجه یک در مدارس در دورترین و کم برخوردار ترین نقطه استان با مرکز استان به طور یکسان است.

وی در خصوص تکمیل مدارس نیمه تمام خیری نیز گفت : ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان به تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری و دولتی اختصاص یافت و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان افتخار این رو دارد که جزء اولین دستگاه اجرایی استان است که تمام پروژه های نیمه تمام را تکمیل نموده و به بهره برداری رسانده است.

گفتنی است مدرسه سه کلاسه شهدای دشت خاک روستای سعیدآباد که زمین آن توسط اهالی روستا اهداء گردیده و با ساخت و تکمیل فضای آموزشی و سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۳/۵ میلیارد تومان توسط خیرین (خادمین موکب بیت العباس کربلا عمود۴۴۰ و ۷۵۷) و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته و تکمیل گردیده است.

لازم به ذکر است در این مراسم با سخنرانی،اجرای سرود دانش آموزی و به مناسبت ایام دهه‌ی فاطمیه با مداحی همراه بود

روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

در گرامیداشت هفته مبارک بسیج و در راستای پویش نذر خون،همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در پایگاه انتقال خون ،با اهداء خون خود در این امر خداپسندانه شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: در گرامیداشت هفته بسیج و در راستای پویش نذرخون، همکاران و اعضاء پایگاه مقاومت بسیج شهید زاهدی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در پایگاه انتقال خون، با اهداء خون خود در این امر خداپسندانه شرکت کردند.

مسعود زاهدی مسئول پایگاه مقاومت شهید زاهدی اداره کل نوسازی مدارس کرمان ضمن تقدیر و تشکر از اعضاء پایگاه مقاومت بسیج برای شرکت در این امر خدا پسندانه گفت: یکی از برنامه های هفته بسیج پویش نذرخون اهدای خون کارمندان و بسیجیان ادارات و دستگاههای اجرایی می باشد که به لطف خدا و همکاری همکاران این امر برای اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تحقق یافت.

گفتنی است بیش از این نیز همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبتهای گوناگون و به طور آزاد با حضور در پایگاه های انتقال خون،با اهداء خون در این امر شرکت کردند.

وزیر آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی با دانش آموزان مدرسه ۱۲ کلاسه روح آباد شهرستان زرند گفت: هر مدرسه که در کشور ساخته می‌شود یک امید برای آینده کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان; مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی با دانش آموزان که در مراسم افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه روح آباد شهرستان زرند رخ داد، گفت: هر مدرسه‌ای که در کشور ساخته می‌شود یک امید برای آینده کشور ایجاد می‌شود و یک امیدستان برای آینده کشور خواهد بود

مقام عالی وزارت در ادامه ضمن تشکر از همه نمایندگان مجلس خصوصاً خانم دکتر شریعت‌زاده نماینده مردم زرند و گوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش و پشتکار نماینده محترم مبنی بر توسعه مدرسه سازی در شهرستان های زرند و کوه بنان امروز شاهد افتتاح این مدرسه خوب برای دانش آموزان عزیز شهرستان زرند هستیم

دکتر صحرایی در ادامه از مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش از خزانه‌های خوب کشور یاد کرد و گفت: با پشتکار و جهاد شبانه روزی مدیران در سنگر مدرسه سازی و با حمایت مجلس و نمایندگان محترم در خصوص برنامه توسعه هفتم و اعتبارات مدرسه سازی و از آموزش و پرورش به زودی در آینده نزدیک شاهد خدمات دولت مبنی بر ایجاد فضای آموزشی شاد و با نشاط و ایمن برای دانش آموزان عزیز استان کرمان و سراسر کشور خواهیم بود و مشکل کمبود فضای آموزشی حل و به استاندارد سرانه فضای آموزشی خواهیم رسید.

وی در ادامه در خصوص افتتاح بزرگترین پروژه آموزشی کشور در استان کرمان نیز گفت: در سالگرد سیدالشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور در استان کرمان، ضمن برات و تجدید میثاق با این شهید بزرگوار، بزرگترین مدرسه با ۴۲ کلاس و زیربنای آموزشی ۴۰۰۰ مترمربع به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان به بهره‌برداری خواهد رسید

گفتنی است مدرسه ۱۲ کلاسه شهید اندرزگو نیز با زیربنا ۱۶۰۰متر مربع فضای آموزشی، ساخت ۳۰۰ مترمربع حصار، ۳۰۰۰ مترمربع محوطه سازی،سیستم گرمایشی و ۶۰ مترمربع سرویس بهداشتی و آبخوری با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان توسط خیر محترم و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،در روستای روح آباد شهرستان زرند ساخته و به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است: مقام عالی وزارت در خصوص اعلام برنامه‌های آموزش و پرورش در مراسم سیدالشهدا مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در چهارمین سالگرد این شهید بزرگوار در روزهای آینده خبر داد.

باحضور مسئولین استان و شهرستان زرند و در راستای ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری، دو پروژه آموزشی ۱۲ و ۶ کلاسه در شهرستان زرند به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، در خصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری در استان و شهرستان زرند گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان و با تخصیص اعتباری بالغ بر میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری که به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت سالها به صورت نیمه تمام باقی مانده بود،این دو پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

هدایتی افزود: مدرسه ۶ کلاسه زنده یاد مهندس محمدعلی صاحب قدم لطفی که با مشارکت توسط خیر محترم ، اتاق بازرگانی و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته و تکمیل گردیده است،با زیربنا ۸۰۰ مترمربع فضای آموزشی و ۲۰۰ متر مربع حصارکشی،محوطه سازی و ۸ چشمه سرویس بهداشتی و اعتباری بالݝ بر ۶ میلیارد تومان، تقدیم به دختران دبستانی شهرک مسکن مهر شهرستان زرند گردید.

عضو شورای اموزش و پرورش ، تکمیل پروژه های نیمه تمام را خواسته مردم دانسته و افزود: دولت در جهت تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام علی الخصوص پروژه های نیمه تمام خیری تلاش دارد.

هدایتی در خصوص مدرسه سردار حاج قاسم سلیمانی بزرگترین پروژه آموزشی کشور در استان کرمان با ۴۰ کلاس درس نیز گفت: در سالگرد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولین کشوری و استانی مدرسه ۴۰ کلاسه سردار حاج قاسم سلیمانی با زیربنا ۴۰۰۰ مترمربع فضای آموزشی در شهرک شهرداری شهر کرمان به بهره برداری خواهد رسید.

🔸لازم به ذکر است مدرسه ۱۲ کلاسه شهید اندرزگو نیز با زیربنا ۱۶۰۰متر مربع فضای آموزشی، ساخت حصاربه متراژ ۳۰۰ مترمربع و۳۰۰۰ مترمربع محوطه سازی،سیستم گرمایشی و سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان توسط خیر محترم و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،در شهرستان زرند به بهره برداری رسید.

🔸گفتنی است در این مراسم که با حضور دکتر لطفی خیر محترم، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش، اتاق بازرگانی، نماینده مردم شهرستان های زرند و راور در مجلس شورای اسلامی، معاونین مشارکتهای مردمی و فنی اداره کل نوسازی مدارس و مسئولین شهرستان زرند و دانش آموزان و با اجرای برنامه به مناسبت ایام فاطمیه و سخنرانی به همراه بود.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در بازدید از مدرسه اوتیسم کرمان گفت: مدرسه اوتیسم کرمان که مشارکتی توسط خیر محترم و دولت ساخته و تکمیل گردید، به زودی در روز جهانی معلولین افتتاح می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، صبح امروز با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان،رئیس اتاق بازرگانی،خیر مدرسه ساز و معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس کرمان، ازمدرسه اوتیسم کرمان و روند پیشرفت آن بازدید کردند.

 مهندس هدایتی در حاشیه این بازدید گفت، سال ۱۴۰۰ تفاهم نامه مدرسه مخصوص کودکان اوتیسم در کرمان، میان اداره کل نوسازی مدارس کرمان، اتاق بازرگانی و محسن ضرابی رئیس هیئت‌مدیره شرکت راه‌سازی و ساختمانی ۱۱۵ در قالب پویش «کرمان دانا» به امضاء رسید که ساخت این در شهر کرمان با مشارکت خیر و دولت آغاز و قرار است در چند روز آینده به بهره‌برداری برسد.

 وی در خصوص روند ساخت وتکمیل مدرسه اوتیسم گفت: مدرسه در سال ۱۴۰۰ کلنگ زنی شد و مرحله اسکلت ساختمان،محوطه سازی و حصارکشی جزء تعهدات خیر بوده و تکمیل ساختمان آموزشی،موتورخانه وسامانه گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته و تکمیل گردیده است. 

هدایتی ضمن اینکه قرار است مدرسه استثنایی طیف اوتیسم در ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولین به بهره برداری برسد، افزود: که در طراحی این مدرسه ضمن توجه به رنگ و شکل اتاق‌ها از استخر شنا ومکان‌های مناسب با آموزش این کودکان استفاده شده و عایق صدا ونور کافی نیز در کلاس‌های درس وجود دارد.

گفتنی است مدرسه اوتیسم کرمان،با حضور نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان ، استاندار کرمان، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از اعضای شورای شهر و خیران و مدیران شرکت راهسازی ۱۱۵ در بهمن سال ۱۴۰۰ کلنگ‌زنی شده بود.

صبح روز چهارشنبه اول آذرماه جلسه‌ی شورای اداری نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با حضور مدیرکل، معاونین و کارکنان این اداره کل در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این جلسه پیرامون وضعیت پرداخت حقوق کارکنان، آخرین وضعیت اجرای رتبه‌بندی برای کارکنان، تغییرات جدید چارت ادارت کل نوسازی مدارس،به تشریح و گفتگو پرداخت.

هم‌چنین تعدادی از کارکنان این اداره کل در این جلسه به بیان نظرات و دغدغه‌های خود در خصوص این مهم پرداختند

رضا هدایتی و مسعود زاهدی مدیرکل و مسئول پایگاه مقاومت بسیج شهید زاهدی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت هفته بسیج پیام مشترکی صادر نمودند.

🔆 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

🌹 بسیج،نیرویی مردمی،فراگیر و با انگیزه‌ است که با درایت معمار کبیر انقلاب،حضرت امام خمینی (رحمةالله) تاسیس گردید و بالنده شد.

🇹🇯 بسیج به عنوان یک تفکر، فرهنگ و گفتمان، نیرویی اثر گذار و قابل اتکا در همه عرصه های ملی است که مقتدرانه و با صلابت در خط مقدم صیانت و پشتیبانی از اصول، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی قرار دارد.

🇹🇯 نهاد مقدس و تاثیرگذاربسیج، بنیاد لشکر‌های عظیم مردمی را در دفاع مقدسحخ بنا نهاد و امتداد خدمتش در همه عرصه های نظام جمهوری اسلامی ادامه دارد.

🔸 برکات این نهاد مردمی در پرتو جهان بینی و تدبیر بنیانگذار فرزانه انقلاب اسلامی واندیشه‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در عرصه‌های مختلف بویژه در دوران دفاع مقدس،سازندگی و آبادانی،محرومیت زدایی،پیشرفت های علمی و فناورانه و دیگر رویدادها در جامعه جاری است. بسیج پشتوانه انقلاب است وبسیجیان در هر جا که نظام و مردم نیازدارندحاضر و آماده ایثاروجان فشانی هستند.

🌷اینجانبان باگرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی و بخصوص شهیدسپهبدحاج قاسم سلیمانی،فرا رسیدن هفته بسیج را به تمام بسیجیان عزیز به ویژه بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شهید زاهدی اداره کل نوسازی مدارس تبریک و تهنیت عرض نموده و تندرستی، عزت و توفیق روز افزون همگان را از درگاه خداوند بزرگ مسالت دارم.

🔹رضا هدایتی
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

🔸مسعود زاهدی
مسئول پایگاه مقاومت بسیج شهید زاهدی

🇹🇯

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در بازدید از پروژه های آموزشی نیمه تمام خیری شهرستان رفسنجان گفت:جهت تکمیل این پروژه ها به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان : مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در بازدید بعدازظهر روز سه‌شنبه که با حضور مدیر و معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش ، خیرین، مدیر پروژه و ناظرین ، از مدارس نیمه تمام خیری رفسنجان از ۴ پروژه نیمه تمام مشارکتی و ۲ پروژه خیری بازدید به عمل آورد.

هدایتی در حاشیه این بازدید گفت: تعهدات بخش خیری مدرسه ۶ کلاسه مشارکتی با حاج حسین صفری ، مدرسه ۶ کلاسه مشارکتی با برادران کرمی ، مدرسه ۱۲کلاسه مشارکتی با مس سرچشمه و مدرسه ۱۲ کلاسه مشارکتی با دکتر به سرانجام رسیده و نوبت انجام تعهدات دولت و تکمیل پروژه‌ها هستیم.

وی ادامه داد: این چهار مدرسه مجموعا شامل ۳۶ کلاس درس نظری و زیربنای ۳۸۰۰ مترمربع، که جهت تکمیل این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان مورد نیاز است.

این مقام مسئول در خصوص جلب اعتماد خیرین نسبت به دولت اظهار داشت: خوشبختانه در سفر پرخیر و برکت ریاست محترم جمهوری به استان کرمان اعتبارات خوبی جهت تکمیل مدارس نیمه تمام خیری مصوب شد که در صورت تخصیص ۱۰۰درصدی این ردیف اعتباری ضمن تکمیل تعداد زیادی از مدارس و ارتقاء شاخص سرانه فضای فیزیکی مدارس استان ، اعتماد خیرین محترم مدرسه ساز استان جلب خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه دولت سیزدهم ، سازمان نوسازی مدارس کشور و نوسازی مدارس استان کرمان مبنی بر جلب اعتماد خیرین می باشد که باعث دلگرمی این نیک اندیشان در مشارکت مجدد با دولت و افزایش تعهدات خیرین مدرسه ساز استان خواهد شد که جهت دستیابی به این مهم ضمن تشکر از مسئولین محترم ،حمایت مجدد استاندار محترم ،معاون محترم وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و نمایندگان محترم استان را همانند سال گذشته خواهانم.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص سرانه آموزشی استان کرمان نیز گفت: انشاءالله و به یاری خداوند متعال و کمک مسئولین محترم استان و کشور تا مهرماه سال آینده این استان ، از متوسط سرانه فضای فیزیکی کشور عبور خواهد کرد و برای رسیدن به سرانه استاندارد فضا با توجه ویژه به مناطق کم برخوردار گام برخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان متن پیام تسلیت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر آسمانی شدن خیر بزرگوار مرحوم حاج محمد حسن شایان فر ، یکی از چهره های ماندگار در عرصه نیکوکاری و مدرسه سازی، ضایعه ای بزرگ برای استان کرمان و موجب تأثر و تألم جامعه خیرین استان کرمان و کشور است. بی شک، درگذشت حاج محمد حسن شایان فر ، خیر نیک اندیش، فرهیخته و مجاهد عرصه علم و دانش و آینده سازی که نام خود را با قدم گذاشتن در عرصه آموزش آینده سازان میهن اسلامی جاویدان نمود.

اگرچه کرمان یکی از سفیران نیکوکاری و مدرسه سازی خود را از دست داد، اما بی شک پرچم نیکوکاری و ایثارگری همواره بدست پرخیر و برکت ادامه دهندگان راه او برافراشته خواهد ماند. دعای هزاران دانش آموز در مدارسی که به همت والای آن نیکوکار بزرگ ساخته شد قطعا توشه آخرت و بدرقه راه آن بزرگوار خواهد بود. در خاتمه، ضمن گرامیداشت یاد و نام مرحوم حاج محمد حسن شایان فر، به پاس زحماتی که این خیرنیک اندیش در مسیر تعلیم و تربیت دانش آموزان داشته است، بار دیگر فقدان او را تسلیت و تعزیت گفته و از درگاه حق تعالی برای آن مرحوم علو درجات و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و تندرستی آرزومندم

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان


بازدید معاون مشارکتهای مردمی و خیرین مدرسه ساز از مدرسه ۶ کلاسه در حال تکمیل منطقه کم برخوردار روستای مهتابی

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به همراه سرکار خانم خاکباز و خانواده محترم برقعی خیرین مدرسه ساز، از مدرسه ۶ کلاسه در حال ساخت عشایری مرحوم اشکان برقعی بازدید و در جریان روند اقدامات این طرح قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: در راستای سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور مبنی بر محرومیت زدایی و مدارس روستایی و مناطق کم برخوردار، مدرسه ۶ کلاسه‌ی دانش آموزان عشایری مرحوم اشکان برقعی در روستای کم برخوردار مهتابی از توابع شهرستان عنبرآباد استان کرمان در حال ساخت و تکمیل و به زودی  به بهره برداری خواهد رسید.

 سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به ساخت پروژه های آموزشی در مناطق کم برخوردار گفت: این مدرسه خیر ساز که توسط خیرین و اداره کل نوسازی مدارس کرمان در حال ساخت و تکمیل است، در یک روستای کم برخودار و برای دانش آموزان عشایری روستای مهتابی شهرستان عنبرآباد که بیش از این در کانکس مشغول به تحصیل بوده، در حال تکمیل و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته زندوکیلی معاون مشارکت های مردمی نوسازی مدارس کرمان، این مدرسه ۶ کلاسه با زیربنا آموزشی ۵۰۰ متر مربع و ۶ چشمه سرویس بهداشتی که توسط خیر محترم تکمیل و ساخت حصار به طول ۲۰۰ متر مربع و ۲۵۰۰ مترمربع محوطه سازی و آسفالت که توسط نوسازی مدارس اسنان کرمان در حال تکمیل و به زودی به بهره برداری و تحویل دانش آموزان عزیز خواهد گردید.

اول آذرماه بزرگداشت مردی از جنس بخشش و گذشت است. کسی که همه زندگی‌اش را وقف مردم کرده است. پهلوانی لقبی است که مردم او را با آن می‌شناسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان، ضمن تبریک سالروز تولد بزرگ خیر کرمانی پهلوان عطا احمدی به وی ، خانواده ایشان ، جامعه فرهنگی و خیری ، گفت: عطا احمدی، معلم ۸۷ ساله کرمانی آیینه تمام‌نمای جوانمردی است؛ او خودش هیچ خانه، خودرو و حتی تلفن همراهی ندارد، کسی که همه زندگی‌اش را وقف مدرسه سازی کرده است. پهلوانی لقبی است که مردم او را با آن می‌شناسند.

 خیر مدرسه‌سازی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کند 

 وی ادامه داد: پیشکسوت فرهنگی عطا احمدی، پهلوان ۸۷ ساله کرمانی که تا کنون بیش از ۲۸۵ مدرسه در استان کرمان ساخته است، سال‌ها قبل و پس از مرگ همسرش خانه‌اش را نیز تبدیل به مدرسه کرده و خود هم اکنون در اتاق استیجاری زندگی می‌کند.

 هدایتی گفت: در پرونده درخشان عطا احمدی، ساخت حدود ۲۸۵ باب مدرسه با هزاران مترمربع فضای آموزشی، تأسیس مجموعه پیشرفته سرای سالمندان کرمان با گنجایش ۱۶۰۰ سالمند، ساخت جاده کوهستانی به طول ۱۲کیلومتر و آبرسانی و برق‌رسانی به روستاهای «کوهپایه» کرمان با همکاری سازمان جهادسازندگی استان، ساخت بیش از ۱۳۶۰ واحد مسکونی، ساخت چندین مدرسه شبانه‌روزی، ساخت اردوگاه‌های شهید باهنر و شهید رجایی و هفت‌باغ «هینمان» در کوهپایه و ده‌ها کار عام‌المنفعه دیگر به چشم می‌خورد.

 عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان اذعان کرد: ‌او معلمی است که با عشق، سال‌ها در تعلیم و تربیت فعالیت کرد و حتی مرگ فرزندانش نیز باعث نشد یک روز در کلاس درس غایب باشد.

 این مقام مسئول ادامه داد: خدمات او در سال‌های اولیه انقلاب از چشمان شهیدرجایی دور نماند تا جایی که شهیدرجایی در زمان نخست‌وزیری، پس از اطلاع از اقدامات عطا احمدی در زمینه مدرسه‌سازی گفته بود: “اگر در هر یک از استان‌ها یک نفر مثل عطا احمدی داشتیم، وضع‌مان از این بهتر بود و مشکل فضای آموزشی در کشور نداشتیم”.

 عضو شورای فنی استان افزود: ‌گریزان بودن از مراسم بزرگداشت و سخن نگفتن درباره کارهایی که انجام داده خصوصیت اصلی اوست. کمتر کسی در کرمان هست که او را نشناسد. مرد مو سپیدی که با پیراهن و شلوار کرم‌رنگ سوار بر دوچرخه به پروژه‌های عمرانی در حال ساخت سرکشی می‌کند و همه آن‌ها را بر اساس نظم خاصی به پیش می‌برد.

 هدایتی گفت:وی بارها به عنوان معلم نمونه برگزیده شد، اما در بوق و کرنا نکرد و در تمام دوران خدمتش هدیه و جایزه‌ای را برای خود از هیچ کس نپذیرفت. عطا احمدی، نام متفاوتی دارد؛ نامی که نقطه ندارد، اما نقطه عطف زندگی خیلی‌ها شده است؛ نقطه امیدواری کسانی که شاید دیگر امیدی نداشتند.

 گفتنی است:عطا احمدی در حال حاضر عملیات ساخت چند پروژه بزرگ آموزشی با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد را در شهر کرمان آغاز کرده و تکمیل مجتمع مسکونی ۱۰۰ واحدی ویژه فرهنگیان دارای بیماری صعب العلاج را با پیشرفت حدود ۵۰ درصد در دستور کار دارد.

پهلوان عطا احمدی بزرگ خیر کرمانی، یکم آذرماه ۱۳۱۵ در روستای «هینمان» در کوهپایه کرمان به دنیا آمد. ‎پدرش محمد احمدی، از طایفه حاج‌باقر و حاج‌احمد، معروف به قندهاری‌ها، همگی اهل کرمان و ساکن محله بازارشاه و محله شهر و مسجد گنج بودند. مادرش عذرا عراقی‌زاده، دختر نایب‌اصغر بختیاری بود که همراه حکام بختیاری از چهارمحال به کرمان آمده بودند.این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

در روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه و با حضور خیرمدرسه ساز،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش،کلنگ ساخت مدرسه۹ کلاسه زنده یاد حسین حسنی سعدی در روستای حاجی آباد در شهر کرمان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان مراسم کلنگ زنی یکباب مدرسه ۹ کلاسه در روستای حاجی آباد ناحیه یک کرمان با محوریت محرومیت زدایی و مدارس روستایی در روستای کم برخوردار حاجی آباد منطقه یک شهر کرمان برگزار شد.

سردارحسنی سعدی خیر مدرسه ساز در این مراسم ضمن اشاره به اینکه کارخیر ماندنی است، گفت: در ابتدا شروع این کار خیر سعی کردیم با نام و یاد شهداء گرانقدر و در گلزار شهداء تفاهم نامه را امضاء، تا به برکت خون شهداء این کارخیر برای شادی دل دانش آموزان، آینده سازان این مملکت انجام پذیرد

مهندس هدایتی با اشاره به اتمام مدارس خیری که سالها به صورت نیمه تمام باقی مانده بود گفت: با تکمیل و ساخت این مدارس که با تخصیص اعتباری که در سفر ریاست جمهوری به استان کږمان رخ داد، روزنه امید در دل خیرین روشن و استقبال برای ساخت مدرسه در این چند سال بی نظیر بوده است

عضو شورای آموزش و پرورش استان ،در این مراسم در رابطه با سیاست دولت مردمی و سازمان نوسازی مدارس کشور درخصوص محرومیت زدایی و مدارس روستایی گفت: ساخت این مدرسه بر اساس نیاز آموزش و پرورش در یک منطقه کم برخوردار صورت می گیرد و کیفیت ساخت و ساز و مصالح استفاده شده تمام مدارس در سرتاسر استان چه در دورترین و محرومترین از نقطه استان باشد با مرکز استان برابر است.

وی ادامه داد: این مدرسه ۹ کلاسه با زیربنا ۸۶۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به همت خیر مدرسه ساز و ساخت ۵۵متر مربع سرویس بهداشتی و محوطه سازی مشارکت نوسازی مدارس کرمان، در منطقه کم برخوردار حاجی آباد ساخته خواهد شد.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این مراسم  با اشاره به آغاز تا عملیات ساخت ۹۱ مدرسه در استان در دو سال اخیر گفت: استاندارد سازی فضا آموزشی در راستای تحقق ساحت های سند تحول بنیادین و تسهیل فرایند یاددهی یادگیری یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش استان کرمان است.

وی از مدرسه سازی به عنوان مهمترین کار خیر نام برد و افزود: آثار و برکات مدرسه سازی برای همیشه تاریخ برای خیران ماندگار خواهد بود.

برپایه این گزارش: برای ساخت این هنرستان اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان پیش بینی شده است که توسط خانواده زنده یاد حسین حسنی سعدی بردار سردار حسنی سعدی مدیر گلزار بین المللی شهدای کرمان با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان پرداخت خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم سردار حسنی خیرمدرسه ساز، خانواده شهدا، ، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان،معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس، قهرمانی معاون پشتیبانی ناحیه ۱ آموزش و پرورش بخشدار، دهیار و جمعی از مسئولین نیز حضور داشتند.

به همت دفتر فنی اداره کل نوسازی مدارس اولین کارگاه آموزشی بررسی الزامات ایمنی وحریق مدارس در سالن کنفرنس اداره کل نوسازی مدارس کرمان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: کارگاه آموزشی بررسی الزامات ایمنی و حریق در مدارس، با حضور همکاران فنی این اداره کل و اساتید و کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس،کارشناسان فنی ادارات آموزش وپرورش واساتید دانشگاهی و کارشناسان حوزه پیشگیری سازمان خدمات آتش نشانی و ایمنی شهرداری کرمان برگزار گردید

علی فرسنگی معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در این جلسه گفت:هدف از برگزاری این دوره کارگاه آموزشی، ضمن ارائه استاندارد های فنی در طراحی فضاهای آمورشی بر لزوم کنترل و دریافت مجوز آتش نشانی توسط آموزش وپرورش به صورت سالیانه تاکید شد.

فرسنگی با اشاره به یاد دهی و پیشگیری حوادثی از قبیل حوادث ترافیکی، آتش سوزی و ایمنی در مدارس گفت: پیشنهاد استفاده از نیرویی به عنوان مسئول ایمنی مدارس جهت بررسی و کنترل مسائل مربوط به حفاظت از دانش اموزان جهت جلوگیری از حوادث ترافیکی .آتش سوزی و ایمنی مطرح شد.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی، همچنین نحوه عملکرد سیستم های اعلان حریق واتفا حریق به صورت عملی آموزش داده شد.

گفتنی است اولین کارگاه آموزشی بررسی الزامات ایمنی و حریق در مدارس، به همت و پیگیری دفتر فنی اداره کل نوسازی مدارس کرمان با حضور همکاران فنی این اداره کل برگزار گردید

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان در پاسخ به پایگاه خبری کنار صندل،خدمات دولت مردمی سیزدهم در احداث و تکمیل فضاهای آموزشی بی نظیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس در خصوص خبر وعده تحویل کانکس به مدارس جیرفت گفت:کانکس به عنوان فضای غیراستاندارد آموزشی تلقی میشود وسعی دولت سیزدهم و سازمان نوسازی مدارس کشور بر برچیدن فضاهای کانکسی می‌باشد و امکان خرید کانکس توسط نوسازی مدارس وجود ندارد و خبر وعده مدیرکل نوسازی مدارس برای ارسال کانکس به مدارس جیرفت را رد کرد.

وی با توجه به سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور در خصوص برچیده شدن فضای آموزشی کانکسی در قالب طرح دانش آموز شهید پناهی ادامه داد: در طرح شهید پناهی امسال ۳۷ مدرسه دو یا سه کلاسه در استان ساخته و تمام مدارس کانکسی بر چیده شد که تعدادی افتتاح و ما بقی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

عضو شورای آموزش و پرورش در خصوص خدمات دولت سیزدهم و تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام گفت: در سفر ریاست جمهوری به کرمان اعتبار خوبی در راستای تکمیل مدارس نیمه تمامی که چندین سال رها شده بود اختصاص یافت و تمام این مدارس تکمیل و به بهره برداری رسید.

هدایتی در خصوص مدارس نیمه تمام شهرستان جیرفت نیز گفت: مدارس نیمه تمام زیادی در جیرفت نیز وجود داشت به عنوان نمونه مدرسه مدرسه مسکن مهر جیرفت که ۱۱ سال به صورت نیمه تمام مانده بود تکمیل و در مهرماه به بهره برداری رسید.

همچنین مدارس ۱۵ کلاسه خضرا بلوک جیرفت ،مدرسه۱۲ کلاسه فاطمه پذیرفته علی آباد جیرفت که ۲۰ روز پیش افتتاح شدند ،احداث مدارس حاشیه‌ای قدس سرجاز و ۶کلاسه کلرود جیرفت که به زودی و در همین سال تحصیلی آماده بهره‌برداری میشوند و ۴ مدرسه دیگر در شهرستان جیرفت ،تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی و تحویل تجهیزات هنرستانی و خدمات بی نظیر دیگری که توسط اداره‌کل نوسازی مدارس استان در شهرستان جیرفت و سایر شهرستان های استان انجام پذیرفت و در حال انجام است.

وی ادامه داد:کسب رتبه دوم تحویل فضاهای آموزشی درسطح کشور و کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نشان از موفقیت و تلاشهای شبانه روزی این اداره‌کل است و خدارا شاکریم که توفیق خدمت به مردم عزیز استان را به ما عنایت کرده است.

وی در آخر ضمن قدردانی و خدا قوت به اصحاب رسانه در خصوص اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم ، از برخی رسانه‌ها خواست که خدمات دولت به مردم را هر آنچه که هست و به طور صادقانه و شفاف اطلاع رسانی کنند که روحیه امید و انگیزه در مردم تقویت و طعم شیرین خدمات دولت به کام مردم بنشیند.

افتتاح دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه پیامبر اعظم (ص) شهرستان سیرجان

دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه پیامبر اعظم (ص) با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد با حضور مسئولین و سفیران نروژ و اسپانیا در سیرجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; در این مراسم که با حضور رضایی مدیرکل آموزش و پرورش،صانعی و زندوکیلی معاونین اجرایی و مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس کرمان،خیرین مدرسه ساز و سایر مسئولین شهرستان سیرجان به همراه بود، مدرسه ۱۲ کلاسه پیامبر اعظم (ص) شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان، در آیین افتتاح این مدرسه از تحصیل بیش از ۳۴ هزار دانش آموز تبعه خارجی در مدارس استان خبر داد و افزود: تعلیم و تربیت دانش آموزان اتباع خارجی در ایران یک مسئله مهم، حساس و حیاتی است که نیازمند توجه جدی دستگاه های مرتبط می باشد.

رضایی با اشاره به عملکرد خوب اداره کل نوسازی مدارس کرمان گفت: امسال از ابتدای سال تحصیلی جدید تا کنون بیش از ۷۰ مدرسه در استان کرمان به بهره برداری رسیده و از پروژه آموزشی ۴۲ کلاسه سردار سلیمانی به عنوان بزرگترین پروژه آموزشی کشور خبر داد.

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نیز خبرداد: بیش از این در هفته دولت و بازگشایی مدارس در شهرستان سیرجان چند پروژه به بهره برداری رسیده و امروز نیز هدیه ای دیگر به دانش آموزان سیرجانی، این پروژه ۱۲ کلاسه که با مشارکت خیرین و نوسازی مدارس کرمان ساخته و به بهره برداری رسید که مبارک دانش آموزان و معلمین گرامی باشد.

وی ادامه داد: این پروژه در دوطبقه و به متراژ ۱۲۸۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۶ هزارمترمربع که توسط خیرین و ۸ چشمه سرویس بهداشتی ، آبخوری و ساخت موتورخانه به متراژ۴۰ متر مربع و ۴۵۰ مترمربع حصارکشی که توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ساخته شده است.

گفتنی است این مراسم با اجرای سرود دانش آموزی ، سخنرانی مسئولین استانی و شهرستانی ، تجلیل از خیرین و دیگر برنامه های شاد به همراه بود.

با حضور سردار حسنی یار دیرین سردار سلیمانی و در گلزار شهداء بین المللی کرمان ، تفاهم نامه ساخت مدرسه ۹ کلاسه خیر ساز در روستای حاجی آباد استان کرمان به امضا رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; مدیرکل و معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس با حضور در گلزار شهداء کرمان با سردار حسنی مسئول گلزار بین المللی شهداء کرمان دیدار و تفاهم نامه ساخت مدرسه ۹ کلاسه خیرساز واقع در منطقه کم برخوردار حاجی آباد، را امضاء کردند.

سردار حسنی در حاشیه این مراسم با تعریف خاطره ای از سردار سلیمانی در خصوص یاد و نام شهداء در تمام مراحل زندگی، گفت: دلیل اینکه محل امضاء تفاهم نامه را در گلزار شهداء انتخاب کرده این بود که ضمن تجدید میثاق با شهداء گرانقدر، متبرک شدن این کار خیر با یاد و نام شهداء می باشد

مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان نیز در این مراسم ضمن یاد و نام شهداء گرانقدر خصوصا سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، گفت:امسال از ۱۴۶ پروژه آموزشی که به بهره برداری رسید ۵۱ درصد این پروژه ها خیری بودند که نشان از حضور گرم خیرین در سنگر مقدس مدرسه سازی دارد.

وی در رابطه با سیاست دولت مردمی و سازمان نوسازی مدارس کشور درخصوص محرومیت زدایی و مدارس روستایی گفت: ساخت این مدرسه بر اساس نیاز آموزش و پرورش در یک منطقه کم برخوردار صورت می گیرد و کیفیت ساخت و ساز و مصالح استفاده شده تمام مدارس در سرتاسر استان چه در دورترین و محرومترین از نقطه استان باشد با مرکز استان برابر است.

به گفته سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس کرمان، این مدر‌سه ۹ کلاسه با زیربنا ۸۶۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به همت خیر مدرسه ساز و ساخت ۵۵متر مربع سرویس بهداشتی و محوطه سازی مشارکت نوسازی مدارس کرمان، در منطقه کم برخوردار حاجی آباد ساخته خواهد شد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در روز یکشنبه ۱۴ آبان، از هنرستان کشاورزی رضوان و نحوه پیشرفت ساخت گلخانه و توزیع تجهیزات هنرستانی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ رضاهدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در حاشیه این بازدید،باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در خصوص حرفه‌آموزی، دانش آموزان در هنرستانها گفت: سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور در خصوص جهش هنرستان‌ها، به دنبال احداث این مراکز و توزیع تجهیزات مدرن و به روز آموزشی و هنرستانی در این مراکز آموزشی می باشد.

 هدایتی با اعلام اینکه،بیش از ۴۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی در مدارس استان کرمان توزیع شده،گفت: راهبرد دولت و وزارت آموزش و پرورش، حرفه‌آموزی به جای مدرک‌گرایی است که در دولت مردمی دکتر رئیسی اعتبار خوبی برای ساخت، اداره و تجهیز هنرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به ساخت هنرستانهای جنب کارخانه گفت: سال گذشته در شهرستان راور کلنگ هنرستان جنب کارخانه در شهرستان راور و امسال کلنگ ساخت چهار مجتمع آموزشی  و هنرستان توسط ارگ جدید، در چهار نقطه از شهرستان بم به زمین زده شد و امسال نیز چند هنرستان از ۱۴۶ پروژه آموزشی در سطح استان افتتاح گردید. 

گفتنی است، یک دستگاه تراکتور، انواع تجهیزات و ادوات کشاورزی مدرن و به روز و سایر تجهیزات هنرستانی به هنرستان کشاورزی رضوان داده شد.

لازم به ذکر است در این بازدید مدیرکل نوسازی مدارس کرمان که احسان جاذبی معاون پشتیبانی و فدایی مسئول کارپردازی و توزیع تجهیزات نوسازی مدارس کرمان، وی را همراهی کردند، از روند پیشرفت ساخت گلخانه کشاورزی که توسط نوسازی مدارس کرمان اجرا گردیده، بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی در آیین رونمایی از دستاورهای طرح شهید عجمیان قرارگاه عدالت تربیتی استان،در هنرستان فرهنگیان ناحیه دو کرمان گفت: قلب و مرکز ثقل اجرای این طرح، مدرسه و همه کادر مدرسه، اعضای انجمن اولیاء اهتمام ورزیدند همت کردند و در کنار بسیج دانش آموزی و نوسازی مدارس، یک کار جهادی و انقلابی انجام دادند.

وی گفت: این طرح در ابتدای سال ۱۴۰۲ شروع شد و نقطه اصلی مدرسه، کلاس درس بود و هدف اصلی این طرح بهسازی،شاداب سازی  مدارس مناطق کم‌برخوردار و توسط سازمان نوسازی مدارس کشور با همکاری گروه‌های جهادی و مردم در سراسر کشور اجرا گردید.

مهندس هدایتی با اشاره به سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور نسبت به محرومیت زدایی و مدارس روستایی گفت: در این طرح به مدیران اعلام کردیم، مدارسی که توان خرید تجهیزات جهت بهسازی و شاداب‌سازی را ندارند، نوسازی مدارس آماده‌ی خدمت‌رسانی و کمک است.

وی‌با اشاره به اهمیت مردمی‌سازی کارها، اذعان داشت: گروه‌های جهادی واقعا پای کار آمدند و جای شکر است که بحث گروه‌های جهادی و جهاد سازندگی در این دولت احیا شده است و این بسیار مهم است.

عضو شورای آموزش و پرورش افزود:در این طرح بیش از ۶ تن رنگ و امکاناتی از جمله بیش از ۳۵۰۰ کفی و پشتی صندلی به این مدارس تحویل داده شده است‌.

در این مراسم مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه اکثریت گروههای جهادی که در این طرح فعالیت می کردند متعلق به آموزش و پرورش بود گفت: این یعنی آموزش و پرورش آمده است تا نظم جدید جهانی را که رهبر معظم انقلاب فرموده را به معنی واقعی کلمه اجرایی و عملی کند.

بر پایه‌ی این گزارش، رونمایی از دستاوردهای طرح شهید سید روح‌الله عجمیان در راستای بهسازی و شاداب‌سازی مدارس مناطق کم‌برخوردار توسط سازمان نوسازی مدارس کشور با همکاری گروه‌های جهادی و مردم در سراسر کشور از جمله در استان کرمان برگزار گردید.

گفتنی است در این مراسم جمعی از خیرین، مدیرکل و معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس، معاون اجرایی ومشاور مدیرکل آموزش و پرورش،فرمانده بسیج دانش آموزی و مدیران آموزش و پرورش نواحی ۱و۲ حضور داشتند.

مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، صبح امروز همگام و هم دوش با مردم استان در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، این مراسم راس ساعت ۹ صبح از چهار راه غزه شروع شد، مردم با شرکت در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و با سر دادن شعارهای ” مرگ بر استکبار “، ” مرگ بر آمریکا ” و ” مرگ بر اسرائیل ” و همچنین محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین بار دیگر با آرمان های امام(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان در پیامی عنوان کرد: روز ۱۳ آبان، روز تبلور شعار عاشورایی هیهات منا الذله است که به عنوان روز ایستادگی در مقابل استعمارگران در ایران اسلامی شناخته شده است.

هدایتی افزود: سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روزی ماندگار در تاریخ ملت بزرگ ایران است که پیام استکبارستیزی این ملت برای بشریت تحت ظلم طاغوتیان و مبارزه و اقدام عملی علیه استکبار جهانی است.

اجرای سرود دانش آموزی، سخنرانی،آتش کشیدن پرچم رژیم غاضب صهیونیسمی و محکوم کردن جنایات این رژیم درکشتار بی رحمانه مردم بی دفاع غزه و قرائت قطعنامه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از دیگر برنامه های این روز بود.

گفتنی است در پایان این مراسم از دانش آموزان رتبه برتر کنکور باحضور امام جمعه،استاندار،مدیران کل آموزش و پرورش نوسازی مدارس و دیگر مسئولین استانی تجلیل به عمل آمد

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، در پیامی به مناسبت روز ۱۳ آبان این روز را یادآور به زانو درآمدن دیو استعمار و کوتاه کردن دست استکبار جهانی از کشور برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن پیام مدیرکل بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم

واقعه سیزده آبان که به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، انقلاب دوم نامیده شد، یادآور به زانو درآمدن دیو استعمار و کوتاه کردن دست استکبار جهانی از کشور عزیزمان، ایران اسلامی است.

در این روز دانشجویان متعهد و انقلابی ایران توانستند در امتداد خون شهدای دانش آموز و دانشجو، با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، قدرت شکست ناپذیری طاغوت زمان را در هم شکنند و فریاد ظلم ستیزی ایرانیان را در صحنه های بین المللی طنین انداز نمایند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز به ویژه شهید حسین فهمیده و شهدای مظلوم فلسطین، از همه آحاد جامعه به ویژه همکاران ارجمندم ، دانش آموزان و دانشجویان برای حضور گسترده در این راهپیمایی عظیم دعوت به عمل آورده تا یک بار دیگر علاوه بر نمایش انسجام و وحدت در حمایت از نظام اسلامی و بیعت مجدد با رهبر فرزانه انقلاب، انزجار و تنفر خود از اقدامات دشمنان نظام و فریب خوردگان آنان را اعلام کنیم

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در بازدید از چند هنرستان در شهر کرمان گفت: در یک سال اخیر بیش از ۴۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی در مدارس استان کرمان توزیع شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به کمبود تجهیزات کمک آموزشی در هنرستانها گفت:سال گذشته و امسال اعتبار خوبی برای تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی تخصیص یافت،اگر به همین صورت ادامه یابد این مشکل هم رفع خواهد شد
وی ادامه داد: سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور بر تقویت تجهیزات هنرستان‌ها و بخش مهارت‌آموزی است، یعنی هر دانش‌آموز با استفاده از تجهیزات به روز یک مهارت در حوزه آموزش متوسطه تا پایان‌ سال کسب کند و قطعاً در این راستا اتفاقات خوبی انجام می‌شود.
هدایتی، به روز رسانی تجهیزات را محرک اصلی آموزش‌های فنی حرفه‌ای دانست و اظهار داشت: تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان در سه سال اخیر بروز رسانی شده است


تفاهم نامه ساخت دو واحد آموزشی ۹ و شش کلاسه در شهرستان بم بین نماینده خیران با اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و آموزش و پرورش بم منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در جلسه انعقاد این تفاهم نامه، مدیرکل و معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش پرورش استان کرمان،نمایندگان موسسه خیریه پارسی پاک اندیش، مدیر و معاون پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان بم و رییس مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان بم حضور داشتند.

هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در این جلسه با اشاره به پروژه های نیمه تمام خیری در شهرستان بم و سطح استان گفت:خوشبختانه با تخصیص اعتباری که در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان اختصاص یافت،تمام پروژه های نیمه تمامی که سالها به دلیل کسری اعتبار باقی مانده بود،تکمیل وتحویل آموزش و پرورش گردید

گفتنی است این دو واحد آموزشی به همت موسسه خیریه پارسی پاک اندیش در شهرستان بم ساخته خواهد شد.

صمدالله محمدی نماینده مردم بافت،رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی طی دیداری با مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، از مجموعه نوسازی مدارس کشور و نوسازی مدارس استان کرمان در راستای تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان:صمدالله محمدی نماینده مردم شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه درمجلس، به همراه رئیس آموزش و پرورش، در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن تشکر از عملکرد و زحمات مجموعه نوسازی مدارس استان کرمان در سنگر مقدس مدرسه سازی، اذعان داشت: در راستای تکمیل مدارس نیمه تمام خیری و دولتی، با اهتمام و کوشش دوچندان سازمان نوسازی مدارس و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدارس این شهرستان تکمیل  و در شهرستان بافت پروژه نیمه تمام نداریم و در نهایت مردم شاهد و بهره‌بردار خدمات دولت مردمی خواهند بود .

محمدی با بیان استاندارد سرانه فضای آموزشی شهرستان بافت نسبت به استان کرمان، گفت: با وجود ساخت مدارس متعدد دولتی و خیری در سطح استان، بازهم با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که باید در این خصوص همانند گذشته در کنار دولت شاهد همکاری بخش دولتی و خیری باشیم.

هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این جلسه بیان کرد: فرهنگ مدرسه سازی در کشورما در جایگاه خوبی قرار دارد و تاکنون در این ارتباط کارهای مهم و بزرگی در حوزه آموزشی، ورزشی و پرورشی صورت گرفته و باید روز به روز ارتقا یابد.

وی ادامه داد: پروژه‌های زیادی در سطح استان وجود داشت که سالها به دلیل کمبود اعتبار از سهم دولت بر زمین مانده بود، با کمک دولت و مجلس و تخصیص اعتبار جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام،امروز جز اولین دستگاه اجرایی استان هستیم که دیگر پروژه نیمه تمام نخواهد داشت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان گفت: خدارو شاکرم با همت همه عزیزان هر هفته شاهد افتتاحیه مدارسی متعددی در هر شهرستان استان هستیم و شاهد لبخند و شادی دانش آموزانی که در یک محیط استاندارد،شاداب و ایمن تحصیل می کنند

طی مراسمی با حضور معاون برنامه ریزی و مشارکت های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کلنگ احداث دبیرستان دخترانه ۱۲ کلاسه صدریه دو  با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال جیرفت به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، علیرضا راشکی معاون برنامه ریزی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین کلنگ زنی این مدرسه خیر ساز گفت: رسالت اصلی سازمان نوسازی مدارس ، برقراری عدالت فضای آموزشی در اقصی نقاط ایران است و فرقی نمی کند مدرسه در کدام استان،شهرستان و منطقه باشد، بلکه بر اساس نیاز آموزش و پرورش ساخته خواهد شد.

وی افزود: خیرین در چند سال اخیر نقش موثری در مدرسه سازی ایفا کرده اند و سازمان نوسازی مدارس و ادارات کل نوسازی مدارس استانها نیز با تمام توان و امکانات همراه خیرین مدرسه ساز خواهند بود. ‌
رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت: اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با ساخت و تحویل ۷۱۳ کلاس درس رتبه سوم کشوری و مجموع مساحت  ۹۸۰۰۰  متر مربع فضای آموزشی  رتبه دوم کشوری را کسب نموده است، که ۴۶ درصد از این پروژه ها خیری بوده است.
گفتنی است دبیرستان ۱۲ کلاسه خیر ساز صدریه دو در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۱۴۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان با مشارکت خیر مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان احداث خواهد شد.

علیرضا راشکی با اشاره به افتتاح همزمان ۲۰۰۰ پروژه در سراسر کشور، خطاب به دانش آموزان گفت: ۴۶ درصد از مدارس ساخته شده با مشارکت و کمک خیرین حقیقی وحقوقی ساخته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ علیرضا راشکی معاون برنامه ریزی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مراسم بهره برداری از دو مدرسه‌ ۱۲ کلاسه امید خاورمیانه و زنده یاد دکتر محمدرضا اویسی جیرفت، اظهار داشت: خواسته مجموعه سازمان نوسازی مدارس، مردمی بودن است، ما بر این باوریم که آنچه در مسیر مشارکت های مردمی و حضور مادی و معنوی نیک اندیشان کسب نمودیم ارزشمند بوده و مایه ی فخر و مباهات است. 

وی با اشاره به برنامه سازمان نوسازی مدارس کشور در هدایت خیرین به امر نهضت مدرسه سازی در مناطق با سرانه فضای آموزشی پایین‌تر، خاطر نشان کرد: توجه به نیازسنجی و ضرورت در آغاز عملیات اجرایی یک پروژه ، اتفاق خوبی در تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های مناسب آموزشی و تربیتی برای همه ی فرزندان و امید های آینده ی این سرزمین است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مدارس خیری زیادی وجود داشت که چندین سال به صورت نیمه تمام باقی مانده بود از جمله مدرسه مسکن مهر جیرفت که از سال ۱۳۹۰ به دلیل کمبود منابع مالی نیمه تمام مانده بود و در این دولت با تامین و تخصیص اعتبار لازم، مدارس نیمه تمام ساخته شد و به بهره برداری رسید؛ شایان ذکر است که مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه امید خاورمیانه جیرفت با متراژ زیربنا ۲۰۰۰مترمربع، درزمینی به مساحت ۷۰۰۰مترمربع،با ۴۰۰ مترمربع حصارکشی و۱۲چشمه سرویس بهداشتی توسط خیرین و اداره کل نوسازی مدارس کرمان ساخته و به بهره برداری رسیده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، با حضور در شهرستان منوجان از توابع استان کرمان، مدرسه ۱۲ کلاسه «حافظ» و مدرسه ۹ کلاسه «رضویه» را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ علیرضا راشکی در آیین افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه «حافظ» شهرستان منوجان، با بیان اینکه سیاست سازمان نوسازی مدارس کشور در راستای مردمی سازی، توجه ویژه به زمینه مشارکت مردم و خیرین است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار فضای آموزشی و پرورشی با ۱۰ هزار کلاس درس در کشور تحویل دانش آموزان عزیز شده است.

وی اظهار کرد: اولویت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تکمیل طرح های آموزشی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است.

راشکی خاطر نشان کرد: اعتبار پیش بینی شده برای سازمان نوسازی مدارس کشور در سال جاری بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان است، که امید می رود در متمم (اصلاحیه) قانون بودجه برای شتاب بخشی به تکمیل طرح های در دست اجرا این میزان اعتبار افزایش یابد.

معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه ساخت و تکمیل پروژه های آموزشی جز استان های برتر کشور است، بیان کرد: پروژه ۴۱ کلاسه سردار شهید سلیمانی در شهر کرمان به عنوان بزرگترین پروژه آموزشی کشور در نیمه اول آبان ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری می رسد.

دبستان ۱۲ کلاسه حافظ یادمان زنده یاد محمد کراچیان، در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیربنای یک هزار و ۳۰۰ مترمربع به همت خیر نیک‌اندیش «صدیقه فضلی بزار» و بنیاد نیکوکاری مهرگیتی احداث ‌شده است.

همچنین در مراسم دیگری با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان مدرسه ۹ کلاسه رضویه شهرستان منوجان نیز افتتاح شد، که در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع با زیربنای ۹۰۰ مترمربع ساخته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس،در پی جنایت جنگی و حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان غزه و نسل‌کشی مردم مظلوم و کشتار صدها مرد، زن و کودک بی‌گناه فلسطینی، ضمن عرض تسلیت به پیشگاه آقا امام زمان (عج)،رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم مظلوم و داغدار فلسطین، مسلمانان جهان و خصوصا همکاران مجموعه نوسازی مدارس،این جنایت وحشیانه را شدیدا محکوم کرد، متن پیام بدین شرح است:
بِسْمِ‏ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏
 «ذلِکَ وَ مَنْ عاقَبَ بِمِثْلِ ما عُوقِبَ بِهِ ثُمَّ بُغِیَ‏ عَلَیْهِ لَیَنْصُرَنَّهُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ لَعَفُوٌّ غَفُورٌ »(حج/۶۰) آرى اگرح کسى، به همان اندازه که بر او عقوبت رفته، (ستم­ کننده را) عقوبت کند، و زان پس (باز هم) بر او ستم شود، خدا بى گمان وى را کمک خواهد کرد، و خداوند بخشنده اى آمرزگار است
جنایت جنگی و حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان غزه و نسل‌کشی مردم مظلوم و کشتار صدها مرد، زن و کودک بی‌گناه نشان ازوحشی‌گری جنون‌آمیز این رژیم ݝاضب و کفتار صفت دارد.
اینجانب و مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، ضمن تمجید از شجاعت و هوشمندی گروه­ های مقاومت ، حمایت همه­ جانبه و همیشگی خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرده و حملات کورکورانه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل را در بمباران هوایی بیمارستان المعمدانی در نوار غزه را شدیدا محکوم کرده و از همه دولت­ های عربی و اسلامی، چهره­ های تأثیرگذار و همه آزادی خواهان جهان و سازمان­ های بین­ المللی و حقوق بشری می­ خواهیم که ضمن هوشیاری در برابر دوگانه مزوّرانه «ظلم – مظلوم­نمایی» این رژیم سفاک، در برابر این جنایات هولناک سکوت و مصلحت ­سنجی را کنار گذاشته و جهان اسلام باید الزام به نابودی قطعی این رژیم و حذف از صفحه روزگار داشته باشد. «إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا فَلا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُون» (احقاف/۱۳) بى تردید کسانى که گفتند: «پروردگار ما الله است»، سپس [در میدان عمل بر این حقیقت] استقامت ورزیدند، نه بیمى بر آنان است و نه اندوهگین مى شوند.
رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان


در روز شنبه مورخ ۲۲ مهرماه ۱۴۰۲ و با حضور خیرین مدرسه ساز و مسئولین استانی و شهرستانی، مدرسه ۳ کلاسه‌ به دانش آموزان شهرستان فاریاب هدیه گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، به همت خیرین مدرسه ساز و نوسازی مدارس کرمان،دانش آموزان شهرستان فاریاب سال تحصیلی۱۴۰۲-۱۴۰۳ زا در محیطی شاد و ایمن تحصیلی می کنند.

در این مراسم که با اجرای برنامه های شاد دانش آموزان همراه بود، سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی گفت: نوسازی مدارس کرمان، از ظرفیت خیرین در راستای ساخت فضاهای آموزشی در این استان بسیار خوب استفاده کرده و خیرین حقیقی و حقوقی در حوزه مدرسه سازی حقیقتا خوش درخشیده اند.

وی در خصوص عدالت فضای آموزشی در سراسر استان کرمان افزود: رعایت عدالت در فضای آموزشی نگاه و رویکردی است که همواره در سازمان نوسازی مدارس کشور و در استان کرمان وجود داشته، تا حدی که حتی در مدارس مناطق محروم،روستایی، حاشیه و شهرک های پرجمعیت شهر نیز مورد توجه قرار داشته و دارد.

لازم به ذکر است مدرسه‌ی دخترانه ۳ کلاسه ریحان آباد، با زیربنا ۲۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، محوطه سازی ۶۰۰ مترمربع و ۳چشمه سرویس بهداشتی، با همت خیر مدرسه ساز سرکارخانم مریم رحیمیان و موسسه مهر گیتی و اداره کل نوسازی مدارس کرمان و با حضور خیرین مدرسه ساز، معاونین نوسازی مدارس ،مدیر پروژه و ناظرین منطقه جنوب استان، امام جمعه،فرماندار و مدیر آموزش و پرورش، در شهرستان فاریاب به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان متن پیام تسلیت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر آسمانی شدن مرحوم حاج قاسم عبداللهی، یکی از چهره های ماندگار در عرصه نیکوکاری و مدرسه سازی، ضایعه ای بزرگ برای استان کرمان و موجب تأثر و تألم جامعه خیرین استان کرمان و کشور است.

بی شک، درگذشت حاج قاسم عبداللهی، خیر نیک اندیش، فرهیخته و مجاهد عرصه علم و دانش و آینده سازی که نام خود را با قدم گذاشتن در عرصه آموزش آینده سازان میهن اسلامی جاویدان نمود.

اگرچه کرمان یکی از سفیران نیکوکاری و مدرسه سازی خود را از دست داد، اما بی شک پرچم نیکوکاری و ایثارگری همواره بدست پرخیر و برکت ادامه دهندگان راه او برافراشته خواهد ماند. دعای هزاران دانش آموز در مدارسی که به همت والای آن نیکوکار بزرگ ساخته شد قطعا توشه آخرت و بدرقه راه آن بزرگوار خواهد بود.

در خاتمه، ضمن گرامیداشت یاد و نام مرحوم حاج قاسم عبداللهی، به پاس زحماتی که این خیرنیک اندیش در مسیر تعلیم و تربیت دانش آموزان داشته است، بار دیگر فقدان او را تسلیت و تعزیت گفته و از درگاه حق تعالی برای آن مرحوم علو درجات و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و تندرستی آرزومندم

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن تبریک عملیات پیروز مندانه طوفان الاقصی پیامی بدین شرح صادر نمود:

بسم رب شهداء و صدیقین

وَأُخْرَیٰ تُحِبُّونَهَا ۖ نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ و [رحمتی‌] دیگر که آن را دوست دارید، یاری و پیروزی نزدیکی از جانب خداست. و مؤمنان را [بدان‌] بشارت ده.

عملیات پیروز مندانه طوفان الاقصی،این پیروزی غرور آفرین نوید بخش نابودی رژیم صهیونسیتی خواهد بود و هشداری جدی برای دشمنان اسلام در جهان می باشد.

در دنیا همواره دو جبهه حق و باطل در برابر هم قرار دارند،در عصر ما در خاورمیانه دو جبهه در یک کشور شکل گرفته است اما امروز فلسطین قدرت یافته و پایه‌های مقاومتی را که شهید سلیمانی محکم کرد در حال ثمر دادن است که جای خوشحالی و همبستگی دارد و این پیروزی برای ما افتخار است.

اینجانب ضمن عرض تبریک به مناسبت این عملیات پیروزمندانه و غرور آفرین و با توجه به شرایط کنونی مردم مظلوم و بی پناه فلسطین از خانواده بزرگ نوسازی مدارس دعوت می نمایم همراه با مردم عزیز ایران، ضمن حمایت از عملیات پیروز مندانه طوفان الاقصی و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی، یکبار دیگر با آرمان های حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری”مدظله العالی” تجدید میثاق نماییم و آرزوی پیروزی برای مردم مظلوم فلسطین می نماییم.

این وعده الهی است که ظلم پایدار نخواهد ماند و اراده مردم مظلوم فلسطین بر ظالمان پیروز خواهد شد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

آیین استانی «زنگ همبستگی ومقاومت» در حمایت از عملیات طوفان‌ الاقصی و مقاومت اسلامی فلسطین امروز، با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش، رؤسای آموزش‌وپرورش استان و جمعی از مسئولان، معلمان و دانش‌آموزان در هنرستان مدرس شهر کرمان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در این مراسم رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان با تبریک عملیات پیروز مندانه طوفان الاقصی گفت: این پیروزی غرور آفرین نوید بخش نابودی رژیم صهیونسیتی خواهد بود و هشداری جدی برای دشمنان اسلام در جهان می باشد.

وی با بیان اینکه هر کجا که بایستیم و مقاومت داشته باشیم در هر کاری پیروز می‌شویم به نحوه تشکیل حکومت جعلی اسرائیل اشاره کرد و گفت: مردم فلسطین از ۷۰ سال گذشته در برابر این اشغالگری مقابله کردند و مقاومتی به نام انتفاضه سنگ شکل گرفت. پس از آن نیز محور مقاومت با تلاش‌های شهید سلیمانی شکل گرفت و امروز اعلام می‌کنیم که تا پای جان از محور مقاومت و مردم فلسطین حمایت می‌کنیم.

رضایی افزود: ما امروز در شهر کرمان در استان سید شهدای مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی زنگ مقاومت و همبستگی را می زنیم تا پشتیبانی خود را از آرمان مردم فلسطین اعلام کنیم.

زنگ مقاومت و همبستگی در هنرستان دخترانه شهید مدرس کرمان برای حمایت از طوفان الاقصی و مقاومت اسلامی فلسطین نواخته شد.

حجت‌الاسلام مهدی‌عربپور، امام جمعه موقت کرمان  نیز در این مراسم با بیان اینکه در دنیا همواره دو جبهه حق و باطل در برابر هم قرار دارند، اظهار کرد: در عصر ما در خاورمیانه دو جبهه در یک کشور شکل گرفته است اما امروز فلسطین قدرت یافته و پایه‌های مقاومتی که شهید سلیمانی محکم کرد در حال ثمر دادن است که جای خوشحالی و همبستگی دارد و این پیروزی برای ما افتخار است.

بر پایه این گزارش: آیین استانی «زنگ مقاومت» در حمایت از عملیات طوفان‌ الاقصی و مقاومت اسلامی فلسطین امروز، ۱۶ مهرماه با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش، رؤسای آموزش‌وپرورش استان و جمعی از مسئولان، معلمان و دانش‌آموزان در هنرستان مدرس شهر کرمان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) با تبریک هفته وحدت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت:۱۳۷ مدرسه تا پایان سال ۱۴۰۲ به فضای آموزشی استان کرمان اضافه می‌شود، که از این بابت از تمام زحمات شبانه روزی و همکاری مدیرکل و همکاران وی در اداره کل نوسازی مدارس استان تشکر می‌کنم.

وی در خصوص مشارکت خیرین مدرسه ساز جهت ساخت و احداث پروژه های آموزشی افزود: پروژه حیات طیبه در شهرک الغدیر کرمان وجود داشت که به همت خیر مبلغ ۹۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد و در حال تکمیل است.

رضایی با بیان اینکه توسعه فضای آموزشی استان کرمان همچنان در دستور کار است، اضافه کرد: تا پایان سال تمام پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش و پرورش استان کرمان با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان به اتمام رسیده و تکمیل می‌شود و از این بابت از همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان تشکر می‌کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دو مجتمع آموزشی ۴۲ کلاسه به نام‌های سردار سلیمانی و سردار پورجعفری در شهر کرمان در حال ساخت است، گفت: این پروژه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه پروژه مهر برای بازگشایی مدارس کار بزرگی بود که اجرا شده است، گفت: سعی کردیم فضای مدارس به‌ویژه مدارس ما در مناطق محروم را بهسازی و آماده کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه بیش از ۲۸۰ هزار مترمربع از محوطه مدارس استان کرمان آسفالت شده است، افزود: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و هنرستانی توسط نوسازی مدارس استان خریداری و در مدارس استان کرمان توزیع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبارات آموزش و پرورش در کشور بود که در سفر رئیس جمهور به استان کرمان یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای آموزش و پرورش استان کرمان اختصاص داده شد، گفت: از این مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام بوده که خوشبختانه با پیگیری استاندار کرمان ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در دو بخش آموزشی و پرورشی فعالیت می‌کند و در حوزه پرورشی فعالیت‌های خوبی طی چند سال گذشته انجام شده است، افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور در سال گذشته برگزار و بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز در سال گذشته به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: در این راستا بیش از ۲۳۰ هزار دانش‌آموز استان کرمان به اردوهای راهیان پیشرفت در استان اعزام شدند.

رضایی با اشاره به اینکه ترویج مکتب شهید سلیمانی در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش استان کرمان است، بیان کرد: تاکنون بیش از ۱۴۵ هزار دانش‌آموز از سراسر استان کرمان به گلزار شهدای کرمان اعزام، برنامه‌های مختلف فرهنگی و تبیینی برای آنها اجرا و برخی عملیات‌های دفاع مقدس بازروایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، در این پیام آمده است؛

هفدهم ربیع الاول سالروز طلوع خورشید پرفروغ رحمت و مودت و ولادت رسول اکرم حضرت محمد مصطفی «ص» و همچنین ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) را تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

بی شک وجود پرمهر و برکت رسول خاتم و پیامبر عشق و دوستی حضرت محمد مصطفی «ص» مایه نجات بشر و ایجاد فرصتی برای عبودیت حضرت حق و مهربانی به بندگان خداست.

در سایه وجود پرمهر رسول امین، هفته وحدت؛ فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد و با تمسک به طریقت معنوی و بشردوستانه خاتم الانبیا، در راه تعالی اسلام ناب محمدی و برافراشتن پرچم لاالله الا الله در سراسر گیتی، گام برداشت.

اینجانب این مناسبت فرخنده را، خدمت آقا امام زمان(عج)، رهبر فرزانه انقلاب،همه مسلمانان جهان خصوصا مردم شریف ایران اسلامی و همکاران خودم در نوسازی مدارس کرمان، تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه رب رحیم ، برای عموم مسلمانان جهان شادی، توفیق و سربلندی مسألت می نمایم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان

مراسم کلنگ زنی, ساخت ۴ مجتمع در ۴ نقطه جنوب شرق استان کرمان, مجتمع آموزشی, مدیرکل نوسازی مدارس کرمان, روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور مدیر کل و معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرعامل مجموعه اقتصادی ارگ جدید بم، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، امام جمعه، فرماندار، مجمع خیرین شهرستان بم، آموزش و پرورش و دیگر مسئولین شهرستان بم کلنگ ساخت هنرستان ۱۲ کلاسه توسط موسسه راه هوشمند ارگ جدید بم به زمین زده شد.

 مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت : در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل مجموعه ارگ جدیدبم داشتیم و پیگیری های مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس، قرار شد تفاهم‌نامه ساخت ۴ مجتمع آموزشی در ۴ نقطه جنوب شرق استان کرمان به امضا رسید.

 وی ادامه داد: امروز کلنگ ساخت اولین مجتمع آموزشی که یک هنرستان ۱۲ کلاسه می باشد، توسط مسئولین در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع در شهرستان بم به زمین زده شد.

مهندس هدایتی و همراهان در ابتدای ورود به شهرستان بم با حضور در گلزار شهداء این شهرستان با اهداء گل و عطر افشانی، با آرمان های شهداء تجدید میثاق کردند.

 گفتنی است در بازدید اولیه در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و به دلیل کوچک بودن این زمین برای ساخت این مجتمع با پیگیری‌های انجام شده توسط فرماندار، زمینی به مساحت ۱۲ هزارمترمربع هماهنگ و کلنگ در آن زمین، انجام گردید.


جلسه شورای اداری, شورای اداری شهرستان بم, فرمانداری بم, اداره کل نوسازی مدارس, نوسازی مدارس کرمان, مدیرکل نوسازی مدارس کرمان, روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان; مهندس هدایتی در این جلسه ضمن عرض تبریک هفته وحدت و اعیاد ماه ربیع الاول در خصوص پروژه های نیمه تمام خیری گفت: مدارس خیری زیادی بودند که خیر تعهد خود را انجام داده بود و بعضی از این مدارس حدود ۱۰ سالی بود که به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت به صورت نیمه تمام باقی مانده بودند

 وی ادامه داد: در دولت مردمی دکتر رئیسی با سفری که به استان کرمان داشتند اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام تخصیص یافت، واین پروژه ها تکمیل و تا آخرسال به بهره برداری می رسند، وجز اولین دستگاه اجرایی در استان هستیم که دیگر پروژه نیمه تمام ندارد.

 عضو شورای آموزش و پرورش استان در خصوص توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی اذعان داشت: در سال گذشته اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و هنرستان خریداری ودر مدارس استان توزیع گردید، این نیز در تاریخ نوسازی مدارس و آموزش و پرورش بی نظیر بوده است، وامسال هم اعتبار خوبی برای خرید تجهیزات آموزشی و هنرستانی تخصیص یافته است.

 هدایتی در خصوص مدارس کانکسی نیز گفت: در استان کرمان مدارسی با تراکملا جمعیت ۱۰نفر و بالای ۱۰ نفر که به دلیل نبود فصای اموزشی در کانکس مشغول به تحصیل بودند، در طرحی به نام طرح شهید پناهیان مدارس ۲کلاسه ساخته و تا اخرسال به بهره برداری می رسند و دیگر در استان کرمان هیچ مدارس کانکسی نخواهیم داشت

عضو شورای فنی استان اذعان داشت;امسال با تحویل ۱۴۰پروژه در قالب ۷۰۰ کلاس درس در کشور رتبه سوم از لحاط تحویل کلاس درس و رتبه دوم را از لحاظ مساحت به متراز ۹۸۰۰۰مترمربع را دارا هستیم

گفتنی است جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بم با حضور مدیرکل نوسازی مدارس کرمان،مشاور و معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ،امام جمعه،فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بم و دیگر اعضاء شورای آموزش و پرورش شهرستان بم، برگزار گردید.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

خدمتی دیگر به مردم شهرستان سیرجان با بهره برداری از مدرسه‌ی ۹ کلاسه استثنایی پگاه پریدار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: باحضور دانش آموزان استثنایی، خیرین محترم، نماینده مردم درمجلس،امام جمعه،فرماندار،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و روسای آموزش و پرورش سیرجان و استثنایی مدرسه‌ی استثنایی۹ کلاسه پگاه پریدار افتتاح گردید.

مدرسه‌ی استثنایی ۹کلاسه خیرساز پگاه پدیدار، دارای ۱۰۰۰مترمربع زیربنای آموزشی.۶ چشمه سرویس بهداشتی و ۲۵۰۰مترمربع محوطه سازی توسط خیر محترم دکتر حسن نصرالله پور،دکتر مصطفی پریدار و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، ساخته و به بهره برداری رسیده است.

مهندس هدایتی در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و اعیاد پیش رو ماه ربیع الاول و فرارسیدن هفته وحدت، در خصوص مدارس تکمیلی شهرستان سیرجان گفت: در کمتر از یک ماه در سیرجان شاهد بهره برداری از ۸۰ کلاس درس خواهیم بود که در درصد سرانه آموزشی این شهرستان تاثیر به سزایی خواهد گذاشت که این موضوع در چند سال اخیر در تاریخ نوسازی مدارس بی نظیر است.

 وی ادامه داد: در دولت مردمی دکتر رئِیسی توجه ویژه ای به آموزش و پرورش شده است، به طوری که با تخصیص بیش از یک میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان اعتبار، جهت ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی استان کرمان،تمام این پروژه ها تکمیل گردید و تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

 در این مراسم دکتر رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم با بیان اینکه فضای آموزشی یکی از مهمترین ساحت‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اضافه کرد: فضای استاندار و مطلوب نقش موثری در تسهیل فرایند یاددهی و یادگیری دارد.

 وی با تقدیر و تشکر از مدیرکل نوسازی تجهیز و مدارس استان کرمان و اقدامات انجام انجام شده در این حوزه در استان، افزود: تا پایان سال جاری بیش از هزار کلاس درس در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

 در پایان این مراسم با حضور مسئولین از خیرین محترم تجلیل به عمل آمد.

با حضور خانواده خیر مدرسه ساز و مسئولین استانی و شهرستانی صورت گرفت:بهره برداری از دبیرستان دخترانه ۱۲ کلاسه زنده یاد حاج عزت الله گوئینی در سیرجانزیر عنوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان; در این مراسم که با برنامه های شاد ومتنوع،سرود دانش آموزی،دکلمه خوانی و سخنرانی مسئولین به همراه بود،دبیرستان دخترانه ۱۲کلاسه‌ی حاج عزت الله گوئینی افتتاح شد

 رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت: در شهرستان سیرجان ۱۲ مدرسه نیمه تمام خیری با ۸۰ کلاس درس وجود داشت که در سفر ریاست جمهوری به کرمان،اعتباری تخصیص و تمام این مدارس تکمیل و تحویل آموزش و پرورش می گردد.

وی ادامه داد: با تکمیل وتحویل پروژه های نیمه تمام به آموزش و پرور‌ش،، تنها دستگاه اجرایی استان هستیم که دیگر پروژه نیمه تمام ندارد.

 عضو شورای آموزش و پرورش استان اذعان کرد:امسال با تحویل دادن ۱۴۶پروژه آموزشی و ۷۰۰کلاس درس، ۰/۲ به سرانه فضای آموزشی استان اضافه گردید و از متوسط سرانه آموزشی کشور بیشتر می باشد.

گفتنی است آموزشگاه زنده یاد حاج عزت الله گوئینی دارای ۱۲ کلاس در دو طبقه با ۱۵۰۰ متر مربع زیربنا ، ۲۵۰مترمربع حصارکشی. ۷۰مترمربع سرویس بهداشتی و ۱۲۰۰مترمربع محوطه سازی توسط خیر محترم و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به بهره برداری رسید

 در پایان با اهداء لوح تقدیر از خانواده زنده یاد عزت الله گوئینی تجلیل و یاد خاطره ایشان زنده نگه داشته شد

در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و در جلسه شورای اداری، با حضور سردار حسنی سعدی همرزم و یار دیرین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،مدیرکل،معاونین و همکاران اداره کل نوسازی مدارس کرمان، از همکاران ایثارگر،جانباز و خانواده معزز شهداء و ایثار گر تجلیل به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان:مدیرکل در این جلسه که با محوریت (نشست تخصصی تبیین آثار و دستاوردهای دفاع مقدس در حوزه مقاومت) تشکیل شد، ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) و فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس گفت: طبق فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، دفاع مقدس برهه‌ای مهم و برجسته از تاریخ ایران اسلامی است و برای تبیین ظرافت‌ها و جزئیات حیرت‌آور دفاع مقدس، به نسل جوان امروز و دانش آموزان باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نوسازی مدارس کرمان و تقدیر و تشکر از همه همکاران نوسازی مدارس در رابطه با جذب اعتبارات ۱۴۰۱ و تحویل ۱۴۶ پروژه آموزشی و ۷۱۳ کلاس درس گفت; همکاران در نوسازی مدارس کرمان باوجود کمبود نیرو که بعضا همکاران جای ۳ نفر و به طور شبانه روز تا پاسی از شب مشغول بوده اند و خوشبختانه اعتبارات استانی و ملی به موقع و حتی زودتر از موعد مقرر جذب گردید.

در ادامه سردار حسنی سعدی مسئول گلزار بین المللی شهداء کرمان، ضمن خدا قوت به مدیرکل و همکاران وی و تبریک ایام پیش رو ، در خصوص« ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب حاج قاسم» و ارزشهای دفاع مقدس و آرمان های شهداء به سخنرانی پرداخت.

درپایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از همکادان ایثارگر، جانباز و خانواده شهداء ، جانباز و ایثارگر تقدیر به عمل آمد.

در چهارمین روز از ماه مهر ۱۴۰۲ در روز سه شنبه و با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش ،مسئولین شهرستان بافت و دانش آموزان مدرسه ۶ کلاسه فردوسی(طوبی) در شهرستان بافت افتتاح گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: در این مراسم که با حضور دانش آموزان و اجرای برنامه های شاد و متنوع و اجرای گروه سرود دانش آموزان و سخنرانی مسئولین همراه بود مدرسه ۶ کلاسه فردوسی (طوبی) در شهرستان بافت افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی مدارس در این مراسم گفت: مدرسه ۶ کلاسه طوبی در سال ۹۱ کار آن آغاز گردید و به دلیل کمبود بودجه کار آن متوقف ، با پیگیری و تخصیص اعتبار از محل تخریب و بازسازی ردیف محرومیت زدایی در سال ۱۴۰۰ کار آن مجدد آغاز و در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسید.

 هدایتی  از تحویل ۷۱۳ کلاس درس در قالب ۱۴۰ مدرسه به آموزش و پرورش استان در ابتدای سال تحصیلی جاری خبر داد.

وی افزود: نیمی از این کلاسهای نوسازدرمرکز استان ساخته شده و دو دهم درصد سرانه فضای آموزشی شهر کرمان را ارتقا داده است.

گفتنی است این مدرسه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و با زیربنای ۸۱۸ مترمربع ،حصارکشی۳۵۰ متر مربع،سرویس بهداشتی ،محوطه سازی و اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان از اعتبارت ملی محرومیت زدابی به بهره‌برداری رسید.

شرکت در مراسم یادواره شهداء معلم و دانش آموز، غبار رروبی گلزار شهداء و دیدار با خانواده دانش آموز شهید از دیگر برنامه های این سفر بود 

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش ۱۸ کلاسه خیرساز عباس میرزایی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان که توسط خیر محترم و به همت عطا احمدی بنیاد نیکوکاری ابوالفضل (ع) احداث شده است در شهر کرمان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این مدرسه خیر ساز گفت: خیران مدرسه ساز گنجینه های ارزشمندی برای آموزش و پرورش هستند که همواره یاریگر ما در راستای رفع کمبود فضای آموزشی و بهسازی و تجهیز مدارس بوده و هستند.

رضا هدایتی از “عطا احمدی” با عنوان “سردار مدرسه سازی” یاد کرد و افزود: خیران به ویژه خیرانی که در زمینه مدرسه سازی فعالیت می کنند انسان های وارسته و بافضیلتی هستند که نامشان تا همیشه بر تارک تاریخ می درخشد.

وی تصریح کرد: پهلوان “عطا احمدی” اسوه ساده زیستی و الگوی انسانیت و مردم داری همچنین نمونه بارز عشق به معلمی و دانش آموزان و مدرسه است، وی انسانی بی آلایش و مورد اعتماد مردم و مسئولان است که سال های عمرش را صرف خدمت به جامعه کرده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ابراز امیدواری کرد افراد بیشتری با تاسی به “عطا احمدی” از وی درس احسان، عشق، انفاق، مدرسه سازی و مدرسه یاری، درس بی توجهی به تعلقات دنیوی و توجه و تمرکز به موضوع با اهمیت ایجاد فضای آموزشی مناسب بیاموزند.

هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش عباس میرزایی در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع با مساحت یکهزار و ۸۰۰ متر مربع احداث شده است.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش ۱۸ کلاسه خیرساز عباس میرزایی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان که توسط خیر محترم و به همت عطا احمدی “بنیاد نیکوکاری ابوالفضل (ع)” احداث شده است در شهر کرمان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن پیام مدیرکل به شرح ذیل می باشد:

به نام خداوند لوح و قلم

پاییز را گرچه با خزان و زردی و سردی می‌شناسند اما در ایران عزیز، تقارن شروع این فصل با گشایش نوی مدارس و جوشش تازه و پر از شوق و ذوق دانش‌آموزان، پاییز را به بهاری‌ترین فصل سال بدل کرده است. بهار تعلیم و تربیت، احیاگر و تجدیدکننده مهر و مهربانی معلمانی است که راه و رسم زیستن را مشق می‌کنند.

اینجانب، تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی با آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) را اتفاق نیکی برای سال تحصیلی جدید دانسته و این رویدادهای مهم در مسیر انسان سازی را به رهبر معظم انقلاب و خانواده معظم شهدا، مردم شریف استان کرمان، به ویژه همکاران خودم در اداره کل نوسازی مدارس و جامعه تعلیم و تربیت استان، تبریک گفته و از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری خالصانه و صادقانه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آسایش و سربلندی فرزندان عزیز خواهانم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس، همزمان با سراسر کشور پیش از ظهر امروز با حضور دانش آموزان، مسئولین استانی ،لشکری و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش وپرورش در دبستان دخترانه شاهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان : در این مراسم که با برنامه های شاد و متنوع، خواندن سرود توسط دانش آموزان شاهد،حضور خادمین حرم مطهر امام رضا(ع)،مسابقه و سخنرانی مسئولین همراه بود، سال تحصیلی۱۴۰۲-۱۰۴۳ با نواخته شدن زنگ توسط دانش آموزان و مسئولین آغاز گردید.

 گفتنی است : سال تحصیلی۱۴۰۲-۱۴۰۳ در استان کرمان در حالی آغاز شد که ۱۴۶ مدرسه در قالب ۷۱۳ کلاس درس با مجموع زیر بنای ۹۸۰۰۰ متر مربع به فضای آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان اضافه گردیده است.

سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی با حضور در چند مدرسه ی طرح شهید عجمیان از روند آماده سازی مدارس،شاداب سازی و تعمیرات کلاس ها و تجهیزات، بازدید به عمل آورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: در راستای طرح شهید عجمیان ویژه تابستان،سعید زندوکیلی معاون مشارتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس و دبیر دبیرخانه این طرح، از چند مدرسه طرح شهید عجمیان که آماده بازگشایی برای سال تحصیلی جدیدهستند، بازدید کرد

وی طی گزارشی از شروع و آغاز این طرح گفت:بلافاصله بعد از ابلاغ شیوه نامه این طرح جلسات متعددی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و دیگر اعضا و با تشکیل دبیرخانه مرکزی، ثبت نام مدارس واجد شرایط در این طرح آغاز گردید

معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس ادامه داد: ۶۴۰ مدرسه در استان در سامانه برای طرح شهید عجمیان نام نویسی کرده بودند که تاکنون کار شاداب سازی حدود ۶۰۰ مدرسه انجام شده است و برای سال تحصیلی جدید آماده برای تحصیل دانش آموزان می باشد

زندوکیلی با اشاره به اهمیت مردمی‌سازی در این طرح و ضمن تشکر از گروه های جهادی اذعان داشت: گروه‌های جهادی واقعا پای کار آمدند و جای شکر است که بحث گروه‌های جهادی و جهاد سازندگی در این دولت احیا شده است و این بسیار مهم است.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس در پیامی درگذشت خیر مدرسه ساز، «حاج محمود بهشتی پور» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان:، متن پیام تسلیت مدیرکل به شرح زیر است: «وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُون» خبر آسمانی شدن خیّر نیکوکار عرصه مدرسه‌سازی شهرستان‌ رفسنجان، «حاج محمود بهشتی پور» موجب تألم و تأثر این جانب شد. بی‌تردید تلاش‌ها و سخاوت‌های کریمانه این بزرگ‌مرد عرصه مدرسه سازی، منشأ ثمرات، خیرات و آثار دنیوی و اخروی فراوانی خواهد بود.

ضمن ابراز همدردی، این ضایعه اندوهناک را به خانواده بزرگ نوسازی مدارس، خیرین مدرسه ساز، آموزش و پرورش و خانواده معزای این عزیز فقید، تسلیت عرض نموده از خداوند رحمان برای آن مرحوم، رحمت واسعه و غفران الهی مسألت می‌نمایم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان

با توجه به آئین نامه طرح تکریم همکاران نوسازی مدارس و سفر همکاران به مشهد مقدس و زیارت امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) در قالب طرح مهمانی خورشید، از زحمات همکاران سازمان و اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس طی پیامی از زحمات رئیس سازمان،معاونین وهمکاران سازمان و مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی و همکاران وی تقدیر و تشکر به عمل آورد.

متن پیام بدین شرح است :

 با سلام واحترام میزبانی و خدمتگذاری به زائرین و مسافرین در استان خراسان رضوی به ویژه عاشقان زیارت حرم علی بن موسی الرضا (ع) نعمتی است ارزشمند که آن را مجاوران جضرتش در قاب انجام وظیفه بر خود پسندیده اند و اگر چه این خدمات در نظر آفتاب خوبی ها بی پاسخ نخواهد ماند،اما شایسته می دانم به رسم قدر دانی از تلاش و مساعی شما در خدمت رسانی به زائرین مضمح شریف آن امام همام در قالب آیین نامه اجرایی تکریم همکاران (طرح مهمانی خورشید) تقدیروسپاسگذاری نمایم،

امید است که همواره نظرلطف آن حضرت قرین زندگیتان بوده،توفیق و سرافرازیتان را از درگاه خداوند رحمان مسئلت مینمایم.

رضا هدایتی

مدیرکل نوسازی مدارس،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس کرمان مدرسه اوتیسم کرمان، با زیربنای یک‌هزار و ۲۵۰ مترمربع و در دوطبقه در حال احداث و تکمیل می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: رضا هدایتی در حاشیه‌ی این بازدید که با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان ،مدیرعامل شرکت ساختمانی۱۱۵ و رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی همراه بود اظهار داشت: ساخت مدرسه اوتیسم مدت‌ها مطرح بود و چند خیر هم آمدند و در نهایت شرکت ساختمانی و راهسازی ۱۱۵ مشارکت در ساخت این مدرسه را بر عهده گرفت

وی گفت: مدرسه‌ با فضایی مطلوب با شاخص‌های معماری ایرانی اسلامی و در نظر گرفتن تمام نیازهای ویژه طیف اوتیسم برای این عزیزان در حال احداث و تکمیل می‌باشد و انشاءالله به زودی با تکمیل بخش حصار و محوطه که در تعهد خیر محترم است به بهره‌برداری می‌رسد.

گفتنی است مدرسه اوتیسم کرمان،با حضور نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان ، استاندار کرمان، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از اعضای شورای شهر و خیران و مدیران شرکت راهسازی ۱۱۵ در بهمن سال ۱۴۰۰ کلنگ‌زنی شده است.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در مصاحبه تلویزیونی از شبکه کرمان که در پروژه آموزشی سردار سلیمانی کرمان صورت گرفت، ازاین پروژه به عنوان بزرگترین پروژه در کشور یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان هدایتی گفت: پروژه سردار سلیمانی با تعداد ۴۰ کلاس درس و با زیربنای ۶۰۰۰ متر مربع به عنوان پروژه فاخر و بزرگی در کشور شناخته شده است

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی همکاران و پیمانکار این پروژه تا مهرماه ۱۴۰۲ افتتاح و تحویل آموزش و پرورش می‌گردد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان در خصوص پیشرفت این پروژه در ماه‌های اخیر گفت: این پروژه نسبت به چهار ماه پیش که مسئولین استانی و سازمان نیز از آن بازدید کردند،با تلاش شبانه روزی و جهادی همه همکاران در اداره نوسازی مدارس کرمان یشرفت بسیار خوبی داشته است و این پروژه در چند روز آینده به بهره برداری میرسد.

رضا هدایتی در پاسخ به پرسش خبرنگار در خصوص سرانه دانش آموزی استان کرمان گفت: متوسط سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۲۲ متر مربع برای هر دانش آموز می‌باشد،که استان کرمان خوشبختانه این استاندارد را دارد، ولی در شهر کرمان متوسط سوانه ۴.۸ مترمربع می‌باشد، که از متوسط کشور پایین‌تر است، که با تحویل تعداد ۱۵۰ کلاس از ۷۱۳ کلاس درس تحویل در مهرماه که مربوط به شهر کرمان می‌باشد، تقریباً ۰/۲ متر مربع سرانه فضای آموزشی افزایش می یابد که اگر به همین سرعت پیش بریم در دو سال آینده این مشکل در شهر کرمان هم حل خواهد شد

عضو کمیسیون فنی استان در خصوص مدارس کانکسی نیز گفت: در طرح شهید پناهیان که در ساسر کشور در حال اجراست،در استان کرمان مدارس کانکسی که جمعیت دانش آموزی ۱۰ الی ۲۰ نفر رادارد با مشارکت خیرین محترم تعداد ۴۰ مدرسه در خال ساخت می باشد و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسند و مشکل مدارس کانکسی نیز به کلی برچیده می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: در راستای پیگیری مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی قرار است در شرق استان ۴مجتمع آموزشی به همت منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ساخته شود.

وی ادامه داد: ساخت مجتمع های آموزشی از اهداف سند تحول و رویکرد نوین سازمان نوسازی مدارس کشور است.

امضاء این تفاهم نامه امروز با حضور زندوکیلی معاون مشارکت‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، محمدی و موذن زاده نمایندگان خیران موسسه آموزشی اندیشه هوشمند ارگ، الله آبادی نسب و دریجانی مدیر و معاون پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان بم در دفتر معاون مشارکتهای نوسازی مدارس کرمان صورت گرفت

گفتنی است این مجتمع آموزشی به همت منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم ساخته خواهد شد.

با تحویل دادن ۷۱۳ کلاس درس به آموزش و پرورش، متوسط سرانه فضای آموزشی استان کرمان از متوسط سرانه کشوری بالاتر شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان :استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان کرمان در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۲ که با محور پروژه مهر برگزار شد، بر شاداب سازی فضای جامعه و مدارس برای آغاز مهری بانشاط ، در آستانه بازگشایی مدارس تاکید کرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش در ادامه جلسه، از زحمات مدیرکل و همکاران اداره کل نوسازی مدارس کرمان در خصوص تحویل ۱۵۰پروژه و ۷۱۳ کلاس درس درسال جاری و بالارفتن متوسط سرانه دانش آموزی استان کرمان نسبت به کشور،تقدیر و تشکر کرد

در این جلسه هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در خصوص سرانه فضای آموزشی استان و کشور اظهار کرد: متوسط سرانه فضای فیزیکی آموزشی کشور ۵.۲۳ درصد و استان کرمان حدود ۵.۲ درصد است، اما سرانه فضای آموزشی شهر کرمان کمتر از استان است، امیدواریم در دوسال آینده اگر به همین سرعت پیش بریم مشکل سرانه شهر کرمان نیز حل شود

مدیرکل نوسازی در ادامه اظهار کرد: شاداب سازی فضای فیزیکی مدارس و تعمیرات و تجهیزات مدارس در قالب طرح شهید عجمیان انجام گردیده است و ۶۴۰ مدرسه در استان در سامانه برای طرح شهید عجمیان نام نویسی کرده بودند که تاکنون کار شاداب سازی حدود ۶۰۰ مدرسه انجام شده است

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در مصاحبه تلویزیونی از شبکه کرمان که در پروژه آموزشی سردار سلیمانی کرمان صورت گرفت، ازاین پروژه به عنوان بزرگترین پروژه در کشور یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان هدایتی گفت: پروژه سردار سلیمانی با تعداد ۴۰ کلاس درس و با زیربنای ۶۰۰۰ متر مربع به عنوان پروژه فاخر و بزرگی در کشور شناخته شده است

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی همکاران و پیمانکار این پروژه تا مهرماه ۱۴۰۲ افتتاح و تحویل آموزش و پرورش می‌گردد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان در خصوص پیشرفت این پروژه در ماه‌های اخیر گفت: این پروژه نسبت به چهار ماه پیش که مسئولین استانی و سازمان نیز از آن بازدید کردند،با تلاش شبانه روزی و جهادی همه همکاران در اداره نوسازی مدارس کرمان یشرفت بسیار خوبی داشته است و این پروژه در چند روز آینده به بهره برداری میرسد.

رضا هدایتی در پاسخ به پرسش خبرنگار در خصوص سرانه دانش آموزی استان کرمان گفت: متوسط سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۲۲ متر مربع برای هر دانش آموز می‌باشد،که استان کرمان خوشبختانه این استاندارد را دارد، ولی در شهر کرمان متوسط سوانه ۴.۸ مترمربع می‌باشد، که از متوسط کشور پایین‌تر است، که با تحویل تعداد ۱۵۰ کلاس از ۷۱۳ کلاس درس تحویل در مهرماه که مربوط به شهر کرمان می‌باشد، تقریباً ۰/۲ متر مربع سرانه فضای آموزشی افزایش می یابد که اگر به همین سرعت پیش بریم در دو سال آینده این مشکل در شهر کرمان هم حل خواهد شد

عضو کمیسیون فنی استان در خصوص مدارس کانکسی نیز گفت: در طرح شهید پناهیان که در ساسر کشور در حال اجراست،در استان کرمان مدارس کانکسی که جمعیت دانش آموزی ۱۰ الی ۲۰ نفر رادارد با مشارکت خیرین محترم تعداد ۴۰ مدرسه در خال ساخت می باشد و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسند و مشکل مدارس کانکسی نیز به کلی برچیده می‌شود

با حضور ریاست محترم جمهوری و به صورت مجازی در سراسر کشور و در استان کرمان باحضور مسئولین استانی، افتتاح متمرکز ۲۰۰۰ پروژه آموزشی صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان: همزمان با سراسر کشور افتتاح متمرکز ۱۰ هزار کلاس درس و در استان کرمان افتتاح ۷۱۳ کلاس درس با حضور مسئولین استانی ، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان ، مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و مدیران مدارس صورت پذیرفت.

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در این مراسم با اشاره به تکمیل و افتتاح پروژه های نیمه تمام خیری و مصوبات سفر رییس جمهور به استان کرمان گفت: بیشترین تخصیص اعتبار در حوزه آموزش و پرورش در مصوبات سفر در کل کشور به این اداره کل تخصیص یافت که در این راستا کرمان رتبه اول کشور را کسب کرد به طوری که با جذب اعتبارات تخصیصی سال گذشته و جاری شاید نوسازی مدارس کرمان نخستین دستگاهی باشد که پروژه ناتمام ندارد.

در این مراسم که با برنامه های شاد و متنوع و با حضور دانش آموزان خواندن سرود نیز همراه بود،رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز گفت، امسال تعداد ۱۴۶ پروژه آموزشی به متراژ۱۱۷۰۰۰ هزار متر مربع، تعداد ۷۱۳ کلاس درس در استان کرمان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد خوشبختانه در این دولت و با سفری که ریاست جمهوری به استان کرمان داشتند تخصیص اعتباری برای پروژه های آموزشی نیمه تمام خیری که چندین سال به دلیل نبود بودجه از سهم دولت باقی مانده بود،صورت گرفت و این پروژه ها تکمیل و تحویل آموزش و پرورش گردید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به وجود حدود ۶۰۰ هزار دانش آموز در استان عنوان کرد: با بهره‌برداری ۸۰۰ کلاس درس ۰.۱ متر مربع به ازای هر دانش آموز به سرانه آموزشی استان افزوده می‌شود و تا پایان سال(افتتاح ۱۵۰۰ کلاس درس) این عدد به ۰.۲ مترمربع خواهد رسید.

در این مراسم که با حضور دانش آموزان رتبه برتر کنکور نیز همراه بود،از دانش آموزان رتبه برتر تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که در پایان مراسم و همزمان با سراسر کشور و در استان کرمان با حضور استاندار و مسئولین و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش از ۱۴۶ پروژه آموزشی و پرورشی در قالب ۷۱۳ کلاس درس بهره برداری رسید.

در آستانه فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس و در راستای پاسخگویی مدیران و ارائه گزارش خدمات دولت به مردم ، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در استانداری، پاسخگوی سوالات مردم از طریق ارتباط تلفنی (سامد) بودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان،صبح روزچهارشنبه ۲۲ شهریور از ساعت ۸ تا ۹/۵ برای ایجاد ارتباط بدون واسطه و تلفنی برای حل مشکلات مردم در سامانه سامد حضور یافت.

گفتنی است ، سامد با هدف تمهید شرایط لازم برای برقراری ارتباطات مؤثر و کارآمد و نیز پاسخ‌گویی سریع و صحیح به مسائل و مشکلات مردم در رابطه با دستگاه‌های اجرایی راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان : حمید رضا خان محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان طی نامه ای به مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از زحمات وی و همکاران نوسازی مدارس کرمان تقدیر و تشکر کرد.

متن نامه بدین شرح است :

آقای مهندس هدایتی

مدیر کل محترم نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

سلام علیکم

خدمت به مردم و نظام جمهوری اسلامی فرصت گرانبها و پر افتخاری است که علاوه بر خشنودی مردم ، جلب رضایت پروردگار را نیز در پی خواهد داشت و به راستی کسانی موفق و سربلند خواهند بود که بتوانند به خوبی از این فرصت در راستای رضایت خداوند و خدمت صادقانه به مردم نهایت استفاده را ببرند. با عنایت به اینکه اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی استان کرمان در سال ۱۴۰۲ موفق به کسب رتبه برتر در کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی در بین ادارات اجرایی آن استان گردیده است؛ لذا بدینوسیله از زحمات جنابعالی و همکاران محترم آن اداره کل در پیاده سازی اهداف سیاست‌های کلی نظام اداری و اعتلای استان تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

امید است با یاری خداوند متعال و با تاسی به شهیدان و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با اجرای سیاست‌های دولت مردمی، نظارت عمومی و مشارکت نخبگان همچنان در مسیر خدمت به مردم شریف استان کرمان موفق و سربلند باشید.

حمیدرضا خان محمدی

معاون وزیر و رئیس سازمان

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان درحاشیه بازدید از پروژه ی درحال تکمیل و افتتاح آیت الله بهجت (ره) که در روز سه شنبه ۲۱ شهریور صورت گرفت،گفت: امسال در سال تحصیلی جدید تحول و انقلابی بزرگ در مدرسه سازی در سراسر کشور رخ داده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی ضمن بازدید از پروژه ی مدرسه ۱۲ کلاسه آیت الله بهجت و پیگیری و رفع مشکلات این پروژه گفت: قرار است به زودی و به طور همزمان با حضور مجازی رئیس جمهور محترم، آیین تحویل همزمان ۱۰هزارکلاس درس به طور همزمان در سراسرکشور برگزارگردد و در استان کرمان هم با حضور مسئولین استانی، مدرسه ۱۲ کلاسه آیت الله بهجت (ره) افتتاح می گردد.

 هدایتی با بیان اینکه باتلاش شبانه روزی و همت همکاران در نوسازی مدارس کرمان، امسال تعداد ۱۵۸ پروژه آموزشی به متراژ ۱۲۶۰۰۰ مترمربع و ۸۰۰ کلاس درس افتتاح و تحویل آموزش و پرورش استان می گردد و همه مشتاقانه منتظرندافتتاح این پروژه‌ها در سال تحصیلی۱۴۰۲ هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور که باحضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و بعضی مدیران کل دستگاه اجرایی استان و در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: خیری بالاتر از شهید و شهادت وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت: نقش شهدای ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ در پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر است، خداوند انسان را در جایگاهی قرار داده که اگر قدر خود را بداند، نه تنها خودش بلکه انسان های دیگر در زمان های دیگر را می تواند تحت تاثیر خودش قرار دهد.

وی ضمن بیان روایتی از امام حسن (ع) افزود: جایگاه انسانیت می تواند ترسیم کننده صراط مستقیم شود، انسان بصیر و آگاه که در مسیر مورد رضایت خدا قرار بگیرد، پلی است که بین بهشت و جهنم کشیده می شود.

امام جمعه کرمان گفت: طبق متون دینی، ما هر خیری بخواهیم تصور کنیم خیری مافوق آن وجود دارد، یعنی مافوق هر خیری وجود دارد اما خیری بالاتر از شهادت وجود ندارد چرا که انسانی که تمام هستی خود را در راه خدا فدا می کند، مسیر را درست تشخیص می دهد و همه هستی خود را در طبق اخلاص قرار می دهد شهید است.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: بالاتر از شهادت دیگر خیری نیست که این موضوع حجت را بر انسان تمام می کند و این انسان است که مانند پلی مردم را به بهشت هدایت می کند و بالاتر از شهید و شهادت هم خیری وجود ندارد، به این دلیل نقشی برای جامعه اسلامی ایفا می کند که در هیچ کار خیر و حرکت مثبتی این خیر مورد تصور نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر تحلیلی بر انقلاب اسلامی و حرکت تاریخ ساز انقلاب اسلامی داشته باشیم متوجه می شویم، هر روز انقلاب قدرتمندتر می شود، تاریخ نشان داده هر خونی جریان انقلاب را قوی تر کرده و ضعیف تر نشده است.

باحضور حجت الاسلام محمد مهدی شعاعی و همکاری ستاد اقامه نماز، کارگاه آموزشی صحت قرائت نماز با حضور جمعی از همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، حجت الاسلام شعاعی در حاشیه این جلسه ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص “جهاد تبیین”، گفت: در جنگ رسانه‌ای دشمن علیه حقایق انقلاب اسلامی و کمرنگ نشان دادن خدمات دولت، مردم ایران، مخاطب آن هستند و میتوانند ایفای نقش کنند؛ اگرچه مسئولین در این زمینه وظایف سنگین‌تری بر دوش دارند.

 بر پایه این گزارش پیش از این هم، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبلیغات فرهنگی، مذهبی و سیاسی همگانی( “جهاد تبیین”) در ادارات و نهاد های دولتی . کارگاه های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف نیز در اداره کل نوسازی مدارس کرمان برگزار گردیده است.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

راهپیمایی اربعین قوّت اسلام است،قوّت حقیقت است،قوّت جبهه‌ی مقاومت اسلامی است. «مقام معظم رهبری»

اربعین حسینی از مهمترین و قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان مسلمانان جهان و میعادگاه تجدید میثاق با آزادگی و دینداری است که در کربلا با خون خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام و یاران با وفایشان آبیاری شد و آثار بالنده معنوی آن مسیر سعادتمندی شیعیان را روشن می کند.

ضمن گرامیداشت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع)، فرار رسیدن اربعین حسینی را به پیشگاه مقدس آقا امام زمان(عج) ،ملت شریف ایران و خانواده‌ی بزرگ نوسازی مدارس استان کرمان تسلیت عرض کرده و سربلندی و پیروزی امت اسلام را از درگاه خداوند عالمیان خواهانیم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان،ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،از حمایت های استاندار کرمان در خصوص افزایش سقف اعتبارات تملک دارایی در سال۱۴۰۱و۱۴۰۲ و تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی ،تقدیر وتشکر کرد

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در رابطه با تحویل ۷۱۳ کلاس درس با زیربنای ۹۸۰۰۰متر مربع ساختمان آموزشی گفت: در این شاخص استان کرمان از نظرتعداد کلاس حائز رتبه سوم کشور و از نظر زیربنا رتبه دوم کشور را دارا می باشد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان در خصوص استاندارد سازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی و محوطه سازی و آسفالت مدارس نیز گفت،بیش از ۱۰۰۰کلاس درس در سال ۱۴۰۱ در استان استاندارد سازی و ۲۵۰ هزار متر مربع محوطه سازی و آسفالت نیز در مدارس انجام شده است.

وی ادامه داد:تکمیل ۴باب خوابگاه نیمه تمام آموزشی، اجرای عملیات اجرایی تکمیل استخرهای نیمه تمام شهرستان‌های زرند،ریگان،نرماشیر و سالن ورزشی رابر و احداث سرویس های بهداشتی مدارس فاقد امکانات بهداشتی نیز صورت پذیرفته است.

در پایان محمد مهدی فداکار استاندارکرمان از زحمات مدیرکل و مجموعه همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تقدیر و تشکر به عمل آورد.

مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی علوی شهید عباس نمازی در الله‌آباد کرمان با حضور جمعی از مسئولان، مردم و اهالی رسانه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این آیین، اظهار داشت: این مدرسه با ۱۴۰۰ مترمربع زیربنای آموزشی و ۲۵۰ مترمربع طول حصارکشی و ۲۰۰۰ متر مربع محوطه‌سازی یکی از ۱۳۰ مدرسه‌ی آماده‌ی تحویل تا ابتدای مهرماه در استان است.

وی افزود: عملیات اجرایی ساخت این مدرسه در سال ۱۳۹۴ شروع شد و کار توسط اداره کل راه و شهرسازی استان از محل اعتبارات حاشیه‌نشینی تا مرحله‌ی اسکلت پیش رفت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ادامه داد: سپس بنیاد علوی ورود پیدا کرد و ۳ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اعتبار گذاشت.

مهندس هدایتی اذعان داشت: شروع عملیات مجدد این پروژه در سال ۱۴۰۰ اتفاق افتاد و مابقی اعتبار آن نیز از محل اعتبارات دولتی طرح تکمیل فضاهای نیمه‌تمام خیری تامین شد و الحمدلله امروز شاهد بهره‌برداری از این مدرسه هستیم.

از جمله حاضرین در این آیین می‌توان به دکتر محمدمهدی زاهدی و دکتر محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر مجید عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی کشور، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و مهندس سید محمد واعظی‌نژاد مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش و مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان اشاره کرد.

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی از جمله معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، دبستان دخترانه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی حضرت فاطمه (س) راور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان در این مراسم، ضمن خیرمقدم به حاضرین، اظهار داشت: دبستان دخترانه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی برکت حضرت فاطمه (س) با ۱۲۹۰ مترمربع زیربنای آموزشی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با مشارکت بنیاد برکت ساخته شده است‌.

وی افزود: این مدرسه دارای ۳۵۰۰ مترمربع محوطه و ۳۹۰ متر حصار است و برای اتمام آن اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان هزینه شده است. مهندس هدایتی ادامه داد: امسال تا ابتدای مهرماه تعداد ۱۳۰ مدرسه‌ی جدید توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اذعان داشت: در یک سال اخیر سیستم سرمایشی و گرمایشی ۱۰۲۰ کلاس درس در سطح استان استانداردسازی شده است. مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان افزود: هم‌چنین برای ۱۰۹ مدرسه در سراسر استان جمعا به میزان ۶۸۶۷۰ مترمربع ایزوگام کار شده است‌.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان،دکترمحمود شیخ شعاعی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در راستای موفقیت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه برتر اجرایی استان، پیام تبریکی صادر نمودندکه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای مهندس رضا هدایتی مدیر کل محترم نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با سلام انتخاب شایسته آن اداره کل به عنوان “دستگاه برتر استانی در جشنواره شهید رجایی “بیانگر حسن تدبیر،برنامه‌ریزی منسجم، سازماندهی موثر، کارآمدی و شایستگی‌های حضرت عالی و تلاش‌های بی شائبه کارکنان آن مجموعه در راستای ارائه خدمات به مردم شریف در استان مایه مباعات و افتخار است. قطعاً این موفقیت موجب امید و اعتماد بیشتر مردمی اهم از شهروندان و جامعه هدف آن مجموعه در استان خواهد بود. جا دارد همزمان با هفته دولت ضمن گرامیداشت این ایام به نمایندگی از خانواده بزرگ تامین اجتماعی در استان این موفقیت ارزنده را تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای حضرتعالی و همه کارکنان فهیم آن اداره در استان توفیق روز افزون همراه با عزت و سربلندی آرزو نمایم.

محمود شیخ شعاعی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان شهریور ماه ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان : در سالروز شهادت شهیدان والامقام رجایی و باهنر و نخستین روز هفته دولت، مدیرکل نوسازی مدارس کرمان به همراه معاونین و همکاران وی، با حضور در گلزار مطهر شهدا کرمان با آرمان‌های بلند شهدای والامقام تجدید میثاق کردند.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته‌ی دولت، از افتتاح و بهره‌برداری از ۷۱۳ کلاس درس در سطح استان کرمان تا ابتدای مهرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی ضمن اشاره به بی‌سابقه بودن تحویل این تعداد کلاس درس در استان، افزود: با تلاش شبانه‌روزی اداره‌ کل نوسازی مدارس استان و پیمانکاران، کار تکمیل پروژه‌های تحویلی هفته‌ی دولت و مهرماه در حال انجام است و انشاالله امسال شاهد بی‌نظیرترین مهرماه خواهیم بود.

وی ادامه داد: امسال در فصل بازگشایی مدارس، شاهد تحوّلی بزرگ در حوزه‌ی تحویل فضاهای فیزیکی مدارس در سطح استان هستیم و تکمیل این تعداد کلاس درس در تاریخ نوسازی مدارس استان بی‌نظیر است.

وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان نوسازی مدارس جهت تکمیل و بهره‌‌برداری از این تعداد کلاس درس، اظهار داشت: روند تکمیل پروژه‌ها به صورت روزانه در حال پیشرفت است. به عنوان مثال می‌توان به مدرسه‌ی زهرا صالحی رفسنجان اشاره نمود که با یک حرکت جهادی تنها ظرف دو هفته تکمیل شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان، در خصوص این مدرسه افزود: پس از بازدید دو هفته پیش و پیگیری انجام شده، عملیات اجرایی این پروژه در یک حرکت جهادی و با تلاش شبانه‌روزی همکاران حوزه‌ی نظارت و اجرا با سرعت بی‌نظیر پیگیری و انجام شد و این پروژه هم در هفته‌ی دولت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: این تنها یک نمونه است و نهضت مدرسه‌سازی به شکل بی‌سابقه‌ای در استان در حال پیشرفت است. این پیشرفت بزرگ و شیرین نیز از برکات سفر ریاست محترم جمهور، آیت‌الله رئیسی و اعتبارات این سفر است.

مهندس رضا هدایتی، ضمن تاکید بر خدمات کم‌سابقه‌ی دولت مردمی سیزدهم در حوزه‌ی مدرسه‌سازی، ادامه داد: در مدت کوتاه ۶ ماهه‌ی اول امسال با تخصیص بی‌نظیر اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری در حوزه‌ی تکمیل پروژه‌های آموزشی استان، ۷۱۳ کلاس درس با زیربنای ساختمان ۹۸۰۰۰ متر مربع آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی اظهار داشت: با افتتاح و تحویل این تعداد کلاس درس، سرانه‌ی فضای فیزیکی مدارس استان کرمان به میزان ۰.۱ مترمربع افزایش خواهد یافت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان افزود: لازم به ذکر است که نوسازی مدارس استان کرمان به لحاظ تعداد کلاس درس تحویلی، حائز رتبه‌ی سوم و به لحاظ زیربنای فضاهای تحویلی حائز رتبه‌ی دوم کشور می‌باشد.

درچهارمین روز از هفته دولت مورخ ۱۴۰۲/۶/۵ در شهرستان رفسنجان توسط خیرمدرسه ساز و مسئولین، دو مدرسه ۶ کلاسه فاطمه الزهرا(س) و مهر عظام به بهره بهرداری رسید

در این مراسم که با سخنرانی مسئولین و خیر مدرسه ساز همراه بود از زحمات سرکار خانم زهرا صالحی کرمانی  خیر مدرسه ساز توسط مدیرکل نوسازی مدارس کرمان تقدیر شد. مدیرکل نوسازی مدارس استان، در خصوص این مدرسه افزود: پس از بازدید دو هفته پیش و پیگیری انجام شده، عملیات اجرایی این پروژه در یک حرکت جهادی و با تلاش شبانه‌روزی همکاران حوزه‌ی نظارت و اجرا با سرعت بی‌نظیر پیگیری و انجام شد و این پروژه هم در هفته‌ی دولت به بهره‌برداری رسید

لازم به ذکر است، این مدرسه ۶ کلاسه توسط خیر مدرسه ساز سرکار خانم زهرا صالحی و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، با زیربنای ۵۵۰ متر مربع ساختمان ، ساخت محوطه به مساحت ۲۵۰۰مترمربع و حصارکشی ۶۵۰ متر ساخته و در هفته دولت به بهره برداری رسیده است

در این سفر و با حضور خیرمدرسه ساز، مدیران کل نوسازی مدارس و اموزش و پرورش استان کرمان و مسئولین شهرستان رفسنجان ، مدرسه ۶ کلاسه مهر عظام که با مشارکت خیر و دولت ساخته شده در شهرک مسکن مهر شهرستان رفسنجان نیز به بهره برداری رسید.

مهندس هدایتی در این مراسم گفت: خوشبختانه در دولت مردمی دکتر رئیسی و در راستای سیاست های سازمان نوسازی مدارس کشور و با مشارکت خیرین محترم، توسعه زیرساخت‌های آموزشی در استان کرمان با جدیت دنبال می‌شود عضوشورای فنی استان در حاشیه‌ی این مراسم افزود: نوسازی مدارس استان کرمان به لحاظ تعداد کلاس درس تحویلی، حائز رتبه‌ی سوم و به لحاظ زیربنای فضاهای تحویلی به متراژ ۹۸۰۰۰ مترمربع حائز رتبه‌ی دوم کشور می‌باشد گفتنی است، این مدرسه ۶ کلاسه توسط مهر عظام و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، با زیربنای ۷۵۰ متر مربع ساختمان ، ساخت محوطه به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و حصارکشی ۱۰۰۰ متر ساخته و در هفته دولت به بهره برداری رسیده است

تجلیل از اصحاب رسانه با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان درسالن کنفرانس این اداره کل صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه‌ و‌ تجهیز‌ مدارس استان کرمان ، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به همراه معاونین وی در نشست خبری اطهار داشت، به زودی تعداد ۱۰هزار کلاس درس در قالب ۲۰۰۰ مدرسه،با حضور مسئولین کشوری وبه طور هم‌زمان در سراسر کشور به بهره برداری خواهد رسید.

رضا هدایتی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: ۴۰ مدرسه کانکسی مستقل با بیش از ۱۰ دانش آموز در کرمان احصا و ۴۲ مدرسه کوچک یک یا دو کلاسه نیز در بخش دولتی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: نوسازی مدارس برای مدارس کانکسی و یک یا ۲ کلاسه استان کرمان در حال ساخت مدارس مقاوم و استاندارد است و امیدواریم عملیات اجرایی احداث این مدارس تا دهه فجر سال جاری به اتمام برسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان تصریح کرد: اعتباراتی از سفر رییس جمهور به کرمان برای تخریب و بازسازی مدارس غیرمقاوم این استان تخصیص یافت که در این راستا تخریب و احداث حدود ۶۰ کلاس درس آغاز شده که تا پایان سال جاری تحویل آموزش و پرورش خواهند شد.

هدایتی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور تصریح کرد: بیشترین تخصیص اعتبار در حوزه آموزش و پرورش در مصوبات سفر در کل کشور به این اداره کل تخصیص یافت و رتبه اول کشور را کسب کردیم. او تاکید کرد: با اعتبارات تخصیصیی سال قبل و امسال شاید اولین دستگاهی باشیم که پروژه ناتمام نداشته باشد. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: از مهر سال گذشته تاکنون ۲۸۰ هزار مترمربع آسفالت در مدارس انجام شده و اعتباراتی از محل اصلاح قانون معادن به نوسازی مدارس تخصیص داده شده که از این محل سه کیلومتر حصارکشی مدارس در رفسنجان انجام شده است.

وی افزود: هزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان کرمان به ‌صورت خاص تا پایان سال باید تحویل آموزش و پرورش شود که ۸۰۰ کلاس آن تا اول مهرماه تحویل خواهد شد که در هفته دولت و اول مهرماه به بهره ‌برداری می رسند.

هدایتی با اشاره به مقدار سرانه فیزیکی آموزشی استان کرمان و کشور اظهار داشت: سرانه فضای فیزیکی آموزش متوسط کشور ۵.۲۳ درصد و این مقدار در کرمان حدود ۵.۲ درصد و سرانه فضای آموزشی در شهر کرمان کمتر از این مقدار است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: یک دهم متر مربع به ازای هر دانش آموز با بهره ‌برداری ۸۰۰ کلاس درس به سرانه فضای آموزشی این استان افزوده می‌ شود.

وی به وجود ۶۰۰ هزار دانش آموز در استان کرمان اشاره و تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی کرمان تا پایان سال جاری با افتتاح هزار و ۵۰۰ کلاس درس به ۲ دهم مترمربع می رسد که ۱۵۰ کلاس از این مقدار متعلق به شهر کرمان و ۲۰۰ کلاس آن مربوط به حوزه جنوب این استان است.

هدایتی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به استان کرمان افزود: بیشترین تخصیص اعتبار در حوزه آموزش و پرورش در مصوبات سفر در کل کشور به این اداره کل تخصیص یافت که در این راستا کرمان رتبه اول کشور را کسب کرد به طوری که با جذب اعتبارات تخصیصی سال گذشته و جاری شاید نوسازی مدارس کرمان نخستین دستگاهی باشد که پروژه ناتمام ندارد.

وی با بیان اینکه ۲۸۰ هزار مترمربع آسفالت از مهر سال گذشته تاکنون در مدارس استان کرمان انجام شده و اعتباراتی از محل قانون اصلاح معادن به نوسازی مدارس تخصیص یافته که از این محل سه کیلومتر حصارکشی مدارس در رفسنجان انجام شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: سیستم سرمایش و گرمایش ۹۷۰ کلاس درس این استان از مهر سال گذشته تاکنون استانداردسازی شده که ۶۰ درصد آن مربوط به جنوب کرمان بوده و استاندارد سازی این سیستم ‌ها در کلاس‌های باقیمانده جنوب طی سه سال آینده باید انجام شود.

وی به خرید ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی و تحویل آن به آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: همچنین تقریبا ۴۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی برای مدارس کرمان خریداری و بخش عمده آن توزیع شده است.

هدایتی از تامین صندلی استاندارد برای مدارس استان کرمان خبر داد و افزود: شاداب سازی فضای فیزیکی مدارس و تعمیر و تجهیز مدارس در قالب طرح شهید عجمیان در حال انجام است که حدود ۱۱۰ مدرسه ۲۰ میلیون تومان برای انجام این طرح واریز کرده اند که البته حدود یک و نیم میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز مدارس خریداری و در اختیار مدارس گذاشته می شود.

وی تاکید کرد: تاکنون ۶۴۰ مدرسه در استان کرمان در سامانه طرح شهید عجمیان نام نویسی کرده اند که تا ابتدای مهرماه کار شاداب سازی حدود ۶۰۰ مدرسه انجام خواهد شد.

وی به وجود مدارس غیردولتی فاقد استحکام در استان کرمان اشاره و تصریح کرد: تسهیلات بانکی به منظور بازسازی مدارس در اختیار موسسان این مدارس قرار می گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان درپی حادثه تروریستی در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی علیهماالسلام که به شهادت و مجروح شدن جمعی ازمردان و زنان و کودکان بی‌گناه منجر شد مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان پیام تسلیتی به شرح ذیل صادر نمود. بسم رب الشهدا والصدیقین

عملیات تروریستی حمله به زائران و نمازگزاران در حرم حضرت احمد بن موسی شاهچراغ ثابت کرد دشمنان کشور و ملت از هیچ اقدامی غیرانسانی و وحشیانه‌ای برای آسیب‌رساندن به مردم مظلوم ایران فروگذار نمی‌کنند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت هموطنان بی گناه به خانواده های معظم شهدا ،مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و همکاران خودم درسازمان نوسازی مدارس کشور و اداره کل نوسازی مدارس کرمان، از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل مسالت دارم

رضاهدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به همراه مدیر کل نوسازی مدارس کرمان از منطقه کوهپایه شهر کرمان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور، مهندس هدایتی مدیر کل نوسازی مدارس،مدیران اجرایی استان،بخشدارمرکزی، شوراها و دهیارها با حضور در جلسه شوراهای منطقه کوهپایه ، مشکلات این منطقه را مورد بررسی قرار دادند

مهندس هدایتی در این جلسه طی گزارشی از مدارس این منطقه گفت: در سال ۱۴۰۱ اعتبار خوبی برای تعمیر مدارس منطقه کوهپایه در نظر گرفته شد که مدرسه شهید کاظمی،اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر و رجایی که از لحاظ ایزوگام محوطه و آسفالت مشکل داشتند، تعمیر وباز سازی شدند

وی ادامه داد در حال حاضر نیز ساخت سرویس بهداشتی مدرسه مهر دانش در حال اجرا می‌باشد

دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور نیز در این جلسه نیز، ضمن تقدیر از عملکرد خوب نوسازی مدارس استان کرمان گفت : خوشبختانه در استان کرمان در بخش فضاهای آموزشی وتجهیزات مدارس، اقدامات و تلاش خوبی صورت گرفته است.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در مراسمی که به مناسب روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی که به طور ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور برگزار گردید، از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور مهندس هدایتی مدیرکل،مهندس زندوکیلی معاونت مشارکت های مردمی نوسازی مدارس استان کرمان برگزار گردیداز مهندس محمد علی آدینه رئیس مجمع خیرین، مهندس محمدرضا عامری مدیرعامل مجمع خیرین و خانم مهندس مهدیه نکوئی رئیس شورای بانوان خیرمدرسه ساز تجلیل شد.

گفتنی است همزمان و به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان نوسازی مدارس کشورو سایر استان ها از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز تجلیل شد

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در منزل خیرمدرسه ساز حاج حسین صفری از زحمات وی تقدیر و قدردانی کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان مهندس رضا هدایتی به همراه مهندس آدینه رئیس مجمع خیرین استان و مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در منزل خیر مدرسه ساز حاج حسین صفری از زحمات وی تقدیر به عمل آورد

مهندس هدایتی گفت:شما خیرین بزرگوار از ماحصل درآمدی که داشتید بنای نیک گذاشتید و این راه زمینه‌ای برای ترویج کار نیک می باشد.

وی ادامه داد:خیّر مدرسه ‌ساز تنها مدرسه نمی‌سازد، بلکه فرهنگ و انسان می‌سازد بنابراین ما امروز وظیفه داریم تا از افرادی تقدیر کنیم که بنیاد کار خیر را برای ما فراهم کردند و می‌دانیم کار خیر آن هم در مدرسه چه اندازه بی‌ریا و خدایی است و این تنها دلیل پایداری جایگاه خیرین مدرسه‌ساز است .

درروز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ با حضور معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس کرمان و نماینده خیر تفاهم نامه اهداء زمین و ساخت مدرسه ۳ کلاسه امضا شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، با حضور آقای عبدالحمید حدیدی،نماینده خیرمحترم خانم فاطمه عباس زاده تفاهم نامه ساخت مدرسه سه کلاسه و اهداء زمین توسط خیر محترم،در دفتر مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی امضاء گردید

مهندس زندوکیلی گفت،خیر محترم سرکار خانم فاطمه عباس زاده، زمینی را به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع در شهرستان بم،جهت ساخت یک باب مدرسه سه کلاسه تقدیم آموزش و پرورش شهرستان نموده است.

وی ادامه داد بعد از گفتگو با خیر محترم در خصوص هزینه ساخت این مدرسه، وی مبلغ بیست و یک میلیارد ریال برای ساخت این مدرسه نیز متقبل و تفاهم نامه ساخت این مدرسه به امضاء طرفین رسید

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگارجمهوری اسلامی ایران،شهید محمود صارمی و روز خبرنگارپیام تبریکی صادر نمود

متن پیام به شرح ذیل می باشد

سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند. سلام و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه ‏گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.

این روز برای بسیاری به قداست قلم و به شهادت شهدای عرصه خبر و خبرنگاری یک دنیا معنا است

اینجانب هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادتخبرنگار شهید «محمود صارمی»و روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران آزاداندیش، پر تلاش و پرشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم و ضمن آرزوی سلامتی و سربلندی برای فرهیختگان اهل قلم، امید آن دارم حق‌جویی و راستگویی آرمان همه ما باشد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان مهندس هدایتی مدیرکل،مهندس رضوانی مدیرپروژه و مهندس سلطانی ناظر، ازپروژه های در حال تکمیل شهر کرمان بازدید به عمل آوردند

مهندس هدایتی در این بازدید ضمن اعلام آمادگی و بهره برداری از چند پروژه و پیگیری و رفع مشکلات در پیش رو بعضی از پروژه ها گفت: در استان کرمان و شهر کرمان پروژه های خیری نیمه تمام زیادی بودندکه به دلیل کسری بودجه از سهم دولت،چند سالی به صورت نیمه تمام باقی مانده بودند، که در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان بودجه ای برای تکمیل این پروژه ها مصوب گردید و امسال این پروژه ها درحال اجرا و تکمیل می باشند

عضو شورای آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با وجود کمبود فضای آموزشی در استان،امسال تعداد ۱۵۰۰ کلاس درس در استان ودر شهر کرمان تعداد ۱۵۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش می گردد

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در حاشیه ی این بازدید با اشاره به طرح افتتاح همزمان ۲۰۰۰ پروژه ی آموزشی و پرورشی در قالب ۱۰۰۰۰ کلاس درس در سراسر کشور در شهریور ماه سال جاری با حضور مقامات عالی رتبه کشوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، جلسه طرح شهید عجمیان ویژه تابستان با حضور اعضاء این جلسه در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس کرمان برگزار گردید

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از اعضای جلسه در خصوص پیگیری و برگزاری این جلسه گفت:باید یک برنامه زمانبندی مشخص شود که مدارس طبق این برنامه جهت خرید و تحویل وسایل (رنگ،دسته ،پشتی و کفی صندلی و…)و هماهنگی با گروه‌های جهادی جهت انجام سریع و با کیفیت کار، صورت بگیرد

وی ادامه داد در گام دوم باید با مدیران اداره شهرستان‌ها و مدارس ارتباط مستقیم داشته باشیم تا بتوانیم هرچه بهتر و بدون هیچ مشکلی کار را با جدیت کامل پیش برد

عضو شورای آموزش و پرورش استان گفت: درهر گروه باید یک نماینده مشخص شود تا این نماینده بتواند ارتباط مستقیمی بین دبیرخانه مرکزی و مدیران اداره و مدارس داشته باشد، تا بدون هیچ واسطه‌ای بتواند مشکلات را بررسی و برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهد

در این جلسه ارجمندمعاون اداره کل آموزش و پرورش استان و دبیر جلسه نیز گفت:طبق سهمیه ی اول که استان کرمان داشت ۴۵۰ سهمیه و بعد از اضافه شدن سهمیه جدید در سیستم سامانه قرارگاه تربیتی تعداد ۶۶۶ مدرسه ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۴۷ مدرسه اعلام نیاز کردند و اولویت با مدارسی است که درخواست اعلام نیاز کردند

وی ادامه داد: نیازهایی که مدارس در سامانه ثبت نام کرده اند،ساخت سرویس بهداشتی، آبخوری،رنگ آمیزی ، شاداب سازی ایزوگام وتعمیرات صندلی و کلاسها اعلام نیاز شده است

گفتنی است مهندس هدایتی مدیرکل،ارجمند معاون اداره کل اموزش و پرورش و دبیر جلسه ، جناب سرهنگ روزخوش مسئول گروه های جهادی دانش اموزی استان،مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای نوسازی مدارس و سایر اعضا در این جلسه شرکت کردند.

در روز شنبه مورخ ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ جلسه هفتگی مدیرکل با معاونین و مدیر پروژه های منطقه در خصوص بررسی و پیگیری پروژه های در حال تکمیل و تحویلی مهرماه ۱۴۰۲، در دفتر وی تشکیل گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در این جلسه بررسی و پیگیری مسائل پروژه های در حال تکمیل و تحویلی مهر ماه و جذب اعتبارات سال ۱۴۰۱ ، مورد بحث قرار گرفت

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این جلسه طرح افتتاحیه همزمان ۲۰۰۰ پروژه آموزشی و پرورشی در قالب ۱۰۰۰۰ کلاس درس، درکشور را نیز مطرح کرد و پیگیری ، فراهم سازی بستر مناسب و برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم را خواستار شدند.

گفتنی است جلسه مدیرکل با معاونین و مدیران پروژه، هر هفته در دفتر مدیرکل برگزار می گردد.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی ، مهندس فرسنگی معاون فنی ،مهندس عربپور مدیر پروژه شمال استان و مهندس گرانمایه، از پروژه های در حال تکمیل شهرستانهای راور، زرند و چترود بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان : مهندس هدایتی مدیرکل دراین سفریک روزه آخرین وضعیت پروژه های این سه منطقه را مورد بازدید و بررسی قرار و دستور پیگیری و رفع مشکلات انها را صادر نمود.

عضو شورای اموزش و پرورش ، تکمیل پروژه های نیمه تمام را خواسته مردم دانسته و افزود: دولت در جهت تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام علی الخصوص پروژه های نیمه تمام خیری تلاش دارد.

 گفتنی است پروژه های ( خیری عارفین هوتک ، خیری مطهریه منطقه چترود،) ( مسکن مهر، خیری شهرک فرهنگیان ، استخر سرپوشیده مرکز شهر ، مدرسه شهید اندرزگو روح آباد، میرزا رضا دشتخاک شهرستان زرند ) ( حضرت فاطمه ،شهید رجایی ، خیری مرحوم نخعی ، سالن چند منظوره پلاتو ، اردوگاه فرهنگی نبی اکرم ، خلیج فارس هجدک شهرستان راور ) مورد بازدید مدیرکل قرار گرفت.

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، با رضا هدایتی مدیرکل و معاونین وی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان : شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مهندس هدایتی مدیرکل و معاونین وی،از وزیر آموزش و پرورش ،حمید رضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص روند پیشرفت مدرسه سازی در شهرستان سیرجان تقدیر و تشکر کرد.

 حسن پور به تلاش و مدیریت مناسب مدیرکل نوسازی مدارس کرمان و تیم همراه ایشان در خصوص روند پیشرفت مدرسه سازی در شهرستان سیرجان اشاره کرد و گفت: در شهرستان سیرجان با وجود کمبود سرانه فضای آموزشی زیاد، پروژه های نیمه تمام زیادی بود که با همت و پیگیری وزیر آموزش و پرورش ،رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و در استان کرمان اداره کل نوسازی مدارس ، این مدارس تکمیل و امسال به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه ضمن تشکر از خیرین مدرسه ساز گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی در خصوص خیرین در استان کرمان وجود دارد که باید از این ظرفیتها به خوبی استفاده کرد و بتوانیم هرچه بهترجهت جذب مردم وخیرین در امر مدرسه سازی تلاش کنیم.

رضا هدایتی نیز در این دیدار ضمن تشکر از نماینده ی مردم سیرجان و بردسیر در خصوص همراهی، پیگیری و رفع مشکلات در امر مدرسه سازی ،گفت: سیرجان از ظرفیت خیرین بسیار خوبی برخوردار است، که نمونه آن خیرمحترم حسین عباسلو که در بیست وپنجمین همایش ملی تکریم از خیرین مدرسه ساز کشور به عنوان خیر شاخص استان کرمان نیز تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، جلسه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) استان با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان، سردار جمال‌الدین آبرومند دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار زهرائی مسئول بسیج سازندگی، سردار ناظری فرمانده سپاه ثارالله استان و تعدادی از نمایندگان مجلس و مدیران کل استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در این جلسه گفت : در سازمان نوسازی مدارس کشور نیز طرحی به نام طرح شهید عجمیان که با هدف بهسازی و شاداب سازی فضای مدارس هم در ایام تعطیلات نوروز و هم در تعطیلات تابستان مشغول می باشد.

عضو شورای آموزش و پرورش ادامه داد : در این جلسه علاوه بر ساخت مدرسه ، سرویس بهداشتی ، حصارکشی و محوطه سازی نسبت به مباحث مختلف صحبت و تفاهم نامه‌ای میان سپاه ثارالله، استانداری کرمان و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع ) تنظیم شد.

وی اظهار داشت: در این تفاهم نامه پیشنهاد ساخت ۸۰۵ مدرسه ،۵۰۹ سرویس بهداشتی ، ۱۸۰هزار متر طول حصار کشی ،۱۲۰۰۰۰۰ متر مربع محوطه سازی و احداث ۴۰۰ نمازخانه در مدارس مناطق هدف محرومیت زدایی استان ، مطرح و مورد توافق فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سردار آبرومند قرار گرفت.

 لازم به ذکر است ، در این تفاهمنامه علاوه بر ساخت مدارس و ساخت سرویس بهداشتی ،در خصوص آب شرب، آبخیزداری ، ساخت ،راه روستایی، دانش‌بنیان‌ها، احیای قنوات، حوزه اشتغال، بهداشت و درمان و حاشیه‌نشینی کارگروه‌های تشکیل و در نهایت جمع‌بندی شد که ظرف مدت یک تا دو ماه کارگروه‌ها مباحث مطرح شده در تفاهمنامه را تبدیل به قرارداد کنند.

در روز پنجشنبه مورخ ۲۲ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور، استاندار ، نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی استان، ساختمان ستاد بحران استان کرمان ، که مجری این طرح اداره کل نوسازی مدارس کرمان بود، افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان: ساختمان اداره کل مدیریت ستاد بحران استان کرمان با دکتر وحیدی وزیر کشور ، استاندار کرمان ،نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی استان کرمان ،افتتاح گردید.

مهندس رضا هدایتی در این مراسم طی گزارشی از مشخصات این ساختمان گفت : این پروژه در سال ۱۳۸۸ کلنگ زنی و احرای آن آغاز گردید ولی به دلیل کمبود اعتبار این پروژه متوقف گردید ولی در سفر اخیر که ریاست محترم جمهوری به استان کرمان داشتند اعتباری جهت ساخت  وتکمیل این پروژه مصوب گردید واین ساختمان در تیرماه ۱۴۰۲ تکمیل وتوسط وزیر کشور به بهره برداری رسید

وی ادامه داد: این ساختمان توسط استانداری کرمان به بهره برداری رسیده است و مجری و ناظر دستگاه اجرایی این ساختمان اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کرمان می باشد .

عضو شورای فنی استان همچنین اظهار کرد: این ساختمان به متراژ ۲۴۰۰ متر مربع زیر بنا و در سه ظبقه می باشد که۴۲۰۰۰ متر مربع محوطه سازی دارد که ۱۰۰۰۰ متر مربع آن اجرا شده است همچنین متراژ ۱۰۰۰ متر مربع طول حصار کشی ، سردرب و پارکینگ این ساختمان می باشد. 

در روز چهارشنبه مورخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ باحضور همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و در استانه فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر ، کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر با حضور معاونین ، مهندس مشایخی دبیر امر به معروف و نهی از منکر و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، توسط استاد حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی شعاعی برگزار گردید

محمد مهدی شعاعی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این کارگاه آموزشی گفت : بهترین الگو برای جوانان امروز جامعه ما کتاب مقدس قرآن، وصیت نامه‌های شهدا و فرامین مقام معظم رهبری است

حجت الاسلام شعاعی در خصوص حجاب و عفاف و اهمیت آن در خانواده گفت:جامعه‌ای که دارای خانواده‌های مصمم و با ثبات باشد، هرگز نمی‌تواند مورد هدف دشمن قرار بگیرد و هرگز آسیبی به آن نمی رسد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در مجموعه نوسازی مدارس کرمان ، شاهد زحمات زیادی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر هم از لحاظ حجاب و عفاف هم نماز و هم سایر موارد هستیم ، که با برگزاری جلسات ، همایش ، نصب بنر، خود گواه از اهمیت این موضوع برای مجموعه و همکاران نوسازی مدارس کرمان می باشد.

بیست وپنجمین همایش ملی تکریم از خیرین مدرسه ساز با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس کشور مهندس هدایتی به همراه مدیرکل آموزش و پرورش ، مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس و خیر ارجمند حسین عباسلو در بیست و پنجمین همایش ملی تکریم خیرین مدرسه ساز که در تهران برگزار شد شرکت کرد.

در این همایش خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت : تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت های سازمان نوسازی مدارس و مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور برشمرد

وی تصریح کرد: در صورت تامین اعتبارات لازم و عواید حاصل از مولدسازی املاک مازاد، پیش بینی می کنیم ظرف دوسال طرح های نیمه تمام تکمیل و تحویل شوند.

در اخر از خیر مدرسه ساز شاخص استان کرمان آقای حسین عباسلو توسط معاون اول رئیس جمهور ، وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تجلیل شد

گفتنی است، همایش ملی تکریم خیرین مدرسه ساز کشور (رویداد ۲۵) روز دوشنبه ۱۹ تیر با حضور مخبر معاون اول رییس جمهور در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران برگزار شد.

مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در بازدید از پروژه های منطقه جنوب استان خبرداد: تکمیل پروژه استخر منوجان و سالن ورزشی قلعه گنج و زهکلوت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس کرمان مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس از سالن ورزشی منطقه زهکلوت بازدید و از نزدیک پیگیر مشکلات این سالن قرار گرفت.

وی ادامه داد: دربازدیدی که با دکتر وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در سفر قبل، از سالن ورزشی قلعه گنج داشتیم و طی تماس تلفنی با وی درخصوص سالن ورزشی زهکلوت ، مقرر گردید که از بودجه استانی جهت تکمیل این دو سالن و استخر منوجان کمک و تا پایان سال این سه پروژه به بهره برداری خواهند رسید.

هدایتی افزود، در سفری که ریاست محترم جمهوری به استان کرمان داشتند ، بودجه ای جهت پروژه های نیمه تمام خیری مصوب گردید ، و انشالله تا پایان سال ۱۴۰۲ این پروژه ها به بهره برداری خواهند رسید.

لازم به ذکر است مهندس هدایتی برای بار دوم در کمتر از یک ماه از پروژه های ۸منطقه جنوب استان کرمان بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به مناسبت عید بزرگ شیعیان ، عید غدیر خم  پیام تبریکی صادر نموده است

متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

غدیر، سر آغاز رسالتِ آسمانی تمام پیامبران خداست درختِ دین، در غدیر است که سر به ملکوت می‌ساید

امامتِ دوازده خورشید، در روشنِ چشم‌های غدیر، طلوع کرده است اینک، دستِ تمامتِ اسلام است که بالا می‌رود اینک، دستِ نورانیِ قرآنِ ناطق است که تا عرش خدا اوج می‌گیرد اینک، زمین است که به آسمان می‌بالَد اینک، خورشید است که بر تابشِ خود بر علی علیه السلام، به زمین فخر می‌کند و اینک این کلماتِ آسمانی، از ملکوتِ کلامِ پیامبر علیه السلام منتشر می‌شود، که هر که را من مولا و سرپرستِ اویم، پس  علی علیه السلام نیز مولا و سرپرست اوست

اینجانب حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان است ، محضر آقا امام زمان (عج) ، شیعیان آن حضرت ،خصوصا همکارانم در سازمان نوسازی مدارس کشور وهمکارانم در استان کرمان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از خداوند منان می‌خواهم تا در این روز فرخنده به همه‌ی مسلمانان در جوار خود جایگاهی شایسته عنایت فرماید.

 رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به همراه مدیر پروژه و ناظرین منطقه جنوب استان برای دومین بار در سه هفته گذشته از پروژه های ۸ شهرستان جنوبی بازدید و از روند پیشرفت این پروژه ها احساس خرسندی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ، مهندس هدایتی ضمن حضور در گرمترین و دورترین مناطق جنوبی استان کرمان و بازدید از این پروژه ها گفت: خوشبختانه اکثر پروژه هایی که در مرحله اول ، ( اواخر خرداد ) بازدید کرده بودیم ، از روند پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بود

عضو شورای اموزش و پرورش استان افزود: تا مهر ماه امسال ۲۰۰ کلاس درس به مجموعه اموزش و پرورش این ۸ شهرستان اضافه خواهد شد و بخشی از مشکلات کمبود فضای اموزشی این شهرستان ها حل خواهد شد.

وی همچنین در حاشیه این بازدید، از نصب و راه اندازی سیستم سرمایشی سالن و خوابگاه شبانه روزی مدرسه دخترانه شهرستان جازموریان نیز بازدید کرد. 

لازم به ذکر است بازدید از پروژه های تحویلی مهر ماه امسال ، از دیگر شهرستان های استان کرمان نیز ادامه دارد.

مهندس سعید زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در دومین جلسه شهید عجمیان طرح تابستان گفت: تا امروز تعداد ۶۶۵ مدرسه ثبت سامانه گردیده است که تعداد ۵۱۵ مدرسه مدارک انها تایید شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس زندوکیلی در ابتدای این جلسه گفت: شهید عجمیان کارگر زاده ای بود که در اغتشاشات اخیر شهید شد و هدف از تشکیل این طرح شاداب سازی مدارس مناطق کم برخوردار است.

وی ادامه داد: اقدام در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تحقق عدالت آموزشی و شاداب سازی مدارس مناطق کم برخوردار اهداف مهم تشکیل قرارگاه جهادی شهید عجمیان است.

زندوکیلی اظهار داشت: ثبت نام مدارس کم برخوردار در اولویت است که سهمیه استان ۴۵۰ مدرسه بوده و ۶۶۵ مدرسه در کل استان ثبت شده است.

رضا رضایی مدیرکل اموزش وپرورش استان کرمان در این جلسه ضمن تاکید بر اجرای عدالت در این طرح گفت: ۷۲۵ گروه جهادی دانش آموزی خدام و ۳۵۸ گروه جهادی خارج از آموزش و پرورش استان کرمان در سامانه طرح شهید عجمیان ثبت شده است

بر پایه این گزارش، جلسه قرارگاه جهادی طرح شهید عجمیان با حضور مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی ، مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش و مسئولان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان . به میزبانی اداره کل اموزش وپرورش برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس کرمان در بازدید از پروژه های شهرستان کرمان، گفت: تا مهرماه امسال تعداد ۱۵۰ کلاس درس ،در شهرستان کرمان، تحویل آموزش و پرورش می گردد و بخشی از مشکلات کمبود فضای آموزشی شهرستان کرمان حل خواهد شد.

هدایتی در بازدید از مجتمع ۴۰ کلاسه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت، این پروژه یکی از پروژه های فاخر استان کرمان می باشد، که با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ، در روز خاکسپاری سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، به نام ایشان کلنگ زنی شد

عضو شورای آموزش و پرورش گفت: امروز دربازدید از این پروژه مشکلات این پروژه بررسی و در خصوص مشکل انشعابات این پروژه با آموزش و پرورش صحبت شد واین مشکل رفع گردید و تا امروز از روند پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است و در مهرماه امسال به بهره برداری خواهد رسید

وی در ادامه از دو پروژه ۱۲کلاسه حاجی آباد و پروژه شهرک الله اباد نیز بازدید کرد و گفت: پروژه شهرک الله که در حاشیه و منطقه کم برخوردار شهر کرمان می باشد، به صورت مشارکتی با بنیاد مستضعفان در حال تکمیل می باشد، محوطه سازی و آسفالت در حال انجام است و تا چند روز آینده با حضور مسئولین کشوری ، بنیاد مستضعفان افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ، دکتر مریم السادات طباطبایی در جلسه شورای اداری، اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان که در مجموعه این اداره و با حضور مدیرکل، معاونین وهمکاران نوسازی مدارس کرمان برگزار شد،گفت: جمعیت جوان به عنوان یکی از عوامل مهم اقتدار کشورها به شمار می رود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمان فرزند آوری را مستلزم فرهنگ سازی دانست و گفت: نگاه اشتباه و ضد دینی “فرزند کمتر زندگی بهتر” را باید اصلاح کنیم.

مریم‌السادات طباطبایی با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه کاهش جمعیت ابراز داشت: بعضی مدیران در استان کرمان به صورت دلی پای کار آمده‌اند و فعالیت های خوبی انجام داده‌اند.

وی از پیری جمعیت در آینده به عنوان یک چالش یاد کرد و ادامه داد: این آمار زنگ خطر بزرگ و چالش پیری جمعیت در آینده نزدیک است و می طلبد تمامی نهادها، دستگاه های دولتی و خصوصی با سیاستگذاری درست درصدد رفع این چالش باشند و این مشکل را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

مهندس هدایتی نیز در این جلسه گفت: بحث جمعیتی برای کشور حیاتی است، زیرا منابع انسانی می‌تواند، کشور را به توسعه برساند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده را یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم می‌داند،گفت کاهش جمعیت پیامدهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای کشور دارد.

خانم دکتر مریم السادات طبابایی مشاور استاندار کرمان در جلسه شورای اداری، اداره کل نوسازی مدارس کرمان که باحضور مدیرکل،معاونین وهمکاران این مجموعه تشکیل شد از زحمات مجموعه نوسازی مدارس کرمان تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی در این جلسه ضمن عرض تبریک عید سعید قربان، گزارشی از عملکرد نوسازی مدارس کرمان و زحمات همکاران این مجموعه ارائه داد.

وی گفت، همکاران ما در مجموعه نوسازی مدارس کرمان با وجود حجم زیاد کار ، وسعت زیاد استان کرمان و با وجود کمبود نیروی انسانی کم در این مجموعه، با همدلی و همفکری ، هر کدام به جای چند نفر و تا ساعاتی از شب مشغول به کار می باشند.

عضو شورای آموزش و پرورش در ادامه ضمن تشکر از استاندار محترم کرمان و مجموعه استانداری در خصوص جذب اعتبار تکمیل فضای اموزشی که در سفر ریاست محترم جمهوری به کرمان رخ داد، گفت با تخصیص این اعتبار به آموزش و پرورش که مبلغ ۱۳۷۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است ، امسال تا پایان مهر ۱۵۰۰ کلاس درس تکمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد و حجم زیاد از کمبود فضای آموزشی جبران خواهد شد.

وی درخصوص آسفالت مدارس هم گفت، امسال انقلاب بزرگی در خصوص آسفالت مدارس صورت گرفت، مقدار ۲۸۰هزار متر مربع که از سهمیه قیر رایگان به استان کرمان تعلق گرفته است بخش بزرگی از مدارس شهرستان ها آسفالت شده است

مهندس هدایتی در خصوص تجهیزات سرمایش و گرمایشی و همچنین تجهیزات هنرستانی نیز گفت، در سال گذشته و امسال اعتبار بسیار خوبی به این مورد تعلق گرفت که نسبت به سالهای گذشته این اعتبار بی نظیر بوده است

وی در اخر در خصوص رتبه بندی همکاران نوسازی مدارس و پیگیری این موضوع را از طریق مسئولین استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان مهندس هدایتی به همراه مدیر پروژه و ناظرین از پروژه های نیمه تمام شهرستان سیرجان بازدید کرد

وی طی بازدید از این پروژه ها گفت، روند پیشرفت فیزیکی این پروژه ها بسیار خوب می باشد به جز دو پروژه که با تعیین تکلیف پیمانکار و پیگیری مشکلات مربوطه این دو مدرسه هم در چرخه پیشرفت قرار خواهند گرفت و تا مهرماه تحویل داده خواهند شد

عضو کمیسون فنی استان ادامه داد ، تعداد ۷۸ کلاس درس در قالب ۱۲ مدرسه ، با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان تا اول مهر ماه تحویل آموزش وپرورش شهرستان سیرجان خواهد شد و بخش زیادی از کمبود سرانه فضای آموزشی این شهرستان حل خواهد شد.

وی در آخر گفت ، بعضی از این پروژه های که خیری بودند ، خیر سهم خود را پرداخت کرده بود به دلیل نبود اعتبار از سهم دولت به صورت نیمه تمام باقی مانده بود که با سفری که ریاست جمهوری به استان کرمان داشتند اعتباری برای تکمیل این پروژه ها در سراسر استان تخصیص داده شد.

در روز دوشنبه مورخ ۵ تیرماه، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از پروژه سایت ورزشی اداره کار،رفاه،و امور اجتماعی شهرستان سیرجان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان مهندس هدایتی مدیر کل نوسازی مدارس به همراه رئیس اداره کار، رفاه و امور اجتماعی شهرستان سیرجان از سایت ورزشی اداره کل کار اداره شهرستان سیرجان بازدید کردند

مهندس هدایتی در این بازدید گفت : طبق مصوبه شورای برنامه ریزی توسعه استان کرمان تکمیل این پروژه به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان محول گردید که از محل اعتبارات وزارت نفت که در سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی به استان کرمان مصوب گردید تکمیل خواهد شد.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه تجهیز مدارس کرمان ، در روزیکشنبه مورخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ امام جمعه، شهردار ومسئولین بخش ماهان وجوپار در خصوص کمبود فضای آموزشی ومقاوم سازی برخی مدارس شهر جوپار با مهندس هدایتی مدیرکل ومعاونین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان دیدار وگفتگو کردند

 مهندس هدایتی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از تکمیل مدارس نیمه تمام در سراسر استان کرمان تا مهرماه ۱۴۰۲ گفت: به برکت سفر ریاست محترم جمهوری که به استان کرمان داشتند در خصوص مدارس خیری نیمه تمام بودجه خوبی جهت تکمیل این پروژه ها اختصاص یافت وانشالله تا مهرماه ۱۴۰۲ تمام این پروژه ها تکمیل و تحویل آموزش و پرورش می گردد و بخش عمده ای از کمبود فضای آموزشی جبران می گردد

وی در ادامه در خصوص بهسازی  و مقاوم سازی هنرستان شهید کاکوئی گفت طرح شهید عجمیان فرصت بسیار خوبی است تا با کمک گروه های جهادی بتوانیم مدارسی  که نیاز به بهسازی ، مقاوم سازی  وشاداب سازی دارند این کاربه صورت جهادی و خودجوش انجام دهیم .

مهندس هدایتی گفت انشالله در سال ۱۴۰۲ سعی میکنیم بودجه ای برای تخیرب وبازسازی این هنرستان تخصیص دهیم وتا مهرماه سال آینده دانش آموزان آن منطقه در مدرسه ای نو و مقاوم به تحصیل خود ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اولین جلسه طرح شهید عجمیان ویژه تابستان صبح روز چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ در محل سالن کنفرانس اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تشکیل گردید.
مهندس هدایتی در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان گفت: در اوایل انقلاب که سازمان نوسازی مدارس هنوز تشکیل نشده بود و یا ظرفیت خیرین به صورت کمرنگ دیده می‌شد، نهاد جهاد سازندگی به همراه نیروهای جهادی، در سرتاسر کشور مدارسی ساختند که از دل این مدارس دانش‌آموزانی تحصیل کردند که امروز سکان‌دار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی در ادامه گفت: اگر ما واقعا بخواهیم یک کار جهادی انجام دهیم، مردم باید نمود کار جهادی ما را ببینند و صرفا جهت نمایش رسانه‌ای نباشد.
عضو شورای آموزش و پرورش استان در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل هر چه سریعتر دبیرخانه‌ی مرکزی این طرح، گفت: ضروری است تا به طور سریع سامانه‌ی ثبت نام این طرح راه‌اندازی شود تا گروه‌های جهادی بتوانند در این سامانه ثبت نام کنند و ساماندهی شوند تا در اولین فرصت کار جهادی و این طرح را آغاز کنند.

عضو کمیسیون فنی استان گفت، هرچه سریعتر جلسه‌ی روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها تشکیل و اهمیت این طرح مطرح شود تا بتوانیم هرچه بهتر از ظرفیت‌های شهرستان‌ها از قبیل بومی‌سازی و استادکار ماهر استفاده کنیم.

وی در پایان در خصوص اعتبارات این طرح گفت، سعی می‌کنیم جلساتی با حضور رییس سازمان، استاندار کرمان و سایر دستگاه‌های مربوطه تشکیل دهیم و اهمیت این طرح را مطرح کنیم تا بتوانیم اعتبارات خوبی جذب کنیم.
لازم به ذکر است که این جلسه با حضور مدیر کل و معاونین نوسازی مدارس، مشاور و معاون اداره کل آموزش و پرورش، نمایندگان بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی استان کرمان و سایر اعضا به میزبانی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تشکیل گردید.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش وپرورش استان که به میزبانی اتاق بازرگانی استان کرمان برگزار گردید از اقدام ماندگار اتاق بازرگانی  و اداره کل نوسازی مدارس کرمان در راستای راه‌اندازی پویش کرمان دانا «ساخت ۱۲۰ مدرسه در قالب ۷۲۰ کلاس درس تقدیر وتشکر کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان : محمد مهدی فداکار در این جلسه با اشاره به اهمیت مدرسه سازی و ایجاد کلاس درس برای دانش آموزان ، خاطرنشان کرد امضای تفاهم نامه بین نوسازی مدارس و اتاق بازرگانی کرمان رویای تحصیل در فضای آموزشی امن و استاندارد را برای دانش آموزان مناطق دور دست استان ایجاد کرده که باقیات و صالحات برای بانیان این امر و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی برای این اتاق است.

فداکار بر معرفی کار ارزشمند اتاق بازرگانی توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در سراسر کشور جهت حضور خیرین بنگاه های اقتصادی و معادن در امر مدرسه سازی تاکید کرد.

وی ادامه داد: ساخت فضای آموزشی، مهارت آموزی، توسعه دانش بنیان و دانش توسعه مدیریت از مهمترین اهداف پویش « کرمان دانا» است.

دراین جلسه مهندس هدایتی  مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به سرانه پایین میانگین فضای آموزشی استان نسبت به سرانه کشوری خاطر نشان کرد: پویش کرمان دانا در راستای ساخت ۱۲۰ مدرسه در قالب ۷۲۰ کلاس درس با اهداف ساخت فضای آموزشی، مهارت آموزی، توسعه دانش بنیان و دانش توسعه مدیریت با همکاری  اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس  وآموزش و پرورش استان آغاز به کار کرد.

وی افزود: تا کنون ۱۲ مدرسه در قالب ۱۱۸ کلاس درس به بهره برداری رسیده و ۴۰ مدرسه در قالب ۳۲۰ کلاس درس نیز در حال ساخت است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان  دراین جلسه با بیان اینکه جذب مشارکت های مردمی در اداره کل نوسازی مدارس کرمان  در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است گفت: ترویج فرهنگ مدرسه سازی و کار خیر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نهاد های دولتی و غیر دولتی از دیگر برنامه های اتاق بازرگانی کرمان است.

سید مهدی طبیب زاده با اشاره به پیگیری جدی برنامه های پویش کرمان دانا در استان اظهار کرد: همت و همکاری مدیران کل نوسازی و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش استان در خصوص پیگیری مصوبات پویش قابل تقدیر است.

طبیب زاده با بیان اینکه اتاق بازرگانی در منطقه حاشیه ای شهر کرمان مدرن ترین مدارس را می سازد گفت: توجه به آموزش دانش آموزان مناطق حاشیه ای شهر کرمان در راستای پیشگیری از آسیب های های اجتماعی ضروری است.

بر پایه این گزارش شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور استاندار کرمان در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در روز سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ برگزار شد از اختصاص بودجه ۲۳۱ میلیارد تومانی به اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان در ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، محمد رضا وحیدی در این جلسه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه جدی به آموزش و پرورش گفت: هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای توسعه و پیشرفت آینده کشور است.

وی از اختصاص ۲۳۱ میلیارد تومان بودجه در سال ۱۴۰۱ در راستای حل مشکلات فضای آموزشی و خرید تجهیزات خبر داد.

وحیدی با اشاره به وجود بیش از ۱۶۶ پروژه نیمه‌تمام آموزشی در استان گفت ۱۴۰۴ میلیارد تومان بودجه از محل اعتبارات سفرهای استانی ریاست جمهوری جهت تکمیل این پروژه های آموزشی نیمه تمام به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اختصاص یافته است که در کشور و تاریخ آموزش و پرورش بی‌نظیر است.

مهندس هدایتی نیز در این جلسه ضمن تقدیر وتشکر از دکتر وحیدی  در راستای تامین واختصاص بودجه جهت رفع مشکلات کمبود فضای آموزشی در استان کرمان گفت : پس از مصوب و اختصاص بودجه سفرریاست جمهوری جهت تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام ، سعی داریم که تا مهرماه امسال تمام مدارس نیمه تمام را تکمیل و تحویل آموزش و پرورش قرار دهیم.

بر پایه این گزارش جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور استاندار کرمان در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی‌ استان کرمان و جمعی از مسئولین، از پروژه‌های در دست اجرای شرق استان بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در حاشیه‌ی سفر به شرق استان، گفت: در این سفر از پروژه‌های در دست اجرای شهرستان‌های بم، ریگان و نرماشیر، از جمله از پروژه‌های طرح شهید پناهی بازدید کردیم که این پروژه‌ها از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بودند.
وی افزود: در همین راستا توصیه‌های لازم را به پیمانکاران کردیم تا ان‌شاالله پروژه‌های طرح شهید پناهی تا اول مهرماه تحویل شوند.
وی ادامه داد: هم‌چنین از مدارس طرح محرومیت‌زدایی و به صورت خاص مدرسه‌ی امام سجاد ریگان بازدید کردیم. این پروژه مدتی تعطیل بود و امروز پیمانکار قول داد که پروژه را تکمیل کند و تا اول مهر به بهره‌برداری برساند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان اذعان داشت: هم‌چنین در این سفر بحث تکمیل سرویس‌های بهداشتی منطقه را پیگیری کردیم؛ ان‌شاالله تا ابتدای مهرماه نواقص سرویس‌های بهداشتی در حال احداث برطرف شده و به آموزش و پرورش تحویل خواهند شد.
وی با اشاره به حضور دکتر وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و آقای اسماعیلی‌مقدم مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در منطقه، افزود: با توجه به سفر ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به شرق استان، در شهرستان نرماشیر با حضور ایشان و فرماندار منطقه، از استخر نیمه‌تمام شهرستان نرماشیر بازدید کردیم.
مهندس هدایتی ضمن اشاره به بازدید از استخر ریگان، افزود: در اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری، بخشی از اعتبار این دو استخر تامین شده است که ما پیگیر این اعتبار هستیم‌.وی ادامه داد: قرار شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم از منابع استانی برای محوطه‌سازی و کارهای باقیمانده‌ی استخرها کمک کند.
هدایتی خاطرنشان کرد: اگر ان‌شاالله تخصیص پروژه‌های سفر ظرف یکی دو ماه آینده اتفاق بیفتد، این دو استخر هم تا پایان سال تکمیل خواهند شد

در راستای خدمات رسانی مطلوب به فرهنگیان شهرستان زرند، صبح امروز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۲ مدیرکل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان به همراه نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان در مجلس ، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرند ، از پروژه نیمه تمام استخر سرپوشیده فرهنگیان این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان روند ساخت این پروژه قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه این بازدید رضا هدایتی مدیرکل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان گفت: پروژه‌ی استخر سرپوشیده فرهنگیان شهرستان زرند که در سال ۱۳۹۱ عملیات ساخت آن آغاز شده است، با ۱۰۰۰متر سالن وکاسه استخر تقریبا ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که مدتی به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده بود و برای تکمیل استخر، تاسیسات ومحوطه سازی آن حدود ۱۲ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد

هدایتی تصریح کرد : خوشبختانه پس از سفر رئیس جمهور محترم به استان کرمان، ۴۰ میلیارد تومان جهت تکمیل ۵ استخر در استان کرمان مصوب گردیده است ، و این استخر از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری، مجددا فعال شده و در حال تکمیل شدن است.

عضو شورای فنی استان گفت: هرکدام از این استخرهای سرپوشیده، زیربنایی بالغ بر ۱۰۵۰ متر مربع دارند که با تکمیل آن‌ها، ۵۲۵۰ مترمربع به فضاهای ورزشی آموزش و پرورش استان کرمان افزوده خواهد شد.

رضا هدایتی ادامه داد: در حال حاضر مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل استخر سرپوشیده فرهنگیان شهرستان زرند در نظر گرفته شده است که به زودی در سال ۱۴۰۲ تخصیص خواهیم گرفت و با این اعتبار این استخر تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید .

در روز سه شنبه ۱۶ خرداد مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس و خانم دکتر عفت شریعتی نماینده مردم زرند وکوهبنان درمجلس، فرماندار شهرستان زرند و مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرند از مدارس در حال تکمیل شهرستان زرند بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان طی بازدید از مدرسه روستی باب تنگل گفت : مدرسه ۶ کلاسه روستای باب تنگل شهرستان زرند که به همت خیر محترم آقای علیزاده خشت اول این مدرسه بنا شده است تا مرحله ی اسکله این مدرسه توسط خیر محترم ساخته شده است ومابقی عملیات اجرایی این پروژه شامل محوطه سازی، حصارکشی، سرویس بهداشتی وتاسیسات گرمایشی وسرمایشی این پروژه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از محل اعتبارات محرومیت زدایی تکمیل گردیده وانشالله تا اول مهرماه به بهره برداری و تحویل آموزش وپرورش شهرستان زرند خواهد شد

وی در ادامه گفت: در شهرستان زرند ۴ مدرسه تا اول مهرماه به بهره برداری می رسد که ۳ مدرسه از این ۴ مدرسه از ابتدا توسط خیرین کلنگ زنی واجرا شده است

عضو شورای آموزش وپرورش استان کرمان گفت : تکمیل فضا های نیمه تمام آموزشی خیری از اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری به استان کرمان، که یک سفر پر خیر وبرکتی برای اداره کل آموزش وپرورش استان کرمان بود تقریبا ۱۳۷۰ میلیارد تومان مصوب این سفر جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری بوده است که این پروژه هم از محل همین اعتبار درحال تکمیل وبهره برداری است

دراین بازدید خانم دکتر عفت شریعتی نماینده مردم شهرستان های زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی ، ضمن تشکر از مهندس هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان  و تیم همراه گفت: امروز روز باخیر وبرکتی است که یک مدرسه بسیار خوب وبا کیفیت بالا در یکی از مناطق شهرستان زرند در حال تکمیل و شاهد کارهای پایانی این مدرسه هستیم

وی ادامه داد: این مدرسه درسال۱۳۹۹ توسط خیر محترم کلنگ زنی واجرا شد وامروز خوشحالیم که این مدرسه در مهرماه ۱۴۰۲ افتتاح ودانش آموزان این منطقه می توانند در این مدرسه به تحصیل خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است مهندس هدایتی به همراه نماینده محترم مردم زرند وکوهبنان درمجلس و فرماندار شهرستان ازمدرسه سازمان عمرانی استان و مدرسه ۶ کلاسه شهرک فرهنگیان وچند پروژه دیگر بازدید به عمل آورد.  

هم‌زمان با فرارسیدن سال‌روز رحلت جان‌سوز بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، مهندس رضا هدایتی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با صدور پیامی، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی امام (ره) و شهدای قیام پانزدهم خرداد، این ایام را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
چهاردهم خردادماه، یادآور عروج ملکوتی فقیهی عالم، سیاستمداری محبوب، رهبری عادل و مجتهدی وارسته است. بزرگ‌مردی که پدر همه‌ی مسلمانان، آزادگان و مردم رنج‌دیده و مستضعف جهان بود و با ایثار، اقتدار و صلابت، اسلام ناب محمدی را چون چشمه‌ای زلال و نورانی در جهان احیا کرد و امید و روشنی را در دل ستم‌دیدگان متبلور ساخت.هم‌چنین قیام خونین و تاریخ‌ساز مردم در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، نقطه‌ی عطفی را در تاریخ مبارزات سیاسی ملت سلحشور و آزادی‌خواه ایران علیه استعمار و استبداد ستم‌شاهی رقم زد که نشان از روحیه‌ی والای مردان و زنان بزرگ و خداشناسی بود که توانستند با رهبری حضرت امام خمینی (ره)، عظیم‌ترین حماسه‌ی مردمی را با خلق حکومت دینی برخاسته از اراده‌ی مردم طراحی و پایه‌گذاری نمایند.
اینجانب به نمایندگی از خانواده‌ی ارزشمند و فرهیخته‌ی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، فرارسیدن سالگرد رحلت ملکوتی بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) را به حضور تمامی انسان‌های آزاده تسلیت عرض نموده، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره‌ی شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد، از درگاه خداوند منان، برای آن حماسه‌سازان آسمانی، قرب الهی و حشر با اولیای او و برای ملت شریف ایران، مزید توفیقات در پاسداشت این امانت بزرگ را خواستارم.
رضا هدایتی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»

هم‌زمان با فرارسیدن سال‌روز میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با صدور پیامی، این روز را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
اَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی اَلاِمامِ التَّقیِّ النَّقیِّ وَ حُجَتِکَ عَلی مَن فَوقَ الاَرضِ و مَن تَحت الثَّری اَلصِدّیقِ الشَّهیدِ صَلاهً کَثیرَهً تآمَّهً زاکِیَهً مُتَواصِلَهً مِتَواتِرَهً مُتَرادِفَه کَاَفضَلِ ما صَلَّیتَ عَلی اَحَدٍ مِن اولیائِکَ.

بی شک اهل بیت علیهم‌السلام در طول تاریخ منشأ خیر و برکت بی‌پایان در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، معنوی، اخلاقی و علمی و مایه‌ی اعتلای دین مبین اسلام بوده‌اند. برکت وجود معصومین و اولیای خدا، پس از وفات ایشان نیز به وضوح حس می‌شود، چنان‌چه در طول قرن‌های متمادی حرم مطهر این بزرگواران، زیارتگاه دل‌های عاشق و شیفته بوده است.در این میان بارگاه نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) نویدبخش رحمت بی پایان الهی برای ما ایرانیان است و بی‌شک این‌که ما ایرانیان افتخار میزبانی این امام همام را یافته‌ایم، نشان‌دهنده‌ی لطف و محبت بی‌دریغ پروردگار است.

اینجانب ضمن تبریک یازدهم ذی‌قعده، سالروز میلاد مبارک هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولی نعمت ما، محضر همه‌ی محبان و دوستداران آن امام همام، امیدوارم با هدایت‌های ملکوتی آن حضرت، در مسیر کارزار فرهنگی انقلاب اسلامی ایران، از فیوضات ایشان بیش از پیش بهره‌مند گشته و از پروردگار بلندمرتبه توفیق کسب فیض از دریای فضائل و کرامات این سرچشمه‌ی زلال رحمت الهی را برای همگان به ویژه همکاران بزرگوارم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان را مسألت می نمایم.


رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و مردم، مدرسه‌ی خیرساز مولانا ۲۳ با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در روستای بشنان از توابع شهرستان بافت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدرسه‌ی «مولانا ۲۳» با حضور مسئولین نوسازی مدارس و شهرستان بافت در این روستا به بهره‌برداری رسید.
گفتنی است این مدرسه‌ی خیرساز دوکلاسه در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع با زیربنای ۸۶ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال توسط خیر ارجمند جناب آقای «حاج حسین عباسلو» ساخته شده است.
شایان ذکر است، خیر مدرسه‌ساز حاج حسین عباسلو تا کنون ۳۸ مدرسه با نام مولانا در استان کرمان ساخته است.

روز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲، جلسه‌ی «کارگروه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان کرمان با حضور مدیرکل، معاون توسعه‌ی مدیریت و پشتیبانی، رئیس حراست، مسئول کارگزینی و مدیر روابط عمومی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این جلسه، ضمن تاکید بر اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار داشت: بحث جوانی جمعیت بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) قرار گرفته و ضروری است تا دستگاه‌های اجرایی به صورت ویژه به این موضوع توجه کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: برای نجات کشور از بحران پیری جمعیت یک فرصت طلایی چندساله پیش روی ماست که با اجرای منویات حضرت آقا و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، باید به نحو احسن از این فرصت استفاده نمود.

مهندس هدایتی با تاکید بر اجرای این قانون در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، گفت: برای اجرای هرچه‌دقیق‌تر این قانون، کارگروهی تحت عنوان حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این اداره کل تشکیل شده است تا به طور جدی پی‌گیر اجرای سیاست‌های جمعیتی باشیم.

گفتنی است که در این جلسه ضمن تبادل نظر اعضای کارگروه، دستورات لازم جهت اجرای برنامه‌های آتی این کارگروه توسط مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، ابلاغ گردید‌

صبح روز یک‌شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ کلنگ احداث مدرسه‌ی الزهرا طی مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، جمعی از مسئولان، مردم و فرهنگیان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: ساختمان قدیمی این مدرسه قدیمی و خطرآفرین شده بود و ما به محض بازدید از این مدرسه، سریعا از مبادی مختلف این موضوع را پی‌گیری کردیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: تا این‌که بالاخره راهی باز شد و از محل اعتبارات ملی توانستیم برای این پروژه اعتبار تخصیص دهیم.

وی با اشاره به این‌که این پروژه هم‌اکنون در مرحله‌ی مناقصه قرار دارد، ادامه داد: پیمان‌کار این پروژه همین هفته مشخص و عملیات اجرایی آن هم از هفته‌ی آینده آغاز می‌شود.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان ابراز امیدواری کرد: ان‌شاالله پیمان‌کار خوبی برای این پروژه انتخاب شود و کار ساخت این مدرسه به سرعت پیش برود و ما سعی می‌کنیم که این مدرسه را با یک تاخیر کوچک پس از شروع سال تحصیلی به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر کهنوج، اظهار داشت: این مدرسه با ۶ کلاس درس و ۶۱۰ متر مربع فضای آموزشی و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

صبح روز یک‌شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان همراه با جمعی از مسئولان ضمن حضور در گلزار شهدای شهرستان کهنوج، به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی هم‌زمان با دهه‌ی کرامت، ضمن عطرافشانی و گل‌باران قبور مطهر شهدا، با آرمان‌های بلند شهدا و انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمود.

بر پایه‌ی این گزارش، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از دیروز به منطقه‌ی جنوب استان سفر کرده است.

شرکت در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان قلعه‌گنج، کلنگ‌زنی مدرسه‌ی الزهرای شهرستان کهنوج و بازدید از پروژه‌های آموزشی جنوب استان از برنامه‌های سفر دو روزه‌ی مهندس هدایتی است.

روز شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۱ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ضمن سفر به جنوب استان کرمان، در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان قلعه‌گنج شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، جلسه‌ی شورای اداری شهرستان قلعه‌گنج با حضور دکتر امیر حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار کرمان، دکتر محمدرضا وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، دکتر منصور شکراللهی نماینده‌ی ۶ شهرستان جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

هم‌چنین مهندس هدایتی به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از تعدادی از پروژه‌های آموزشی جنوب استان کرمان بازدید کردند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این سفر اظهار داشت: در این سفر از فرمانداران ۶ شهرستان جنوبی استان خواستیم تا در کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها، با همکاری مدیران آموزش و پرورش حداقل پانزده درصد از اعتبارات هر شهرستان را به آموزش و پرورش اختصاص دهند.

وی در همین خصوص افزود: جناب آقای دکتر حسن‌زاده هم قول دادند تا در این زمینه مساعدت نمایند.

مهندس هدایتی با اشاره به بازدید مشترک همراه با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از سالن ورزشی کوثر شهرستان قلعه‌گنج، افزود: آقای دکتر وحیدی قول دادند تا اعتبار جداگانه‌ای تا سقف ۳۵ میلیارد ریال برای تکمیل این سالن در نظر بگیرند تا ان‌شاالله این سالن تا پایان سال تکمیل شود.

وی با اشاره به تاکید رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بر پی‌گیری اعتبارات محرومیت‌زدایی در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: امسال توزیع اعتبارات محرومیت‌زدایی به استان‌ها واگذار شده است که ما در این رابطه نیز با استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مذاکره کردیم تا سهم آموزش و پرورش از این اعتبارات به صورت ویژه دیده شود.

گفتنی است که عملیات احداث سالن ورزشی کوثر از محل اعتبارات استانی در سال ۱۳۹۰ آغاز شده اما متاسفانه علی‌رغم پیشرفت ۹۰ درصدی، پروژه در سال‌های پیش رها شده بود. خوش‌بختانه با پی‌گیری‌های اداره کل نوسازی مدارس و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شد.

بر پایه‌ی این گزارش، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همراه با جمعی از مسئولان این اداره کل به جنوب استان کرمان سفر کرده است. بررسی وضعیت پروژه‌های ۶ شهرستان جنوبی (کهنوج، فاریاب، قلعه‌گنج، رودبار جنوب، جازموریان و منوجان)، شرکت در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه‌ی الزهرای کهنوج و بازدید از پروژه‌های منطقه از دیگر برنامه‌های این سفر دو روزه‌ است‌.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به همراه مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه فرهنگیان استان، با خانواده‌ی شهید امیدی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در این دیدار که به مناسبت دهه‌ی کرامت و سوم خردادماه صورت گرفت، ضمن حضور در منزل شهید امیدی، از خانواده‌ی معزز این شهید بزرگوار تجلیل شد.

شهید عبدالمهدی امیدی از شهدای فرهنگی استان کرمان است که در آبان ۱۳۵۹ به اتفاق یکی از هم‌رزمان خود (شهید تهرانی) در درگیری با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان رابر به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

این شهید بزرگوار در زمان شهادت، ریاست آموزش و پرورش شهرستان رابر را بر عهده داشت. از دیگر سوابق شهید امیدی می‌توان به ریاست ستاد مبارزه با مواد مخدر و عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره نمود.

مهندس پیام صدقی معاون دفتر نظارت همراه با مهندس علی‌رضا محمودی سرگروه نظارتی ۳ و مهندس سید وحید عباس‌میری کارشناس تاسیسات دفتر نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن سفر به استان کرمان از پروژه‌های این استان بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طی این بازدید، وضعیت پروژه‌های در دست اجرای استان و به طور ویژه پروژه‌های تحویلی مهرماه و طرح شهید پناهی مورد بررسی قرار گرفتند.


بازدید از پروژه‌های شهرستان سیرجان و مرکز و شرق استان، برگزاری جلسه با مدیرکل و برگزاری نشستی با حضور معاونت نظارت و اجرایی و مدیران پروژه‌ی اداره کل نوسازی مداری استان کرمان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.


بر پایه‌ی این گزارش، از جمله موارد مطرح شده در نشست مسئولان دفتر نظارت سازمان با مدیران پروژه‌ی استان کرمان می‌توان به ارائه‌ی راهکارهایی جهت افزایش کیفیت اجرا و تسریع روند پروژه‌ها اشاره کرد.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ضمن حضور در منزل شهید والامقام محمد زاهدی، با خانواده‌ی معزز این شهید دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، به مناسبت دهه‌ی کرامت و سوم خردادماه، سال‌روز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، مهندس رضا هدایتی ضمن دیدار با خانواده‌ی شهید والامقام محمد زاهدی، به مقام این شهید ادای احترام کرد.
مهندس هدایتی در این دیدار ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره‌ی شهدا، اظهار داشت: دیدار با خانواده‌ی شهدا و گرامی داشتن یاد این عزیزان از وظایف ماست.
وی ضمن تبریک دهه‌ی کرامت و روز مقاومت و ایثار، از زحمات فرزند شهید آقای مسعود زاهدی تقدیر و تشکر نمود و گفت: ایشان یکی از نیروهای جهادی نوسازی مدارس استان کرمان هستند که همیشه با تمام وجود و با ایثار در این اداره کل زحمت کشیده‌اند.


مهندس هدایتی در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای به رسم یادبود، از خانواده‌ی شهید والامقام محمد زاهدی تجلیل کرد

اداره كل فرهنگ وارشاد اسلامی استان كرمان
اداره مطبوعات وامورآگهي ها
با سالم
احتراماً،يك فقره متن آگهي شماره ۲۰۴۱-۷-۸-۹ت به پيوست ايفاد ميگردد
خواهشمند است نسبت به ارسال آن جهت چاپ در روزنامه های کثیرالانتشار
سراسری اقدام لازم مبذول فرمايند.
۱ -موضوع آگهي : شرکت در مناقصه خريد تجهيزات مدارس
۲ -تعداد نشريات : يك
۳ -تعداد نوبت چاپ در هر نشريه : يك وبا فاصله ۱ روز از آگهي اول
۴ -تاريخ چاپ : اولين روز ممکن

۵ -تيتر در صفحه اول : ندارد
۶ -متن در صفحه :دوم يا سوم

۷ -اندازه چاپ آگهي :مناسب
۸ -نام هماهنگ کننده آقاک فدائي شماره تلفن تماس ۰۹۱۳۳۴۰۵۰۲۳
ضمنا” هزينه چاپ آگهي ظرف مدت يکماه پس از ارسال گواهي پرداخت اداره
کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان کرمان توسط اين دستگاه پرداخت خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان پیام تبریکی به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر صادر نمود.
متن این پیام به شرح ذیل است:
«بسم رب الشهدا

فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های اسلامی است. «حضرت امام خمینی (ره)»

آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا ۳ و به دست توانای مردم خداجو و مومن، با اقتدا به مولای متقیان و با رمز «علی ابن ابیطالب» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد.سوم خردادماه یادآور خون‌های پاکی است که برای نشاندن نهال آزادی در خرمشهر بر زمین این دیار ریخته شد، هرگز از یاد نبریم که استقلال و آزادی امروز ایران حاصل جان‌فشانی شهیدان و ایثارگرانی است که درس آزادگی را در مکتب حسین بن علی علیه السلام فرا گرفتند و این روز یادگاری از حماسه‌های آنان است.


اینجانب، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، فرارسیدن سوم خرداد، سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر را به خانواده‌ی معظم شهدا، ایثارگران و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس به ویژه کارکنان سازمان نوسازی مدارس کشور و همکاران خودم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای ملت بزرگ ایران اسلامی سلامتی و سربلندی مسئلت می‌نمایم.
رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

ظهر روز دوشنبه یکم خرداد ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیرکل و کارکنان نوسازی مدارس استان کرمان، میلاد حضرت فاطمه‌ی معصومه (س)، روز دختر و دهه‌ی کرامت گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س)، روز دختر و دهه‌ی کرامت، گفت: این ایام را که ایام شادی و سرور است، خدمت همه‌ی همکاران به ویژه همکارانی که فرزند دختر دارند و همکاران دختر تبریک عرض می‌کنم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات کارکنان این اداره کل، افزود: امسال به برکت این نظام مقدس و زحماتی که دولتمردان می‌کشند، حجم اعتبار بالایی جذب شد که بی‌سابقه بود و همین امر نشان‌دهنده‌ی زحمات همکاران ماست.
وی خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا این اعتبار به سلامت هزینه شود و منجر به تکمیل پروژه‌ها و تحویل کلاس درس گردد.
عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طبق پیش‌بینی ما امسال بالغ بر ۱۵۰۰ کلاس درس به صورت واقعی در استان تحویل آموزش و پرورش خواهد شد که از این تعداد حدود ۸۰۰ کلاس تا ابتدای مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.
مهندس هدایتی ضمن اشاره به این نکته که کارکنان اداره کل نوسازی استان کرمان به صورت شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر زحمت می‌کشند، خاطرنشان کرد: ما شهادت می‌دهیم که هر یک از همکاران ما در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، به اندازه‌ی سه نفر کار انجام می‌دهند.
در پایان این جلسه به همکارانی که فرزند دختر دارند، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.
هم‌چنین در این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات کارکنان واحدهای روابط عمومی و فناوری اطلاعات تقدیر و تشکر به عمل آمد.

هم‌زمان با فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با صدور پیامی، این روز را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت فاطمه‌ی معصومه (سلام الله علیها) در خاندانی که سرچشمه‌ی علم و تقوا و فضایل اخلاقی بودند، پرورش یافت و از جمله بانوان گرانقدر و والامقام جهان تشیع است که مقامی بلندمرتبه دارد و خصائل نیکوی مادر بزرگوارشان حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام الله علیها) در ایشان تجلی یافته است.
نام‌گذاری روز ولادت باسعادت چنین بانویی به عنوان روز دختر، موجب می‌شود تا دختران عزیز این سرزمین بیش از پیش به سوی الگوپذیری از ائمه و بزرگان دین هدایت شوند.
دختران این سرزمین، سرمایه‌های بزرگی برای آینده‌ی کشور به شمار می‌روند و تاثیر شگرفی بر آینده‌ی این مرز و بوم خواهند نهاد چراکه نسل آینده را پرورش خواهند داد.
اینجانب فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها، دهه کرامت و روز ملی دختر را به همه دختران ایران‌زمین تبریک عرض نموده و از پروردگار متعال بهره‌مندی از سیره و روش زندگانی این بانوی بزرگوار به منظور رشد معنوی، علمی و اخلاقی دختران کشور عزیزمان را خواستارم.
رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از کسب رتبه‌ی پنجم کشور در میان ادارات کل نوسازی مدارس کشور توسط نوسازی مدارس استان کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی ضمن اشاره به این‌که اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به عنوان پنجمین اداره کل برتر در بین ادارات کل نوسازی مدارس کشور معرفی شده است، اظهار داشت: در همایش مدیران کل نوسازی مدارس استان‌های کشور که هفته‌ی گذشته با حضور سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش و رئیس محترم سازمان برگزار گردید، از کارنامه‌ی عملکرد سالانه‌ی ادارات کل نوسازی مدارس کشور رونمایی شد.
مهندس هدایتی افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با کسب ۸۶/۹ امتیاز از ۱۰۰، موفق به کسب رتبه‌ی پنجم در کشور شد.
وی با اشاره به جزئیات امتیازات کسب شده، ادامه داد: در حوزه‌ی مدیرکل و روابط عمومی موفق به کسب ۸/۵ امتیاز از ۱۰ امتیاز و در حوزه‌ی نظارت و اجرای طرح‌ها موفق به کسب ۱۳ امتیاز از ۱۵ امتیاز شدیم.
عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: هم‌چنین در حوزه‌ی فنی و تحقیقات ۱۳/۵ امتیاز از ۱۵ امتیاز، در حوزه‌ی ساماندهی فضا و تجهیزات ۱۰/۶ امتیاز از ۱۵ امتیاز و در حوزه‌ی برنامه‌ریزی ۱۳/۳ امتیاز از ۱۵ امتیاز کسب نموده‌ایم.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی مشارکت‌ها از ۱۵ امتیاز موفق به کسب ۱۳/۶ امتیاز و در حوزه‌ی منابع انسانی از ۱۵ امتیاز موفق به کسب ۱۴/۵ امتیاز شدیم.
مهندس هدایتی ضمن قدردانی از عملکرد کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: بار دیگر از زحمات صادقانه‌ و مخلصانه‌ی تک‌تک همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

هم‌زمان با فرارسیدن چهل و هشتمین سال‌روز تاسیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با صدور پیامی این روز را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن پیام تبریک مهندس رضا هدایتی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۴ به عنوان بازوی عمرانی وزارت آموزش و پرورش تاسیس شد. اکنون با گذشت قریب به نیم‌قرن از تاسیس این سازمان، ضرورت و اهمیت وجود چنین نهادی در کشور بر هیچ‌کس پوشیده نمانده است. اگرچه این سازمان در سال ۱۳۵۴ تاسیس شده، لکن رشد و بالندگی و تکامل آن در دوران شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رخ داده است.

با مقایسه‌ی وضعیت فعلی فضاهای آموزشی کشور با پیش از انقلاب، به وضوح می‌توان نتایج شیرین خدمات این سازمان را در میهن عزیزمان مشاهده کرد.

نیم‌قرن تجربه‌ی تخصصی در امر ساخت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی همراه با نگاه ویژه‌ی حاکمیتی در زیر سایه‌ی منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، این سازمان را به تجلّی مردمی‌سازی و خدمت جهادی مبدل ساخته است.

امروز می‌توان با افتخار این سازمان را یکی از پیشروترین دستگاه‌های فنّی کشور دانست که به لطف حضور مهندسان، متخصصان و نخبگان، توانسته است فضاها و بناهایی ماندگار و درخور شان نام ایران و ایرانی احداث نماید.

این‌جانب ضمن تبریک سال‌روز تاسیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز کشور به همکارانم در سراسر کشور و به ویژه کارکنان بزرگوار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، از خداوند متعال می‌خواهم که در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با نام «مهار تورم و رشد تولید» نام‌گذاری شده است، به همه‌ی ما توفیق خدمت بیش از پیش در این عرصه را عطا فرماید.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان»

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمام، متن این پیام بدین شرح است:

بدون تردید روابط عمومی به عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی و اطلاع‌رسانی نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش آگاهی‌های آحاد جامعه، فرهنگ‌سازی و تنویر افکار عمومی بر عهده دارد و اکنون که اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه‌ی عرصه‌ها پیشتاز است بر همگان آشکار شده، نمی‌توان نقش آن را در پیشبرد اهداف یک نهاد یا سازمان، بهبود کیفی و کمی فعالیت‌ها و افزایش بهره‌وری از امکانات و نیروی انسانی نادیده گرفت.

این روز تداعی‌گر اهمیت و نقش روزافزون صنعت روابط عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده‌ی مجموعه‌های مختلف تبدیل شده است.

این‌جانب به مناسبت فرارسیدن روز روابط عمومی فرصت را مغتنم شمرده، این مناسبت را گرامی داشته و این روز را به تمامی فعالان این عرصه به خصوص همکاران خودم در روابط عمومی نوسازی مدارس استان کرمان تبریک عرض می‌نمایم.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

ظهر روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حاج سید محمد انوری در شهر فهرج به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: این مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی خیرساز با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس و بنیاد خیریه‌ی حضرت سجاد (ع) احداث شده است.

وی افزود: بنیاد خیریه‌ی حضرت سجاد ۴ پروژه در شرق استان تا مرحله‌ی اسکلت کار کرد که دو مدرسه‌ی آن به بهره‌برداری رسیده و ۲ مدرسه نیز ان‌شاالله در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است که مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حاج سید محمد انوری با زیربنای آموزشی ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و بنیاد خیریه‌ی حضرت سجاد (ع) احداث شده است.

ظهر روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، کلنگ احداث دبستان ۳ کلاسه‌ی روستای هاشم‌آباد از توابع شهرستان فهرج به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: این دبستان با دارا بودن سه کلاس درس، دفتر مدیریت، سرویس بهداشتی و حصار و محوطه با زیربنایی بالغ بر ۲۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد.

وی افزود: اعتبار ساخت این دبستان مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است که بخشی از آن به همت خیر نیک‌اندیش جناب آقای قاسم عبداللهی تامین می‌شود.

گفتنی است که خیر نیک‌اندیش جناب آقای قاسم عبداللهی پیش از این نیز در ساخت یک مدرسه‌ی دو کلاسه در روستای ریگ‌آباد (نازدشت) شهرستان جازموریان مشارکت داشته است.

ظهر روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حضرت رقیه (س) (کرمان دانا ۱۹) در اسدآباد انگوری از توابع شهرستان فهرج به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم ضمن قدردانی از از زحمات اتاق بازرگانی، اظهار داشت: مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حضرت رقیه (س) در قالب پویش کرمان دانا، با زیربنای ۵۵۰ مترمربع در محوطه‌ای به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس و اتاق بازرگانی استان کرمان تکمیل شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: این مدرسه نیز هم‌چون سه مدرسه‌ی دیگری که امروز در شرق استان کرمان افتتاح شدند از محل اعتبارات ملی پروژه‌های نیمه‌تمام خیری، تکمیل شد.

وی ادامه داد: تا پایان امسال سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس توسط نوسازی مدارس استان کرمان، استانداردسازی خواهی شد که عمده‌ی این کار تا مهرماه تکمیل می‌گردد.

گفتنی است که مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی حضرت رقیه (س) (کرمان دانا ۱۹) با زیربنای آموزشی ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.

روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان نرماشیر، جمعی از مسئولان، مردم و اهالی رسانه، کلنگ احداث دبیرستان دوره‌ی اول شهید محمود قمری به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم گفت: این مدرسه با زیربنای ۷۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع از محل اعتبارات تخریب و بازسازی احداث خواهد شد.

وی افزود: برای ساخت این مدرسه که دارای ۶ کلاس، ۲۲۰ متر حصار، سرویس بهداشتی و موتورخانه می‌باشد، اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

صبح روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه دبستان ۶ کلاسه‌ی عصمتیه‌ (کرمان دانا ۲۵) در بخش نظام‌شهر شهرستان نرماشیر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: دبستان عصمتیه با دارا بودن ۶ کلاس با زیربنای ۵۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به افتتاح ۴ مدرسه در شرق استان کرمان، افزود: امروز شاهد بهره‌برداری از ۲۴ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه در شرق استان هستیم که ۳ مدرسه‌ی آن با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.

مهندس هدایتی افزود: این مدرسه با ۳۲۰ متر حصار و ۳۰۰۰ مترمربع محوطه، از محل اعتبارات دولتی طرح تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیری تامین اعتبار شده است.

وی ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۱۲۰ مدرسه با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به امضا رسیده است که تعدادی از این مدارس تاکنون به بهره‌برداری رسیده‌اند و تعدادی نیز هم‌چنان در حال ساخت هستند.

مهندس رضا هدایتی ضمن اشاره به محوطه و بنای زیبا و مستحکم این مدرسه، گفت: خواهشی که از دانش‌آموزان عزیز داریم این است که قدر این فضا و تجهیزات را بدانند چون هزینه‌ی زیادی برای خرید این تجهیزات شده است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از پیمانکار پروژه و کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در خصوص کیفیت ساخت این پروژه اظهار داشت: در این پروژه از بهترین مصالحی که برای ساخت ساختمان‌های آموزشی قابل استفاده است، استفاده شده.

گفتنی است که دبستان ۶ کلاسه‌ی عصمتیه (کرمان دانا ۲۵) با زیربنای ۵۵۰ مترمربع در محوطه‌ای به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.

صبح روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی «کرمان دانا ۲۱» در روستای کروک شهرستان بم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: امروز روز خوبی برای نوسازی مدارس و آموزش و پرورش است چراکه ۴ مدرسه در شرق استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان: این مدرسه‌ی ۶ کلاسه با زیربنای آموزشی ۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان احداث شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: با سفر ریاست محترم جمهوری آیت‌الله رئیسی به استان کرمان، اعتبار بسیار خوبی جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی استان تخصیص داده شد که این مدرسه نیز از محل همین اعتبارات تکمیل شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ بیش از هزار کلاس درس در استان کرمان توسط نوسازی مدارس به بهره‌برداری رسید و ان‌شاالله در سال ۱۴۰۲ نیز در نظر داریم تا ۱۵۰۰ کلاس درس را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

مهندس رضا هدایتی گفت: از این ۱۵۰۰ کلاس، ان‌شاالله ۸۰۰ کلاس درس در مهرماه ۱۴۰۲ به آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد که ۲۴ کلاسی که امروز افتتاح می‌شود هم بخشی از این ۸۰۰ کلاس است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان ضمن تشکر از پیمانکار این پروژه و کارکنان نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: تکمیل این پروژه سه سال به طول انجامیده بود که با همت دولت سیزدهم و اعتبارات خوبی که در نظر گرفته شد، این پروژه امسال به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است که مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی «کرمان دانا ۲۱» با زیربنای ۵۰۰ مترمربع شامل سرویس بهداشتی، موتورخانه و نمازخانه در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به همت خیر گران‌قدر آقای شه‌بخش احداث شده است.

صبح روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولان، خیرین، فرهنگیان و اصحاب رسانه کلنگ احداث مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی شهید منتظری در بخش بروات شهرستان بم به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در این مراسم اظهار داشت: مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی شهید منتظری با زیربنای آموزشی ۵۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح دانش‌آموز شهید پناهی ساخته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: این مدرسه، مستقل کانکسی است و از محل تخصیص اعتبار جدیدی که در این چند روز اخیر به ما داده شد، تامین اعتبار شده است و انشاالله پس از برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار ظرف دو هفته‌ی آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مهندس رضا هدایتی ضمن قدردانی از زحمات بنیاد برکت، گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این مدرسه ۵ میلیارد تومان است که حدود ۳۰ درصد این اعتبار را بنیاد برکت تامین خواهد کرد.

وی افزود: ان‌شاالله در قالب طرح دانش‌آموز شهید پناهی، مدارس کانکسی مستقل با جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر در سراسر کشور و در استان کرمان تا ابتدای مهرماه برچیده خواهند شد.

عضو شورای فنی استان ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در طرح شهید پناهی، اظهار داشت: بخشی از پروژه‌های طرح شهید پناهی در استان کرمان با همکاری قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه ثارالله استان کرمان و بنیاد حاج اکبر ابراهیمی در حال اجراست.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان طی سفری به شهرستان بردسیر، از مدرسه‌ی در حال ساخت جهان‌فولاد ۱ در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی در این بازدید، گفت: مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی جهان‌فولاد ۱ بردسیر با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان و شرکت جهان‌فولاد در حال احداث است.

وی افزود: شرکت جهان‌فولاد، احداث بنای این مدرسه را تا مرحله‌ی اسکلت برعهده داشت و تکمیل آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در حال اجراست.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان اذعان کرد: اعتبار کل این پروژه مبلغی بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال است که ۴۵ میلیارد ریال آن توسط نوسازی مدارس تامین شده است.

بر پایه‌ی این گزارش، مهندس هدایتی ضمن بررسی روند پیشرفت این پروژه از نزدیک، دستورات لازم برای تکمیل هرچه‌سریع‌تر این مدرسه را صادر کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن حضور در دفتر محمدرضا وحیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، در خصوص دغدغه‌های معیشتی کارمندان این اداره کل گفت‌وگو و رایزنی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی در این دیدار ضمن تشکر از سازمان مدیریت استان بابت تخصیص خوب کسری اعتبارات هزینه‌ای در فروردین‌ماه ۱۴۰۲، دغدغه‌های معیشتی کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان را با رئیس سازمان مدیریت در میان گذاشت.

لازم به ذکر است مهندس هدایتی در این دیدار ، به طور ویژه، پیگیری رتبه بندی همکاران نوسازی مدارس کرمان،پیگیری رفاهی وفوق العاده ویژه همکاران را درسال جدید را از رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان را خواستار شد

در این دیدار وحیدی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان،ضمن تقدیر ازمهندس هدایتی  بابت روند تکمیل و تحویل پروژه‌های آموزشی استان و پیگیری دغدغه  معشیتی همکاران نوسازی مدارس استان کرمان، قول مساعدت و همکاری در خصوص تامین اعتبار ورفع مشکلات آن اداره را داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در جریان سفر به شهرستان زرند، ضمن بازدید از پروژه‌ی مدرسه‌ی مسکن مهر این شهرستان، از نزدیک مشکلات این پروژه را بررسی کرد.

وی در خصوص روند پیشرفت این پروژه اذعان داشت: این پروژه که کلنگ احداث آن سال ۱۳۹۰ به زمین خورده، به دلیل مشکلات ایجادشده از سوی پیمانکار، متوقف شده بود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن اشاره به تحویل گرفتن کارگاه از پیمانکار سابق و سپردن آن به پیمانکار جدید، ادامه داد: در بازدید امروز، این موضوع صورتجلسه و این پروژه به پیمانکار جدیدی واگذار شد.

مهندس هدایتی افزود: ان‌شالله با تغییر پیمان‌کار، این پروژه به سرعت فعال و تا مهرماه ۱۴۰۲ تکمیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که مدرسه‌ی مسکن مهر شهرستان زرند از محل جذب اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیری تا اوایل مهرماه تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شهرستان زرند خواهد شد.

روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ مهندس هدایتی ضمن سفر به شهرستان زرند، از نزدیک از روند پیشرفت پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی طی بازدیدی که از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان زرند داشت ضمن بررسی مشکلات موجود، دستور تکمیل هرچه‌سریعتر و تحویل این پروژه‌ها تا اول مهرماه ۱۴۰۲ را صادر کرد.

از جمله پروژه‌هایی که مورد بازدید مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان قرار گرفت، پروژه‌ی استخر شهرستان زرند بود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این بازدید گفت: پروژه‌ی استخر شهرستان زرند که در سال ۱۳۹۱ عملیات ساخت آن آغاز شده است، مدتی به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده بود.

وی افزود: خوشبختانه پس از سفر آیت‌الله رئیسی به استان کرمان، از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری، این پروژه مجددا فعال شده و در حال تکمیل شدن است.

مهندس هدایتی ضمن اشاره به وجود ۷ استخر نیمه‌تمام در استان کرمان، گفت: هرکدام از این استخرهای سرپوشیده، زیربنایی بالغ بر ۱۰۵۰ متر مربع دارند که با تکمیل آن‌ها، ۷۳۵۰ مترمربع به فضاهای ورزشی آموزش و پرورش استان کرمان افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل استخر شهرستان زرند در نظر گرفته شده است که ان‌شاالله با این اعتبار این استخر تا ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان به طور سرزده از روند ساخت تعدادی از پروژه‌های آموزشی شهر کرمان و بخش چترود بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، روز یک‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، مهندس رضا هدایتی در این بازدید سرزده، از نزدیک روند ساخت هنرستان زنده‌یاد مهندس احمد افتخاری را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را جهت تسریع تکمیل پروژه صادر نمود.

وی هم‌چنین ضمن حضور در بخش چترود، از دبستان دوره‌ی دوم مطهریه واقع در بازدید نمود و مشکلات این پروژه را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

صبح روز یک‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، حمیدرضا جاودان به عنوان ذی‌حساب اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان معرفی و از زحمات پرویز حمزه‌نژادی، ذی‌حساب اسبق این اداره کل تقدیر و تشکر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم ضمن تشکر از زحمات پرویز حمزه‌نژاد، اظهار داشت: ایشان واقعا همکاری خیلی خوبی با مجموعه‌ی نوسازی مدارس از جمله در بحث جذب اعتبار داشتند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در گذشته، گفت: در سال‌های اخیر تعدادی از همکاران قدیمی ما در قسمت مالی، بازنشسته شدند و همین امر موجب به وجود آمدن کمبود در بحث نیروی انسانی شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به بالا بودن حجم کار و میزان اعتبارات در این اداره کل، افزود: کل نیروهای ما چه در حوزه‌ی ستادی و چه در حوزه‌ی اجرایی تقریبا ۱۰۰ نفر هستند و این تعداد با توجه به حجم بالای اعتبارات ما، بسیار کم است.

وی افزود: بنابراین جا دارد که به بحث نیروی انسانی توجه ویژه‌ای شود چراکه وجود نیروی تخصصی برای دستگاهی هم‌چون نوسازی مدارس با حجم اعتبارات بالا، ضروری است.

مهندس هدایتی ضمن خوش‌آمدگویی به ذی‌حساب جدید این اداره کل، گفت: بنده و سایر همکارانم با تمام وجود در خدمت شما هستیم و ان‌شاالله که بتوانیم دست‌به‌دست هم بدهیم و تا پایان سال مالی جاری، اعتبارات موجود را به سلامت هزینه کنیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از زحمات پرویز حمزه‌نژاد تقدیر شد. هم‌چنین حکم حمیدرضا جاودان با امضای رحمت‌الله اکرمی خزانه‌دار کل کشور، توسط صادق سلطانی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان به وی اعطا شد.

ظهر روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ هم‌زمان با هفته‌ی گرامیداشت مقام معلم، کلنگ یک مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی خیرساز با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولین در شهر بافت به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این مراسم اذعان داشت: مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی شهید ملک‌حسین اسکندرزاده با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال با زیربنای آموزشی ۴۸۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در شهر بافت احداث خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، افزود: اعتبار این پروژه از محل اعتبارات تخریب و بازسازی تامین خواهد شد.

بعد از ظهر روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ و در هفته‌ی معلم، کلنگ احداث یک مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی خیّرساز طی مراسمی با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولان، فرهنگیان و مردم در شهر بزنجان از توابع شهرستان بافت به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این مراسم اظهار داشت: این مدرسه‌ی خیرساز با زیربنای آموزشی ۱۳۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمان، احداث خواهد شد.

مهندس هدایتی ضمن تشکر از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کرمان، افزود: این مدرسه نیز یکی از مدارس پویش کرمان داناست که به همت اتاق بازرگانی در سطح استان در حال اجراست.

ظهر روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ طی مراسمی با حضور مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و دکتر رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، دو مدرسه‌ی ۶ کلاسه در شهرستان بافت به بهره‌برداری رسید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس رضا هدایتی در حاشیه‌ی این مراسم اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح دو مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی «مکتب تشیع» و «۱۵ خرداد» در شهرستان بافت بودیم‌.


وی افزود: این مدارس با مشارکت نوسازی مدارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان احداث شدند و اعتبار دولتی پروژه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری در ردیف تکمیل فضاهای نیمه‌تمام خیری تامین گردید.


هدایتی ادامه داد: هر کدام از این مدارس در قالب پویش «کرمان دانا» با زیربنای آموزشی ۸۱۸ مترمربع در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع احداث شده‌اند.

در روز پنجشنبه مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه خیر ساز مولانا ۳۷ با حضور خیر مدرسه ساز حاج حسین عباسلو و مدیران کل نوسازی و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مهندس هدایتی در آیین کلنگ زنی این مدرسه خیر ساز گفت: هزینه ساخت بیش از ۷۰ درصد مدارس در حال احداث استان توسط خیرین پرداخت می شود.

وی به وجود ۱۶۶ پروژه آموزشی نیمه تمام در استان اشاره کرد و افزود: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه های آموزشی استان در سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور اختصاص یافته است و تمامی پروژه های خیر ساز استان تا پایان سال ۱۴۰۲ تکمیل می شوند.

بر پایه این گزارش: کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه خیر ساز مولانا ۳۷ در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیر بنای ۵۵۰ متر مربع به زمین زده شد.

گفتنی است؛ هزینه ساخت این مدرسه خیر ساز بیش از ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون می باشد که توسط خانواده خیر مدرسه ساز حاج حسین عباسلو پرداخت خواهد شد.

لازم به ذکر است که تاکنون ۴۰ مدرسه در استان کرمان توسط حاج حسین عباسلو کلنگ زنی و ساخته شده است.

جلسه‌ی شورای اداری استان کرمان، چهارشنبه بعد از ظهر ۱۳ اردیبهشت با حضور نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار، معاونین استاندار و مدیران کل دستگاه‌ها‌ی اجرایی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در این جلسه دکتر علی بیگ‌زاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان ضمن تبریک هفته‌ی معلّم، به صورت ویژه از زحمات مهندس رضا هدایتی مدیرکل و مجموعه‌ی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، بابت روند تکمیل و تحویل پروژه‌های آموزشی استان تقدیر و تجلیل نمود.

اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در سال ۱۴۰۱ با بهره‌برداری از بیش هزار کلاس درس در سطح استان، به لحاظ تعداد پروژه‌های تکمیلی، جزو استان‌های برتر در سطح کشور بود.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۲ با تلاش‌های مجموعه‌ی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، بیش از ۱۵۰۰ کلاس درس جدید به فضاهای آموزشی استان افزوده شود.

ویرایش شده۷۳۱۱:۳۸ بعدازظهر

۱۴ اردیبهشت

صبح روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ هم‌زمان با سالروز شهادت استاد شهید مطهری و روز معلّم، طی مراسمی، کلنگ یک مدرسه‌ی خیّرساز ۶ کلاسه در روستای شلتوک‌آباد از توابع بخش گنبکی شهرستان ریگان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، این مراسم با حضور آقای فضل‌اله سرشار از خیرین سرشناس منطقه، امام‌جمعه‌، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان ریگان و مهندس سعید زندوکیلی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان برگزار شد.

قرار است این مدرسه‌ی ۶ کلاسه با زیربنای آموزشی ۶۱۰ متر مربع با همت خیر گرانقدر آقای حاج حسن تهرانی و با پیگیری‌ها آقای سرشار ساخته شود

صبح روز یک‌شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، مهندس ذبیح‌الله صبری نماینده‌ی ویژه‌ی خیّر گران‌قدر آقای حاج اکبر ابراهیمی همراه با مهندس سعید زندوکیلی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، از روند پیشرفت پروژه‌های طرح شهید پناهی در شهرستان‌های کهنوج، ریگان و بم در استان کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طی این بازدید، مهندس صبری ضمن ابراز خرسندی از میزان پیشرفت پروژه‌ها، اظهار داشت: جا دارد که از زحمات گروه‌های جهادی و مجموعه‌ی نوسازی مدارس استان کرمان تقدیر و تشکر کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: روند پیشرفت پروژه‌ها تاکنون مطلوب بوده است و امیدواریم که با ادامه‌ی این روند، این پروژه‌ها تا ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسند.

مهندس سعید زندوکیلی نیز در این دیدار ضمن ابراز قدردانی از زحمات خیّر محترم و نماینده‌ی ایشان، اظهار داشت: نوسازی مدارس استان کرمان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا پروژه‌های طرح شهید پناهی تا ابتدای مهرماه به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته با همّت خیر گران‌قدر جناب آقای حاج اکبر ابراهیمی، عملیات اجرایی ۱۳ مدرسه‌ی کانکسی مستقل با جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر در قالب طرح شهید پناهی در استان کرمان آغاز شد.

گفتنی است که طرح شهید پناهی از جمله طرح‌های شاخص سازمان نوسازی مدارس کشور است که قرار است در قالب آن تا ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ تمامی مدارس کانکسی و سنگی خشکه‌چین با جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۰ نفر در کشور برچیده شوند.

مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان هم‌زمان با فرارسیدن روز معلم، پیام تبریکی صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:

«به نام خداوند لوح و قلم بی‌شک همه‌ی پیشرفت‌های معنوی و مادی بشر ریشه در تربیت افراد دارد و این تربیت از سرچشمه‌ی زلال ایمان، معرفت، تعهد و ایثار معلمان و آموزگاران سیراب می‌شود. از این منظر کشور عزیزمان ایران، وامدار همه‌ی استادان و معلمانی است است که به‌حق چراغ هدایت بشریت را به تاسی از پیامبر اعظم (ص) روشن و فروزان نگاه داشته‌اند.

روز معلم، روز عشق و ایثار و از خودگذشتگی است و آغاز هفته‌ی معلم، یادآور جایگاه والای علم و دانش و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس دانشگاه و مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.

با فرارسیدن سال‌روز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم فرصت را مغتنم شمرده و در کمال ادب و ارادت این روز را به محضر عالمانه و اندیشمندانه‌ی همه‌ی معلمان گرامی به‌ویژه مجموعه‌ی فرهنگیان استان کرمان، تبریک عرض می‌نمایم و از حضرت علیم می‌خواهم که این عزیزان همواره در کسوت شریف معلمی با کلام نافذ و عزم راسخ و با تولید علم و دانش و پژوهش جهت ساختن آینده‌ی روشن این مرز و بوم موفق و موید باشند.»

ظهر روز یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از روند احداث هنرستان شهید مغفوری بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان ضمن بازدید از این پروژه، میزان پیشرفت و کیفیت کار را بررسی کرده و دستورات لازم را جهت تسریع ادامه‌ی روند ساخت، صادر نمود.

مهندس هدایتی در این بازدید بر ضرورت تکمیل این پروژه تا اول مهرماه ۱۴۰۲ تاکید نمود.

هنرستان شهید مغفوری با دارا بودن ۲۳ کلاس درس و فضای کارگاهی در چهار طبقه با زیربنای آموزشی ۴ هزار مترمربع در شهر کرمان در حال احداث است.

کلنگ احداث این پروژه‌ی بزرگ، در شهریورماه ۱۳۹۸ با همت دکتر محمدمهدی زاهدی، نماینده‌ی مردم شریف کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، به زمین زده شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور از وجود ۱۵۰۰ پروژه آموزشی نیمه تمام خیر ساز در کشور خبر داد و گفت: تمامی پروژه های آموزشی نیمه تمام خیر ساز تا پایان سال ۱۴۰۲ تکمیل می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، حمیدرضا خان‌محمدی در نشست بررسی فضاهای آموزشی شهرستان‌های سیرجان و بردسیر خاطر نشان کرد: در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور شعار ما عدالت محوری در راستای تحقق راهبرد نصیب برابر آموزشی است.

وی گفت: بر اساس قانون اگر خیرین ۵۰ درصد هزینه ساخت یک مدرسه را بپردازند، دولت موظف به پرداخت ۵۰ درصد مابقی است.

خان‌محمدی با اشاره به وجود بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ پروژه آموزشی خیرساز در کشور افزود: تمامی پروژه‌های آموزشی خیرساز شهرستان‌های سیرجان و بردسیر تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ تکمیل و به بهره برداری می‌رسند.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور از آغاز عملیات ساخت مدرسه شبانه‌روزی حضرت امام خمینی ره بردسیر با استفاده از اعتبارات تخریب و بازسازی خبر داد و افزود: آسفالت حیاط و ساخت سرویس بهداشتی مدارس پرجمعیت در اولویت برنامه‌های نوسازی و تجهیز مدارس قرار دارد.

حمیدرضا خان‌محمدی با اشاره به وجود ۱۶۶ پروژه آموزشی نیمه تمام در استان کرمان گفت: یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان تعلق گرفته و این استان در صدر تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری در زمینه تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش: رئیس سازمان، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تخریبی و پروژه‌های در دست ساخت شهرستان‌های سیرجان و بردسیر بازدید کرد.

دیدار با محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور، در مجلس شورای اسلامی و شهباز حسن‌پور نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و بازدید از مجتمع آموزشی ۳۶ کلاسه‌ی سردار سلیمانی واقع در شهر کرمان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه‌ی خان‌محمدی به استان کرمان بود.

هم‌زمان با فرارسیدن عید سعید فطر و پایان ماه میهمانی خداوند، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان پیام تبریکی صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن پیام تبریک مهندس رضا هدایتی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن و ماه ذکر خدا به پایان رسید. بی‌شک زیباترین جلوه‌ی ارتباط انسان با ایزد منان در ماه مبارک رمضان نمود پیدا می‌کند و ماه مهمانی خدا گواه روشنی بر گشایش درهای رحمت به روی مومنان است.

خوشا به حال کسانی که برکت این ماه مبارک را به دل و جان فراخواندند، توشه‌ای از تقوی برگرفتند، خانه‌ی آخرت خویش را آباد نمودند و اکنون با قلبی آکنده از ایمان و باور، عید سعید فطر را به سرور می‌نشینند. خدای بزرگ را سپاس می‌گوئیم که پایان یک ماه بهره‌مندی از سفره‌ی پربرکت ضیافت الهی، با عیدی فرامی‌رسد که نویدبخش برکت و ایمان بیش‌ازپیش است.

عید فطر ضیافتی است برای پایان  مهمانی ماه خدا و نشانه‌ای است برای قبولی نیایش‌هایی که به قصد قربت در افطارهای خالصانه به درگاه حق تعالی تقدیم شده‌اند.

فطر، بازگشت به فطرت پاک انسانی است و عید فطر، جشن یک ماه بندگی و عید رحمت و مهربانی و برقراری دوستی با خداوند متعال است.

این‌جانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، حلول عید سعید فطر را به تمامی مسلمانان و به ویژه همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزومندم ذات اقدس احدیت شما خوبان را که در مسیر تحقق اهداف متعالی مکتب انسان‌ساز اسلام، از جان مایه می‌گذارید در پناه الطاف خاصه‌ی خویش قرار دهد.

رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمان»

روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ دکتر حمیدرضا خان‌محمدی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن سفر به جنوب استان کرمان، از مدرسه‌ی عشایری خیرساز در حال ساخت «ولایت» واقع در روستای نازدشت از توابع شهرستان جازموریان بازدید نمود. به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، مدارس کشور با سفر به منطقه‌ی جنوب استان کرمان پس از بازدید از پروژه‌ی مدرسه‌ی ولایت (مدرسه‌ای که ۹ نفر از دانش‌آموزان دختر آن برای شرکت در جشن تکلیف به دیدار مقام معظم رهبری رفته بودند و معظم‌له پس از شنیدن کمبود فضای آموزشی در منطقه‌ی نازدشت، دستور پیگیری ساخت آن را داده بودند) میهمان سفره‌ی افطار این دانش‌آموزان شدد و با دانش آموزان دیدار و گفت وگو نمود.

در این سفر یک روزه، دکتر مجید عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دکتر غلام‌رضا شجاعی معاون اداره کل روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، مهندس علی علی‌فرسنگی معاون فنی، مهندس امیر صانعی‌فر معاون اجرایی، مهندس سعید زندوکیلی معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی و مهندس حمیدرضا مشایخی مسئول حراست اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش را همراهی نمودند.

هم‌چنین جمعی از مسئولان جنوب استان از جمله منصور شکراللهی نماینده‌ی شش شهرستان جنوبی استان کرمان، امام جمعه، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش رودبار نیز در این ضیافت افطار حضور داشتند. گفتنی است که مدرسه‌ی عشایری «ولایت» با همت خیّر نیک‌اندیش جناب آقای قاسم عبداللهی در حال ساخت. تفاهم‌نامه‌ی ساخت این مدرسه روز ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان و خیّر محترم تنها چند روز پس از دیدار دانش‌آموزان با مقام معظم رهبری و صدور دستور ویژه توسط رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور امضا شد و اکنون تنها پس از گذشت بیش از دو ماه، با کار جهادی نوسازی مدارس، این مدرسه بالغ بر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

در این سفر علاوه بر بازدید رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از روند ساخت این مدرسه، دکتر خان‌محمدی با حضور در ضیافت افطار با دانش‌آموزان دختری که به دیدار مقام معظم رهبری رفته بودند دیدار و گفت‌وگو نمود و دانش‌آموزان از خاطرات شیرین دیدار با مقام معظم رهبری گفتند.

روز سه‌شنبه ۲۹فروردین ۱۴۰۲ با حضور مادر شهید پورشیخعلی، محمد مصطفوی معاون پیشگیری، تشخیص، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، مهندس رضا هدایتی مدیرکل و معاونین اداره کل نوسازی مدارس، معاونین اداره کل آموزش و پرورش و روسای آموزش وپرورش ناحیه یک و استثنایی کرمان، کلنگ احداث مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی معلم شهید استثنایی شهید ناصر پورشیخعلی در شهر کرمان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان: اولین کلنگ زنی در سال ۱۴۰۲ که به نام سال ((مهار تورم، رشد تولید)) نامگذاری گردیده است،به زمین زده شد.

مهندس رضا هدایتی در آیین کلنگ زنی مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی ناصر پورشیخعلی گفت: این مدرسه که به نام معلم شهید استثنایی شهید ناصرپورشیخعلی نامگذاری گردیده، و با دستان مادر شهید کلنگ آن به زمین زده شد و انشالله باعث منشا‌‌ خیر و برکت برای دانش‌آموزان و آموزش و پرورش استثنایی خواهد شد.

وی گفت ساخت این مدرسه از محل اعتبارات صد درصد دولتی و با زیر بنای ۹۷۰ متر مربع درزمینی به مساحت حدود سه هزار متر و اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در ۱۲ کلاس، جهت دانش آموزان معلول ذهنی آموزش وپرورش استثنایی ساخته خواهد شد.

لازم به ذکر است: این مدرسه طی بازدید مهندس زندوکیلی معاونت مشارکتهای مردمی از چند مدرسه آموزش وپرورش استثنایی کرمان داشتند و توسط مدیرکل پیگیری و اولین کلنگ ساخت مدرسه استثنایی در سال ۱۴۰۲ به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مدیرکل ،همکاران نوسازی مدارس کرمان ومردم انقلابی و آزادی‌خواه کرمان همزمان با سراسر کشور در دیار شهید‌ قدس حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت برگزار شد و مردم پایتخت مقاومت اسلامی بار دیگر با فریاد و خروش خود حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و انزجار خود را از مستکبران عالم و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان دادند.

مهندس هدایتی در حاشیه این مراسم گفت:روز قدس، روز عزت، قدرت نمایی، انسجام جهانی و صف‌آرایی همه‌ی مسلمانان و بلکه همه‌ی حق‌طلبان در برابر ظلم‌ها، تجاوزها و خون‌ریزی‌های رژیم اشغال‌گر قدس و استکبار جهانی است.

وی ادامه داد:تردیدی نیست که طبق فرموده‌ی امام خمینی (ره)، هم‌چنان مساله‌ی قدس، اولین مساله‌ی جهان اسلام و مسلمانان عالم است.تدبیر امام راحل (ره)، تاکیدات رهبر فرزانه‌ی انقلاب و حضور همیشگی مردم در روز جهانی قدس موجب آن شده که با گذشت بیش از ۷۰ سال از جنایت‌های وحشیانه‌ی رژیم متجاوز صهیونیستی، هر روز شاهد اضمحلال بیشتر این رژیم منحوس باشیم.

مهندس هدایتی  ضمن اعلام انزجار از رژیم منفور صهیونیستی و همه‌ی مستکبران جهان، از مردم فهیم، آگاه و ولایتمدار کرمان به خصوص همکاران در مجموعه‌ی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،که با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند، تقدیر وتشکر نمود

هم‌زمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز ملی تکریم خیرین، مهندس رضا هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با همراهی دکتر رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش، مهندس سعید زندوکیلی معاون مشارکت‌های اداره کل نوسازی مدارس و جمعی از مسئولان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، ضمن حضور در منزل تعدادی از خیرین مدرسه‌ساز با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهندس هدایتی ضمن دیدار با خانواده‌ی معزز شهید محمدحسین یوسف‌اللهی، خانواده‌ی زنده‌یاد مهندس احمد افتخاری و همسر ایشان سرکار خانم اختر محرابی‌زاده هنرمند و خیّر خیراندیش جناب آقای قاسم عبداللهی، با اهدای لوح تقدیر از ایثار و نیک‌اندیشی این خیرین تجلیل کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه‌ی این دیدارها ضمن تبریک روز تکریم خیرین، اظهار داشت: پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان که به نام روز ملی تکریم از خیرین نام‌گذاری شده است، فرصتی است برای تجلیل از خیرین محترم و قدردانی از ایثارهای بزرگ این عزیزان.

مهندس هدایتی افزود: خیرین مدرسه‌ساز در سال‌های اخیر همواره همراه با نوسازی مدارس بوده‌اند و خالصانه در مسیر مقدس مدرسه‌سازی گام برداشته‌اند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار ننموده‌اند.

گفتنی است که خانواده‌ی مرحوم مهندس احمد افتخاری برای ساخت یک هنرستان دخترانه‌ی ۲۴ کلاسه با زیربنای ۲۷۰۰ متر مربع در شهر کرمان اقدام نموده‌اند.

هم‌چنین خیر نیک‌اندیش جناب آقای قاسم عبداللهی تمامی هزینه‌های ساخت یک مدرسه‌ی عشایری در بخش زهکلوت در شهرستان رودبار جنوب را بر عهده گرفته‌اند. دانش‌آموزان دختر این مدرسه سال گذشته در جریان برگزاری جشن تکلیف خود و دیدار با مقام معظم رهبری، ساخت یک مدرسه را برای روستای خود درخواست کرده بودند.

هم‌چنین خانواده‌ی شهید محمدحسین یوسف‌اللهی به یاد این شهید بزرگوار اقدام به ساخت یک مدرسه در محل خانه‌ی پدری خود در شهر کرمان نموده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، هم‌زمان با میلاد امام حسن (ع) و روز ملی تکریم خیرین، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با صدور پیام تبریکی به شرح زیر، این ایام را تبریک گفت.

«به نام خدا پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، روز میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن (ع) است که با عنوان روز ملی تکریم خیرین نام‌گذاری شده است.

این روز عزیز، بهانه‌ای است برای گرامی‌داشت و قدردانی از خیرین بزرگی که با اندیشه و همت والای خود، آینده‌ای روشن را برای فرزندان این مرز و بوم می‌سازند. عظمت کار خیرین مدرسه‌ساز با هیچ کلمه‌ای قابل بیان و ستایش نیست. تنها می‌توان بر دستان پر مهر این عزیزان بوسه زد و در برابر بزرگواری و طبع بلند ایشان سر تعظیم و احترام فرود آورد.

این‌جانب ضمن تبریک روز میلاد امام حسن (ع) به تمامی مسلمانان، این روز را به خیرین مدرسه‌ساز در سراسر جهان و به ویژه خیرینی که در استان کرمان، مدرسه ساخته‌اند، تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان سلامتی و عمر با برکت خواستارم. هم‌چنین یاد خیرین درگذشته را گرامی می‌داریم و از خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت می‌طلبم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، متن این پیام به شرح زیر است:

«به نام خداوند بخشنده‌ی مهربان “روز جمهوری اسلامی جزو مهم‌ترین و پربرکت‌ترین و تعیین کننده‌ترین روزهای تاریخ ماست.”‫ (رهبر معظم انقلاب)‬‬‬ دوازدهمین روز از بهار یادآور اعلام نتایج حماسه‌ی پرشکوه همه‌پرسی از ملت بزرگ ایران برای تاسیس نظام حکومتی با عنوان “جمهوری اسلامی” است؛ نظامی که در میان تکاپوی ابرقدرت‌های جهان، بدون وابستگی به شرق و غرب، تنها با تکیه بر قدرت الهی و با رهبری خردمندانه‌ی حضرت امام خمینی (ره) و کوشش‌های مردم مومن ایران توانست تا برگی تازه در دفتر تاریخ رقم بزند.

یوم الله دوازده فروردین‌ماه تجلی یکی از ماندگارترین صفحات زرین انقلاب اسلامی است که نور امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان بر افروخت و برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد ماند. اکنون نهال جمهوری اسلامی ایران که مردم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در این سرزمین کاشتند به درختی تنومند و قدرتمند تبدیل شده است و به خواست خداوند، با ریشه‌های عمیق خود در برابر تندبادها و توطئه‌های دشمنان به خوبی ایستادگی می‌کند‌.

امروز رسالت همه‌ی ماست تا برای حفظ این هدیه و امانت بزرگ، با تکیه بر جوانان خلاق، بهره‌گیری از توانمندی داخلی و تلاش مستمر و جهادی، گامی موثر در جهت عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در راستای مهار تورم و رشد تولید برداریم.

بی شک رهبر معظم انقلاب با بینش شگرف خود با نام‌گذاری سال ۱۴۰۲ به نام «مهار تورم؛ رشد تولید»، مسیر موفقیت و رسیدن به آینده‌ای روشن را ترسیم فرمودند و روشن‌ترین شیوه‌ی گرامیداشت سالروز تشکیل نظام جمهوری اسلامی، قدم نهادن در مسیر ترسیم شده توسط ایشان است.

اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن این روز بزرگ، برای آحاد ملت ایران اسلامی به ویژه مردم شریف استان کرمان و کارکنان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، سعادت و بهروزی را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم و امیدوارم سال پیش رو، سالی توام با تعالی و پیشرفت، همدلی و تلاش برای ساختن سرزمین پر مهرمان ایران با توکل به الطاف الهی و در پرتو رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و زحمات دولت خدمتگزار باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، طرح جهادی شهید مدافع امنیت سید روح‌الله عجمیان با همت ادارات کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان در راستای به‌سازی و شاداب‌سازی محیط مدارس در مدارس منطقه‌ی ماهان آغار شد.

در این طرح با هدف مناسب‌سازی محیط مدارس، با کمک گروه‌های جهادی، تعمیرات جزئی و تجهیز مدارس روستایی و کم‌برخوردار منطقه‌ی ماهان در ایام تعطیلات نوروز انجام خواهد شد.

در روز سه شنبه ۱۴۰۲/۱/۸ در راستای بهسازی وشاداب سازی مدارس وطرح شهیدعجمیان باحضور نماینده سازمان نوسازی مدارس کشور از چندطرح شهید عجمیان در سطح استان کرمان بازدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان مهندس سید محمدواعظی نژاد مدیرکل دفترفنی ونماینده سازمان نوسازی مدارس کشور، مهندس هدایتی مدیرکل،مهندس زندوکیلی معاون مشارکتهای مردمی وآقای مشایخی مسئول حراست نوسازی مدارس کرمان از چند طرح شهید سید روح الله عجمیان در استان کرمان بازدید کردند

سید محمدواعظی نژاد با بیان اینکه مشارکت با همراهی مردم در امر تربیت نمود پیدا می‌کند و طرح شهید عجمیان اتفاق مبارکی است که با دعای خیر و برکت نام و یاد شهدا و با همراهی خیران، معاون مشارکتهای مردمی و گروه های جهادی به بار خواهد نشست، اظهار داشت: اجرای طرح “شهید سید روح الله عجمیان ” به منظور بهسازی و شاداب سازی مدارس مناطق کم­ برخوردار با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، قرارگاه جهادی عدالت تربیتی ، سازمان و گروه های جهادی مردمی انجام می شود.

وی افزود: این طرح با اهداف ترویج و ارتقای روحیه جهادی و ایجاد بستری مناسب برای آشنایی و همکاری دانش آموزان با گروه های جهادی و بهسازی و شاداب سازی مدارس مناطق کم برخوردار در تعطیلات نوروز ١۴٠٢ با عنوان “طرح شهید سید روح الله عجمیان” در شهرستان و مناطق کم برخوردار استان انجام خواهد شد.

در این بازدید مهندس هدایتی ضمن تقدیر وتشکر از همه کسانی که دراین طرح مبارک همکاری داشتند خواستار شناسایی مدارس نیازمند توسط رؤسای شهرستان ها و مناطق استان شد و تصریح کرد: اولویت بهسازی با مدارسی باشد که نیازمند تعمیر، بهسازی و شاداب سازی هستند و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

لازم به ذکر است: طرح شهید عجمیان امسال با هدف شاداب‌سازی محیط مدارس با حضور مقام عالی وزارت رونمایی شد و دراستان کرمان این طرح با پیگیری معاونت مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان کرمان وباحضور مدیران کل نوسازی مدارس وآموزش وپرورش استان کرمان رونمایی شد