مدیرکل نوسازی مدارس از پیگیری نماینده کرمان و راور و مساعدت رئیس بنیاد مستضعفان برای مشارکت در ساخت ۳ باب مجتمع آموزشی در حاشیه شهر کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ صبح امروز جلسه مشترک بین حجت الاسلام محمد حسین پاک نژاد نماینده دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان’ محبان رئیس دفتر ارتباطات مردمی دکتر زاهدی نماینده مردم‌کرمان و راور با مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و اتاق بازرگانی در محل سالن‌کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار شد.

حجت الاسلام پاک نژاد نماینده رئیس بنیاد مستضعفان از نامه دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد و گفت : با دستور دکتر فتاح پیرو نامه دکتر زاهدی قصد داریم که ۳ باب مجتمع آموزشی در مناطق حاشیه ای شهر کرمان بسازیم در صورتیکه مجتمع نیمه تمام نیز باشد می توان مجتمع نیمه تمام را تکمیل کرد.

حجت الاسلام پاک نژاد افزود: سیاست بنیاد مستضعفان تکمیل پروژه های نیمه تمام می باشد در صورتی پروژه نیمه تمام‌نبود، پروژه جدید احداث می شود.

نماینده بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: طبق دستور دکتر فتاح دستگاههای متولی بایستی اطلاعات دقیق و مستند ارسال نموده و در خصوص ساخت مدارس همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس در این جلسه بیان داشت: نوسازی مدارس در راستای اهداف خود دنبال فراهم‌نمودن فضای مناسب و استاندارد برای بچه های مستعد استان‌کرمان است.

واعظی نژاد تصریح کرد: در مناطق جنوبی یکی از شرکت‌های معدنی در خصوص بسته های آموزشی کنکور کمک کرد و نتایج خوبی گرفته شد و نزدیک به ۵۷ نفردانش آموز رتبه زیر هزار داشتیم که نشان‌می دهد دانش آموزان‌ کرمانی استعدادهای بسیار خوبی دارند و اگر بتوانیم فضای خوب و تجهیزات به روز فراهم‌کنیم مطمینا این استعداد ها شکوفا خواهد شد و در آینده کشور نیز تاثیر خواهد داشت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان افزود: درست است در استان به میانگین سرانه فضای آموزشی دست پیدا کرده ایم ‘ ولیکن در شهر کرمان میانگین سرانه دانش آموزی پایین تر از سرانه کشوری و استان می باشد.

مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان در این جلسه اظهار داشت: سال های پیش تصور این بود سرانه آموزشی استان خوب است ولی استان کرمان از متوسط کشور فضای آموزشی کمتر بود که اتاق بازرگانی متشکل از فعالان بخش خصوصی به تاسی از مسئولیت های اجتماعی برای مدرسه سازی مشارکت کردند و با کمک خیرین و فعالان اقتصادی به میانگین کشوری در استان رسیده ایم.

طبیب زاده افزود: همراهی و همکاری نوسازی مدارس و آموزش و پرورش تحسین برانگیز است و حرکت جهادی شروع شد و از مرز سرانه میانگین متوسط کشور عبور کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان بیان داشت: دکتر زاهدی به دلیل سبقه در حوزه آموزش و حضور در کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس با دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان مکاتبه و مذاکره کردند که بنیاد در ادامه مشارکت خود در امر مدرسه سازی در حاشیه شهر کرمان نیز مجتمع آموزشی بسازد.

مهندس طبیب زاده بیان داشت: امیدواریم‌ در ادامه فعالیت‌های ارزنده بنیاد مستضعفان به نهضت پویش کرمان دانا بپیوندد و با تعریف جدید از سواد که علم‌همراه با مهارت است به آموزش و پرورش برای اصلاح ساختارهای اموزشی کمک کنیم.

اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: استان پهناور و گسترده کرمان در برخی مناطق نیاز به توجه ویژه دارد مخصوصا حاشیه شهر کرمان که در ادوار گذشته مغفول مانده است.

وی همچنین از پیگیری های جناب پروفسور زاهدی برای مشارکت بنیاد مستضعفان در امر مدرسه سازی در شهر کرمان تشکر کرد و گفت: به کمک بنیاد مستضعفان مدارس زیادی ساخته شده و در حال ساخت است در حوزه تجهیزات و کمک به دانش آموزان بی بضاعت هم‌ کمکهای زیادی توسط بنیاد مستضعفان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد‌.

مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌کرمان گفت: طی مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی مدارس از بانوی خیر مدرسه ساز خانم‌طاهره آتش پنجه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان” مهدیه نکویی” مسئول بانوان‌خیر مدرسه ساز استان کرمان بیان داشت: خانم طاهره آتش پنجه از خیرینی است که بطور مستمر به دانش آموزان نیازمند و در تکمیل مدارس نیز کمک مالی می کند.

مهندس نکویی با اشاره به اینکه بانوان خیر مدرسه ساز دغدغه دانش آموزان بی بضاعت را نیز دارند؛ افزود: خانم‌آتش پنجه علاوه بر ساخت یک باب مدرسه و یک سالن با مشارکت نوسازی مدارس در امر مدرسه یاری نیز فعال هستند.

مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌کرمان حضور بانوان خیر مدرسه ساز را در امر مقدس مدرسه سازی چشمگیر عنوان‌ کرد و گفت: خانم‌زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی نیز از جمله بانوانی هستند که هم خودشان مدرسه ساخته اند و هم خیرین زیادی را برای مدرسه ساختن جذب کرده اند.

عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان کرمان تصریح کرد: با تفاهم‌نامه ای که بین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی منعقد شده است نزدیک به ۲۰ مدرسه با مشارکت این خیریه توانمند و پویا در استان کرمان و در مناطق مورد نیاز ساخته می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از عدم خرابی و آسیب به مدارس شهرستان های جنوبی همجوار با استان هرمزگان در زلزله اخیر خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان بیان داشت: پس از وقوع زلزله هرمزگان اکیپی از کارشناسان و مهندسان ناظر نوسازی مدارس به مناطق جنوبی همجوار با استان هرمزگان اعزام شدند.

وی افزود: ناظران نوسازی مدارس پس از بررسی مناطق آموزشی جنوب طی گزارشی اعلام داشتند که مدارس همجوار با استان هرمزگان در زلزله اخیر آسیبی ندیدند.

عضو شورای فنی استان اظهار داشت: با مدیران آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی نیز ارتباط گرفته شد و خوشبختانه گزارشی که مدرسه ای در این زلزله آسیب دیده باشد، ارائه نگردید.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه در طراحی و ساخت مدارس، ایمنی در برابر زلزله رعایت می شود؛ تصریح کرد: استان کرمان نیز از جمله استان های زلزله خیز می باشد و ایمنی و استاندارد فضاهای آموزشی اولویت نوسازی مدارس است.

با حضور خیرین مدرسه ساز و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش دو باب واحد آموزشی در روستای پشت مرز و شهر جیرفت افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان؛ سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در آیین افتتاح این دو باب واحد آموزشی بیان داشت: مدارس خیر ساز ایران من با مشارکت جمعی از کارآفرینان اتاق بازرگانی ایران ساخته می شوند و خیر نیکوکار خانم زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی در جذب مشارکت آنان نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به ضرورت ساخت هنرستان خیری دخترانه در شهر جیرفت تصریح کرد: این واحد آموزشی با ۱۴کلاس درس و کارگاه در راستای پویش ایران من به همت خیر نیکوکار آقای محمود نجفی با اعتباری دولتی ۳۰ میلیارد ریال و اعتبار خیری ۱۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

واعظی نژاد افزود: آقای نجفی خیر مدرسه ساز این هنرستان را به یاد مادرش زنده یاد صدیقه تاجیک مشارکت کرده، که ۱۳۲۵ متر مربع زیر بنای آموزشی داشته و به نام هنرستان ایران من (۱۰۷)نامگذاری شده است.

عضو شورای فنی استان در خصوص افتتاح مدرسه دو کلاسه ایران من ۹۴ در روستای پشت مرز شهرستان جیرفت گفت: این واحد آموزشی با ۲ کلاس درس و ۱۲۲ متر مربع زیر بنای آموزشی با اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد ریال ساخته شده است.

مهندس واعظی نژاد اظهار داشت: این مدرسه هم به همت اقایان پدرام سلطانی و حمید عزت آبادی پور از کارآفرینان اتاق بازرگانی ایران ساخته شده است که یک سوم اعتبار این مدرسه توسط این خیرین نیکوکار پرداخت شده است.

با حضور خیرین و مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش دبیرستان دخترانه “سحر طوسی” روستای سهران شهرستان کهنوج افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان؛ “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان در آیین افتتاح این مدرسه گفت: خانم سحر طوسی به عنوان اولین بانوی ایرانی از خزر تا خلیج فارس را با دوچرخه طی کرد و در این مسیر وقتی متوجه شد تعدادی از دانش آموزان دختر روستای سهران کهنوج به دلیل نداشتن مدرسه، ترک تحصیل می کنند، با جذب مشارکت خیر نیکوکار آقای محمد علی فتوت و با همکاری زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی و تامین اعتبار دولتی نوسازی مدارس برای دانش آموزان دختر روستای سهران مدرسه ساخت.
وی با اشاره به اینکه خانم سحر طوسی در راستای کمپین ” دختران فردا” که هدفشان تلاش برای ساختن فردایی بهتر برای دختران سرزمینمان ایران هستند، تصریح کرد: این مدرسه هم در ادامه پویش مدرسه سازی کرمان دانا با همکاری موسسه خیریه مهر گیتی و اتاق بازرکانی استان و کمک خیر نیکوکار جناب آقای محمد علی فتوت با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان افزود: این دبیرستان متوسطه دوره اول با ۳ کلاس درس و آزمایشگاه با زیربنای ۲۶۸ متر مربع زیر بنای آموزشی ، ۲۴۰ متر طول حصار کشی، ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع محوطه سازی شرایط تحصیل ۱۲۰ دانش آموز دختر روستای سهران کهنوج را فراهم کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح مدرسه خیرساز سحر طوسی در کهنوج ضمن تقدیر از موسسه مهر گیتی و خیر گفت: “سحر طوسی” خیر ورزشکار مدرسه ساز برای همیشه تاریخ در ذهن مردمان استان کرمان بویژه مردم خونگرم کهنوج ماندگار شد.
“احمد اسکندری نسب” اظهار داشت: مدرسه خیر ساز طوسی به پاس رکاب زنی دختران سرزمینمان از خزر تا خلیج فارس در کمپین دختران فردای موسسه مردم نهاد مهر گیتی به یاد مرحوم “عطا مصباح” توسط محمد علی فتوت ساخته شده است.

با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یک باب مدرسه ۳ کلاسه در جوشان و یک باب مدرسه ۶ کلاسه در شهر گلباف به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه ها ضمن قدردانی از خانواده مرحومین ولی الله و فاطمه خدابخش احمد خدا بخش اظهار داشت: مدرسه ۳ کلاسه روستای جوشان با مشارکت خانواده مرحوم احمد خدابخش تکمیل و امروز تحویل آموزش و پرورش شد.

واعظی نژاد ضمن تقدیر از حمایت های دکتر زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مدرسه ۶ کلاسه شهید بهشتی شهر گلباف با ۷۰۳ متر زیربنای آموزشی با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و پذیرای ۱۸۰ دانش آموز گلبافی می باشد‌.

وی تصریح کرد: ساختمان آموزشی مدرسه مرحومین خدابخش روستای جوشان با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال و اعتبار خیری ۱ میلیارد ریال با ۱۹۶ متر مربع زیر بنای آموزشی ساخته شده است.

عضو شورای آموزش و پرورش استان‌کرمان بیان داشت: دبستان شهید بهشتی شهر گلباف نیز با ۷۰۳ متر مربع زیر بنای آموزشی، ۱۶۰ متر طول حصارکشی، ۷۵۰ متر مربع محوطه سازی از محل اعتبارات نوسازی مدارس امروز تقدیم دانش آموزان گلبافی شد.

با حضور حجت الاسلام ایران نژاد امام جمعه نرماشیر ، مهندس طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان ، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرماندار و مسئولان شهرستان نرماشیر ، دانش آموزان، فرهنگیان، اولیای دانش آموزان دبستان پسرانه گل کهر (۱) افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ” سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه گفت: این پروژه از محل طرح تخریب و بازسازی اعتبارات نوسازی مدارس دولتی و اعتبارات خیری ساخته شده که امروز تحویل آموزش و پرورش گردید.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه این پروژه از مدارس پویش کرمان دانا می باشد؛ افزود: پروژه مدرسه ۱۵ کلاسه نرماشیر با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۱۰ میلیارد ریال کمک اتاق بازرگانی و گل گهر ساخته شده است.

عضو شورای فنی استان از همت بالای اتاق بازرگانی تقدیر کرد و گفت : خرداد ماه سال گذشته انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی به امضا رسید که اکنون شاهد افتتاح چهارمین مدرسه از مدارس پویش کرمان‌دانا هستیم.

وی تصریح کرد: مشارکت اتاق بازرگانی در راستای انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان توسط فعالان اقتصادی و صنایع و کارخانجات بومی صورت گرفته است که این مدرسه با کمک شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در راستای ادای سهم مسئولیت اجتماعی ساخته شد.

عضو شورای آموزش و پرورش استان‌کرمان بیان داشت: این پروژه ۱۵کلاس درس ، ۱۶۳۰ متر زیر بنای آموزشی در دو طبقه ، ۲ هزار متر مربع محوطه سازی، ۲۰۰متر طول حصارکشی با اعتبار دولتی خیری ساخته شد.

مهندس طبیب زاده اظهار داشت: در راستای اجرای پویش کرمان دانا دنبال کرمان داناتر و تواناتر هستیم و اکنون برنامه های آموزش های توام با مهارت آموزی را در دستور کار داریم و این پویش در بحث شرکت های دانش بنیان نیز به زودی ورود خواهد کرد.

باحضور خیر نیکوکار، استاندار، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش بطور همزمان و بصورت نمادین ۲۳ مدرسه مولانا طی مراسمی در مدرسه ۶ کلاسه شهر جیرفت افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان ، در راستای تحقق طرح آجر به آجر و نیل به هدف جذب مشارکت های مردمی جدید به همت خیر نیکوکار محسن ابریشم چی ۲۳ مدرسه را در جنوب استان کرمان بطور همزمان افتتاح شدند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان‌کرمان در آیین افتتاح مدارس مولانا ضمن قدردانی از اقدام خداپسندانه و انساندوستانه خیر نیکوکار بیان داشت: به همت محسن ابریشم چی خیر نیک اندیش و با مشارکت نوسازی مدارس ۲۳ مدرسه در شهرستان های جیرفت، فاریاب، کهنوج و رودبار جنوب ساخته شد که امروز شاهد افتتاح این مدارس هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان تصریح کرد: خیرنیک اندیش ارادت ویژه ای محضر حضرت مولانا دارند که هر ۲۳ مدرسه به نام شاعر و ادیب بزرگ ایران زمین نامگذاری شده اند.

عضو شورای فنی استان با اشاره به اینکه در جنوب کرمان و مخصوصا در روستاها با مشکل کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد روبرو هستیم، اظهار داشت: با افتتاح این ۲۳ مدرسه ۸۸ کلاس دیگر به مجموع کلاس های درس استاندارد و مقاوم جنوب کرمان اضافه شد که بخشی از کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان های جنوبی خصوصا در روستاها را جبران کرده است.

مهندس واعظی نژاد در خصوص پروژه مولانا شهر جیرفت گفت: این پروژه با ۶ کلاس درس و ۴۳۳ متر مربع زیر بنای آموزشی ساخته شده است که تحویل آموزش و پرورش جیرفت شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از بانیان خیر موسسه خیریه مولانا تشکر و کرد گفت: از اینکه محسن ابریشم چی و محمد حسین مقیمی در جنوب استان کرمان تصمیم گرفتند مدرسه بسازند، این کارشان قابل تقدیر و تحسین برانگیز است، انشاالله نسل آینده کشور قدر خیرین و عظمت کار عام‌المنفعه را درک کنند و خودشان به همونوعانی که نیاز به کمک دارند ، کمک کنند و یاری رسانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، خانم‌ هنرمند خیر نیکوکار مدرسه ساز به یاد همسر مرحومش مهندس احمد افتخاری’ تولد ۹۰ سالگی ایشان را در محل پروژه در حال ساخت گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم جمعی از خیرین، خانواده خیر نیکوکار و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش حضور داشتند.
مرحوم زنده یاد مهندس احمد افتخاری پس از ۳۰ سال خدمت در اداره کل راه و ترابری استان‌کرمان در حوزه های اقتصادی و کشاورزی فعالیت داشتند و برای اشتغال جوانان‌کرمانی تلاش های فروانی انجام دادند.
سرکار خانم‌هنرمند همسر مرحوم مهندس احمد افتخاری و خانواده ایشان با نیت اینکه راه زنده یاد افتخاری ادامه پیدا کند برای ساخت هنرستان دخترانه ۲۴ کلاسه با ۲ هزار ۷۰۰ متر مربع زیر بنای آموزشی در شهر کرمان‌ اقدام کردند.

با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان جوایز دانش آموزان برنده در مسابقه پویش به رنگ مدرسه اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان‌کرمان”سید محمد واعظی نژاد” مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: پویش ملی به رنگ مدرسه ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال بود که هدف آن نهادینه سازی فرهنگ کار خیر مدرسه سازی از سنین کودکی است.

سید محمد واعظی نژاد در خصوص این پویش ملی گفت: این پویش در ادامه پویش های طرح آجر به آجر بعد از پویش های مهر محرم ، مهر مدرسه و مهر بانوان اجرا شد.

وی افزود: دانش آموزان آوا ایرانمنش و آوینا صادقی موفق شدند با ارسال نقاشی هایشان و کسب بیشترین آرا برنده این مسابقه شوند که جوایزشان را اسپانسر حامی این پویش شرکت میهن اهدا نمود.

مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد:”شرکت میهن” بعنوان حامی این پویش، علاوه بر تامین جوایز مسابقه، به ازای هر نقاشی نیز ، هزینه یک آجر را به مدرسه سازی اهدا خواهد کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

⚜️این جنگ هشت ساله و این دفاع مقدّس، از بزرگترین افتخارات ملت ایران بود. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

🌷🌿هفته دفاع مقدس بعنوان یکی از بارزترین نقاط عطف تاریخ کشور و اوج تبلور رشادت ها و از جان گذشتگی های فرزندان برومند این مرز و بوم و سالروز پاسداری از ارزش ها در راستای آرمان های والای انقلاب اسلامی است.
روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.
🇮🇷حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتی که قله‌های سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامی را نگاشته‌اند.
🇮🇷آنچه ما امروز داریم از برکت خون پاک شهدا و تلاش و مجاهدت رزمندگان دیروز است و باید همواره قدردان زحمات و ایثارگری های این عزیزان باشیم و با یادآوری تلاش رزمندگان اسلام و در مسیر آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس، قدم برداریم.
💠اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهیدان گرانقدر، رزمندگان و ایثارگران، بدین‌وسیله مراتب تهنیت و تبریک خویش را به مناسبت این ایام غرور آفرین ابراز کرده و از خداوند متعال سربلندی ایران اسلامی و توفیق روزافزون مردم شریف کشورعزیزمان را در پرتو منویات فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مسئلت دارم.

سید محمد واعظی نژاد
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۴ مدرسه نیمه تمام در گلباف وجود داشت که خوشبختانه با تامین اعتبار، تکمیل و به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در جلسه شورای اداری بخش گلباف با بیان اینکه، خوشبختانه در مرکز شهر گلباف مشکل فضای آموزشی نخواهیم داشت، گفت: مدرسه سردار پورجعفری به همت دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی در دست ساخت است و اعتبارات زیادی با پیگیری ایشان به استان تزریق شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، افزود: مدرسه سردار شهید پور جعفری گلباف با ۴۹۰ متر مربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۲۸میلیارد ریال در این شهر ساخته شده است.

واعظی نژاد با بیان اینکه مشکل عایق‌های رطوبتی را تا آنجایی که توان داشتیم در شهر گلباف برطرف کرده ایم، افزود: بحث آسفالت مدارس را با توجه به اولویت‌های آموزش و پرورش در دستور کار داریم و محوطه مدارس گلباف هم با توجه به سهمیه آسفالت خواهند شد.

او تصریح کرد: ۱۸ سرویس بهداشتی در بخش گلباف تعمیر خواهند شد و اگر نیاز به ساخت سرویس بهداشتی جدید نیز باشد ما آمادگی داریم تا با توجه به نیاز مشکل را حل کنیم.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه گازکشی مدارس، عنوان کرد: عمده مدارس استان به سیستم گرمایش مرکزی شوفاژ مجهز شده است، ولی مشکل جدیدی که داریم آن هم، انشعاب گاز به مدارس روستا‌های شمالی استان است که با پیگیری‌های انجام شده با سازمان نوسازی مدارس، به زودی کار لوله کشی گاز مدارس اجرا خواهد شد.

او افزود: مدرسه شهید بهشتی گلباف با ۷۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی و ۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد ریال در حال ساخت است.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه در خصوص شهدای خدمت اداره برق گفت: این موضوع در حدود اختیارات استان نیست و باید خارج از کشور پیگیری شود لذا باید یکسری مجوز‌ها دریافت شود تا طی سلسله مراتبی ببینیم می‌توانیم مجوز بگیریم که نیرو‌های اداره برق سیل حرمک جزو شهدای خدمت محسوب شوند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: بخش خصوصی بایستی مشارکت کنند تا در ایجاد اشتغال، تولید و گردشگری سرمایه گذاری کنند که موجب توسعه و پیشرفت خواهد بود.

او با اشاره به مشکلات مردم در روستاها، تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی باید دست به دست هم دهند و با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را به حداقل برسانند.

موسی پور بخشدار گلباف با تقدیر از زحمات مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: در دوره دو ساله مسئولیت وی نوسازی مدارس ۷ پروژه در گلباف اجرایی که امیدواریم به زودی باقیمانده پروژه‌ها هم به بهره برداری برسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان به همت شورای امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز این اداره کل مراسم پر فیض زیارت عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور کارکنان این اداره کل برگزار شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان ار پویش ملی به رنگ مدرسه ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسای مدارس “سید محمد واعظی نژاد” در خصوص این پویش ملی گفت:در راستای تحقق اهداف طرح آجر به آجر این پویش بعد از پویش های مهر محرم ، مهر مدرسه و مهر بانوان راه اندازی شده است.
وی افزود: دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال می توانند نقاشی های خود را با موضوع “مدرسه دوست داشتنی من” در سایت آجر به آجر www.ajorBajor.ir بارگذاری و از جوایز متنوع بهره مند گردند.

مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد:”شرکت میهن” بعنوان حامی این پویش، علاوه بر تامین جوایز مسابقه، به ازای هر نقاشی نیز ، هزینه یک آجر را به مدرسه سازی اهدا خواهد کرد.
عضو شواری فنی استان کرمان از اولیای دانش آموزان خواست تا دانش آموزان را تشویق کنند تا در این طرح شرکت کنند و هدف شرکت دانش آموزان در این طرح را نهادینه سازی فرهنگ خیر در سنین پایین عنوان کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از کارمندان دوچرخه‌سوار این اداره کل تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان،از کارکنان دوچرخه‌سوار این اداره کل که با دوچرخه در محل کار حاضر می شوند، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس در دیدار با کارکنان دوچرخه سوار این اداره کل گفت: وظیفه خود می‌دانیم از کارکنانی که سفیر سلامت شهر هستند و روزانه سفرهای درون شهری خود را با دوچرخه انجام داده و به صورت مستمر برای حضور در محل کار خوداز وسیله نقلیه پاکی چون دوچرخه استفاده می‌کنند، قدردانی و تجلیل کنیم.چرا که این عزیزان علاوه بر تضمین سلامت خود به واسطه تحرک و ورزش دوچرخه‌سواری، سلامت شهر را نیز با آلوده نکردن و کم کردن بار ترافیک شهر تضمین می‌کنند.

سید محمد واعظی نژاد تصریح کرد: از این کارکنان تجلیل کردیم، تا با تقدیر و تشویق از این عزیزان فرهنگ استفاده از دوچرخه را بیش از پیش در شهر رونق داده و با دعوت شهروندان به ورزش و تحرک بیشتر در سه حوزه بحرانی زندگی‌های مدرن شهرها یعنی کم تحرکی، ترافیک و آلودگی هوا تأثیرگذار باشیم.

این قسمت از سایت متعلق به اعضای سایت می باشد جهت درسترسی به این بخش اگر عضو سایت می باشید وارد شوید در غیر اینصورت ثبت نام نمایید

ورود کاربران
   
ثبت نام کاربر جدید
*فیلد ضروری

با حضور مدیران ارشد بانک‌کشاورزی استان کلنگ ساخت مدرسه ۱۲کلاسه دبیرستان دوره دوم آیت الله بهجت در شهر کرمان به زمین زده شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان “سید محمد واعظی نژاد” مدیرکل نوسازی مدارس عنوان کرد: در راستای تحقق اهداف طرح اجر به اجر و مشارکت بنگاههای اقتصادی در ساخت مدرسه با هدف ادای سهم مسئولیت اجتماعیشان بانک کشاورزی ساخت دومین مدرسه را در شهر کرمان آغاز نمود.
مهندس واعظی نژاد تصریح کرد: این دبیرستان با ۱۲ کلاس درس با مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی استان که ۳۰ درصد سهم پروژه می باشد ، ساخته می شود که مابقی اعتبار چیزی حدود ۷۰ درصد را اعتبارات دولتی نوسازی مدارس تامین خواهد شد.

عضو شورای فنی استان بیان داشت: این دبیرستان به نام مرجع عالیقدر آیت الله بهجت نامگذاری خواهد شد، که با زیربنایی حدود۱۳۰۷ متر مربع ساخته خواهد شد.

عصو شواری آموزش و پرورش استان از ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه دیگری در شهرستان کم برخوردار ریگان خبر داد و گفت: بانک کشاورزی اولین مدرسه مشارکتی خود را در شهرستان ریگان کلنگ زد و در حال ساخت است.

وی با اشاره به همت خوب مدیران ارشد بانک‌ کشاورزی در مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی اظهار داشت: این مدرسه ۱۲ کلاسه با هزار و ۴۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی با مشارکت ۱۸ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و تامین اعتبارات دولتی نوسازی مدارس در حال ساخت است.