مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

بیوگرافی سید محمد واعظی نژاد  مدیر کل محترم نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان

سید محمد واعظی نژاد فرزند سید رضا در یازدهم تیرماه  ۱۳۵۷ درشهر کرمان و در خانواده ای فرهنگی متولد شد.

ایشان تحصیلات آموزشی اولیه خود را درشهر کرمان به پایان رساند و از دانش آموختگان سازمان استعدادهای درخشان بود. وی باشرکت در کنکور سال۱۳۷۵موفق شد ، در رشته مهندسی مکانیک  دانشگاه شهید باهنر کرمان قبول شود  و مدرک کارشناسی  را درسال۱۳۸۰ ازدانشگاه شهید باهنر کرمان اخذ نماید.

وی در دوران دانشجویی  به مدت سه سال به عنوان  عضو انجمن علمی  بخش مکانیک  حضور فعال و موثر  داشت و ثمره این حضور و فعالیت طی این ۳ سال در انجمن چاپ  سه جلد نشریه مکانیک و برگزاری  نمایشگاه حضور مکانیک صنعت بود، وی پس از قبولی در کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی دانشگاه آزاد موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس شد و در سال ۱۳۸۰ به استخدام اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان درآمد وکار خود را به عنوان کارشناس تاسیسات درحوزه دفتر فنی آغاز کرد.

کارشناس تاسیسات دفترفنی، ناظر پروژه های کرمان، سیرجان، زرند، کوهبنان، راور، کارشناس پیمان و رسیدگی،کارشناس مسئول تاسیسات ، مسئول رسیدگی به شکایات، مسئول کمیته فنی و بازرگانی طرح های عمرانی، مدیر پروژه های تاسیسات استان و معاون مشارکت های مردمی و نهادها حوزه های کاری ایشان قبل از انتصاب به پست مدیرکلی می باشد بطوریکه دکتر مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور طی حکمی در مورخ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ سید محمد واعظی نژاد را به عنوان مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس  تجهیز استان کرمان معرفی نمود.

مهندس واعظی نژاد درکنار فعالیت های اداری وسازمانی خود از اعضا فعال سازمان نظام مهندسی کرمان و در سمت نایب رئیس کمیسیون مکانیک تخصصی و عضو گروه کنترل و نقشه سازمان نظام مهندسی استان کرمان می باشد و تجربه و سابقه حضور درکارگروه تاسیسات شورای فنی استان را نیز دارد. وی در این حوزه ها با حضور فعال، تاثیرگذار و با بکارگیری از تجربه و تخصص خود برای جامعه مهندسی استان کرمان خدمات شایان توجهی را رقم زده است.